Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Ostale vesti iz sveta tenisa...

Ići dole 
+11
*SlAdjAnA*
Vuksha
Lazevski
Beba Kids
Annie
(:~NenA~:)
Jecika
Jelena...
Pele
Texy
snoopy
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 I_icon_minitimeSub Avg 22, 2009 12:37 pm


Krajinović gazi redom u San Sebastijanu

Petak, 21. avgust 2009. 18:26

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 11a8qd0

Filip Krajinović domogao se polufinala čelendžera u San Sebastijanu, a za finale će se boriti sa petim nosiocem, Francuzom Olivijeom Pasijensom.

Mladi, 17-godišnji srpski teniser je u četvrtfinalu već eliminisao jednog nosioca, i to Španca Davida Marera (7). Domaći igrač je prvi set dobio bez izgubljenog gema, a onda je Krajinović napravio preokret - 0:6, 6:1, 6:3.

Prethodno je Krajinović, trenutno 391. na ATP listi, bio bolji od prvog favorita turnira, takođe Španca, Rubena Ramireza Hidalga (104) - 6:1, 7:5. U prvom kolu Srbin je savladao Francuza Džonatana Ejserika - 6:4, 7:6.

Na čelendžeru u San Sebastijanu (šljaka, 30.000 evra) učestvovao je i Boris Pašanski, koji je takmičenje završio u drugom kolu. Bolji od njega bio je šesti nosilac, Holanđanin Timo De Baker - 4:6, 4:6. Pre toga, Pašanski je pobedio Roberta Bautista-Aguta (Španija) - 6:1, 6:4.

Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 I_icon_minitimeSub Avg 22, 2009 2:27 pm

Bravo mali.... Very Happy Samo nastavi u tom stilu... srbin
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 I_icon_minitimeSub Avg 22, 2009 9:44 pm

subota, 22. avg 2009, 20:04 -> 20:06
Krajinović u finalu San Sebastijana


Mladi srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u finale čelendžer turnira u San Sebastijanu, pošto je u polufinalu savladao Francuza Olivijea Pasijansa sa 6:2, 3:6, 6:3.
Filip-Krajinovic-11.jpg

Krajinović će se u borbi za trofej sutra sastati sa šestim nosiocem turnira, Holanđaninom Tijemom de Bakerom.

Turnirr u San Sebastijanu igra se za nagradni fond od 30.000 evra.



Svaka cast... stvarno lep uspeh... :)
Srecno u finalu!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 I_icon_minitimeNed Avg 23, 2009 5:25 pm

23. avgust 2009. | 15:03 | Izvor: B92
Krajinović bez titule u Španiji

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da osvoji titulu na čelendžeru u San Sebatijanu pošto je u finalu poražen od Tima de Bakera u dva seta 6:2, 6:3.

Holanđanin, koji je postavljan za šestog nosioca na turniru, nalazi se u odličnoj formi i lako je savladao Krajinovića u borbi za titulu. Turnir u San Sebastijanu igra se na šljaci za nagradni fond od 30.000 evra, a pobedniku pripada 75 bodova i 4300 evra.

Krajinović je na turnir stigao kao 391. teniser sveta, a zahvaljujući osvojenim bodovima u San Sebastijanu na sledećoj listi će biti oko 320. mesta.



I ovo je lep uspeh... svaka cast.. :)
Samo tako nastavi... :)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 I_icon_minitimeUto Avg 25, 2009 12:32 pm

Jovanovska juriša na Njujork
Utorak, 25. avgust 2009. 09:48

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 25s5xlv

Sedamnaestogodišnja Bojana Jovanovski u utorak uveče će odigrati meč prvog kola kvalifikacija za US open.


Ona će se na kraju programa na terenu broj 17 sastati sa Kineskinjom Li Đingđing. Ukoliko ostvari pobedu, do ulaska u glavni žreb čekaće je još dve prepreke.

Jovanovska trenutno zauzima 229. mesto na WTA listi i najbolje je rangirana srpska teniserka, posle Jelene Janković i Ane Ivanović.

Ove godine je nastupala na ITF turnirima i u tri navrata stigla do polufinala (Antalija, Sarajevo, Torun).

Otvoreno prvenstvo SAD igra se za ukupni nagradni fond od 20 miliona dolara.

(Beta/MONDO, foto: MN Press)




Srecno! cheers
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 I_icon_minitimeSre Avg 26, 2009 12:22 pm

25. avgust 2009. | 22:02 | Izvor: B92, Beta
Cibulkova se povukla sa US Opena

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 14dovhh

Slovakinja Dominika Cibulkova povukla se sa poslednjeg grend slema u sezoni, Otvorenog prvenstva SAD, zbog povrede rebra, saopštili su organizatori turnira.

Cibulkova je 16. teniserka sveta i bila bi među nosiocima na US Openu, a zbog njenog odustajanja Italijanka Alberta Brijanti će biti u glavnom žrebu, koji se održava u četvrtak. Organizatori turnira - Američka teniska asocijacija (USTA), saopštili su i listu nosioca. USTA prati WTA i ATP listu, pa su za prve nosioce postavljeni Dinara Safina i Rodžer Federer.

Srpska teniserka Jelena Janković je peti nosilac, a Ana Ivanović 11, dok je Novak Đoković postavljen za četvrtog nosioca.

Takmičenje na Otvorenom prvenstvu SAD u Njujorku počinje u ponedeljak 31. avgusta. Titulu brane Rodžer Federer, koji je prošle godine pobedio Endija Marija sa 3:0 u setovima, i Serena Vilijams, koja je bila bolja od Jankovićeve sa 6:4 i 7:5.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 I_icon_minitimeSre Avg 26, 2009 12:23 pm

US OPEN: Jovanovski dobro počela
Sreda, 26. avgust 2009. 10:34

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 2yy762e

Srpska teniserka Bojana Jovanovski sa uspehom je odradila prvo kolo kvalifikacija za predstojeći US Open.

Mlada teniserka je u prvoj rundi nadigrala Kineskinju Lu Đingđing rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:2.


Jovanovski, koja je posle Jelene Janković i Ane Ivanović najbolje plasirana srspka teniserka na WTA listi, u drugom kolu kvalifikacija igraće protiv Ruskinje Ekaterine Bičkove, koja je bez mnogo muke eliminisala domaću igračicu Koko Vandevege - 6:0, 6:3.

Ruskinja je postavljena za 11. nosioca u kvalifikacijama.

Ukoliko 17-godišnja Jovanovski uspešno savlada i drugu prepreku za ulazak u glavni žreb poslednjeg Gren slema sezone biće joj potrebna još jedna pobeda.

Otvoreno prvenstvo SAD startuje 31. avgusta i igra se za ukupni nagradni fond od 20 miliona dolara.

(MONDO)



Bravo!
Srecno u nastavku! cheers
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 I_icon_minitimePet Avg 28, 2009 1:05 pm

US OPEN: Jovanovski nastavila sa pobedama
Petak, 28. avgust 2009. 08:42

Bojana Jovanovski potvrdila je da joj se smeši svetla teniska budućnost, pošto je uspela da stigne na korak od plasmana u glavni žreb US Opena.

Mlada srpska teniserka je slavila i u drugom kolu kvalifikacija, savladavši 11. nosioca, Ruskinju Ekaterinu Bičkovu sa 6:3, 6:3.

Jovanovskoj predstoji još jedna prepreka kako bi izborila mesto među 16 kvalifikantkinja koje će dobiti pravo nastupa na US Openu.

Njena poslednja protivnica biće Amerikanka Karli Galikson, 132. igračica sa WTA liste, koja je eliminisala Zuzanu Kucovu (7:6, 6:2).

US Open, poslednji gren slem sezone, počinje u Njujorku 31. avgusta. Ukupni nagradni fond iznosi 20 miliona dolara.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 I_icon_minitimeSub Avg 29, 2009 11:51 am

29. avgust 2009. | 03:59 | Izvor: B92
Meč Jovanovske prekinut zbog kiše

Meč mlade srpske teniserke Bojane Jovanovski u trećem kolu kvalifikacija za US open prekinut je zbog kiše.

Jovanovska je odigrala samo dva gema protiv Karli Gulikson iz SAD-a, a rezultat je 1:1. Meč je trebalo da počne oko 19h po srednjeevropskom vremenu, ali je kiša poremetila planove, pa će Jovanovska meč morati da završi u subotu. Srpkinja, koja 31. decembra puni 18 godina, u prve dve runde eliminisala je Kineskinju Lu Đingđing i 11. nosioca Jekaterinu Bičkovu.

Karli Gulikson u novembru puni 23 godine, a do sada nije prošla prvo kolo ni na jednom od Gren slem turnira. U karijeri je osvojila dva ’fjučersa’, poslednji u Hemondu (50.000 dolara) prošle godine. Trenutno je 132. teniserka na WTA listi, a najbolji rang joj je devet mesta više.

Ukoliko prođe u glavni žreb, potencijalne protivnice Bojane Jovanovski su Monika Nikulesku, Lurdes Dominges-Lino, Jelena Dementijeva, Alize Korne, Žili Koan, Severin Bremon, Frančeska Skjavone, Marija Kiriljenko, Kaja Kanepi, Magdalena Ribarikova, Ana Čakvetadze, Džil Krejbas, Timea Baščinski, Andrea Petković ili još jedna kvalifikantkinja.


US open, poslednji Gren slem turnir u sezoni, počinje 31. avgusta.


Srecno! cheers
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 I_icon_minitimePon Avg 31, 2009 2:57 pm

30. avgust 2009. | 18:26
Mari: "Volim da igram na tvrdoj podlozi"

Tačno pre godinu dana, Endi Mari je počeo svoje probijanje u vrh svetskog tenisa odličnim nastupima na US Openu, kada je u polufinalu savladao svetskog broja jedan Rafaela Nadala, da bi potom u finalu bio poražen od Rodžera Federera. Tada nije bilo sigurno da li će mladi Škot moći da nastavi ubitačni tempo igara, ali je Mari ove godine otklonio svaku sumnju, stigao do drugog mesta i najavio pohod na tron.

“Osećam se kao da sam mnogo napredovao u poslednjih godinu dana. Od tada sam osvojio osam turnira”
, kaže Mari samouvereno, iako je tačniji podatak da je trijumfovao na sedam. “Svakako da imam više iskustva sa igranjem u finalima i sa kontrolisanjem sopstvenih emocija.”

Škot smatra da je ključ uspeha umerenost u pritisku i tempu.

“Moram da se postaram da ne krenem loše, kao protiv Federera u Sinsinatiju. To ne možete da dopustite na slemovima, pošto će to na kraju samo vama da škodi.”

Zbog problema sa nervima koje je imao proteklih godina, Mari sada više ceni smirenost i odmerenost u reakcijama.

“Često sve može da vas iznervira, gomila ljudi svuda oko vas, nesnosna gužva u saobraćaju i ponekad mi se čini kao da se nalazim u zoo vrtu. Najbitnije je da uspete da se fokusirate na treninge i mečeve.”

Mari je takođe i bolji igrač nego što je bio pre godinu dana, što, pored rezultata, pokazuje i sâm pristup igri.

“Rezultati su dosta slični, čini mi se da se nisam mnogo promenio. Možda ću još da poradim na nekim stvarima, što se vidi iz mojih skorijih mečeva. Broj sati koje provodim u teretani i na terenu će ostati isti.”

To znači da će Škot morati da poradi na kvalitetu prvog servisa i preciznosti drugog, kao i na kvalitetu drop šotova i ostalih nezgodnih udaraca pri izlasku na mrežu.

Ipak, nešto je i ostalo isto – Marijeva ljubav prema US Openu i turnirima na tvrdoj podlozi.

“Muškarci imaju tendenciju da tokom karijere dobro igraju na određenoj podlozi”, zaključio je Mari, koji je odlučan da na poslednjem Gren slemu sezone ode korak dalje nego na prethodnom.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 I_icon_minitimePon Avg 31, 2009 2:58 pm

Njujork: "Serbian night" pred US Open
Ponedeljak, 31. avgust 2009. 02:13

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 2u44ysw

U predvečerje poslednjeg Grend slema sezone pod pokroviteljstvom Vlade Republike Srbije i generalnim sponzorstvom Telekoma Srbija, u Njujorku je organizovan "Serbian night" u čast najboljih srpskih tenisera koji će nastupiti na ovogodišnjem turniru na Flešing Medousu: Novak Djokovića, Jelene Janković, Ane Ivanović, Nenada Zimonjića, Viktora Troickog i Janka Tipsarevića.

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 2s1vfok

Na popularnoj lokaciji, restoranu "Mojito bar", ovoj večeri prisustvovalo je više od 100 zvanica iz sveta sporta, muzike, filma kao i diplomatskog kora, i poslovnih krugova.

Prisutni su bili i zvaničnici USTA, teniske asocijacije SAD i predstavnici američkih kompanija zvaničnih sponzora turnira a sve goste je ispred Vlade Srbije pozdravio ministar spoljnih poslova Vuk Jeremić.

Na pitanje novinara kakav će rezultat ostvariti srpski teniseri na turniru, ministar Jeremić je diplomatski rekao: "Pobedićemo, mi uvek pobedjujemo".

"Svuda u svetu, nase sportiste rado dočekuju. Ja sam privilegovan što se večeras nalazim na ovakvom skupu i što mogu na pravi način da promovišem svoju zemlju. Ovaj dogadjaj pokazuje celom svetu da je naša zemlja i više nego diplomatska i više nego raspoložena da promoviše prave vrednosti.", rekao je u Njujorku Novak Djoković.

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 2mo5k08

Novak: Možda i do finala

Govoreći o očekivanjima pred početak turnira, Novak je rekao:

"Trenutno se osećam zadovoljavajuće. Igrao sam dobro u Montrealu i Sinsinatiju i ulazim u ovo takmičenje samouvereno. Verujem da ću uz podršku naših ljudi u ove dve nedelje, stići do polufinala i možda do finala".


Direkor Sektora za odnose sa javnošću Telekoma Srbija Milica Amidžić izjavila je da za kompaniju koja godinama podržava tenis i samog Novaka Djokovića nema veće satisfakcije od uspeha koji beleže teniseri na turnirima širom sveta.

"Ovakvi skupovi su sjajna prilika da se podsetimo koliko je tenis doprineo i doprinosi promociji Srbije svetu. Tek na ovakvim dogadjajima postajemo u potpunosti svesni njihove polularnosti i ugleda, koji sasvim sigurno doprinose unapredjenju poslovne saradnje kompanija i pojedinca iz Srbije sa ostatkom sveta"
, dodala je ona.

US Open počine u ponedeljak, a naši igrači na teren izlaze tek drugog dana.

(Mondo, foto:Telekom Srbija)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 I_icon_minitimePon Avg 31, 2009 2:58 pm


Dokić: Osam nedelja nisam mogla da hodam

Ponedeljak, 31. avgust 2009. 11:14

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 1zxb0uc

Jelena Dokić će se vratiti na teren na US Openu posle dvomesečne pauze i borbe sa mononukleozom.

Srpkinja sa australijskim pasošem izjavila je pred start poslednjeg gren slema sezone da je u prethodnom periodu prolazila kroz pravi pakao, jer ju je bolest vezala za krevet.

"Gotovo osam nedelja nisam mogla da hodam. Malaksalost koju sam osetila sredinom godine bila je zbog mononukleoze i detaljni pregledi posle Vimbldona su to i potvrdili. Bilo je dana kada nisam mogla da ustanem iz kreveta, ali sada je sve u redu, ozdravila sam", izjavila je Jelena američkim novinarima.

Ona je dodala da je u Njujork doputovala u želji da prođe bar jedno kolo takmičenja, iako je svesna da je daleko od dobre forme.

"Počela sam lagano da treniram tek pre tri nedelje, i znam da na US Openu ne mogu da očekujem dobar rezultat. Ipak, važno je da budem tu, igram tenis, i trudim se da popravim igru pred nastavak sezone", izjavila je Dokićeva, kojoj je primarni cilj da se vrati u formu sa početka godine, kako bi na Australijan Openu odbranila četvrtfinale i veliki broj bodova, i time zadržala dobru poziciju na WTA listi.

Jelena Dokić, koja je trenutno 83. igračica sveta, u prvom kolu US Opena odmeriće snage sa Belgijankom Kirsten Flipkens, koja je na WTA listi deset pozicija slabije plasirana.

Australijska reprezentativka je poslednji put igrala na US Openu 2004. godine i tada je eliminisana u prvom kolu.

(MONDO, foto: Guliver/Getty images)
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 I_icon_minitimeNed Sep 06, 2009 1:47 pm

Petra Kvitova bolja od Safine!
Šesti dan ženskog turnira na US Openu obeležili su pobeda Petre Kvitove nad prvim nosiocem Dinarom Safinom i nastavak bajke Melani Oudin.


Kvitova je posle dva i po sata borbe u taj-brejku trećeg seta pobedila prvu igračicu sveta. Melani Oudin je posle Jelene Dementijeve pobedila i Mariju Šarapovu, i biće jedna od četiri nepostavljene igračice u osmini finala, zajedno sa Bondarenko, Dulko i Vikmajer. Petrova, Kuznjecova i Voznijacki stigle su u osminu finala u po dva seta, uz po 5 ili 6 izgubljenih gemova.

Meč Dinare Safine i Petre Kvitove igrao se na Luis Armstrongu, jer je duel Iznera i Rodika za dva i po sata pomerio početak večernjeg programa na Artur Ešu. Prvi set večernjeg meča pripao je 72. igračici sveta rezultatom 6:4, posle odlične igre. Kvitova je dobro počela i drugi set, ali je Safina vezala 6 gemova i dobila ga 6:2.

Bio je to tek početak velike drame. U trećem setu obe teniserke više su zavisile od tuđih grešaka, upadljivo su izgubile snagu, a na kraju je sreća igrala veliku ulogu. Kvitova je prvi brejk napravila u uvodnom gemu, koji je Safina otvorila sa sedam vezanih servis-grešaka. Ruskinja je uzvratila u šestom gemu, a svaki sledeći poen donosio je sve više uzbuđenja.

U devetom gemu brejk pravi Čehinja, u sledećem joj uzvraća Ruskinja, koja stiže do 6:5 sigurnom igrom u jedanaestom gemu. Sledi osmominutna borba na servis Kvitove, tokom koje je Safina tri puta stizala do meč-lopte, ali je Čehinja servisima daleko u desnu stranu uspela da se odbrani i izbori taj-brejk.

Razrešenje je počelo mini-brejkom Kvitove, koji je ubrzo uzvratila Safina, a prvu veliku prednost Kvitova stiče pred promenu strana. Kada je Čehinja povela 5-2 bilo je jasno da je Safina u ogromnom problemu, ali je od sledeća četiri poena osvojila tri i preuzela servis posle jedne odbranjene meč-lopte. Drugi pokušaj Kvitove da dođe do pobede je uspeo posle veoma dugog poena, pa je izvesno da Safina ni ove godine neće osvojiti gren slem titulu. Kvitova u sledećoj rundi igra sa Belgijankom Janinom Vikmajer, koja je dobila Saru Erani u dva seta, u jednom od tri meča izvan kostura.

Meč Oudin – Šarapova bio je daleko najinteresantniji pre večernje velike borbe. Ruskinja je u prvom setu najavila da će nastaviti povratak u svetski vrh, dominacijom na servis protivnice (osvojila 4 od 5 gemova Amerikanke). Oudin se stabilizovala u drugom setu, u kojem su obe teniserke uglavnom čuvale servis.

Treći set postao je prava borba za preživljavanje, u kojoj je uspešnija bila tinejdžerka iz Džordžije (krajem meseca Oudin puni 18), kojoj sledi duel sa Nadjom Petrovom.

Jaroslavi Švedovoj Amerikanka ovog puta nije bila dovoljna inspiracija, kao pred duel sa Jelenom Janković. Kazahstanka protiv Žizele Dulko nije izdržala ni sat i po, pa će Argentinka u osminu finala, na radost većine muških ljubitelja tenisa. Ni njena sledeća rivalka nije nositeljka, Bondarenko je bila bolja od Ruskinje Rodionove.

Karolina Voznijacki i Svetlana Kuznjecova igraće derbi osmine finala u gornjoj polovini žreba (biće to uopšte duel najbolje rangiranih igračica, ali će najveća pažnja biti poklonjena meču između Kim Klajsters i Venus Vilijams). Obe su igrale izuzetno sigurno i lako stigle do pobeda.

Katerina Bondarenko, Ukrajina – Anastasija Rodionova, Rusija 7-6(4) 6-4
Svetlana Kuznjecova, Rusija (6) – Šahar Per, Izrael 7-5 6-1
Janina Vikmajer, Belgija – Sara Erani, Italija 6-3 6-4
Žizela Dulko, Argentina – Jaroslava Švedova, Kazahstan 6-3 6-4
Melani Oudin, SAD – Marija Šarapova, Rusija (29) 3-6 6-4 7-5
Nadja Petrova, Rusija (13) – Ženg Đije, Kina (21) 6-4 6-1
Karoline Voznijacki, Danska (9) - Sorana Krstea, Rumunija (24) 6-3 6-2
Dinara Safina, Rusija (1) – Petra Kvitova, Češka 4-6 6-2 6-7 (5)

Izvor:B92

E, bas mi je zato sto je Shapa ispala... Sve sami favoriti ispadaju... Cak je i Safina ispala... Po meni, sestre Vilijams imaju najvece sanse da osvoje Us Open.
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 I_icon_minitimePon Sep 07, 2009 6:31 pm

Kim Klajsters u četvrtfinalu!

BetaBelgijanka Kim Klajsters pobedila je treću nositeljku US Opena Venus Vilijams 2:1 (6:0, 0:6, 6:4) posle sat i 42 minuta igre na glavnom terenu Flešing Medouza.


Povratnica među najbolje svetske teniserke počistila je stariju sestru Vilijams u prvom setu sa 6:0, ali je istom merom Amerikanka uzvratila u drugom. Novi preokret Klajstersova je najavila odmah na početku odlučujućeg seta kada je kod rezultata 1:1 napravila brejk i zadržala vođstvo do kraja.

Venus je imala veći boroj vinera, manje neiznuđenih grešaka ali ipak nije uspela da pobedi pred domaćom publikom.

Kim Klajsters će u četvrtini finala igrati protiv Kineskinje Na Li koja je u dva seta (6:2, 6:3) eliminisala Italijanku Frančesku Skijavone. Ranije u toku dana plasman među osam najboljih obezbedila je prošlogodišnja šampionka Serena Vilijams.


izvor:B92

Bravo za Kim! Navijala sam za nju...
Wink
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 I_icon_minitimePet Sep 11, 2009 7:16 pm

Dan 12: Serena na Klajstersovu
U petak su na US openu na programu ženska polufinala i finale muškog dubla, a u centru interesovanja biće meč Serene Vilijams i Kim Klajsters.


One otvaraju program na Artur Eš stadionu u 18.30h po srednjeevropskom vremenu, a posle na teren izlaze Janina Vikmajer i deveti nosilac Karolina Voznijacki. Poslednji meč na Ešu je finale dubla između trećih nosilaca Maheša Bupatija i Marka Nolusa i četvrtih nosilaca Lukaša Dlouhog i Leandera Paesa.

Kim Klajsters ima priliku da uđe u istoriju kao prva teniserka koja je osvojila Gren slem titulu bez ranga na WTA listi. Posle povlačenja Belgijanka je odigrala samo dva turnira, a tri su neophodna za ulazak na listu.

Iako nimalo povlašćena prilikom žreba, Klajstersova je uspela da se probije do polufinala eliminisavši Viktoriju Kutuzovu, Marion Bartoli, Kirsten Flipkens, Venus Vilijams i Na Li.

Sledeći zadatak najteži je na turniru – rivalka je branilac titule Serena Vilijams, ukupno tri puta najbolja u Njujorku.

"Ona (Serena) je uvek bila sposobna da podigne nivo igre na Gren slemovima. Gledala sam je ovde kako igre i veoma je odlučna. Njeni udarci su vrlo snažni, a uz to se odlično kreće, što je opasna kombinacija", analizirala je Klajstersova vrline mlađe Vilijamsove, a potom je prokomentarisala nedostatke:

"Svaka teniserka ima trenutke, bilo to i na 1-2 gema, kada popusti koncentracija i agresivnost, tako da mislim da imam šansi. Pokušaću da diktiram tempo u poenu i da budem agresivna, a ključno je da napravim manje neiznuđenih grešaka".

Serena je u dosadašnjih sedam susreta šest puta slavila, a poslednji put igrale su pre šest godina u Majamiju (6:4, 6:2 za Amerikanku).

"Gledala sam Kim kako se kreće i deluje da je još brža nego što je ranije bila. Oduvek je igrala agresivno, a sada joj je igra poprimila totalno drugu dimenziju jer nema šta da izgubi. Kada ste rasterećeni, igrate svoj najbolji tenis", kaže Serena, koja je na putu do polufinala pobedila Aleksu Glač, Melindu Cink, Mariju Hose Martines Sančes, Danijelu Hantuhovu i Flaviju Penetu.

Posle, kako u američkim medijima vole da ih nazovu, 'blokbaster-meča' Klajstersove i Vilijamsove, sledi okršaj Janine Vikmajer i Karoline Voznijacki.

Mlada Belgijanka, trenutno 50. na WTA listi, najveće je iznenađenje turnira, pošto nikada ranije nije prošla drugo kolo na nekom Gren slemu. Ipak, 19-godišnjakinja je na najbolji način iskoristila slabe igre favorita, a kuriozitet je da je do polufinala igrala samo sa jednim nosiocem – Viržin Razano u prvoj rundu. Posle toga je izbacila Suai Peng, Saru Erani, Petru Kvitovu i Katerinu Bondarenko.

Karolina Voznijacki je prva Dankinja koja je ušla u polufinale nekog Gren slema, a uprkos svom visokom rejtingu, nikada pre nije prošla četvrtu rundu na najvećim turnirima. Na putu do polufinala Voznijacki je pobedila Galinu Voskoboevu, Petru Martić, Soranu Kirsteu, Svetlanu Kuznjecovu i Melani Udan.

Dve teniserke se do sada nisu sastajale, a biće to zanimljiv sudar azličitih stilova igre. Dankinja, iako nije potpuno defanzivan teniserka, zna da bude strpljiva i da spinovima i sigurnijim udarcima postepeno gradi poen, dok Vikmajerova voli lopticu da udara ravno i da dosta rizikuje.

Posle njih dve, na programu je finale u muškom dublu, a na terenu 11 igra se drugo polufinale u ženskom dublu između prvih nosilaca Lajzel Huber i Kare Blek i trećih nosilaca Samante Stosur i Rene Stabs.

izvor:B92
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 I_icon_minitimeUto Sep 15, 2009 3:43 pm

Endi Mari iskritikovao Serenu
Škotski teniser stao u zaštitu Safine i Jankovićke, koje Amerikanka konstantno proziva

Endi Mari, škotski teniser i trenutno drugi igrač na ATP listi, stao je u odbranu Dinare Safine i Jelene Janković, koje su već nekoliko meseci na udaru Serene Vilijams. Britanac je optužio Amerikanku da igra na velikim turnirima samo zbog novca i da kao takva nema pravo da priča o Ruskinji i Srpkinji koje su bile prve na svetu, a nisu osvojile neki od grend slemova.

Sestre Serena i Venus Vilijams, trenutno druga i treća teniserka sveta, igraju malo turnira tokom godine, ali zato imaju ukupno 19 titula na četiri najveća turnira. Tamnopute sestre je zbog toga kritikovao škotski teniser Endi Mari, koji zastupa stav da bi trebalo da se takmiče i na nekim manjim turnirima. Drugi teniser sveta otvorio je debatu o vrednovanju svetskog teniskog renkinga, pitajući se da li su sestre Vilijams zainteresovane samo za učešće na grend slem turnirima.

- Teniska sezona traje 11 meseci. Ako su u kalendar takmičenja uvršteni i turniri na kojima se dobija manje poena, odnosno da su oni, prema mišljenju Serene Vilijams, mala takmičenja, onda to nema nikakvog smisla. Ona verovatno želi da nastupi samo na četiri grend slema i da ne igra ostatak godine. Mislim da treba da budeš nagrađen za istrajnost. Istina, Serena je konstantna na grend slemovima, dok je gotovo i nema na drugim turnirima - izjavio je Endi Mari, koji je u dosadašnjoj karijeri igrao samo jedno grend slem finale, i to prošle godine u Njujorku.

KOD MUŠKIH DRUGAČIJE
Škotski teniser Endi Mari smatra da stvari u muškom i ženskom tenisu funkcionišu drugačije.
- Ako Rodžer Federer osvoji tri grend slema ove godine, postoji velika verovatnoća da će sezonu završiti kao broj 1. Prošle godine većinu je osvojio Nadal i bio je prvi. Stvari u muškom tenisu tako funkcionišu zato što se veliki igrači pojavljuju na velikim turnirima - objasnio je Mari.

kurir
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 I_icon_minitimeČet Sep 17, 2009 8:47 pm

Prijatno me iznenadio Marej... Slazem se sa njim... Wink cheers
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 I_icon_minitimeČet Sep 17, 2009 8:51 pm

Žistin Enan: "Bravo, Kim!"

Beta/APBivša najbolja teniserka sveta Žistin Enan čestitala je zemljakinji Kim Klajsters osvajanje titule na Otvorenom prvenstvu SAD.


„Čestitam ti na tvojoj veličanstvenoj pobedi. Još jednom, Džada može da bude ponosna na svoju mamu. Tvoj uspeh je neverovatan. Topao aplauz tebi i celoj tvojoj porodici“, napisala je Enan na svom sajtu. Žistin Enan se povukla sa terena prošle godine pred Rolan Garos, a Klajsters se vratila na teren pre mesec dana, posle dvogodišnje pauze.

Kim Klejsters je u finalu US Opena savladala Karolinu Voznijacki iz Danske, a na putu do finala Belgijanka je pobedila i obe sestre Vilijams, Venus i Serenu.

Enan je prošle godine saopštila da se povlači zbog povreda koje je zaradila igrajući tenis, ali su belgijski mediji nedavno počeli da spekulišu da će se, poput Klajstersove, vratiti na teren.


izvor:B92



Wink
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 I_icon_minitimeČet Okt 08, 2009 4:27 pm

8. oktobar 2009. | 10:07 | Izvor: B92, zvanični sajt
Mari odustao od Šangaja

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 257g3r6

Treći igrač sveta Endi Mari odustao je od učešća na Mastersu u Šangaju koji će se sledeće nedelje igrati za nagradni fond od 5.25 miliona dolara.

Britanac je odluku obrazložio povredom zgloba, zbog čega je propustio i ovonedeljni turnir u Japanu. I svetski broj jedan Rodžer Federer je odlučio da se povuče sa Mastersa u Šangaju.

Mari je povredu zaradio u Sinsinatiju u avgustu, a posle poslednjih medicinskih testova odlučeno je da pauzira dve do tri nedelje.

„Izvinjavam se što sam morao da donesem odluku da se povučem, ali verujem da ćete razumeti moje razloge. Ne mogu da kontrolišem situaciju i verujte da bih više voleo da učestvujem na turniru, nego da budem u trenutnom stanju povrede“
, naglasio je Mari u pismu poslatom organizatorima.

Mari i Federer, koji se povukao zbog umora, su među petoricom igrača koja su već osigurala nastup na novembarskom finalu Svetskog tura u Londonu.
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 I_icon_minitimeČet Okt 08, 2009 6:17 pm

pametne odluke Mareja i Fedexa... Wink
Gooo Noleee!!! srbin
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 I_icon_minitimeČet Okt 08, 2009 6:23 pm

Peking: Nadal jedva, Serena ispala
Teška pobeda Rafaela Nadala nad Džejmsom Blejkom u Pekingu. U ženskom delu turnira Ispale Serena Vilijams, Flavija Peneta.


Prvi nosilac na turniru u Pekingu Rafael Nadal plasirao se u treće kolo, posle teške pobede nad Amerikancem Džejmsom Blejkom 2:1 u meču koji je trajao skoro 2 i po sata.

Ivan Ljubičić je takodje u 3 seta savladao Poljaka Kubota koji je u prethodnom kolu iznenadio branioca titule Endija Rodika, dok je Marat Safain još jednom pokazao koliko je nepredvidiv, pošto je prilično lako izbacio Fernanda Gonzalesa u dva seta.

Ruski teniser sastaje se u narednom kolu sa Nadalom.

Kod teniserki, Vera Zvonareva je u direktnoj borbi za mesto na završnom turniru sezone u Dohi pobedila Flaviju Penetu sa 2:1, dok Žang posle pobede nad Dinarom Safinom lako poražena od Marion Bartoli. Iznenadjenje predstavlja eliminacija Serene Vilijams koja je poražena u tri seta od Nadje Petrove 6:4, 3:6 i 7:6.

Kompletni rezultati:

Teniseri:
1] R Nadal - Blejk 7:5, 6:7(4), 6:3
[6] R Soderling - T Robredo
M Safin - [7] F Gonzalez 6:3, 6:4
I Ljubičić - L Kubot 76(6) 4:6, 6:4

U narednom kolu sastaju se: Nadal – Safin, Čilić – Davidenko, Ljubičić – Soderling/Robredo, Verdasko – Đoković,

Teniserke:
(12) Agneška Radvanska - María José Martínez Sánčez 4:6, 6:4, 6:2
(14) Marion Bartoli - Žang Šuai 6:1, 6:4
(13) Nadja Petrova – Serena Vilijams 6:4, 3:6 i 7:6

U narednom kolu sastaju se: Bartoli – Zvonarjeva, Dementijeva – Radvanska, Petrova – Peng i Kuznjecova – Pavljučenkova.


izvor:B92
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 I_icon_minitimeSre Okt 28, 2009 10:56 pm

Agasi: Uzimao sam drogu, morao sam (VIDEO)
Sreda, 28. oktobar 2009. 12:20

Nekadašnji prvi reket sveta Andre Agasi priznao je u novoj autobiografiji da je namerno koristio drogu "met" zbog koje je "pao" na doping testu.

"Morao sam da lažem da je bilo slučajno".

Osmostruki osvajač Gren Slem turnira uzimao je rekreacionu drogu kristal metamfetamin, popularni "met", kada mu je karijera stagnirala 1997. godine, ali je uspeo da uveri Udruženje profesionalnih tenisera (ATP) da je to bilo slučajno.

Časopis "Pipl (People)" prenosi delove Agasijeve autobiografije "Otvoreno: Autobiografija", u kojoj je osim konzumiranja "meta" opisao i probleme zbog gubitka kose, te dvogodišnji brak s glumicom Bruk Šilds.

Tridesetdevetogodišnji Amerikanac je izjavio da je primio telefonski poziv od lekara iz ATP-a, koji mu je rekao da je "pao" na doping testu zbog "meta".

"Moje ime, moja karijera, sve je bilo na ivici. Šta god sam postigao, sve za što sam radio, moglo je da postane veliko ništa", napisao je Agasi i dodao da je slagao kako je slučajno uzeo piće koje je pio njegov bivši asistent Slim.

"Rekao sam da je Slim, kojeg sam otpustio, poznati narkoman i da je često 'podebljavao' svoje piće s metom, što je bilo istina. A onda sam došao do glavne laži - rekao sam da sam slučajno popio njegovo piće i nenamerno uzeo drogu. Sad me je naravno zbog svega jako stid".

ATP je slučaj razmatrao, ali je odlučio da veruje Agasiju, koji je jedan od najboljih igrača "belog sporta" u istoriji.

Međutim karijera mu je "zapela" 1997. godine zbog povrede članka. Tada je pao na 122. mesto na ATP listi. U knjizi je priznao da je tada patio od gubitka samopouzdanja.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 I_icon_minitimeUto Nov 03, 2009 5:35 pm

3. novembar 2009. | 12:17 | Izvor: B92, Beta
Has se vraća posle H1N1

Tomi Has potvrdio da je prošlog meseca oboleo od nove vrste gripa.

Nemački teniser Tomi Has potvrdio je u utorak da je prošlog meseca bio prinudjen da odustane od učešća na ATP turniru u Štutgartu jer je bio zaražen virusom novog gripa, od koga se ovih dana uspešno oporavlja.

"Izvršio sam analize sumnjajući da se radi o novom gripu i ispostavilo se da je test bio pozitivan"
, rekao je ovogodišnji polufinalista gren slem turnira u Vimbldonu.

Svetski igrač broj 17 dodao je da ga je bolest primorala da nekoliko dana provede u hotelskoj sobi zbog visoke temperature i groznice.
"Zaista mi je tih dana bilo loše. Ipak, simptomi su se povukli i ponovni test je pokazao negativan rezultat, tako da mogu da započnem lagane trenige", naveo je Has.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 I_icon_minitimeUto Nov 10, 2009 5:32 pm

10. novembar 2009. | 12:15 | Izvor: B92, Beta
Safin: "Agasi da vrati titule"

Ruski teniser Marat Safin izjavio je u Parizu da bi Andre Agasi morao da vrati titule, nakon što je priznao da je tokom karijere koristio zabranjene supstance.


Agasi je istovremeno lagao Udruženje profesionalnih tenisera da ne koristi nedozvoljene supstance .Agasi je u autobiografskoj knjizi "Otvoreno: Autobiografija" priznao da je uzimao metamfetamin 1997. godine, ali da je ubedio ATP da je to učinio "nesvesno".

Safin, koji će se ovog meseca povući iz tenisa, rekao je za L'Ekip da bi Agasi "trebalo da vrati titule, novac i grend slem trofeje".


Agasi je osvojio ukupno 68 titula, od kojih osam grend slem – četiri puta trijumfovao je na Australijan openu, dva puta na US Openu, a osvojio je po trofej na Vimbldonu i Rolan Garosu.

Agais je treći na listi zarada tenisera svih vremena, pošto je od turnira zaradio preko 31 milion dolara.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 I_icon_minitimeSub Nov 21, 2009 2:52 pm

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 V153317p0

Marat Safin promoter narednog Serbia Opena Petak
20. novembar 2009. 20:55


Taze teniski penzioner, Rus Marat Safin boravio je prethodna dva dana u Beogradu i prihvatio je poziv da bude Otvorenog prvenstva Srbije 2010. godine.

"Došao sam da bih razmenio iskustva i dobio korisne informacije o organizaciji turnira. Pokušao bih da organizujem sličan turnir u Rusiji. Videćemo se u maju!", rekao je 29-godišnji Safin Radio-televiziji Srbije (RTS).

Turnir Srbija Open igra se početkom maja iduće godine na terenima sportskog centra Milan Gale Muškatirović u Beogradu.

Safin je tek pre desetak dana zauvek rekao zbogom tenisu, a odlučio je da se ubuduće bavi biznisom.

Ruski teniser bio je i na sahrani patrijarha srpskog Pavla.

(MONDO - foto: GoSerbia.com)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 11 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ostale vesti iz sveta tenisa...
Nazad na vrh 
Strana 11 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Vezano za tenis :: Vesti i desavanja-
Skoči na: