Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Ostale vesti iz sveta tenisa...

Ići dole 
+11
*SlAdjAnA*
Vuksha
Lazevski
Beba Kids
Annie
(:~NenA~:)
Jecika
Jelena...
Pele
Texy
snoopy
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 I_icon_minitimePet Maj 02, 2008 7:13 pm

Tužna petnaesto-godišnjica

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Imonik10

Nož u Monikinim leđima! Juče ili danas, svejedno, pre petnaest godina, desio se ovaj jeziv slučaj. Bilo ko da je to bio, uvek isto - tragedija!

Devetnaest godina, svetsko čudo iz Novog Sada, hrlila je ka najvećoj teniserki svih vremena! Poslednjih osam Gren Slem turnira, šta mislite koliko je osvojila? 2,3? 5? Samo jedan nije! Svih sedam!!! I to u vreme apsolutne dominacije Nemice Štefi Graf!

Hamburg, nemačka luka, domaćin teniskog turnira. Opet bi došlo do okršaja svetskog čuda sa Štefi u finalu. Tog nesretnog dana imala je za protivnicu jednu od tri sestre Maleeve - Magdalenu. Prišunjao joj se iza leđa čovek , ili nečovek, Nemac u svakom slučaju, sa namerom! Eto, jeza me hvata, zariven nož ispod levog ramena. Ustala je sa stolice, prišla mreži, kao da je htela da se od nje oprosti i stropoštala se na teren.

Uvek sam uvažavao Štefi Graf. Trener joj je bio atletski trener. Napravio je od nje pravu atletu. Osvajala je posle ovog slučaja mnoge turnire, čak i taj u Hamburgu. Osvojila je i srce moga miljenika Andrea Agasjana.

Odvojila je sebe od mog srca nastavljanjem tog nesretnog turnira. I ne samo ona, već cela ta bulumenta nečasnih organizatora turnira. Kako bi svi ispali u istoriji tenisa, pa i više od toga, časni ljudi da su sve to prekinuli. Ali ne, turnir se nastavlja, kao da ništa nije bilo. Ludi nečovek dobi nekih neuverljivih dve godinice ne znam čega. Evo posle petnaest godina dođoh u priliku da sa apetitom kažem:

SRAM IH SVE BILO!!!

Zaraslo je mlado devojačko telo, ali pobednička nit nije mogla da se zašije.

Ako je za utehu, danas je Monika lepša nego ikad, izrasla je u pravu damu!

SvetTenisa.net
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 I_icon_minitimeSub Maj 03, 2008 3:54 pm

Dokićevoj specijalna pozivnica za Rim


Povratak Jelene Dokić na teniske terene nije prošao nezapaženo, budući da su joj organizatori prestižnog turnira u Rimu ponudili "vajld kard".

"Jeleni će organizatori turnira u glavnom gradu Italije poslati specijalnu pozivnicu, zbog toga što je ona u Rimu osvajala titulu. Još uvek ne znamo da li će to biti poziv za kvalifikacije ili glavni žreb, ali bez obzira na sve, to će biti veliki podsticaj njenoj želji da se vrati tenisu", izjavio je za "Sportski žurnal" Dušan Grujić, predsednik TK Partizan, koji se prethodnih nedelja susreo i razgovarao sa Dokićevom i pomogao joj da ponovo uzme teniski reket.

Dokićeva je prošle nedelje učestvovala na turniru u Fesu, na kojem je uspešno prebrodila kvalifikacije, a onda zaustavljena u prvom kolu glavnog žreba.

Grujić ističe da je evidentno da je Jelena još uvek daleko od željene forme, ali da je najvažnije da ima želju da se vrati profesionalnom tenisu.

"Osećaju se posledice duge pauze, ali je najvažnije da ona želi da trenira i mi svi treba da joj pomognemo. Jelena nema trenera i glavni problem je što je još uvek nespremna za takmičenje. Problem predstavlja činjenica da dugo nije igrala i da nema rejting na listi, zbog čega je neophodno da igra kvalifikacije. Ipak, nadam se da će uskoro doći u Beograd i početi da radi na Partizanovim terenima, tako da će do Rima biti spremnija", istakao je Grujić, koji je na sopstvenu incijativu, kao porodični prijatelj Dokića, pre mesec dana kontaktirao Jelenu i njenog oca Damira i pokrenuo priču, prvo o njihovom pomirenju, a zatim i o povratku na teren nekada četvrte igračice sveta.

Turnir u Rimu počinje 12. maja, a nagradni fond biće 1,34 miliona dolara. Titulu u glavnom gradu Italije brani Jelena Janković.

mondo
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 I_icon_minitimeSub Maj 03, 2008 8:09 pm

TUNIS: Dušan Vemić u finalu! Subota, 3. maj 2008. 18:55
mondo

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 V9596310

Floran Sera, 76. igrač sveta i drugi nosilac čelendžera Tretorn Serije Plus u Tunisu, poslednji je u nizu favorita koje je posekao naš Dušan Vemić.

Pre Sere, Vemić je izbacio Frederika Žila, Olivije Pasijensa...

Beograđanin (175. na ATP) je u subotu savladao Francuza sa 2:0 (6:4, 6:4), tako da će u nedelju igrati prvo finale u 2008. godini. Rival će mu biti osmi nosilac, Brazilac Tomaž Belući, 126. igrač na ATP listi.

Brazilac je takođe napravio iznenađenje i izbacio Nikolasa Masua, osvajača zlatne medalje na Olimpijskim igrama u Atini 2004. godine - 2:0 (6:2, 6:4).

Vemić je plasmanom u finale već zaradio 10.600 dolara i 63 ATP poena, a ukoliko priredi još jedno iznenađenje i pobedi Belućija, uvećaće novčanu sumu na 18.000 dolara, a bodovnu na 90. U svakom slučaju, očekuje ga skok na ATP listi u ponedeljak.

Vemić i Belući do sada nisu se sastajali.
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
Pele
Moderator
Pele


Broj poruka : 431
Godina : 29
Lokacija : Darda
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 08.04.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 I_icon_minitimeNed Maj 04, 2008 7:04 pm

Dušan Vemic izgubio u finalu Tunisa od Brazilca Tomaša Belućia 126. igrač na ATP listi sa 6:4 6:2 ili obrnuto
Nazad na vrh Ići dole
Jelena...
Janko fan forever :D
Jelena...


Broj poruka : 415
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 I_icon_minitimeNed Maj 04, 2008 7:14 pm

Teodora Mirčić plasirala se u poslednje kolo kvalfikacija za ITF turnir u Zagrebu. Srpska teniserka u 2. kolu savladala je Hrvaticu Doroteu Kraljević ubedljivim rezultatom 6:0, 6:3. Za ulazak u glavni žreb Teodora će igrati sa boljom iz meča Fabiama Palčić (SLO) - Iveta Gerlova (CZE) i taj meč na programu će biti sutra. Turnir se igra na šljaci z anagradni fond od 75000$.


Boris Pašanski pretrpeo je neočekivani poraz u 2. kolu kvalifikacija za ATP Masters turniru u Rimu. Bolji od trećeg reketa Srbije rezultatom 3:6, 7:5, 6:3 bio je osamnaestogodišnji Italijan Tomas Fabijano, dobitnik specijalne pozivnice organizatora.


Dušan Vemić poražen je u finalu čelendžer turnira u Tunisu od Brazilca Tomasa Belučija rezultatom 2:6, 4:6. Vemić je plasmanom u finale zabeležio sjajan rezultat, osvojio 63 nova ATP poena i od sutra će se naći na 152. mestu na ATP listi. Turnir se igrao na šljaci, za maksimalni nagradni fond od 125000$ sa obezbedjenim smeštajem za učesnike.

SvetTenisa.net
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 I_icon_minitimeNed Maj 04, 2008 8:07 pm

Teniska elita u Rimu i Berlinu
B92


Najbolji svetski teniseri igraju sledeće nedelje u Rimu, na četvrtom turniru Masters serije. Novak Đoković je u prvom kolu slobodan, a u drugom igra sa boljim iz duela između Hrvata Ivana Ljubičića i Belgijanca Stiva Darsisa. Sa druge strane, Janko Tisparević na startu igra sa 12. nosiocem Fernandom Gonzalesom iz Čilea.

Đokoviću i Tipsareviću u glavnom žrebu pokušaće da se priključi i Boris Pašanski, koji se u poslednjem kolu kvalifikacija sastaje sa Italijanom Tomasom Fabijanom. Nagradni fond turnira u Rimu je 2.270.000 evra.

Sa druge strane, najbolje teniserke sveta sledeće nedelje igraće u Berlinu, gde titulu brani Ana Ivanović. Najbolja srpska teniserka je postavljena za drugog nosioca, iza Žistin Enan. U prvom kolu je slobodna, dok će u drugom igrati sa pobedicom francuskog duela Ameli Morezmo - Aravan Rezai.

Jelena Janković, četvrti nosilac u Berlinu, nalazi se u istoj polovini žreba. U prvom kolu je slobodna, a u drugom igra sa pobednicom duela između Kineskinje Šuai Peng i jedne takmičarke iz kvalifikacija.

Nagradni fond turnira u Berlinu je 1,34 miliona dolara.
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 I_icon_minitimeNed Maj 04, 2008 8:18 pm

Gonzalesu titula u Minhenu
B92

Čileanac Fernando Gonsales pobednik je turnira tenisera u Minhenu, koji je igran za nagradni fond od 370.000 evra. Gonsales je u finalu u nedelju kao drugi nosilac pobedio Italijana Simonea Bolelija sa 7:6 (7:4), 6:7 (4:7), 6:3 osvojivši drugi trofej u ovoj godini, ukupni deseti u karijeri.

Ova vest sigurno neće obradovati Janka Tipsarevića koji se u prvom kolu Mastersa u Rimu, koji počinje u ponedeljak, sastaje upravo sa Gonzalesom.

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 L3159210 Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 L3159211


Poslednji izmenio snoopy dana Pon Maj 05, 2008 10:29 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 I_icon_minitimeNed Maj 04, 2008 8:23 pm

Vera Zvonareva je Viktoriju Azarenko porazila rezultatom 7-6 6-2 i osvojila WTA turnir Prag...

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 L3159010 Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 29381510
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 I_icon_minitimeNed Maj 04, 2008 8:28 pm

Braca Brajan osvojili jos jedan trofej.... tutulu u dublu u Barseloni...

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 21880410 Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 35039010
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 I_icon_minitimePon Maj 05, 2008 12:43 am

Dokićeva u glavnom turniru u Firenci
www.salatara.com

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 0205do10

Jelena deklasirala prvu nositeljicu kvalifikacija

Osječanka Jelena Dokić, koju trenira Zagrepčanin Borna Bikić, plasirala se u glavni turnir u talijanskoj Firenci (ITF, 25 000 USD). Na najbolji mogući način opravdala je organizatorovu pozivnicu i ostvarila dvije lijepe pobjede. Danas je u finalu kvalifikacija svladala prvu nositeljicu, Francuskinju Florence Haring (362. na svijetu) s uvjerljivih 6-0, 6-1.

Jelena je vodila sa 6-0, 5-0 i onda se malo opustila te dopustila Francuskinji da osvoji počasnu igru. Igrala je vrlo sigurno, odlično se kretala, igrala je svaki poen kao da je meč-lopta, tako da Florence nije imala baš nikakvu šansu. Bila je vrlo agresivna na reternu, a svojim servisom ubacila je 6 asova i 8 winnera.

Jučer je svladala 9. nositeljicu, Talijanku Camilu Giorgi koja ima 17 godina i talijanski ju novinari već duže vrijeme smatraju najvećom nadom porekojadranskog ženskog tenisa. U 1. setu Talijanka je doslovce isprašila Jelenu koja nije imala nikakve šanse da osvoji igru. U nastavku je Jelena promijenila taktiku. Nije više htjela osvojiti poen pod svaku cijenu, postupno je gradila poziciju za poentiranje i to se isplatilo. Drugi set dobila je sa 6-4. Bilo je gusto, a pri Jeleninu vodstvu 5-4 Talijanka je imala break-priliku. Osječanka je zatim odigrala vrhunsku bekhend-paralelu i otklonila opasnost. Iduća dva poena donijela su joj 3. set. U nastavku je zaigrala kao preporođena i već na početku uzela servis mladoj Talijanki. Do kraja seta, koji je dobila sa 6-2, još je jedanput iskoristila break-šansu i sigurno izborila nastup u finalu kvalifikacija.

Odigrala sam vrlo dobro i nadam se da ću formu zadržati i u glavnom turniru , rekla je Jelena Dokić.
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 I_icon_minitimePon Maj 05, 2008 10:20 am

Anin osmeh osvaja Berlin
Blic

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 V7722910

Posle nedelje zatišja, najbolji srpski teniseri ove nedelje igraju na dva prestižna turnira, u Berlinu i Rimu. Novak Đoković i Janko Tipsarević su u Italiji, Ana Ivanović i Jelena Janković u Nemačkoj, a njih dve bi mogle da se sastanu u polufinalu.

Ivanovićeva je prošle sezone na impresivan način osvojila turnir na berlinskoj šljaci. Tada je u nezaboravnom i dramatičnom finalu savladala Svetlanu Kuznjecovu, a ove sezone postavljena je za drugog nosioca. Nagradni fond turnira je 1,34 miliona dolara i obe srpske teniserke su slobodne u prvom kolu.
U Berlinu žale zbog otkaza Marije Šarapove, ali ističu da im dolazi „prelepa Srpkinja sa osmehom Mona Lize“. Nemački mediji prenose izjavu Martine Navratilove o Ani Ivanović.
- Lako možete da pogrešite u proceni ove devojke. Svima je draga i čini se da je jako pitoma. Uvek se smeje, ali kada je na redu tenis, postaje super borac. Nikada se ne predaje, jako me podseća po toj osobini na Dženifer Kaprijati - izjavila je nedavno slavna teniserka.
Druga teniserka sveta će ipak imati nešto teži zadatak na startu. U drugom kolu je očekuje sudar sa boljom iz duela Francuskinja, Ameli Morezmo i Aravan Rezai. Prva je u poslednjih godinu dana u velikom padu, ali je pobeđivala Ivanovićevu u pet od sedam prethodnih okršaja. Sada je na 21. mestu svetske liste, dok je Rezai na 50. mestu, ali je dva puta gubila od Ivanovićeve, koja bi u projektovanom četvrtfinalu mogla da se sastane sa Francuskinjom Bartoli.
Jelena je četvrti nosilac, a u drugom kolu ide na bolju iz duela Kineskinje Šuai Peng i teniserke iz kvalifikacija. Jankovićeva protiv Pengove ima maksimalan učinak (5:0). Na putu ka četvrtfinalu, u kojem bi joj najverovatnija rivalka bila Jelena Dementijeva, mogla bi se naći i neugodna Nađa Petrova.
U Rimu se igra četvrti turnir sezone Masters serije čiji je nagradni fond 2,27 miliona evra. Tereni na „Foro Italiku“ su nešto brži od ostalih kada je reč o šljaci i biće odlična prilika za proveru forme tenisera pred Rolan Garos koji počinje 26. maja.
Novak Đoković se vraća na teren posle odustajanja u polufinalu Monte Karla i meča sa Rodžerom Federerom.
- Potpuna je besmislica da sam namerno predao meč Federeru, jer ni sada još nisam sto odsto spreman za jak turnir kakav je u Rimu. Predaja za koju me optužuju bila bi prevara navijača, a ja jednostavno stavljam zdravlje ispred rezultata. Posle Monte Karla sam išao na preglede i lekari su mi rekli da bi mi za potpuni oporavak bila neophodna još jedna nedelja odmora. Ja sam sportista, profesionalac i uvek pokušavam da pružim maksimum. Svakako nisam kukavica! Nema potrebe da se pravdavam i zaista me boli kada čujem priče da predajem kad god gubim važne mečeve. Neću biti srećan zbog takve reputacije - rekao je Đoković.
Treći teniser sveta je slobodan na startu, a rival u drugoj rundi će mu biti bolji iz meča Belgijanca Stiva Darsisa i Hrvata Ivana Ljubičića. Na putu ka završnici Novak bi se mogao sastati sa Monakom ili Andrejevom, a u četvrtfinalu najverovatnije sa Tipsarevićem, Gonzalesom, Almagrom ili Nalbandijanom. Novi duel sa Federerom može biti opet u polufinalu, dok sa Rafaelom Nadalom može da igra samo u finalu.
Janko Tipsarević će priliku da nastavi uspon na ATP listi imati samo ako savlada 12. nosica, Čileanca Fernanda Gonzalesa, kojeg je pobedio prošle sezone, ali na travi Vimbldona.
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 I_icon_minitimePon Maj 05, 2008 10:31 am

Trijumf Nadala u Barseloni

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 340x11

Španski teniser Rafael Nadal pobednik je turnira u Barseloni. On je u finalu savladao zemljaka Davida Ferera rezultatom 6:1, 4:6, 6:1 za 2 časa i 14 minuta igre. U prvom i trećem setu Nadal je dominirao i nije dozvolio rivalu ni da stvori brejk šansu, dok je u drugom Ferer uspeo da na kratko poremeti ritam drugog igrača sveta. Nadal je za trijumf nagrađen sa 136.300 evra i 300 ATP bodova, a Fereru će pripasti 71.700 evra i 210 bodova. Nadalu je ovo bila 25. titula u karijeri, a četvrta u Kataloniji.

Nadal je na putu do trofeja eliminisao Potita Staračea, Felisijana Lopesa, Huana Čelu, Denisa Gremelmajera i na kraju Davida Ferera. Sada je međusobni skor između Nadala i Ferera 6-3 u korist momka sa Maljorke.

"Veoma sam srećan. Prvi set sam odigrao skoro perfektno, ali se on vratio u drugom. Ipak, pobedio sam i oduševljen sam što mi je ponovo uspelo da osvojim trofej u Barseloni", izjavio je Nadal.

U muškoj konkurenciji se naredne sedmice igra turnir iz Masters serije u Rimu, a titulu brani Rafael Nadal.
B92
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 I_icon_minitimeUto Maj 06, 2008 8:56 pm

Poraz Bozoljca u prvom kolu turnira u Drezdenu
Blic

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Bozolj10

Povremeni Dejvis kup reprezentativac Srbije Ilija Bozoljac izgubio je danas od Nemca Julijana Rajstera sa 2:1, po setovima 6:1, 1:6, 6:2 u prvom kolu čelindžer turnira u Drezdenu.

Bozoljac ovim porazom nije završio učešće na turniru u Drezdenu, pošto će sa Dušanom Vemićem u prvom kolu dubla igrati protiv Danaca Frederika Nilsena i Martina Pedersena.
Turnir u Drezdenu igra se za ukupni nagradni fond od 42.500 evra.
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 I_icon_minitimeUto Maj 06, 2008 8:56 pm

Jelena Dokić ponovo na WTA listi
Blic

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Jelena13

Nekadašnja četvrta teniserka sveta Jelena Dokić vratila se na WTA listu posle godinu dana odsustvovanja, zauzevši 429. poziciju uz 44 osvojena poena.

Australijska igračica koja je najbolje rezultate upisala kao teniserka Srbije i Crne Gore uspešno je prebrodila kvalifikacije turnira u Firenci koji se igra za nagradni fond od 25.000 evra pobedivši 362. na listi, prvog nosioca Francuskinju Florens Haring sa 6:0, 6:1.
Dokić će se u prvom kolu sastati sa 287. na listi Italijankom Djorđom Gabom.
Predsednika Teniskog kluba Parztizan Dušan Grujić rekao je da će Dokićeva karijeru nastaviti uz pomoć trenera iz Humske 1, kako bi se ponovo našla u društvu najboljih teniserki sveta.
"Povratak Dokić u vrh sasvim je realna mogućnost. Radi se o teniserki izuzetnih potencijala. Neophodno je samo da stekne kondiciju kojom će moći da naniže dužu seriju pobeda", rekao je Grujić.

Dvadesetpetogodišnjoj Dokić, poslednje dve godine teniska karijera je vrtoglavom brzinom išla nizbrdo, tako da je posle 351. mesta na kraju 2006. godine završila kao 621. po završetku sezone 2006. Dokićeva je u karijeri igrala polufinale Vimbldona i jedno četvrtfinale Rolan Garosa.
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 I_icon_minitimeNed Maj 11, 2008 1:02 am

Jelena Dokić osvojila Firencu

Jelena Dokić napravila je krupan korak ka turnirima A kategorije. Najava boljih dana stigla je u nedelju, kada je Australijanka srpskog porekla i nekada četvrta teniserka sveta, osvojila čelendžer u Firenci.

Dokićeva je u finalu turnira, čiji je ukupni nagradni fond bio 25.000 dolara, pobedila 205. igračicu sveta Čehinju Lusi Hradecku sa 6:1, 6:3.

Jelena Dokić je trijumfom nad Hradeckom krunisala nisku od sedam uzastopnih pobeda i prvi put nakon Birmingema 2002. godine domogla se titule.

Dokićeva, koja se nakon duge pauze prošle nedelje vratila u WTA karavan, pre čelenžera u Firenci bila 429. teniserka sveta, a ovaj uspeh doneće joj pomak na rang-listi za najmanje 70 mesta.

Sledeći čelendžer na kojem će Jelena učestvovati je u italijanskom gradu Kazerta, koji će se održati od 12. do 18. maja za nagradni fond od 25.000 dolara.

(MONDO)
kolce
Nazad na vrh Ići dole
Jecika
Moderator
Jecika


Broj poruka : 343
Godina : 36
Lokacija : Kula
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.05.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 I_icon_minitimeNed Maj 11, 2008 1:43 am

Bravo za Jelenu...Lepo je to sto se vraca tenisu...Nadam se da je prebrodila krizu i da ce se vratiti u formu
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 I_icon_minitimeNed Maj 11, 2008 3:45 pm

I ja se nadam...bas bi bilo lepo da se prikljuci Jeci i Ani u teniskom vrhu..Sa J.J. , Anom i Dokicevom...100% osvajamo Fed Cup... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Pele
Moderator
Pele


Broj poruka : 431
Godina : 29
Lokacija : Darda
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 08.04.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 I_icon_minitimeNed Maj 11, 2008 10:23 pm

hocemo jos hocemo jos hocemo jos hocemo jos hocemo jos aplauz aplauz Very Happy Đoković osvojio Rim!

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 8759287714827180db4790915925344_big

</B></FONT>
Srpski teniser Novak Đoković osvojio je desetu titulu u karijeri pobedom nad Stanislasom Vavrinkom od 2:1 po setovima 4:6, 6:3, 6:3 u finalu turnira Masters serije u Rimu. Đoković je ovim trijumfom smanjio razliku na ATP listi između njega i Nadala na samo 310 poena. Meč je trajao dva sata i četiri minuta.
Vavrinka je u prvom setu iskoristio brejk loptu u petom gemu i poveo sa 3:2. Već u sledećem gemu na Đokovićev servis, Švajcarac je ponovo imao dve brejk lopte koje nije iskoristio, pre svega, zahvaljujući odličnom servisu trećeg igrača sveta. Prvi set je završen pošto je Vavrinka iskoristio prvu set loptu na svoj servis.

U drugom setu, Đoković je iskoristio brejk loptu u šestom gemu i potom lako završio taj deo igre u svoju korist sa 6:3.

Srpski teniser je odlično počeo treći set i na startu oduzeo servis protivniku. Zahvaljujući sjajnim forhendima lako je osvajao gemove na svoj servis i iskoristio je drugu meč loptu.

To je bio šesti duel dvojice tenisera, a četvrta pobeda Novaka Đokovića.

Nagradni fond turnira Masters serije u Rimu je 2.270.000 evra.


B.92
Nazad na vrh Ići dole
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 I_icon_minitimeSre Maj 14, 2008 10:38 am

Jelena Dokić u drugom kolu Kazete

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Jelena14

Nekada četvrti reket sveta, Srpkinja Jelena Dokić, plasirala se u drugo kolo ITF turnira u Kazerti, koji se igra za nagradni fond od 25.000 dolara, pošto je u prvom kolu pobedila prvog nosioca i 159. teniserku sveta Đorđelinu Kravero iz Argentine sa 2:1 u setovima - 3:6, 7:5, 6:2.

Polufinalistkinja gren slem turnira u Vimbldonu 1999. godine će u drugom kolu igrati protiv Italijanke Aleksije Virđali, koja je bila bolja od zemljakinje Roksane Vajdeanu (7:6, 7:6).
Dokić se posle jednogodišnjeg odsustva sa liste najboljih svetskih igračica vratila pre dve sedmice u "karavan" kao 429. teniserka sveta trijumfom na turniru u Firenci prošle sedmice. Obezbedila je skok na listi od najmanje 75 mesta, koji će biti registrovan narednog ponedeljka.
Dokić je na startu meča sa Kravero prepustila inicijativu protivnici koja je brzo stigla do vođstva od 1:0 u setovima. Kod rezultata 2:2 u drugom setu srpska teniserka, koja od ove sezone po drugi put u karijeri nastupa za Australiju, počela je da pokazuje kvalitete zbog kojih je pre samo četiri godine bila u samom svetskom vrhu.
Dokić je napravila brejk u petom gemu za vođstvo od 3:2, na šta je Kravero uzvratila istom merom - 3:3. Sledi razmena brejk "udaraca" u kojoj se na kraju bolje snalazi Srpkinja, koja posle izjednačenog rezultata od 5:5 uspeva i četvrti put da oduzme servis protivnici, a zatim i da završi set.
U nastavku meča sledi pravi "rafal" nekadašnje najbolje igračice Srbije od pet uzastopnih gemova, a Kravero je uspostavila ravnotežu samo na trenutak. Pri vođstvu od 5:0 za Dokić, argentinska teniserka je osvojila počasni brejk u trećem setu, a zatim osvojila još jedan gem.
Nakon toga, 25. godišnja Srpkinja je efektno bez izgubljenog poena okončala meč.
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 I_icon_minitimeSre Maj 14, 2008 10:40 am

Najjače na svetu Rusija, SAD i Srbija
BLIC

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Ana-v12

Srpska teniserka Jelena Janković odbranu titule u Rimu počinje od drugog kola i to sa boljom iz duela prve runde u kome se sastaju laki luzer Olga Savčuk i domaća ljubimica Flavija Peneta. I naša najboljeplasirana teniserka Ana Ivanović izlazi danas na centralni teren Foro Italika gde će za protivnicu imati Bugarku Cvetanu Pironkovu koja je u uvodnoj rundi bila bolja od Čehinje Zakopalove.

Imena poput sestara Vilijams, Marije Šarapove, Elene Dementijeve i drugih garantuju veoma uzbudljivu nedelju u Rimu.
- Mislim da je ovo najuzbudljiviji period ženskog tenisa u poslednjih nekoliko godina. Jelena i ja iz Srbije, Venus, Serena i ruska armija igračica koju predvodi Marija Šarapova predstavljaju, sigurna sam, pravo uživanje za sve ljubitelje tenisa. Svake nedelje neko od nas iskoči i osvoji trofej i zato nije lako predvideti ni ko će biti najbolji ovde u Rimu, a kamoli na grend slemu u Parizu - izjavila je Ivanovićeva.
Iako je Foro Italiko jedan od najprestižnijih turnira na svetu, sve teniserke takmičenje na Apeninskom poluostrvu shvataju kao pripremu za vrhunac sezone na šljaci, Rolan Garosu.
Dobra vest za branioca trofeja Jelenu Janković, ali i za sve ostale teniserke je vest da prvi reket sveta Žistin Enan ne učetvuje u glavnom gradu Italije, pa će na taj način sa samo dva meča u nogama nastupiti na Rolan Garosu gde brani pehar osvojen prošle godine.
Mislim da nas na Rolan Garosu očekuje nikad zanimljivije i neizvesnije nadmetanje. Gotovo je nemoguće predvideti ko bi ove godine mogao biti najbolji - rekla je Jelena Dementijeva.


Nemci oduševljeni Ivanovićevom

Nemački „Tenis magazin“ u svom najnovijem broju na naslovnoj strani donosi intervju sa Anom Ivanović pod nazivom „kraljica srca“. Kao i mnogo puta do sada, novinari koji su obavili razgovor sa srpskom teniskom princezom dugo su se oporavljali od snažnog utiska koji je na njih ostavila Ana. Opisujući je kao balerinu, magazin ističe da je samo pitanje vremena kada će Ivanovićeva postati broj jedan na svetu.
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 I_icon_minitimePet Maj 16, 2008 10:31 am

Jelena Dokić u polufinalu Kazerte
Blic


Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Dokic-10


Bivša četvrta teniserka sveta Jelena Dokić plasirala se u polufinale ITF turnira u Kazerti koji se igra za nagradni fond od 25.000 dolara, pošto je danas u četvrtfinalu savladala 255. igračicu na WTA listi, Kseniju Palkinu iz Kirgistana, sa 6:3, 6:4.

Dokićeva je tako zabeležila 10. uzastopnu pobedu u roku od samo 15 dana, "nanizanu" na seriju od sedam trijumfa u Firenci prošle nedelje, kada je osvojila prvu titulu posle skoro pet godina.
Srpska teniserka koja se prošlog ponedeljka nakon jednogodišnjeg odsustva vratila na WTA listu, gde trenutno zauzima 431. mesto, trebalo bi zahvaljujući dobrim igrama od narednog ponedeljka da napravi skok od najmanje 100 mesta.
Dokićeva će se u polufinalu sastati sa 301. teniserkom sveta Nemicom Anom Šafer koju je prošle nedelje savladala u polufinalu turnira u Firenci sa 6:3, 6:3.
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 I_icon_minitimePet Maj 16, 2008 10:34 am

Šarapova od ponedeljka broj jedan
BLIC

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 B_shar10

Marija Šarapova biće prva na WTA listi od ponedeljka posle odluke Žastin Enan da se povuče iz profesionalnog tenisa.

Belgijanka je 117 nedelja bila liderka, a na sopstveni zahtev biće izbrisana sa liste. Tako će, ni kriva ni dužna, Ruskinja četvrti put u karijeri doći na čelo WTA karavana. Šarapova je prvi put bila na tom mestu u avgustu 2005, a u ponedeljak će početi 15. nedelju kao prvi ženski reket sveta.
Sve ostale teniserke će se pomeriti za jedno mesto, tako će Ana Ivanović biti druga, a Jelena Janković treća.
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 I_icon_minitimeSub Maj 17, 2008 9:26 pm

Jelena Dokić osvojila Kazertu
Blic

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Dokic-11

Srpkinja Jelena Dokić, nekadašnja četvrta teniserka sveta, osvojila je prvo mesto na međunarodnom turniru u italijanskom gradu Kazerti, pošto je danas u finalu pobedila 333. igračicu sa WTA liste, Austrijanku Patriciju Majer, sa 6:3, 6:1.

To je 12. uzastopni trijumf Jelene Dokić i druga titulu u roku od samo 12 dana, što će joj omogućiti veliki skok sa sadašnjeg 431. na 280. mesto na WTA-lestvici.
Srpkinja, koji ima australijski pasoš, pre dve sedmice vratila se na listu posle jednogodišnjeg odsustvovanja zbog porodičnih problema.
Dokić je prvo trijumfovala na turniru u Firenci, da bi skoro bez dana pauze i u Kazerti nastavila istim tempom, izgubivši samo jedan set i to na početku turnira protiv prvog nosioca 159. na listi Argentinke Kravero.
Zbog prave "kanonade" pobeda, 25-godišnja Srpkinji je organizator predstojećeg WTA-turnira u Strazburu, čiji je nagradni fond 175.000 dolara, dodelio specijalnu pozivnicu.
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 I_icon_minitimeUto Maj 20, 2008 10:55 am

Svet čeka novu kraljicu tenisa u Parizu
Blic

Odlazak Belgijanke Žistin Enan u legendu, koji je mnoge iznenadio, otvorio je vrata nekolicini teniserki da povrate ili po prvi put u karijeri zasednu na prvo mesto na svetskoj rang-listi. Ruskinja Marija Šarapova novonastalu situaciju veoma brzo je iskoristila da se vrati na prvu poziciju (4.181 bodova), dok su se srpske teniserke Ana Ivanović (3.922) i Jelena Janković (3.755) takođe vratile na svoje najbolje plasmane u karijeri, drugo i treće mesto.

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Sarapo10 Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Ivanov10 Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Jankov10
Marija Sarapova Ana Ivanovic Jelena Jankovic
Datum i mesto rođenja: 19.4.1987. (Nijagan, Rusija) Datum i mesto rođenja: 6.11.1987. (Beograd, Srbija) Datum i mesto rođenja: 28.2.1985. (Beograd, Srbija)
Prebivalište: Bradenton, Florida, SAD Prebivalište: Bazel, Švajcarska Prebivalište: Beograd, Srbija
Visina/težina: 188/59 Visina/težina: 185/69 Visina/težina: 177/59
Igra: desnom rukom(dvoručni bekhend) Igra: desnom rukom(dvoručni bekhend) Igra: desnom rukom(dvoručni bekhend)
Pozicija na WTA listi: 1 Pozicija na WTA listi: 2 Pozicija na WTA listi: 3
WTA titule: 19 WTA titule: 6 WTA titule: 6
Pobeda/poraza: 300/68 Pobeda/poraza: 195/66 Pobeda/poraza: 293/161
Zarada: 12.030.153 dolara Zarada: 4.239.837 dolara Zarada: 4.453.068 dolara
Ivanovićeva je izgubila formu, čini se, u najgorem mogućem trenutku. Poraz u polufinalu Berlina i drugom kolu Rima koštao je Anu ispunjenja sna mnogo pre nego što je i sama očekivala. Plavokosa Ruskinja Šarapova je taj trenutak slabosti srpske teniserke iskoristila da se po treći put u karijeri nađe na vrhu sveta, prvi put posle 2005. godine kada ju je u dva navrata sa tog mesta smenjivala Lindzi Devenport.
Jelena Janković je sjajnom igrom u Rimu odbranila titulu u Večnom gradu osvojenu prošle godine i na taj način svima jasno stavila do znanja da je spremna da preuzme lidersku poziciju u ženskom tenisu. Još jedna Ruskinja, Svetlana Kuznjecova (3.365), zaključuje spisak teniserki koje najozbiljnije konkurišu da naslede Žistin Enan. Serena Vilijams, Ana Čakvetadze, Jelena Dementijeva i Venus Vilijams moraće da naprave velike stvari na naredna dva grend slem turnira kako bi se ozbiljnije uključile u trku.
Prava slika WTA liste biće ona koja bude izašla po završetku Rolan Garosa koji startuje 25. maja u Parizu. Ko bude osvojio taj turnir, zasluženo će staviti krunu na glavu. Ako je suditi po igrama na šljakastim terenima ovog proleća, jedan od najvećih favorita je Jelena Janković.
- Đoković prošle nedelje je osvojio Rim, a ja ove. To je fenomenalan uspeh za naš tenis, rakla bih istinska srpska revolucija. Mnogo mi je drago što svoju zemlju predstavljamo na najbolji mogući način. Samo da tako ostane. Uživala sam prethodnih nedelja u svojoj igri, praktično od starta sezone na šljaci. Osećam se sjajno i jedva čekam početak Rolan Garosa. Znam da je prava provera moje forme u Parizu i da se tada sve zaboravlja i kako si trenirao i kako si igrao. Početak turnira biće od velikog značaja, a ja želim da ga otvorim na pravi način - konstatovala je Jankovićeva.
S obzirom na to da Žistin Enan neće braniti trofej iz 2007. godine, najviše poena na Otvorenom prvenstvu Francuske brani Ana Ivanović. Biće to dodatni pritisak na srpsku teniserku, kojoj još nisu izbledela sećanja na maj 2007. godine i svetla pariske pozornice koja joj nisu baš odgovarala.
- Dobro se sećam da sam povela na samom startu finala i da mi je u jednom trenutku nešto prošlo kroz glavu i počela sam da razmišljam: O Bože, šta sad?! Sebi sam počela da govorim: Ne paniči, smiri se. Ali što sam više razmišljala o tome, to me je veća panika hvatala. Nikada ne možete biti sigurni da vam se tako nešto neće opet ponoviti, ali sam sigurna da ću ukoliko do toga dođe reagovati na mnogo bolji način i naći rešenje kako da se izborim s tim - iskrena je bila Ivanovićeva.
Osim Ane Jovanović, ostale srpske teniserke nisu zabeležile pomak ka vrhu. Jovanovićeva je napretkom od četiri mesta stigla do pozicije 266, dok je Teodora Mirčić ostala na 274. mestu, a Vojislava Lukić pala za 45 pozicija i nalazi se na 297.
Fantastičan skok na WTA listi napravila je Australijanka srpskog porekla Jelena Dokić. Ona je sa bodovima osvojenim u Firenci skočila sa 431. na 318. poziciju.
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
snoopy
Admin
snoopy


Broj poruka : 1264
Godina : 36
Lokacija : ZR/NS
Ja sam Jankov fan... :
Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 10.03.2008

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 I_icon_minitimeUto Maj 20, 2008 6:59 pm

Jelena Dokić eliminisana u prvom kolu Strazbura
Blic

Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Jelen_10

Nekada četvrta teniserka sveta Srpkinja Jelena Dokić eliminisana je na startu WTA turnira u Strazburu, pošto je u prvom kolu izgubila od 71. igračice sa svetske rang liste Švajcarkinje Time Baščinski sa 6:4, 6:2.

Rani poraz na turniru treće kategorije koji se igra za nagradni fond od 175.000 dolara ipak nije razlog za obeshrabrenje polufinalistkinje Vimbldona iz 2000. godine.
Nazad na vrh Ići dole
https://janko-tipsarevic.serbianforum.info
Sponsored content





Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostale vesti iz sveta tenisa...   Ostale vesti iz sveta tenisa... - Page 2 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ostale vesti iz sveta tenisa...
Nazad na vrh 
Strana 2 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Vezano za tenis :: Vesti i desavanja-
Skoči na: