Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 FED CUP...

Ići dole 
+5
Admin
Pele
Texy
Shadow
snoopy
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

FED CUP... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 3 I_icon_minitimePet Apr 24, 2009 10:09 pm

FED: Jelena prva na terenu u subotu
Petak, 24. april 2009. 16:34


FED CUP... - Page 3 Kdqw40


Jelena Janković i Marija Hoze Martinez Sančez otvoriće u subotu u 13 časova plej-of duel Srbije i Španije za popunu Svetske grupe 1 FED kupa.

Žrebom u Ljeidi određeni su parovi mečeva u subotu i nedelju, a posle Jelene i Marije, na zemljanom terenu će zaigrati Ana Ivanović i Anabel Medina Garigez.


U nedelju će parovi biti zamenjeni, s tim što će prvi meč (Janković - Garigez) početi u 12 časova, a ako se protivnik ne bude znao ni posle trećeg i četvrtog meča u singlu, biće odigran dubl Janković/Ivanović - Ljagostera/Vives.

Janković i Martinez Sančez do sada su se jednom sastajale i to 2001. godine , kada je Jelena predala meč kod rezultata 6:1, 4:0 za levoruku teniserku iz Mursije, trenutno 46. na WTA listi u singlu.


FED CUP... - Page 3 28uni0


Ivanović i Garigez dva puta su igrale, Španjolka je dobila prvi 2004. godine, a Srpkinja drugi 2007. godine na Rolan Garosu, a oba su igrana u tri seta.

Medina Garigez rođena je 1982. godine u Valensiji, igra desnom rukom i zauzima 18. mesto na WTA listi.

Jelena Janković u ovaj duel ulazi kao treća na planeti, a Ana Ivanović kao sedma.

PAROVI POLUFINALA SVETSKE GRUPE 1:

Italija - Rusija
Češka - SAD

PAROVI PLEJ-OFA ZA POPUNU SVETSKE GRUPE 1 ZA 2010:

Španija - Srbija
Francuska - Slovačka
Nemačka - Kina
Argentina - Ukrajina

PAROVI PLEJ-OFA ZA POPUNU SVETSKE GRUPE 2 ZA 2010:


Belgija - Kanada
Estonija - Izrael
Poljska - Japan
Australija - Švajcarska

Svi mečevi biće odigrani 25. i 26. aprila.

(N. J. - MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

FED CUP... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 3 I_icon_minitimePet Apr 24, 2009 10:19 pm

FED: Neka igre počnu!
Petak, 24. april 2009. 17:54


FED CUP... - Page 3 2my7v2d


Igre u Ljeidi mogu da počnu - to je poručila Jelena Janković posle žreba za meč Fed kupa za popunu Svetske A grupe.

Upravo će najbolja srpska teniserka u subotu otvoriti duel sa Špankinjama, igraće sa Marijom Hoze Martinez u 13 sati.

"Trenutno se osećam bolje. Prehladila sam se po dolasku u Ljeidu i imala problema sa disanjem. Doktor reprezentacije Zdeslav Milinković me je pregledao i biću spremna za meč", kazala je Jelena.

"Ne obazirem se previše na tu malu prehladu, u subotu ću izaći na teren i pokušati da dam sve od sebe, da pobedim i donesem Srbiji prvi poen. Igre mogu da počnu", zaključila je Jelena Janković.


FED CUP... - Page 3 B6qc7k


U drugom meču će se sastati Ana Ivanović i Anabel Medina Garigez.

"Mislim da smo se dobro spremile za ovaj susret, jedva čekamo da počne meč. Trenirale smo veoma dobro, šljaka je savršena. Srećna sam što ću ponovo posle godinu dana igrati na ovoj podlozi na kojoj nisam bila od osvajanja Rolan Garosa" podsetila je Ana Ivanović.

Selektor reprezentacije Srbije Dejan Vraneš ceni rivala, ali je optimista pred dvodnevne borbe u Ljeidi.

"Jelena i Ana su pune samopouzdanja pred važan meč. Španija ima dobar tim i sjajnu tradiciju, a i iskustvo u Fed kup takmičenju je na njihovoj strani. Osvajali su titulu više puta. Ali i Srbija ima jaku, kvalitetnu i perspektivnu ekipu, naše devojke su pokazale odlične igre u Fed kupu, atmosfera u reprezentaciji je odlična, ekipa sve uigranija i sigurno je da možemo očekivati odlične rezultate u budućnosti"
, ocenio je Vraneš.

"Meč protiv Španije će biti težak, ali devojke su se sjajno pripremile, imamo dobre šanse da napravimo dobar rezultat u Ljeidi i da se plasiramo u Svetku A grupu. Favoriti smo na papiru, u meč ulazimo maksimalno motivisani da to i dokažemo", dodao je prvi stručnjak reprezentacije Srbije.

Vraneš nije mogao da otkrije ko će igrati u dublu u nedelju.

"Za dubl uvek nominujemo Jelenu i Anu, njih dve poseduju najveći potencijal, ali odluku o tome ko će igrati dubl donećemo u zavisnosti od toga kako se bude kretao rezultat u singlovima"
, završio je priču Dejan Vraneš.

Selektor Španije Miguel Margets Lobato se nada da će posle subotnjih duela biti 1:1. Šansu za trijumf svog tima vidi u dublu.

"Želja nam je da posle prvog dana bude 1:1. Taj rezultat bi značio da je u nedelju sve moguće kad je u pitanju konačan ishod meča, a nama je cilj pobeda kao i svakom timu", počeo je Lobato.

"Srpkinje su izuzetno jake i ne znam gde nam je šansa za osvajanje tri poena, ali u dublu smo najbliži pobedi. Ako dublovi budu odlučivali o konačnom pobedniku, smatram da su šanse na našoj strani i siguran sam da bismo otišli u Svetsku A grupu. Marija Martinez i Nurija Ljagostera su trenutno drugi dubl sveta u WTA trci i ubeđen sam da mogu svakoga da pobede", podsetio je Miguel Margets Lobato.

(MONDO, foto TSS)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

FED CUP... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 3 I_icon_minitimeSub Apr 25, 2009 9:05 pm

Jelena: Nezagrejana i prehlađena do pobede
Subota, 25. april 2009. 16:34


FED CUP... - Page 3 2j30a6p


Jelena Janković je donela prvi poen reprezentaciji Srbije u meču Fed kupa protiv Španije u Ljeidi. Savladala je Mariju Hoze Martinez Sančez - 6:3, 6:4.

"Više bih volela da smo igrali u Srbiji, jer sam Srpkinja i rođena u Srbiji. U Španiji sam provela dosta vremena, posle turnira u Majamiju ovde sam mesec dana gde se sa reprezentacijom moje zemlje borim za ulazak u najviši rang Fed kupa, koje nam je cilj da osvojimo jednog dana"
, počela je Jelena Janković uz salvu lepih reči na račun zemlje domaćina.

Očigledno je bilo tokom meča da prehlada muči Džej Džej. Čak se i selektor Dejan Vraneš šalio na taj račun i davao joj čistu maramicu kao nagradu posle svakog dobijenog gema.

"Imam problema sa prehladom i ne osećam se najbolje, nos mi je zapušen i malo sam malaksala, ali ću dati sve od sebe za pobedu moje zemlje i uopšte ne razmišljam da me ova prehlada može sprečiti u tome da ostavim srce na terenu za pobedu Srbije. U meč sa Marijom Sančez ušla sam nezagrejana, jer sam mislila da posle svečane ceremonije otvaranja imamo vremena da se zagrejemo, ali smo odmah otišli na teren"
, dodala je Jelena.

FED CUP... - Page 3 2comm46



"Trebalo mi je malo vremena da uđem u ritam. Ni protivnicu nisam poznavala, tako da je trebalo i malo vremena da otkrijem njene vrline i mane, ali kako je meč odmicao sve se poklopilo i odigrala sam dovoljno za pobedu. Moram reći da teren nije onakav kakav je bio prethodnih dana kada smo trenirali, bio je znatno sporiji i vlažiji".


"Važno nam je da i Ana dobije svoj prvi singl, da u nedelju uđemo sa prednošću od 2:0 i da već posao završimo pre dubla u kome su one jako dobre".

Jankovićeva nije zaboravila da pomene kondicionog trenera, Migela Maesa, sa kojim je počela da radi.

"Reč je o kondicionom treneru Marata Safina koji će se verovatno do kraja godine povući iz profesionalnog tenisa. Tako da postoji mogućnost da ga ja angažujem".


Najbolja srpska teniserka se osvrnula i na predstojeće obabeze na WTA turu.

"Cilj mi je da nastavim sa dobrim igrama i da osvajam turnire. Nakon Fed kupa igram turnire u Štutgartu i Rimu gde branim titule i želja mi je da ponovim prošlogodišnje uspehe. Dve godine za redom sam osvajala prestižni turnir u Rimu, nadam se da ću ove godine zabeležiti i treći trijumf"
, zaključila je Jankovićeva.

(MONDO, foto TSS)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

FED CUP... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 3 I_icon_minitimeSub Apr 25, 2009 9:28 pm

FED KUP: Bravo Jelena, bravo Ana, još korak!
Subota, 25. april 2009. 18:41


FED CUP... - Page 3 Dzzcph


Bravo Jelena, bravo Ana! Bolje nije moglo posle prvog dana plej-of duela za popunu Svetske Grupe 1 u FED kupu, Srbija u Ljeidi vodi sa 2:0 protiv Španije i od ostvarenja cilja deli je još jedna pobeda u naredna tri meča!

Vođstvo našoj reprezentaciji na zemljanom terenu Teniskog kluba Ljeida, a u pozorišnoj atmosferi pred polupraznim tribinama centralnog stadiona koji prima 1.800 gledalaca, donela je četvrta igračica sveta Jelena Janković protiv Marije Hoze Martinez Sančez.

Bilo je 2:0 za Srpkinju, po setovima 6:3, 6:4.

Divan dan u katalonskoj provinciji, gradu od jedva 120.000 stanovnika, zaokružila je Ana Ivanović, koja je slabo počela protiv 18. na svetu, Anabel Medine Gariges, izgubila prvi set sa 6.3, ali onda zaigrala kao što zna i ume na šljaci i dovela nas na korak od plasmana u Svetsku grupu 1 za narednu sezonu - 2:1 (3:6, 6:1, 6:2)!

U nedelju će prve na teren Janković i Gariges (12.00, RTS) i, ukoliko, JJ pobedi naredna dva susreta biće potpuna formalnost, a Srbija će 2010. godine učestvovati u borbi za titulu u FED kup takmičenju sa najboljim reprezentacijama planete.

Tada bi selektor Dejan Vraneš mogao možda i da odmori Anu Ivanović i da na teren protiv Martinez Sančez (ili neke druge Španjolke) pošalje Anu Jovanović ili Aleksandru Krunić.

Rezultati posle prvog dana daju nam pravo da se nadamo da odluka nikako neće pasti u petom meču, igri parova, za koju su trenutno određene Jelena i Ana sa jedne, a Domingez Lino i Ljagostera Vives sa druge strane.


FED CUP... - Page 3 2dir7t2


Ani trebalo vremena da se zagreje, a onda...


Anabel Medina Gariges dobila je prvi set protiv Ane Ivanović rezultatom 6:3, ali najviše zahvaljujući tome što sedma teniserka sveta nije uspevala da nametne svoju igru, a zna se kako Ana uvek želi da igra: agresivno, kratko, energično i efektno...

Kada joj krene, onda je to pesma, ali kada ne, Ana često falšira i tako je bilo u prvom setu u kojem je napravila 24 neiznuđene greške, tri puta izgubila svoj servis i samo jednom napravila brejk iz sedam šansi koje je stvorila. Ali, bez obzira na rezultat, videlo se da je Ana bolja teniserka i da joj malo sigurnosti i strpljenja treba da stvari dovede na svoje mesto.

Najvažnije poene Ana je počela da dobija odmah, čim je počeo drugi set i više se nije osvrtala...

Gariges je uspela da osvoji samo treći gem, smanji na 2:1, posle čega je Beograđanka dobila naredna četiri gema (6:1), pa je postalo jasno da će i treći put u karijeri protiv Garigesove igrati meč u tri seta (2004. slavila je Španjolka, 2007. na Rolan Garosu Ana).

U trećem setu, Ana je ponovo dominirala. Pogađala je paralele i iz forhenda i iz bekhenda, na drugi servis Garigesove, Srpkinja je redovno dominirala reternom, remetila igru protivnice do te mere da je u strahu od reterna Anabel sve češće pravila duple servis greške.

Meč je trebalo da bude završen kod rezultata 5:1, kada je na 30:15 umesto da zakuca loptu u polje, Ana pogodila pravo reket protivnice, posle čega je pala i izgubila gem (2:5), uz duplu servis grešku i čist forhend poslat u aut.

Ipak, propušteno je vratila već u narednom gemu na servis devojke iz Valensije, rođene 1982. godine, i donela veliko vođstvo našoj reprezentaciji, tako da nas od plasmana u Svetsku grupu 1 deli još samo jedna pobeda.

Dok je srpska reprezentacija na pragu ostvarenja najboljeg FED kup rezultata od osamostaljenja, plasmana u elitu, španska je na rubu da prvi put u istoriji ispadne iz Svetske grupe 1, koju su teniserke te zemlje pet puta u devet finala osvajale tokom 90-ih godina i ere Aranče Sančez Vikario i Končite Martinez.

Ali, vremena su se promenila, sada Srbija ima dva majstora zanata, protiv kojih će, ako sve bude kako treba u nedelju, samo Ruskinje možda sloviti za favorite tokom 2010. godine.

Idemo devojke, još korak!

PAROVI POLUFINALA SVETSKE GRUPE 1:

Italija - Rusija 2:0
Češka - SAD 1:1

PAROVI PLEJ-OFA ZA POPUNU SVETSKE GRUPE 1 ZA 2010:

Španija - Srbija 0:2
Francuska - Slovačka 0:1
Nemačka - Kina 2:0
Argentina - Ukrajina 0:1

PAROVI PLEJ-OFA ZA POPUNU SVETSKE GRUPE 2 ZA 2010:

Belgija - Kanada 0:1
Estonija - Izrael 1:1
Poljska - Japan 1:1
Australija - Švajcarska 2:0

Svi mečevi biće odigrani 25. i 26. aprila.

(MONDO, foto: TSS)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

FED CUP... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 3 I_icon_minitimeSub Apr 25, 2009 9:49 pm

Ana: Pobediću i Nadala!
Subota, 25. april 2009. 20:21


FED CUP... - Page 3 V5ajhg


Rezultat 2:0 posle prvog dana plej-of duela za popunu Svetske grupe 1 FED kupa doneo je samo osmehe na lica srpskih teniserki i njihovog selektora.

Tako se na konferenciji za medije posle pobede Ane Ivanović nad Anabel Medinom Garigez i dolaska samo na korak od konačnog cilja za ovu sezonu, više pričalo o stvarima koje nemaju direktne veze sa igrom i taktikom na terenu, jer je i španskim medijima postalo jasno da ih samo čudo može održati u eliti FED kupa za narednu godinu...

Odgovarajući na španskom jeziku, Ivanovićeva je najavila da bi jednog dana mogla da pobedi i Rafaela Nadala!

Ali, u golfu...

"Imam kuću na Majroci, volim Španiju, volim da boravim ovde, jako je lepo, ljudi su prijatni, druželjubivi, uslovi za treniranje fantastični. Volim da igram golf i sledeći put kad budem igrala sa Rafom (Nadalom) – pobediću ga!", rekla je kroz osmeh Ana, koja često provodi vreme sa najboljim teniserom sveta, kada su oboje na Majorci.

Ana je opisala i slabiji start na meču sa Gariges, kada je prvi set izgubila sa 6:3, a onda počistila protivnicu u nastavku - 6:1, 6:2.

"Bila sam nervozna ne početku meča, jer ovo mi je bio prvi meč na šljaci posle Rolan Garosa 2008. godine. I zato je bilo teško. Imala sam mnogo grešaka, ali posle sam se smirila, našla svoju igru i na kraju pobedila"
, rekla je Beograđanka.

Kada je ona našla svoju igru, Španija se suočila sa eliminacijom iz Svetske grupe 1 prvi put u istoriji.

"Za Španiju će biti teško da se vrati, iako imaju dobru ekipu, sa velikim iskustvom. Jelena i ja, ceo tim, smo maksimalno motivisani za pobedu i verujem da će tako biti i u subotu, da ćemo trijufovati", rekla je Ivanovićeva.

Motivisana, u Aninom slučaju ne znači i previše opuštena pred duel sa Martinez Sančez u drugom meču u nedelju, iako bi to mogao da bude "revijalni" duel, ako bi pre toga, od 12 časova, Jelena Janković donela treći bod u susretu sa Medinom Garigez.

"Sigurno je da će meč protiv Martinez biti malo lakši nego sa Garigez, ali ne treba potcenjivati nikoga, ona je jako dobra igračica, prošle godine je sjajno odigrala na Vimbldonu, ali na šljaci je to drugačija priča. Nikada pre nisam igrala sa njom, gledala sam je danas, videla da često izlazi na mrežu, voli da igra drop šotove, tako da ću biti spremna za njenu taktiku", rekla je Ivanović, sedma teniserka sveta.

Posle većine odgovora koje je dala na španskom, selektor Dejan Vraneš je zatražio da mu novinari "prevedu" ono što je Ana pričala...

"Neka mi prvo neko prevede ovo što Ana priča, ništa nisam razumeo, ne znam šta je rekla"
, našalio se selektor, a onda upozorio:

"Posao još nije gotov, iako vodimo 2:0 posle prvog dana. Blizu smo i verujemo da ćemo u nedelju posao završiti onako kako želimo, a to je pobeda. Izuzetno sam srećan i zadovoljan današnjim rezultatom, onim što su naše devojke uradile na terenu, donele su Srbiji vođstvo od 2:0, a to je rezultat koji smo želeli posle prvog dana takmičenja. Čestitao bi mojim devojkama koje su odigrale fantastično"
, rekao je Vraneš, koji je često i šalama bodrio Jelenu i Anu tokom mečeva.

"Bio je veliki pritisak, ovo je izuzetno važan meč, svi smo svesni toga... Jelena je prehlađena i ima problema sa disanjem i imala je možda mali pritisak na početku, ali uspela je da dobije meč i pruži sjajnu partiju. Ana je takođe imala mali pritisak na početku meča, jer ovo je njen prvi zvanični meč na šljaci ove godine i od osvajanja Rolan Garosa 2008. godine. To je doprinelo maloj nervozi na početku, ali Ana se fantastično vratila u drugom i trećem setu, odigrala ih bez greške i pobedila"
, rekao je selektor srpskog tima.


(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

FED CUP... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 3 I_icon_minitimeSub Apr 25, 2009 10:05 pm

Svaka cast!
Bilo je teskih trenutaka u mecu, ali najbitnije je da Srbija vodi 2:0...

A, da se okrenem Jeci... svaki njen osmeh u danasnjem mecu mi je bio neizmerno drag... kao i to sto je Sneska tu, sto znaci da je sada dobro...

A ova Jecina izjava me je stvarno dirnula u srce:
"Imam problema sa prehladom i ne osećam se najbolje, nos mi je zapušen i malo sam malaksala, ali ću dati sve od sebe za pobedu moje zemlje i uopšte ne razmišljam da me ova prehlada može sprečiti u tome da ostavim srce na terenu za pobedu Srbije."

Cestitam jos jednom, srecno sutra, uz vas smo!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

FED CUP... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 3 I_icon_minitimeNed Apr 26, 2009 9:58 pm

Jelena i Ana u glas: Sad na titulu
Nedelja, 26. april 2009. 17:30


FED CUP... - Page 3 4lsvba


Jelena Janković je sijala od sreće posle pobede nad Anabelom Medinom Gariges (6:3, 3:6, 6:3), kojom je Srbiji donela pobedu nad Španijom i prvi plasman u istoriji u Svetsku A grupu Fed kupa.

"Predivan je osećaj biti konačno u Svetskoj A grupi. To znači da ćemo se sledeće godine boriti za titulu. Već smo prošli dug put", počela je priču najbolja srpska teniserka.

"Srećna što sam uspela da pobedim uprkos tome što imam problema sa zdravljem. Ne osećam se dobro, ali sam uspela da dam maksimum i donesem treći poen. Bilo mi je teško, jer sam propustila mnogo šansi u drugom setu posle lagano dobijenog prvog seta. Imala sam brejk prednosti i u drugom, ali na kraju tog dela sam malo popustila, dopustila Medini inicijativu i dala joj šansu da se vrati u meč. Trebalo je da budem jača i da je 'dovršim'. Ipak, uspela sam da ostanem jaka i pozitivna i da se borim do kraja i izvučem pobedu".

Jelena Janković je dodala da su uslovi za igru u nedelju u Ljeidi bili teži nego u subotu.

"Padala je kiša, do 11 sati smo sedele u hotelu i pile kafu, teren je bio dosta sporiji, loptice teže, u svakom slučaju pobeda je najvažnija", zaključila je Jelena Janković.


FED CUP... - Page 3 2hheick


Ana Ivanović je sa tribina pratila i radovala se pobedi Jankovićeve. Nije bilo potrebe da kasnije izlazi na teren već je mesto ustupila Ani Jovanović.

"Srećna sam i ponosna na Jelenu što je 'izvukla' meč i donela treći poen s obzirom na to kako se osećala. Sigruno je da smo svi presrećni. Dugo godina smo se borili za ovu poziciju i konačno smo ostvarili cilj - plasman u najviši rang Fed kupa. Sledeće godine, kako je već Jelena rekla, imamo šansu da se borimo za titulu. Verujem da imamo tim koji to može da učini", rekla je Ana Ivanović.

Narednog rivala u Fed kupu Srpkinje će saznati posle žreba zakazanog za 3. jun u Muzeju Rolan Garosa, tokom drugog gren slema u godini.

(MONDO, foto TSS)



Cestitam!
Odlican vikend...
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

FED CUP... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 3 I_icon_minitimeNed Apr 26, 2009 10:49 pm

Trijumf Jovanovićeve za 4:0
26. april 2009. | Izvor: B92


FED CUP... - Page 3 A0z90z


Ana Jovanović pobedila je Mariju Hose Martines Sančes sa 2:1, po setovima 3:6, 6:3, 7:6, u četvrtom meču Dejvis kup reprezentacija Španije i Srbije.

Duel Jovanovićeve i Sančesove nije imao rezultatski značaj jer je srpska selekcija već obezbedila plasman u Svetsku grupu Fed kupa prvi put u istoriji. U subotu su singl mečeve dobile Ana Ivanović i Jelena Janković, a u nedelju je istorijsku pobedu obezbedila Jelena Janković pobedom nad Anabelom Medinom Gariges.

Do kraja duela između Srbije i Španije treba da se odigra još meč u dublu. Žreb za prvo kolo Svetske grupe održaće se trećeg juna u Parizu.


Bas lepa pobeda...
Mnogo mi je drgo sto je pobedila... :)
Nazad na vrh Ići dole
Mirjana MP

Mirjana MP


Broj poruka : 80
Godina : 31
Lokacija : Rogatica, Republika Srpska
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 23.05.2009

FED CUP... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 3 I_icon_minitimeSre Jun 03, 2009 6:30 pm

Reprezentacija Srbije ce nastupati pred domacom publikom protiv reprezentacije Rusije.
Sjajna prilika da nase djevojke pokazu Safini, Kuznjecovoj, Dementijevoj....gdje se igra najbolji tenis! :) navijacii
Nazad na vrh Ići dole
http://www.srbijasport.forumandco.com
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

FED CUP... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 3 I_icon_minitimeSub Jun 06, 2009 2:42 pm

Srbija protiv Rusije u Beogradu
03.06.2009.


FED CUP... - Page 3 14v77ld


Fed kup selekcija Srbije u prvom kolu Svetske A grupe ovog takmičenja za 2010. godinu boriće se protiv reprezentacije Rusije i biće domaćin. Tako je odlučeno današnjim žrebom koji je održan u Muzeju Rolan Garosa u Parizu.
Mečevi prvog kola Svetske A grupe Fed kupa zakazani su za 6. i 7. februar 2010. godine, a selekcija Srbije ugostiće Rusiju u Beogradu.

-Rusija je najteži mogući žreb koji smo mogli da dobijemo, ali ipak smo imali i sreće, jer igramo kod kuće. Da je bilo suprotno, da smo izvukli gostovanje u Moskvi to bi bilo katastrofalno jer se ovaj meč igra odmah nakon Otvorenog prevenstva Australije i sa temepraturnih "plus 30" došli bi na "minus 30" u rusku prestonicu, sa otvorenog u halu. Ovako kod kuće je u svakom smislu toplije, što zbog atmosfere, domaće publike, ali i naše zime su blaže, sve je puno lepše. Rusija je jak tim, koji ima veliki izbor igračica, ali sa svakom od njih smo Ana i ja igrale, svaku smo pobeđivale i samo da nas zdravlje posluži, verujem da Beogradu i Srbiji možemo još jednom prirediti veliku radost i spektakl za istoriju – rekla je Jelena Janković.

Foto: Srđan Stevanović

Izvor: Jelena Janković - zvanični web sajt
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

FED CUP... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 3 I_icon_minitimeUto Jun 09, 2009 11:04 pm

Nasim devojkama nece biti nimalo lako protiv selekcije Rusije, alitu se SRPSKA publika da im pruzi najbolju i najvecu mogucu podrsku , uz veru i dobru igru pobeda nije daleko kolce
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

FED CUP... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 3 I_icon_minitimePon Jan 11, 2010 6:35 pm

11. januar 2010. | 14:40 | Izvor: B92, Tanjug
Ruskinje sa "B" timom u Beogradu

FED CUP... - Page 3 19380220944aa429d6bdf6d215096502_big

Selektor Šamil Tarpiščev saopštio da u Beograd na meč sa Srbijom, Fed kup selekcija Rusije dolazi bez 6 najbolje rangiranih teniserki...

Ženska teniska reprezentacija Rusije suprotstaviće se selekciji Srbije u prvom kolu Svetske A grupe Fed kupa u Beogradu 6. i 7. februara bez šest najboljih igračica, potvrdio je u ponedeljak selektor ruskog rima Šamil Tarpiščev.

Tarpišcev je naveo da druga teniserka sveta Dinara Safina, trećeplasirana Svetlana Kuznjecova, kao ni Elena Dementijeva, Vera Zvonarjeva, Marija Šarapova i Nadja Petrova neće moći da brane boje Rusije zbog problema sa povredama, odnosno zbog nezgodnog kalendara takmičenja.

"Na žalost, prvo kolo je zakazano u nezgodno vreme, izmedju Australija Opena i serije turnira u SAD", rekao je Tarpiščev.

Sledeće teniserke na WTA listi, koje bi eventualno mogle da budu pozvane u reprezentaciju Rusije, su Alisa Klejbanova (28), Elena Vesnina (29), Anastasija Pavličenkova (38), Vera Duševima (43) i Marija Kirilenko (59).

Rusija, koja je bila pobednik Fed kupa četiri puta -2004, 2005, 2007. i 2008. godine, izgubila je prošle godine u polufinalu od Italije, koja je na kraju osvojila trofej.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

FED CUP... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 3 I_icon_minitimeSub Jan 30, 2010 9:02 pm

Ana orna za Ruskinje, Jelena se čeka
30. januar 2010. 12:50 > 12:57

"Sigurna sam da će atmosfera u Areni ponovo biti sjajna. Fantastičan je osećaj igrati pred domaćom publikom", rekla je Ana Ivanović, dodavši da je potpuno koncentrisana na rad na terenu i treninge.

FED CUP... - Page 3 V159456p0

Fed kup selekcija Srbije za dve godine je prešla put od zonskog takmičenja do Prve svetske grupe i kruga "veličanstvenih 8".

Srpkinje (po imenima) slove za jednog od ozbiljnih kandidata za osvajanje Fed kupa 2010, a to su zaslužile ubedljivim pobedama nad Japanom i Španijom prošle godine.

Ana Ivanović doputovala je u Beograd posle eliminacije u drugom kolu Australijan opena i počela pripreme za predstojeći duel sa Ruskinjama (6-7. februara).

"Prošle sezone sam zabeležila nekoliko važnih pobeda u Fed kupu, čak i kada nisam tako dobro igrala na turnirima. I Jelena i ja imamo veliki motiv u ovom takmičenju", rekla je Ana.

"Sigurna sam da će atmosfera u Areni ponovo biti sjajna. Veliki broj članova moje porodice i prijatelja će biti tamo i to će meč učiniti još više posebnim za mene. Fantastičan je osećaj igrati pred domaćom publikom".


Ivanovićeva je konstatovala da je Rusija najjača svetska nacija u ženskom tenisu i da odsustvo nekoliko njihovih najbolje rangiranih igračica ne znači sigurnu pobedu Srbije.

"U kojem god sastavu da dođu u Beograd, biće to jak tim. Trenutno sam više usmerena na moj rad na terenu i trening, nego što razmišljam o tome ko će igrati za njih. Uskoro ćemo znati mnogo više o tome".

Selektor Srbije Dejan Vraneš za ovaj meč je pozvao Jelenu Janković (8. na WTA listi), čiji se dolazak u Beograd očekuje, Anu Ivanović (21), Bojanu Jovanovski (143) i Anu Jovanović (241).

Na pripremama će biti i nada srpskog tenisa, šesnaestogodišnja Aleksandra Krunić (333).

Strateg Ruskinja Šamil Tarpiščev najavio je sastav: Alisa Kejbanova (31), Anastasija Pavljučenkova (39), Vera Duševina (40), Katarina Makarova (59).

Sve do jedan sat pre početka žreba, zakazanog za 5. februar, savezni kapiteni oba tima imaju pravo da promene po dve igračice sa prijavljenog spiska.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images)
Nazad na vrh Ići dole
Mirjana MP

Mirjana MP


Broj poruka : 80
Godina : 31
Lokacija : Rogatica, Republika Srpska
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 23.05.2009

FED CUP... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 3 I_icon_minitimeČet Mar 11, 2010 8:49 pm

Jelena i Ana opet u Areni

Fed kup reprezentacija Srbije dočekaće Slovakinje u Beogradskoj areni. Igraće se na šljaci.

FED CUP... - Page 3 V163190p0

Najbolje srpske teniserke ponovo će igrati u Beogradskoj areni. Bilo je govora da će Slovakinje gostovati u Sportskom centru Milan Gale Muškatirović na Dorćolu, ali je Teniski savez Srbije odlučio, i poslao dopis u ITF, da će se igrati u Beogradskoj areni.

Za podlogu je izabrana šljaka.

Izabranice Dejana Vraneša odmeriće snage sa Slovakinjama 24. i 25. aprila u meču za opstanak u Svetskoj grupi I Fed kupa.

Srpkinje su u 1. kolu Svetske grupe I poražene od Ruskinja, a Slovakinje su u 1. kolu Svetske grupe II savladale Kineskinje i stigle do baraža.

Za Slovačku su nastupale Danijela Hantuhova (22. na WTA) i Dominika Cibulkova (29).

(MONDO, foto MN Press)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.srbijasport.forumandco.com
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

FED CUP... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 3 I_icon_minitimePet Mar 12, 2010 4:01 am

Jedva cekam srbin
Nazad na vrh Ići dole
delgado

delgado


Broj poruka : 509
Godina : 30
Lokacija : Valjevo
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 24.03.2009

FED CUP... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 3 I_icon_minitimePet Mar 12, 2010 5:02 pm

Ako Ana bude u ovakvoj formi , nemamo sta da trazimo, lagano ce nas rastaviti Slovakinje. Jeca ce valjda dobiti svoje meceve, ali treba nam jedan bod od Ane.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

FED CUP... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 3 I_icon_minitimePon Mar 29, 2010 9:32 pm

Ana Ivanović odustala od FED kupa!
29. mart 2010. 16:28 > 16:30

Za opstanak u Svetskoj grupi 1 FED kupa, Srbija će se boriti bez Ane Ivanović.

FED CUP... - Page 3 V165057p0

U ponedeljak, 29. marta, medijima je prosleđena informacija sa adrese "SVA Advertising Agency" u kojem se navodi da druga najbolje plasirana teniserka naše zemlje neće igrati u Areni, 24. i 25. aprila, protiv Slovakinja.

Pobednik tog meča obezbediće opstanak u elitnoj grupi FED kupa, dok će poraženi skliznuti u Svetsku grupu 2.

"Razgovarala sam sa selektorom Dejanom Vranešom i predsednikom Saveza Slobodanom Živojinovićem i došli smo do zaključka da, imajući u vidu okolnosti u kojima se nalazim i sve što se dogodilo u poslednje vreme, nije pravi momenat da budem deo tima", rekla je Ana.

"Uprkos mom odsustvu verujem da imamo dobar tim, predvođen Jelenom (Janković), kao i da je ovo dobra prilika za mlade igračice da se oprobaju na velikoj sceni", dodala je trenutno 58. teniserka na WTA listi, a nekada prva.

FED CUP... - Page 3 V165057p1

"Znam da će srpski tim kao i uvek dati sve od sebe i pokazati veliku borbenost. Ja ću nastaviti da preduzimam sve neophodne korake u cilju povratka u formu i ključno je da treniram sa svojim timom i da igram turnire", dodala je Ana.

Predsednik TSS Živojinović je rekao:

"Svi znamo da je Ana prošla kroz veoma teška iskustva u poslednje vreme i mi je podržavamo u njenim naporima da učini sve sto je moguće, kako bi se vratila u vrh. Ana ima svo vreme ovoga sveta, ona ima samo 22 godine i uskoro će se vratiti", rekao je Živojinović.

(MONDO, foto: MN Press)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

FED CUP... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 3 I_icon_minitimeUto Apr 13, 2010 6:50 pm

FED KUP

Vraneš: Jelena je najbolja kada je najteže
13. april 2010. 14:07 > 14:12

Selektor Srbije veruje da će se Jankovićeva izboriti sa imperativom pobeda nad Slovakinjama u odsustvu Ane Ivanović.

FED CUP... - Page 3 V166501p0

Srpska Fed kup reprezentacija boriće se 24. i 25. aprila za opstanak u Svetskoj grupi I protiv Slovakinja u Beogradskoj areni.

Poznato je da će srpska reprezentacija biti oslabljena, jer zbog loše forme neće igrati Ana Ivanović.

Selektor Dejan Vraneš i dalje ne može da prežali što njegove izabranice neće igrati u polufinalu, posle poraza od Ruskinja u prvom kolu.

"Na žalost, nećemo igrati u polufinalu, ali meč sa Slovačkom je izuzetno važan. Treba da izborimo opstanak sada kada naše najbolje igračice nisu u top formi, pa da sledeće godine probamo da napravimo dobar rezultat", poručio je Vraneš.

Slovačku su do sada predstavljale Danijela Hantuhova i Dominika Cibulkova.

"Koliko znam, Slovakinje uvek nastupaju u najjačem sastavu. I njima je podjednako važno da ostanu u Svetskog grupi I. Jer, ko ispadne, naredne godine će moći da ostavri samo povratak u elitu".

Srpkinje su se već sastajale sa Slovakinjama i izgubile su u Košicama.

"Meč je bio izuzetno meč, a imali smo mnogo pehova. Jelena se povredila prvog dana, a Ana iz istog razloga nije ni došla".

Pitanje je ko će igrati umesto Ane Ivanović.

"Bojana Jovanovska, Ana Jovanović i Aleksandra Krunić su sve vreme deo tima i jedna od njih će igrati u singlu. Pratimo kako igraju na turnirima. Slovakinje će biti favoriti u mečevima protiv naše 'druge' igračice, ali verujem da naša devojka, koja god da bude, može da napravi iznenađenje kako bismo u singlu osvojili treći poen. Ako do toga i ne dođe, potrudićemo se da što bolje odigramo dubl. Cela računica se svodi na to da Jelena dobije oba meča u singlu".

Vranešu je važno samo da najbolja srpska teniserka dođe u Beograd zdrava.

"Žreb nije od presudnog značaja za ishod. Najvažnije je da dođe zdrava, ali Jelena je nebrojeno puta pokazala da dobro izlazi na kraj sa pritiskom i da igra najbolje kada je najteže".

Svestan je selektor Srbije da Arena neće biti puna.

"Publika je važan fakltor. Teško je očekivati veliku posetu, jer meč nije tako atraktivan kakav bi bio u polufinalu sa SAD, ali očekujem podršku sa tribina. U Košicama je bila neverovatna atmosfera. Kada bi se bar deo toga ponovio u Beogradu", poželeo je na kraju Dejan Vraneš.

(MONDO, foto MN Press)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

FED CUP... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 3 I_icon_minitimeSre Apr 21, 2010 5:03 pm

FED kup - Srbija neće odlaganje, Jelena preko Azije do Beograda
21. APRIL 2010. | 08:49 | IZVOR: SPORTSKE.NET, SPORTSKI ŽURNAL

Dolazak naše najbolje teniserke pomeren za četvrtak. Ona će menjajući nekoliko aviona stići do Beograda. ITF razmišlja o mogućnosti odlaganja, naši se ne slažu.

FED CUP... - Page 3 V167221p0

Kako smo prvobitno i najavili, Jelena Janković će stići u Beograd u četvrtak, i to zaobilaznim putem, menjajući nekoliko aviona. U svakom slučaju, u istoj je situaciji i Hantuhova, pa u našem taboru odbacuju mogućnost da meč bude odložen.

„Tačno je da ITF razmišlja da dozvoli mogućnost da se igra u utorak, ali nikome to ne odgovara. Odmah nakon meča za vikend naše teniserke putuju na turnire i odlaganje bi im samo škodilo. I mi i Slovakinje smo u istoj situaciji“, kažu u TSS.

Dakle, kako sada stvari stoje, odlaganja neće biti.

„Voleo bih da sam imao čitav tim na okupu, ali šta je tu je. Niko nije mogao ovo da predvidi. Čekamo Jelenu i Anu Jovanović koja je u Minhenu i nekako će se prebaciti do Beograda“, otkriva selektor Vraneš.

I Slovakinje imaju velikih problema, jer je Danijela Hantuhova igrala polufinale turnira u Čarlstonu pa traži način da se domogne Srbije, trebalo bi da stigne takođe u četvrtak, dok je nastup Dominike Cibulkove pod znakom pitanja zbog povrede. Za sada je u Beograd stigla samo Magdalena Ribarikova, a uskoro bi trebalo da joj se pridruži i Vinerova.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

FED CUP... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 3 I_icon_minitimeČet Apr 22, 2010 7:10 pm

Trudiću se da se oporavim

Najbolja teniserka Srbije Jelena Janković doputovala je jutros u 4.00 u Beograd iz SAD, na meč Fed kupa sa Slovačkom.

"Drago mi je što sam u timu. Putovala sam dva dana da bih došla ovde i malo sam umorna. Imam povredu zgloba na levoj ruci i videću sutra posle treninga da li ću moći da igram. Potrudiću se da sve bude u redu", rekla je Jankovićeva.

FED CUP... - Page 3 Jelena-i-Vranes-na-kzn

Ona je dodala da je Slovačka ozbiljan protivnik, ali da misli da Srbija može da pobedi, bez obzira u kojem sastavu bude igrala.

"Imamo izuzetno mlade i perspektivne igračice i ovo je za njih šansa da pokažu šta znaju. Tako sam i ja počela sa 15 godina i već 10 godina igram za svoju zemlju. Sigurna sam da Bojana Jovanovski može da pobedi", rekla je Jankovićeva.

Prema njenim rečima, odmah posle Fed kupa trebalo bi da putuje u Štutgart na turnir.

"Igranje za Fed kup je lepo, ali teško. U ponedeljak treba da putujem i već u utorak da igram meč. Nije lako to izdržati. Moram da napravim pametnu odluku, moram da vodim računa, jer je moja karijera u pitanju", rekla je Jankovićeva.

Selektor Fed kup reprezentacije Srbije Dejan Vraneš izjavio je da ekipu čeka težak, ali ne i mnogo atraktivan meč sa Slovačkom za ostanak u Svetskoj grupi.

"Reprezentacija Slovačke je izuzetno težak protivnik. Imaju sjajne igračice i kada smo se poslednji put sastali u Košicama 2007. pobedili su nas", rekao je Vraneš na konferenciji za novinare.

FED CUP... - Page 3 Jelena-na-treningu

On je dodao da je Slovačka favorit, ali da njegova ekipa ima svoje adute i da može da pobedi.

"Želeo bih da se zahvalim igračicama što su se odazvale pozivu. Mislim da smo i do sada pokazali umemo da se borimo i zato imamo šansu u ovom meču", rekao je Vraneš i pozvao publiku da dođe u Arenu da pomogne igračicama da pobede.

Selektor Srbije naglasio je da ekipi nedostaje Ana Ivanović, ali da niko ne može da zna u kakvoj je formi, jer nije igrala na poslednjim turnirima.

"Nadam se da će Jelena uspeti da se oporavi. Ukoliko i ne uspe, ja joj se zahvaljujem što je došla"
, rekao je Vraneš.

Reprezentacija Slovačke takođe neće igrati u najboljem sastavu, jer je Dominika Cibulkova povređena i ne dolazi u Beograd, a najbolja teniserka Danijela Hantuhova takođe ima problema sa povredom.

Srbija i Slovačka igraće 24. i 25. aprila u Beogradskoj areni.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

FED CUP... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 3 I_icon_minitimeSub Apr 24, 2010 9:36 pm

BOLOVI I DALJE PRAVE PROBLEM JELENI
Janković: Vraćala sam bekhend kao lopatom; Ribarikova: Jelena se nikad ne predaje
D.N. / Blic online | 24. 04. 2010. - 16:19h | Foto: A. Dimitrijević

Posle pobede nad Magdalenom Ribarikovom od 2:0, Jelena Janković je priznala da je i pored bolova morala da skine zaštitne flastere sa ruke jer nije mogla da igra na način na koji je to navikla.

FED CUP... - Page 3 32675_jelenaribarikova401-blic-aleksandar-dimitrijevic_f

“Bio je ovo jedan izuzetno težak meč za mene, pogotovo što nisam trenirala više od nedelju dana. Samo samo 15 minuta provela na terenu jutros, a bekhend sam tek na meču isprobala. Najvažnije je da sam donela prvu pobedu svom timu”
, rekla je Jelena posle trijumfa od 7:6, 6:3.

O tome kakvo je stanje njene povrede zgloba, Jankovićeva nije imala baš prijatne vesti za srpske ljubitelje tenisa.

“Na ovom susretu malo mi je bilo neugodno, jer sam igrala sa nekim flasterima i nekako… mučila sam se, sama sa sobom. Odlučila sam da skinem flaster, pa da igram kako god znam i umem. Ribarikovima mi je igrala namerno forsirala bekhend, a ja sam to vraćala bukvalno gurajući lopticu, kao da sam to radila lopatom. Morala sam da se savijem i dam 'spin', a sa povredom i flasterima to je teško. Kada sam skinula flastere, bilo je bolje, što se i videlo u drugom setu. No, sada mi je natečen zglob”, rekla je Jankovićeva, dodajući da je zadovoljna usponom svoje forme, te da se nada da će je “zdravlje poslužiti, a sve ostalo biće lako”.

"Sutra. Malo ću se posvetiti terapijama, malo odmoru. Nadam se da ću biti spremna. Kada se sve okolnosti uzmu u obzir sjajno je što sam pobedila u ovom meču, a videćemo kako će stvari biti sutra", istakla je Jelena.

Ona se na kraju osvrnula i na predstojeći duel sa Danijelom Hanuthovom, najbolje rangiranom teniserkom Slovačke:

"Ne razmišljam o njoj, jer mi je bitno da igram svoju igru. A to je sada teško. Trudim se koliko mogu, a mislim i da bi retko ko igrao za reprezentaciju u ovom stanju. Zato se ne opterećujem protivnicom. Hantuhovu sam pre Čarlstona pobeđivala i znam kako treba protiv nje. A treba biti agresivan u svojoj igri, potrebno je dosta kretnje, a to sam i savetovala Bojani pred njihov današnji meč", izjavila je Jankovićeva.

FED CUP... - Page 3 32679_ribarikovabekhend01-reuter-bazuki-muhammad_ff

Kao glavni razlog za poraz od Jelene Janković slovačka teniska reprezentativka Magdalena Ribarikova navela je izuzetnu upornost suparnice, ali i sopstvene “glupe greške”.

“Znala sam da je Jelena povređena i da ima problem sa zglobom. Ali, znala sam i da se ona uvek bori i da daje sve od sebe. Izgubila sam jer sam pravila neke glupe greške”, rekla je Ribarikova posle meča sa Jankovićevom, dodavši da je u Beogradskoj areni “publika bila dobra, iako je nekada pravila buku u toku poena što je i normalno na ovakvim mečevima”.

Ribarikova je imala reči hvale i za drugu suparnicu koja je očekuje u Areni, mladu Bojanu Jovanovski.

“Što se Bojane tiče, ona je dobra igračica. Srela sam je u Kuala Lumpuru pre dva meseca. Videla sam da je veoma dobra i na meču koji je izgubila od Dementijeve pružla je dobru partiju. Neće ona biti lak rival ni Hanuthovoj, ni meni”, zaključila je teniserka iz Slovačke.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

FED CUP... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 3 I_icon_minitimeSub Apr 24, 2010 9:37 pm

ZDESLAV MILINKOVIĆ O RIZIKU JANKOVIĆEVE
Doktor teniske reprezentacije odao priznanje Jeleni
D.N. / Blic online | 24. 04. 2010. - 16:58h | Foto: AP

Zdeslav Milinković, doktor Fed kup u Dejvis kup reprezentacije Srbije, imao je samo reči hvale o stavu Jelene Janković da zaigra za našu nacionalnu selekciju protiv Slovačke jer je stanje njenog povređenog zgloba prilično delikatno.

FED CUP... - Page 3 32672_jelenaribarikova101-ap-marko-drobnjakovic_f

"Jelena je povređena najverovatnije zbog promene terena i rekvizita. To je takozvani ‘sindrom prenaprezanja’, a u pitanju je upala tetiva. Desilo se to pre nekih mesec dana, a definitivno je medicinski konstatovano u Čarlstonu. Tamo su američki lekari uradili snimak magnetnom rezonancom i preporučili mirovanje”, rekao je Milinković posle Jelenine pobede nad Ribarikovom u prvom meču Fed kup duela Srbija - Slovačka.

On je dodao da je Jankovićeva i pored rizika odlučila da nastupi za reprezentaciju naše zemlje.

“Posle terapija i mirovanja, kada je došla u Beograd mi smo održali konzilijum i konstatovali da postoje znaci smirivanja upale. To je delikatan trenutak i tome smo pričali selektor, Jelena i ja. Moram da priznam da sam savetovao mirovanje, ali Jankovićeva je posle hiljadu pitanja i terapije odlučila da igra za Srbiju. Ona je sjajan čovek, sjajan sportista. Preuzela je rizik da dođe do pogoršanja i ja joj odajem priznanje”, zaključio je Zdeslav Milinković.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

FED CUP... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 3 I_icon_minitimeSub Apr 24, 2010 9:40 pm

DUEL SRBIJE I SLOVAČKE ZA OPSTANAK U SVETSKOJ GRUPI
Jelena i Hantuhova pobedama najavile sutrašnji duel
Blic online | 24. 04. 2010. - 17:55h

Posle prvog dana Fed kup nadmetanja teniskih reprezentacija Srbije i Slovačke za ostanak u Svetskoj grupi rezultat je 1:1. Najpre je najbolja srpska teniserka Jelena Janković savladala je sa 7:6 (7:5), 6:3 Magdalenu Ribarikovu, a potom je 23. igračica sveta Danijela Hantuhova teže nego što to rezultat od 6:2, 6:2 pokazuje pobedila 18-godišnju Bojanu Jovanovski. Upravo će dve najbolje teniserke ovih zemalja otvoriti program u nedelju, a ako ukupnog pobednika ne bude posle meča između Jovanovske i Ribarikove, o tome će odlučivati duel dublova. Tada će uz Jelenu zaigrati Ana Jovanović, dok Slovakinje neće menjati tandem koji je nastupio i u subotu.

FED CUP... - Page 3 15884_bojanajovanovski04-reuter-bazuki-muhammad_f

Iako je Jelena i pored velikih problema sa zglobom uspela da savlada svoju suparnicu, o čemu je pohvale dobila i od Ribarikove ali i zaslužila divljenje doktora naše teniske reprezentacije, priču o subotnjem programu u prilično praznoj Beogradskoj areni počinjemo o Bojani Jovanovski, koja je protiv daleko iskusnije suparnice najavila zaista svetlu budućnost.

Mlada srpska teniserka, koja će tek poslednjeg dana decembra napuniti 19 godina, izuzetno je ušla u duel sa favorizovanom suparnicom, dobivši prvi gem na iznenađenje Hantuhove i njenog stručnog štaba. Nedugo zatim došla je i do 0:40 na servis daleko iskusnije Slovakinje no te tri uzastopne brejk šanse ostale su neiskorišćene, pa se Hantuhova vratila u igru.

Iako je Bojana ponovo bila odlična na svoj servis, posle 2:1 iskustvo je prevagnulo: Hantuhova je osvojila pet gemova u nizu i došla do 1:0 u setovima.

Nije taj preokret uticao na raspoloženje mlade teniske nade naše zemlje, jer je Jovanovski zaigrala odlično i na startu druge deonice. Na gotovo istovetan način kao u prvom, i u drugom setu povela je sa 2:1, a onda je na trenutak i proslavila svoj prvi brejk u ovom meču. No, prilično nervozna Hantuhova koja se nije libila da svako malo negoduje zbog sudijskih odluka, naterala je arbitra da proveri sporno mesto pada loptice i - taj potez joj se isplatio. Dosuđen je poen u korist slovačke igračice, koja je nedugo zatim osvojila gem na servis rivala i tako utrla put ka trijumfu. Bojanu pored poraza na reprezentativnom debiju sigurno može da hrabri odlična igra u većem delu susreta, čak 49 osvojenih poena od kojih je skoro polovina bila - direktnih. Protiv Hantuhove, na debiju, retko ko je mogao da to očekuje.

FED CUP... - Page 3 13478_jjradostsaka01-ap-darko-vojinovic_f

Jelena je odlično otvorila meč i posle samo petnaestak minuta vodila je sa 3:0, a zatim i 4:2. Išli su joj od ruke svi udarci, a činilo se i da je povreda zgloba prošlost. Međutim, slovačka teniserka krenula je u nastavku meča mnogo agresivnije i naterala Jankovićevu na prve greške i nervozu.

Kao rezultat toga, Ribarikova je imala seriju od 3:0 u gemovima, da bi u desetom na 30:40 imala i set loptu. Nije je iskoristila pa je Jelena uspela da izjednači na 5:5. U finišu ove deonie došlo je do izražaja slabo kretanje Jankovićeve te je u razmeni udaraca dominirala Slovakinja došavši do 6:5. Najbolja srpska teniserka izvukla je sve iz sebe da sačuva set te je u narednom gemu i pored vrlo brze i raspoložene igre Ribarikove izjednačila na 6:6.

Taj-brejk je počeo u triler maniru. Slovakinja je povela sa 1:0, ali je Jelena u sledećem poenu udarila lopticu koja je za milimetar očešala aut-liniju. Sudije su bile neumoljive i nisu dozvolile raspravu pa su dosudile u korist Ribarikove. Jelenu kao da je to razljutilo pa je osvojila naredna dva poena. Sjajan servis Jankovićeve doneo joj je prvu prednost, 4:3 što je probudilo pomalo učmalu publiku. Ribarikova naredni poen završava udarcem lopticom u mrežu, a nakon mini-brejka Jelena je treću set-loptu iskoristila da osvoji prvu deonicu ovog susreta. To je, po svoj prilici, i odlučilo pobednika, uz primetnu odlučnost Jankovićeve koja je u svakom poenu davala svoj maksimum. Ponekad bi "čisti" udarci završavali u autu, ponekad ne bi stigla da uzvrati protivnici, ali pada u njenoj igri više nije bilo. Naprotiv. Za tili čas Jelena je povela sa 2:0 u gemovima, a onda je pričekala do 4:2 kad je otpočeo poslednji nalet Slovakinje. Kako je taj juriš sasvim solidne Ribarikove naša najbolje rangirana teniserka izdržala, iako je propustila da svojim servisima kod rezultata 5:2 dođe do trijumfa, u nastavku je privela meč kraju u svoju i korist nacionalne selekcije i tako Srbiji omogućila da povede sa 1:0 u pobedama.

FED CUP... - Page 3 10911_jelene01-fonet-fonetaleksandar-kokovi_f

Beogradska Arena je, kao što su se mnogi plašili, bila slabo popunjena i po slobodnoj proceni nastupu Jankovićeve prisustvovalo je oko 3.000 gledalaca. Jelenu i ostale srpske teniserke došli su da bodre selektor muške reprezentacije Bogdan Obradović, zatim predsednik TSS Slobodan Živojinović, teniski stručnjak Radmilo Armenulić i direktor TSS Dušan Orlandić.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

FED CUP... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 3 I_icon_minitimeSub Apr 24, 2010 9:42 pm

ISKUSTVO PRESUDILO
Jovanovski: Žao mi je, ali ne mogu bolje od ovog; Hantuhova: Pred Bojanom je lepa budućnost
D.N. / Blic online | 24. 04. 2010. - 18:07h | Foto: A. Dimitrijević, FoNet

Osamnaestogodišnjoj Bojani Jovanovski je i pored za mnoge očekivanog poraza od daleko iskusnije Danijele Hantuhove bilo žao što nije uspela da donese novi poen srpskoj reprezentaciji u Fed kup duelu sa Slovačkom.

FED CUP... - Page 3 32691_jovanovski101-blic-aleksandar-dimitrijevic_f

“Žao mi je, imala sam svoje šanse na ovom meču ali ih nisam iskoristila. Prilike za brejk na samom startu, kada sam vodila 0:40 i bila na korak od 2:0 u gemovima, pa onda i u mnogim drugim gemovima… No, kad god je bilo neizvesno, posle izjednačenja recimo, Danijela je bila ta koja je dobijala bitne poene. Nije mi dozvolila da igram svoju igru, slala mi je duboke lopte a ja sam pritom loše otpočinjala razmene udarca jer sam prilikom 'riterna' neretko promašivala 'čiste' lopte. Dala sam maksimum, stvarno nisam mogla bolje od ovog. Nadam se da ću u nedelju biti uspešnija”, izjavila je Jovanovski koja je svojim igrom sigurno prinatno iznenadila mnoge ovdašnje ljubitelje tenisa.

Ona je dodala da se nada i mnogo povoljnijem ishodu protiv Ribarikove nego što je to bilo 2:6, 2:6 protiv Hantuhove.

"Nju sam samo jednom gledala u takmičarskom meču, i to u ulozi navijača jer je igrala protiv moje drugarice. Ovde sam je videla na treninzima i čini mi se da je mnogo slabija od Hantuhove", iskrena je Jovanovski.

FED CUP... - Page 3 32696_jovanovski601-fonet-fonetaleksandar-kokovi_f

Kada je o najboljoj slovačkoj teniserki reč, ona je za mladu srpsku teniserku imala samo pohvale. Slično je Hanuthova razmišljala i o svom nastupu:

"Veoma sam zadovoljna današnjom partijom, uzimajući u obzir okolnosti pod kojim sam došla u Beograd. Najbitnije da smo osvojili prvi poen a ja očekujem dobar i uzbudljiv meč sa Jelenom. Jankovićeva i ja pokušavamo da preživimo “lud vikend” zbog napornih putovanja. Što se Bojane tiče, ona je još mlada, ali ima dobar potencijal i želim joj sve najbolje u budućnosti".

Hantuhova je poput Jankovićeve na današnjem meču nastupila sa medicinskim flasterima i to na ramenu.

"Rame me boli još od Čarlstona, gde su loptice bile jako teške i od tada muku mučim sa ovom povredom. Doktori i fizioterapeuti daju sve od sebe da mi olakšaju stanje, a rame mi sigurno neće praviti problem sutra protiv Jelene", uverena je ona.

Najbolja slovačka teniserka na kraju je odgovorila i na pitanje da li su joj ikada savetovali da fizički ojača, kako bi mogla da se nosi sa svetskom elitom:

"Tenis postaje sport snage i baš zbog mi jesu to pojedini savetovali. Ali, mene to nikada nije opterećivalo. Znam da su sestre Vilijams, Kuznjecova i teniserke tog tipa skoro duplo jače od mene, ali imam i ja neke prednosti, jer sam lakša, igram brže. U svemu, pa i u tenisu, treba naći balans", smatra Hantuhova.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 3 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 3 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

FED CUP... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 3 I_icon_minitimeSub Apr 24, 2010 9:44 pm

SELEKTOR O SUBOTNJIM MEČEVIMA
Vraneš: Sa optimizmom čekamo novi dan
D.N. / Blic online | 24. 04. 2010. - 18:44h | Foto: FoNet

Selektor ženske teniske reprezentacije Srbije Dejan Vraneš priznao je da se rezultat 1:1 posle prvog dana odmeravanja snaga sa Slovačkom očekivao, ali je imao samo reči hvale i za Jelenu Janković i za Bojanu Jovanovski.

FED CUP... - Page 3 32693_jovanovski301-fonet-fonetaleksandar-kokovi_f

“Rezultat je realan, mi smo nešto ovako i očekivali pre nego što je naš duel sa Slovačkom počeo. Moram da je čestitam Bojani, u koju sam verovao i u koju verujem i dalje. Počela je odlično meč, ali nije mogla da izdrži u istom tempu. Ne treba zaboraviti iskustvo koje Hantuhova poseduje, zbog čega je na kraju i dominirala. Čestitam Bojani na odličnom debiju, a iako bismo svi voleli da je pobedila - što se nije desilom, sa optimizmom čekamo novi dan”, rekao je Vraneš.

On se posebno osvrnuo na nastup Jankovićeve protiv Ribarikove, i trijumfa izvojevanog i pored sedam dana pauze sa treninzima zbog upale tetive zgloba.

“Čestitam i Jeleni Janković, a izuzetno sam srećan što je svoj meč završila bez novih bolova u zglobu. Videlo se da je bila stegnuta u bekhendu iz straha da će povrediti ruku. Ne treba zaboraviti da je posle Čarlstona imala samo jedan trening od pola sata i to u Beogradu. Večerać je čeka terapija, a nadamo se da će i nadalje sa njom sve biti u redu”, zaključio je selektor ženske teniske reprezentacije naše zemlje.

Njegov kolega sa klupe Slovačke, Matej Liptek uveren je da sledi neizvesna završnica ovog teniskog duela:

"Favoriti su danas pobedili, a što se nas tiče - rezultat je dobar. Sutra svi krećemo iz početka, a ja očekujem dramatične i neizvesne mečeve", rekao je on.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





FED CUP... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 3 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
FED CUP...
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Vezano za tenis :: Vesti i desavanja-
Skoči na: