Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 FED CUP...

Ići dole 
+5
Admin
Pele
Texy
Shadow
snoopy
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 2 Left_bar_bleue99 / 10099 / 100FED CUP... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

FED CUP... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 2 I_icon_minitimeSub Maj 03, 2008 4:57 pm

FED CUP... - Page 2 V95209p0

FED CUP... - Page 2 1468ba5a72d0ef261e8f1dfpq7
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 2 Left_bar_bleue99 / 10099 / 100FED CUP... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

FED CUP... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 2 I_icon_minitimeSub Maj 03, 2008 4:58 pm

FED CUP... - Page 2 T5103_FedCupWorldGroupIIPlayoffsmatchonApril26200801 FED CUP... - Page 2 T5102_FedCupWorldGroupIIPlayoffsmatchonApril26200802 FED CUP... - Page 2 T5101_FedCupWorldGroupIIPlayoffsmatchonApril26200803 FED CUP... - Page 2 T5100_FedCupWorldGroupIIPlayoffsmatchonApril26200804
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 2 Left_bar_bleue99 / 10099 / 100FED CUP... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

FED CUP... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 2 I_icon_minitimeSub Maj 03, 2008 5:00 pm

FED CUP... - Page 2 10995478744811c17680e1ejp8

FED CUP... - Page 2 17209247794811c176b8ac1sb2
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 2 Left_bar_bleue99 / 10099 / 100FED CUP... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

FED CUP... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 2 I_icon_minitimeSub Maj 03, 2008 9:22 pm

FED CUP... - Page 2 T5147_FedCup01 FED CUP... - Page 2 T5146_FedCup02 FED CUP... - Page 2 T5145_FedCup03 FED CUP... - Page 2 T5144_FedCup04
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 2 Left_bar_bleue99 / 10099 / 100FED CUP... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

FED CUP... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 2 I_icon_minitimeSub Maj 03, 2008 9:23 pm

FED CUP... - Page 2 816176982481487522ceaa321848574

FED CUP... - Page 2 342311519481486f511db7898121975

FED CUP... - Page 2 V95308p0

FED CUP... - Page 2 Ana%20ivanovic

FED CUP... - Page 2 7b031f31182dd0d3119d7a094bc20b92-getty-tennis-fed-cup-croatia-serbia
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
Pele
Moderator
Pele


Broj poruka : 431
Godina : 29
Lokacija : Darda
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 08.04.2008

FED CUP... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 2 I_icon_minitimeNed Maj 04, 2008 7:01 pm

Ana bi ih sama nogom popedila



P.S. Miro dobar ti onaj sajt svettenisa al se nisam registrovo
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

FED CUP... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 2 I_icon_minitimeNed Maj 04, 2008 7:07 pm

E Pele ija ti savetujem da se registrujes na taj sajt, mnogo je dobar!!! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Pele
Moderator
Pele


Broj poruka : 431
Godina : 29
Lokacija : Darda
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 08.04.2008

FED CUP... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 2 I_icon_minitimeNed Maj 04, 2008 7:10 pm

Registrovat cu se Navecer, jesi i ti tamo? video sam Miru ona je garant Snoopy Miro izvini ako nisam dobro napisao
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 2 Left_bar_bleue99 / 10099 / 100FED CUP... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

FED CUP... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 2 I_icon_minitimeNed Maj 04, 2008 7:12 pm

Jesam snoopy...i nisi pogresno napisao... Super je sajt...
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
Jelena...
Janko fan forever :D
Jelena...


Broj poruka : 415
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

FED CUP... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 2 I_icon_minitimeNed Maj 04, 2008 7:12 pm

Registruj se,super je sajt Very Happy Direktor sajta je sad pobedio 2:1 u drugom kolu kvalifikacija Very Happy

Filip Spasojević uspeo je da se plasira u završno kolo kvalifikacija za ITF fjučers turniru u Doboju. Mladi srpski teniser u meču 2. kola bio je bolji od Kanadjanina Stefana Dmitrovića rezultatom 5:7, 6:3, 6:3 i za ulazak u glavni žreb igraće protiv boljeg iz hrvatskog duela Franičević - Sančić. Turnir se igra u Bosni i Hercegovini na šljaci, za nagradni fond od 10000$.
www.svettenisa.net

Miro nemoj da nas ubijes zbog off topica Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 2 Left_bar_bleue99 / 10099 / 100FED CUP... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

FED CUP... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 2 I_icon_minitimeNed Maj 04, 2008 7:14 pm

Necu vas ubiti...ali ajde na chat...pa pricajte... back to topic
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
Jelena...
Janko fan forever :D
Jelena...


Broj poruka : 415
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

FED CUP... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 2 I_icon_minitimeNed Maj 04, 2008 7:16 pm

snoopy ::
Jesam snoopy...i nisi pogresno napisao... Super je sajt...

Ja samo da te citiram,da vidis da si i ti u off topic-u hahahaha

Jesam,ali sam napisala back to topic dosta je bilo off... izvini
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

FED CUP... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 2 I_icon_minitimeNed Sep 14, 2008 2:33 pm

FED Kup: Srbija - Japan
U prvom kolu B Svetske grupe Fed kupa, ženska teniska reprezentacija Srbije igraće 7. i 8. februara iduće godine protiv Japana, odlučeno je žrebom u Madridu.
FED CUP... - Page 2 25920910
Najbolje teniserke Srbije dočekuju izabrani tim Japana na svom terenu, a naknadno će biti odlučeno gde će meč biti održan.

Naše reprezentativke kao domaćini imaju pravo da biraju podlogu na kojoj će se igrati.

Ukoliko savlada Japan, reprezentacija Srbije će 25. i 26. aprila igrati za popunu A Svetske grupe. Protivnik će joj biti jedne od četiri poražene ekipe iz mečeva prvog kola A grupe.

Kompletan žreb za A i B Svetsku grupu

A grupa:
Rusija - Kina
Italija - Francuska
Argentina - SAD
Češka - Španija

B grupa:
Srbija -Japan
Belgija - Slovačka
Nemačka - Švajcarska
Ukrajina - Izrael

Svi mečevi prvog kola u obe grupe biće odigrani 7.i 8. februara 2009.

Ekipi Srbije, koju predvode druga i treća teniserka sveta Jelena Janković i Ana Ivanović, suprotstaviće se japanski tim koji čine 31. na WTA listi Ai Sugijama, 153. igračica sveta Akiko Morigami, Rika Fudjivara (150), Erika Takao (279) i Ajumi Morita (143).

Najbolje teniserke Srbije imale su do sada pozitivni skor u mečevima sa japanskim igračicama.Ivanović je protiv Sugijame i Morigami zabeležila pobede - 2006. u Tokiju, odnosno u San Dijegu.

Janković je protiv Sugijame do sada dva puta slavila - oba puta ove godine u Dohi i Indijan Velsu rezultatom 6:1, 6:2 i 6:1, 6:1.
Protiv Morigami Janković je zabeležila jednu pobedu prošle godine na turniru u Pekingu rezultatom 6:3, 7:5.

Izvor:b92
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

FED CUP... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 2 I_icon_minitimeNed Sep 14, 2008 2:34 pm

Vraneš: "Zadovoljan sam žrebom"

FED CUP... - Page 2 15007510

Selektor ženske teniske reprezentacije Srbije Dejan Vraneš rekao je da je zadovoljan što će njegova ekipa igrati protiv Japana u Beogradu,u prvom kolu Svetske B grupe Federejšn kupa "Zadovoljan sam žrebom, jer ćemo napokon imati priliku da igramo kod kuće. Znali smo pre žreba ko su nam mogući protivnici i dobro je što smo dobili Japan", izjavio je Vraneš agenciji Beta.

Selektor Srbije naveo je da je već sada gotovo izvesno da će beogradska Arena biti domaćin duela sa Japankama.

"Ne vidim gde bi drugde mogli da igramo i zato sam već sada 99 odsto siguran da će to biti Arena", kazao je Vraneš.

Vraneš je naveo da poznaje selekciju Japana, koju, prema njegovim rečima, čine iskusne igračice.

"Poznajemo ih dobro, to su starije teniserke koje već dugo godina igraju zajedno. Ne očekujem neka velika iznenadjenja i specijalnu
taktiku", objasnio je Vraneš.

Selektor Srbije izrazio je nadu da će se u njegovoj ekipi protiv Japanki naći Jelena Janković i Ana Ivanović.

"Iskreno se nadam da nećemo biti toliko malerozni sa povredama kao ove godine. Nadam se da će devojke biti potpuno spremne za duel sa
Japankama", zaključio je Vraneš.

Reprezentacija Srbije će protiv Japana igrati od 7. do 9. februara 2009. godine, a kao domaćin imaće pravo da bira podlogu.

Ukoliko savladaju Japan, srpske teniserke će 25. i 26. aprila igrati za popunu Svetske A grupe.

Izvor:b92
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

FED CUP... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 2 I_icon_minitimeNed Sep 14, 2008 2:36 pm

Vraneš: "Samo da ne bude povreda"

Selektor srpskih teniserki Dejan Vraneš izjavio je da očekuje da će Ivanovićeva i Jankovićeva biti zdrave za Fed Kup.
FED CUP... - Page 2 Jecaan10
Ženska teniska reprezentacija igraće u februaru protiv selekcije Japana u Federejšn kupu. "Trenutno se obe osećaju dobro, pogotovo Jelena posle dobrih partija u Njujorku. Jelena je sada u Japanu, dok Ana trenira poslednjih desetak dana i oseća se dobro", rekao je Vraneš na konferenciji za novinare u Beograd.

Vraneš je rekao da će obe najbolje srpske teniserke u narednom periodu odigrati dva turnira u Aziji, posle čega sledi povratak u Evropu.

"Njih dve će igrati na turnirima u Pekingu i Tokiju. Posle toga vraćaju se u Evropu i na kraju će igrati na Mastersu u Dohi", kazao je Vraneš.

Selektor Srbije rekao je da, pored Jankovićeve i Ivanovićeve, za tim konkurišu i teniserke koje su učestvovale u prethodnim reprezentativnim akcijama.

"Osim Ane i Jelena, tu je standardan spisak igračica koje su igrale i do sada. Ima još vremena i verujem da će naše igračice do duela sa Japankama dodatno popraviti svoj rejting", dodao je Vraneš.

Generalni direktor Teniskog saveza Srbije potvrdio je da će se duel sa Japankama igrati u beogradskoj Areni.

"Mečevi sa Japanom igraće se 7. i 8. februara u Areni. Izabrali smo tvrdu podlogu, sada još samo da vidimo koje će biti brzine", objasnio je Orlandić.

Srbija i Japan igraće u prvom kolu Svetske B grupe Federejšn kupa. Pobednik ovog duela će u aprilu imati priliku da kroz baraž izbori plasman u najjaču grupu ovog takmičenja.

Izvor:b92
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

FED CUP... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 2 I_icon_minitimeNed Sep 14, 2008 2:44 pm

Konacno ce nase reprezentativke imati podrsku domacih navijaca! Nadam se da ce sve ici po planu, jer Japan ne predstavlja veliku prepreku, pogotovu ako budu igrale u najjacem sastavu! SRECNO SRBIJA!!! srbin kolce
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

FED CUP... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 2 I_icon_minitimeNed Sep 14, 2008 2:55 pm

Zadovoljni Japankama

Selektor Federejšn kup reprezentacija Srbije Dejan Vraneš, kao i naše dve najbolje teniserke Jelena Janković i Ana Ivanović, zadovoljni su prvim protivnikom u narednoj godini.

"Zadovoljan sam žrebom, jer ćemo napokon imati priliku da igramo kod kuće. Znali smo pre žreba ko su nam mogući protivnici i dobro je što smo dobili Japan", izjavio je Vraneš nakon žrebanja za mečeve prvog kolu II Svetske grupe Federejšn kupa.

Selektor je otkrio i da će skoro sigurno Beogradska Arena biti domaćin duela Srbije i Japana, koji se igra početkom februara.

"Ne vidim gde bi drugde mogli da igramo i zato sam već sada 99 odsto siguran da će to biti Arena. Iskreno se nadam da za taj meč protiv Japana nećemo biti malerozni sa povredama kao ove godine. Nadam se da će Jelena i Ana biti potpuno spremne za duel sa Japankama"

Naša najbolje plasirana teniserka Jelena Janković oduševljena je činjenicom da je žreb odlučio da se duel Srbije i Japana igra u Beogradu!
"Sjajna vest! Konačno da nas žreb pogleda u smislu da ćemo prvi put igrati pred našom publikom i to baš kada se prvi put u istoriji nalazimo u Svetskoj grupi. Biće to veliki spektakl, za nas svakako veliki meč i nešto što će se pamtiti", rekla je Jankovićeva.
FED CUP... - Page 2 Jeca_f10
Iako kaže da se nijedan protivnik ne sme potceniti, Jankovićeva je svesna činjenice da je naša selekcija apsolutni favorit u ovom okršaju.
"Najbolja igračica Japana je Sugijama, koju Ana i ja jako dobro poznajemo. Sve mečeve protiv nje smo dobile. Ove godine pobedila sam je dva puta, u Dohi i Indijan Velsu. Samo da budemo zdrave, da budemo u mogućnosti da pružimo igru koja se od nas očekuje i neće biti problema za trijumf"

I donedavno prva teniserka sveta Ana Ivanović oduševljena je što će najzad za reprezentaciju igrati "kući"!
"To je nešto o čemu svaki sportista sanja da u rodnom gradu brani boje svoje zemlje sa reprezentacijom i bori se za pobedu koja vodi ka višim ciljevima. To će se konačno ostvariti i nama", rekla je Ivanovićeva.
FED CUP... - Page 2 Jecaan11
Ana bez ustručavanja kaže da su Japanke samo prvi stepenik, a da naša reprezentacija planira da ih preskoči mnogo u narednom periodu.
"U svakom meču bićemo maksimalno koncentrisani i ulaziti u borbu kao da igramo sa najboljima na svetu. Cilj nam je osvajanje Fed kupa, imamo kvalitet i verujemo da ćemo to jednog dana i ostvariti"

Duel prvog kola II Svetske grupe Federejšn kupa između Srbije i Japana na programu je od 07. do 09. februara u Beogradu!

Izvor: Tenis Srbija
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

FED CUP... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 2 I_icon_minitimeNed Jan 25, 2009 2:05 am

FED CUP... - Page 2 V122336p0
FED KUP: Jelena, dve Ane i Bojana na Japanke

Selektor Fed kup reprezentacije Srbije Dejan Vraneš objavio je spisak igračica za meč sa Japanom.

Na duelu prvog kola Svetske B grupe, 7. i 8. februara u Beogradskoj areni, igraće najbolja teniserka sveta Jelena Janković, peta sa WTA liste Ana Ivanović, Ana Jovanović, 275. igračica sveta i Bojana Jovanovski, koja na listi najboljih teniserki današnjice zauzima 290. mesto.

Selektor Vraneš odlučio je da u pripremnom delu uz ekipu bude i talentovana Aleksandra Krunić. Petnaestogodišnja devojka iz Moskve u poslednje vreme beleži odlične rezultate u juniorskoj konkurenciji i predstavlja budućnost srpskog tenisa.

Beograd ima veliku ali lepu obavezu da se predstavi u dobrom svetlu, budući da će se meč Fed kupa prvi put održati u Srbiji.

Srpske igračice prvi put u istoriji igraće u Svetskoj grupi od kako je ustanovljen novi sistem takmičenja 1996. godine, kada se prešlo na takmičenje po zonama i grupama, po principu koji se oduvek primenjivao u Davis kupu.

Prema pravilima Fed kupa selektori imaju pravo da izvrše izmene u timu do žreba, koji je na programu 6. februara u Beogradskoj areni.

Duel Fed kupa igra se dva dana. Prvi dan su na rasporedu dva singla, dok se drugi dan igraju najpre dva singl meča, a zatim i dubl.

Karte za duel Fed kupa Srbija - Japan u prodaji su od 15. januara na blagajni Beogradske arene, bilet servisa, ili card servisa. Cene ulaznica iznose od 900 do 4.000 dinara.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

FED CUP... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 2 I_icon_minitimeSub Feb 07, 2009 10:55 pm

subota, 07. feb 2009, 14:00 -> 18:19

Ana i Jelena pobedile Sugijamu i Moritu

Prvog dana takmičenja u Svetskoj B grupi teniskog Fed kupa između Srbije i Japana u Areni Ana Ivanović je pobedila Ai Sugijami 2:0, a Jelena Janković Ajumi Moritu rezultatom 2:0.




FED CUP... - Page 2 S6mvz9


Ivanovićeva je dobro počela duel sa Sugijamom i osvojila uvodna dva gema, a u trećem imala još jednu brejk šansu, ali se 33-godišnja Japanka spasila. Sugijama je potom u osmom gemu uspela i da stigne do izjednačenja 4:4, ali je Ivanovićeva već u narednom vratila brejk prednosti, a potom sačuvala servis za vodjstvo od 1:0 u setovima. Prethodno je Ivanovićeva u tom, poslednjem gemu morala i da se odbrani od brejk šanse Sugijame i do preokreta stigne osvojivši tri poena uzastopce.

Početak drugog seta nagovestio je sličan razvoj situacije, pošto je Ivanovićeva u uvodnom gemu imala tri brejk šanse, ali ih za razliku od prvog dela igre nije iskoristila. Sugijama je šansu propustila u osmom gemu, kada je mogla do vodjstva od 5:3. Ivanovićeva se, ipak, spasila, a potom u devetom gemu napravila novi brejk i ponovo bila sigurna pri servisu za konačnu pobedu.

"Zaista sam srećna što sam pobedila. Dobro sam počela, ali sam posle imala periode kada sam bila nervoznija. Publika je tada bila sjajna, pomogla mi je u teškim trenucima. Atmosfera je bila neverovatna", istakla je posle meča Ivanovićeva.

Inače, duel Ivanovićeve i Sugijame, prvi ikad u Fed kupu u Srbiji, igrao se pred skoro punom beogradskom Arenom, a u publici su, pored čelnika nacionalnog Teniskog saveza, bili i predsednik Srbije Boris Tadić i ministar za ekonomiju i regionalni razvoj Mlađan Dinkić.

Pobednica Rolan Garosa je naglasila da je igrala "najbolje onda kada je bilo najvažnije".

"U ključnim trenucima igrala sam agresivno i da sam takav pristup imala tokom čitavog susreta ne bi bilo problema", dodala je Ivanović.

Meč je trajao sat i 32 minuta, a selektor Srbije Dejan Vraneš bio je zadovoljan posle osvajanja prvog poena.

"Nismo mogli bolje da počnemo, iako Ana u uvodnim minutima meča taktički nije odradjivala sve kako smo se dogovorili. Bila je malo nervozna, ali je posle sve došlo na mesto", ocenio je Vraneš.

"Meč je u prvom setu bio prilično neizvestan, dobro sam se držala do rezultata 4:4, ali je Ana tada nametnula agresivni ritam na koji nisam imala odgovor i koji je rezultirao pobedom", naglasila je Sugijama.

Japanska teniserka pohvalila je atmosferu u "Areni", odnosno podršku oko 13.000 navijača.

"Beograđani su zaista navijali besprekorno i to je predstavljalo veliku podršku Ani, ali ni ja ne mogu da se požalim i nemam nikakvih primedbi na ponašanje publike", poručila je Sugijama.

Drugi poen za srpski tim osvojila je naš prvi reket i treća igračica sveta Jelena Janković koja je savladala 77. sa VTA liste Ajumi Moritu rezultatom 6:1, 6:0.


FED CUP... - Page 2 14vljs6

Japanska teniserka je samo na početku prvog seta bila ravnopravan protivnik trećoj igračici sveta. Murito je prvi gem dobila na svoj servis, a u sledećem gemu imala je čak tri brejk lopte. Japanka, međutim, nije uspela da ih iskoristi, a Jankovićeva je izjednačila i potpuno preuzela kontrolu nad igrom.

Već u trećem gemu Jankovićeva je oduzela servis Japanki, a zatim povela i sa 3:1. Usledio je još jedan brejk srpske teniserke, koja je potom došla do 5:1, da bi novim brejkom u sedmom gemu osvojila prvi set.

Jankovićeva je odlično počela drugi set, pošto je u drugom gemu napravila brejk, a zatim povela sa 3:0. U četvrtom gemu srpska teniserka je još jednom oduzela servis protivnici, što je bila najava ubedljivog trijumfa. Peti gem Jankovićeva je bez problema dobila na svoj servis, a zatim je još jednim brejkom završila set i meč.

"Iskreno, poseban je osećaj igrati pred porodicom, prijateljima i ovakvom publikom. Uzbuđena sam što sam uspela da pobedim i donesem drugi poen ekipi. Potreban nam je još jedan da idemo dalje", izjavila je Jankovićeva posle meča.

"Psihološki je veoma teško podneti dva poraza na startu meča. Ipak, sutra je novi dan i verujem da može doći do preokreta", optimista je Minoru.

"Sve sam pokušala, čak sam na startu imala i nekoliko dobrih šansi, ali Jelena igra previše dobro", zaključila je Morita.

Na taj način Srbije je povela u duelu sa Japanom sa 2:0.


FED CUP... - Page 2 Dqlp1s


U nedelju prvo igraju Jankovićeva i Sugijama, a zatim Ivanovićeva i Ajumi. Posle ta dva meča, prve dve reprezentativke Srbije igraće u dublu protiv Japanki.

Takmičenje oba dana počinje u 14 sati. Selektori imaju pravo da zamene sastave sat vremena pre početka dubla u nedelju.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

FED CUP... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 2 I_icon_minitimeSub Feb 07, 2009 10:56 pm

Super su igrale... bas mi je drago sto su pobedile, nadam se da ce tako biti i sutra...
Srecno!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

FED CUP... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 2 I_icon_minitimeUto Feb 10, 2009 10:27 pm

10. februar 2009. | Izvor: B92, Beta

Fed kup: Španija protivnik u baražu


Teniska reprezentacija Srbije igraće protiv selekcije Španije u baražu za popunu Svetske A grupe Fed kupa, odlučeno je žrebom u Londonu.

Mečevi se igraju 25. i 26. aprila, a domaćin će biti Španija. Pobednik ovog duela plasiraće se u Svetsku A grupu, u kojoj Srbija nikada nije igrala. Žreb je održan u Londonu, a Teniski savez Srbije organizovao je u Beogradu sastanak za praćenje žreba, kome su prisustovali funkcioneri tog tela i članovi reprezentacije.



FED CUP... - Page 2 2573hvr


Iako su najbolje teniserke Srbije Jelena Janković i Ana Ivanović izrazile želju da ponovo igraju u „Beogradskoj areni“, ona im se nije ispunila pa će gostovati Španiji, kao i teniseri koji od 6. do 8. marta igraju tamo u okviru Dejvis kupa.

Španija je prošlog vikenda izgubila od Češke 1:4, a igrale su 29. igračica sveta Karla Suarez Navaro, Nurija Lagostera Vives koja je 65. na WTA listi i tri pozicije lošije plasirana Marija Hose Martinez Sančez.

Ostali parovi baraža za popuni Svetske grupe Fed kupa su Nemačka – Kina, Argentina Ukrajina i Francuska.
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

FED CUP... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 2 I_icon_minitimeČet Feb 12, 2009 5:35 pm

JJ i Ana: Bolje smo od Španije



FED CUP... - Page 2 1938093644991bb4c85522987057375_big


TSS

Teniserke reprezentacije Srbije Jelena Janković i Ana Ivanović posle pobede nad Japanom naglasile su da bi želele da opet igraju pred svojom publikom.

</B></FONT>
Ipak, žrebom je odlučeno da će naše najbolje teniserke 25. i 26. aprila gostovati Španiji u borbi za plasman u Svetsku A grupu.
„Želeli smo da ponovo budemo domaćini, da ponovo u prepunoj „Areni“ doživimo sve one prelepe trenutke koji su nam se dogodili proteklog vikenda kada smo savladali selekciju Japana u našem rodnom gradu. Žreb nam nije dodelio domaćinstvo, ali za utehu je to što nećemo putovati daleko, na drugi kontinent, u Kinu ili Argentinu“, rekla je Jelena Janković.

Treća teniserka sveta je rekla da poznaje sve igračice Španije i da je dobro što ima pozitivan skor sa njima.

„Odlično poznajemo španske igračice, protiv svih sam igrala i imam pozitivan skor. Mi imamo tim koji može da pobedi svakoga, ali u svaki meč moramo da uđemo sa velikom dozom ozbiljnosti, ne smemo nikoga da potcenimo i uvek moramo da odigramo najbolje što umemo. Verujem da ćemo i ovaj zadatak koji je pred nama u 2009. uspešno rešiti i ostvariti plasman u Svetsku A grupu, u kojoj bi se za naslov šampiona Fed kupa borili u 2010. godini“, naglasila je Jankovićeva.

Drugi reket Srbije i prošlogodišnja šampionka Rolan Garosa Ana Ivanović smatra da našu selekciju ne očekuje lak posao.

„Biće to veoma težak meč, posebno zato što igramo na strani. Španske igracice su poznate kao teniserke koje dobro igraju na šljaci i uvek imate tu prednost kada ste u poziciji da birate podlogu, a sigurna sam da će one izabrati šljaku“, rekla je Ivanovićeva.

Međutim, Ivanovićeva smatra da je Srbija bolji tim i da će to pokazati na terenu.

„Generalno govoreći, mi smo bolji tim i isto tako mi dobro igramo na šljaci. Borićemo se maksimalno na terenu, vredno raditi i sigurna sam da možemo da ostvarimo pobedu. Ne krijem da mi je želja bila da ponovo igramo kod kuće, u Beogradu. Ipak, pozitivna stvar je što i dalje igramo u Evropi, a igranje na šljaci će biti dobra priprema za ostatak prolećne sezone“, naglasila je Ana Ivanović.

izvor:B92

narvno da jeste.. i bolje i kvalitetnije igracice...
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

FED CUP... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 2 I_icon_minitimeČet Feb 12, 2009 5:35 pm

Neno, ovo je tvoj post....ali sam ga prebacila u temu Fed Cup Wink
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

FED CUP... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 2 I_icon_minitimeČet Feb 12, 2009 5:39 pm

Španjolke čekaju Srbiju u Ljeidi
Cetvrtak, 12. februar 2009. 13:52
FED CUP... - Page 2 V1244310
Ženska teniska reprezentacija Španije ugostiće ekipu Srbije u plej-ofu za Svetsku A grupu u Ljeidi 25. i 26. aprila.

Kraljevska španska teniska federacija početkom godine potpisala je ugovor sa katalonskim gradom, prema kome će najbolje teniserke te zemlje sve mečeve kod kuće u naredne tri sezone igrati u Ljeidi, koja je udaljena 150 kilometara od Barselone.

Španjolke već dugi niz godina igraju u Svetskoj grupi, a ove sezone su na startu takmičenja u najelitnijem društvu poražene u Brnu od domaće Češke rezultatom 4:1.

Jedinu pobedu za španski tim ostvarila je Nurija Ljagostera Vives (65. teniserka na svetkoj listi), koja je savladala Ivet Benešovu sa 2:1, dok su za ekipu "crvene furije" nastupale još Karla Suarez Navaro (29. na WTA listi), Marija Hoze Martinez Sančez (69. na svetu) i Lurdez Domingez Lino (73. igračica sveta).

Sa spiska selektora Miguela Margetsa Lobata izostala je Anabel Medina Gariges, trenutno najbolja teniserka Španije, koja na WTA listi zauzima 20. mesto.

Španjolke igraju u Fed kupu od 1972. godine i za to vreme okitile su se pet puta titulom, dok su još pet puta igrače finale.

Za španski tim dugo godina nastupala je i Aranča Sančez Vikario, koja drži nekoliko rekorda u Fed kup takmičenju. Sančez Vikario je ostvarila čak 72 pobede za nacionalni tim, po čemu je najuspešnija, čak 50 trijumfa upisala je u singlu, a u paru sa Končitom Martinez zabeležila je 18 pobeda, što je takođe najbolji rezultat ikad ostvaren u Fed kupu.

Srpski tim, prevođen donedavno najboljim teniserkama sveta Jelenom Janković i Anom Ivanović, važi za favorita u meču plej-ofa za ulazak u Svetsku A grupu.

Najbolje teniserke Srbije su u prvom meču Svetske B grupe u Beogradu ubedljivo savladale Japan sa 4:1 i prvi put u istoriji, posle dugogodišnjeg takmičenja u Evroafričkoj zoni, stigle na korak od najelitnijeg društva Fed kupa.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
FED CUP... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100FED CUP... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

FED CUP... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 2 I_icon_minitimeČet Apr 16, 2009 12:53 am

среда, 15. апр 2009, 14:53 -> 16:51

Вранеш одредио тим за Шпанију
Селектори Србије и Шпаније послали су Међународној тениској федерацији спискове тенисерки за меч Светске групе А Фед купа, који ће се играти 25. и 26. априла у Љеиди.
FED CUP... - Page 2 2la57aq
Тениски савез Србије је саопштио да се на списку Дејана Вранеша налазе Јелена Јанковић (четврта на светској WТА листи), Ана Ивановић (7), Ана Јовановић (237) и Александра Крунић (34. јуниорка света).

На листи Мигела Маргетса Лобата се налазе Анабел Медина Гаригес (20), Марија Хозе Мартинез Санез (51), Лурдес Домингуез Лино (87) и Нурија Љагостера Вивес (89).

Вранеш: Јеленина и Анина форма је у порасту
FED CUP... - Page 2 351h1yc
"Србија је једна од ретких репрезентација у свету која може да се похвали са 'топ тен' играчицама као што су Јелена и Ана. Форма наших репрезентативки је у порасту. Јелена је преласком на шљаку пронашла ритам игре који јој недостајао током целог првог дела сезоне", рекао је Вранеш.

У саопштењу Тениског савеза Србије он је подсетио да је Јанковићева освојила прошле недеље у Марбељи 10. титулу у каријери, када је у полуфиналу и финалу савладала две најбоље тенисерке Шпаније.

"Ана је забележила сјајан резултат у Индијен Велсу, на терену сада изгледа боље него почетком године и извесно је да се враћа. Све је ближа својој старој игри и треба да настави да диже форму у садашњем ритму", додао је Вранеш.

Према његовим речима и Ана Јовановић бележи успехе и приближава се уласку међу 200 најбољих на свету.

"Због повреде која је мучила неколико седмица и због које је имала паузу, из тима ће овај пут изостати наша најбоља млада тенисерка Бојана Јовановски и на месту четврте играчице биће млада и веома перспективна Александра Крунић", рекао је Вранеш.

Он је додао да је Крунићева одиграла серију јуниорских турнира на шљаци и остварила добре резултате, као и да је тренутно 34. јуниорка света.

"Помало изненађује потез селектора шпанског тима Лобате, који је изоставио са списка други рекет његовог тима Карлу Суарез Наваро, али можда је то само ствар тактике и можда ће она да се појави на првом тренингу. Имамо право измене две играчице сат времена до почетка жреба тако да су све комбинације могуће", рекао је Вранеш.

Селектор Србије нагласио је да Шпанија има пет играчица међу 100 на свету, а две у најбољих 10 у дублу.

"Најбоље и најопасније су Анабел Медина Гаригез и Карла Суарез Наваро које одлично играју на шљаци. Најважније је да су наше играцице здраве, да имао свој ритам и као и увек идемо на победу", рекао је Вранеш.

Репрезентација Србије окупиће се 21. априла у Љеиди.
IZWOR :RTS
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





FED CUP... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: FED CUP...   FED CUP... - Page 2 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
FED CUP...
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Vezano za tenis :: Vesti i desavanja-
Skoči na: