Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Nenad Zimonjić

Ići dole 
+10
*SlAdjAnA*
Vuksha
Jecika
Jelena...
(:~NenA~:)
markowwe
snoopy
Aleksa
Texy
Admin
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Nenad Zimonjić - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Nenad Zimonjić - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Nenad Zimonjić - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nenad Zimonjić   Nenad Zimonjić - Page 5 I_icon_minitimeSre Jun 24, 2009 12:38 am

SVAKA CAST....ocekivano srbin IDEMO DALJE kolce
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Nenad Zimonjić - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Nenad Zimonjić - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Nenad Zimonjić - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nenad Zimonjić   Nenad Zimonjić - Page 5 I_icon_minitimePet Jun 26, 2009 10:08 pm

VIMBLDON: Ziki i Nestor gaze
Petak, 26. jun 2009. 20:00


Nenad Zimonjić - Page 5 2gtuukp


Nenad Zimonjić i Danijel Nestor srušili su i drugu prepreku na putu odbrane titule u dublu na Vimbldonu.

U drugom kolu savladali su Amerikance, Roberta Kendrika i Sema Kverija - 3:6, 6:3, 6:4, 6:4.

Drugi nosioci nisu dobro počeli meč na terenu broj i izgubili su prvi set. Međutim, na vreme su se trgli, napravili preokret i zasluženo stigli do trećg kola.

Amerikanci su odservirali 16 asova, Srbin i Kanađanin dva manje i napravili čak pet duplih grešaka više (1-5).

Ipak, ukupna statistika osvojenih poena na svoj servis je daleko na strani Zimonjića i Nestora. Oni su rivalima dozvolili samo jednu brejk priliku, koju su u prvom setu Kendrik i Kveri iskoristili.

Naredni zadatak Zimonjića i Nestora biće da pobede domaće takmičare, Britance, Džonatana Mareja i Džejmija Delgada.

(MONDO)




Bravo! srbin
Srecno u sledecem mecu!
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Nenad Zimonjić - Page 5 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Nenad Zimonjić - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Nenad Zimonjić - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nenad Zimonjić   Nenad Zimonjić - Page 5 I_icon_minitimePet Jun 26, 2009 10:33 pm

Bravo za momke.. Siguran put ka jos jednoj tituli u nizu.. srbin
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Nenad Zimonjić - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Nenad Zimonjić - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Nenad Zimonjić - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nenad Zimonjić   Nenad Zimonjić - Page 5 I_icon_minitimeNed Jun 28, 2009 12:37 am

VIMBLDON: Loš miks Nenada Zimonjića
Subota, 27. jun 2009. 22:26

Nenad Zimonjić - Page 5 E9ybus

Aktuelni šampion Vimbldona u igri muških parova, nije ove sezone daleko stigao u paru za teniserkom. Nenad Zimonjić i Kineskinja Ži Jan eliminisani su u drugom kolu miksa.

Bolji od Srbina i Kineskinje, koji su bili postavljeni za 10. nosioce, bili su Amerikanka Lejzel Huber i Britanac Džejmi Marej, stariji brat Endija Mareja - 7:6, 3:6, 6:3.

Meč je trajao 115 minuta i bio je poslednji koji je završen u subotu na Sveengleskom klubu.

Oba para ostvarila su po dva brejka na meču, po jedan u prvom, koji je završio u taj-brejku i pripao Mareju i Hiberovoj.

Zimonjić, koji je tri puta u karijeri osvajao miks dubl na gren slem turnirima, dva puta u Melburnu i jednom na Rolan Garosu, ni ove godine nije uspeo da istu slavu dostigne na Vimbldonu. Do kraja turnira, boriće se za odbranu trofeja u dublu.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Nenad Zimonjić - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Nenad Zimonjić - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Nenad Zimonjić - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nenad Zimonjić   Nenad Zimonjić - Page 5 I_icon_minitimeNed Jun 28, 2009 12:53 am

Steta za Zikija, ali sada ce moci da se koncentrise na dubl sa Nestorom!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Nenad Zimonjić - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Nenad Zimonjić - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Nenad Zimonjić - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nenad Zimonjić   Nenad Zimonjić - Page 5 I_icon_minitimeNed Jun 28, 2009 11:25 pm

Raspored za sutra:


Jamie Delgado(GBR) / Jonathan Marray(GBR) - Daniel Nestor(CAN)[2] / Nenad Zimonjic(SRB)[2] - nece poceti pre 18h


Srecno!
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Nenad Zimonjić - Page 5 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Nenad Zimonjić - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Nenad Zimonjić - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nenad Zimonjić   Nenad Zimonjić - Page 5 I_icon_minitimePon Jun 29, 2009 11:37 pm

srecno momci... srbin
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Nenad Zimonjić - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Nenad Zimonjić - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Nenad Zimonjić - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nenad Zimonjić   Nenad Zimonjić - Page 5 I_icon_minitimeUto Jun 30, 2009 8:31 pm

VIMBLDON: Ziki i Nestor "na brzaka"
Utorak, 30. jun 2009. 19:05

Nenad Zimonjić - Page 5 2qc0ahe

Nenad Zimonjić i Danijel Nestor krupnim koracima grabe ka odbrani titule u Vimbldonu. Srbin i Kanađanin stigli su do polufinala posle samo tri seta borbe sa Lukašom Kubotom (Poljska) i Olivijeom Marahom (Austrija), inače osmim nosiocima - 6:2, 6:3, 6:4.

Već u prvom setu su drugi favoriti turnira prema organizatorima stavili do znanja Kubotu i Marahu ko je ko. Ekspresno su, za 29 minuta, došli do 6:2.

Start drugog seta nagoveštavao je žilaviji otpor autsajdera, jer su Poljak i Austrijanac oduzeli servis Zimonjiću. Međutim, od toga nije bilo ništa, jer je srpsko-kanadski par brzo uzvratio. Izjednačio je na 3:3 i nije se zaustavio na tome. Vezao je još tri gema i dobio set koji je trajao 35 minuta - 6:3.

Najžešća borba vodila se u trećem delu igre. Svi su osvajali svoje servise do 4:4, a tada su Zimonjić i Nestor napravili brejk i kasnije ga lako pretočili u konačnu pobedu - 6:4.

Treći set se igrao 43 minuta, a meč je ukupno trajao 107 minuta.

U polufinalu će Zimonjić i Nestor igrati protiv Šveđanina Simona Aspelina i Pola Henlija iz Australije, koji su savladali sedme nosioce Maksa Mirnija (Belorusija) i Endija Rama (Izrael) 3:2.

(MONDO)



Bravo!
Srecno u polufinalu!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Nenad Zimonjić - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Nenad Zimonjić - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Nenad Zimonjić - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nenad Zimonjić   Nenad Zimonjić - Page 5 I_icon_minitimeČet Jul 02, 2009 1:23 pm

VIMBLDON: Zimonjić "poslednji Mohikanac"
Sreda, 1. jul 2009. 23:59

Nenad Zimonjić - Page 5 34odm46

Kada se prošle godine broj srpskih predstavnika na Vimbldonu sveo na jedinicu, bio je to Nenad Zimonjić. Tako je i sada.

Tridesettrogodišnji Zimonjić i nepune četiri godine stariji Danijel Nestor, u četvrtak će se za plasman u finale boriti sa Amerikancima Džejmsom Blejkom i Mardijem Fišom.

Zimonjić i Nestor su drugi favoriti turnira, dok Blejk i Fiš nisu bili postavljeni za nosioce. Veliko je pitanje da li bi njih dvojica dogurala ovako daleko, da Blejk nije eliminisan već u prvom kolu singla.

Ipak, oni su već na startu pobedili treće nosioce, Dluhija i Paesa, rezultatom 3:0, a u naredna tri meča ispustili su samo jedan set, što znači da su vrlo ozbiljan tim.

Srpsko-kanadski par nalazi se na dva koraka od odbrane trona. Zimonjić i Nestor takođe su u vrhunskoj formi i jedini set izgubili su u meču drugog kola sa Kendrikom i Kverijem.

Meč Zimonjić, Nestor - Blejk, Fiš biće odigran na Centralnom terenu, po završetku polufinala teniserki u kojima će se od 14 časova sastati Jelena Dementijeva - Serena Vilijams i Dinara Safina - Venus Vilijams.

Drugo polufinale dublova, Bob i Majk Brajan - Vesli Mudi, Dik Norman, kreće u 14 časova na terenu broj 1.


(MONDO)



Srecno!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Nenad Zimonjić - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Nenad Zimonjić - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Nenad Zimonjić - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nenad Zimonjić   Nenad Zimonjić - Page 5 I_icon_minitimeČet Jul 02, 2009 1:55 pm

Vimbldonski šampioni o završnici dubla
Zimonjić: Sve zavisi od nas
Autor: Z. K. | Foto:FoNet | 02.07.2009. - 05:00

Nenad Zimonjić i Danijel Nestor su na odličnom putu da odbrane pehar na Vimbldonu koji su osvojili prošle godine na zaista impresivan način. Srpsko-kanadski tandem će igrati u polufinalu i nedostaje im samo korak da bi rezervisali još jedan veliki dvoboj na centralnom terenu travnatog kompleksa u Londonu.

Nenad Zimonjić - Page 5 V46q3c

Zimonjić i Nestor su ove sezone u sjajnoj formi, a sve su pretpostavke da će najveću prepreku na putu do novog trofeja imati u starim rivalima, braći Brajen.
- Ne opterećujemo se time ko će proći dalje iz druge polovine žreba. Braća Brajen su svakako favoriti, prvi su nosioci. Ko god da bude sa druge strane mreže, imaćemo težak meč, kako u polufinalu tako i u eventualnom finalu - poručio je Nenad Zimonjić.
U meču za finale, Zimonjić i Nestor igraju protiv Amerikanaca Džejmsa Blejka i Mardija Fiša koji su pobedili Šveđanina Simona Aspelina i Australijanca Pola Hanlija sa 7:6, 6:4, 7:6.
- Od Aspelina i Hanlija smo nedavno izgubili u Kvinsu, na travi, tako da nije loše što ne igramo protiv njih. S druge strane, protiv Fiša i Blejka je uvek bilo tesno, ali još nismo izgubili. Ne bih da prognoziram, znamo da sve zavisi isključivo od naše igre. Ako imamo loš dan, može i mnogo slabiji par da nas pobedi - poručio je Zimonjić.
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Nenad Zimonjić - Page 5 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Nenad Zimonjić - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Nenad Zimonjić - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nenad Zimonjić   Nenad Zimonjić - Page 5 I_icon_minitimeČet Jul 02, 2009 3:35 pm

verujemo momci u vas.. samo ste nam vi ostali.. Sad
Nazad na vrh Ići dole
Sakis

Sakis


Broj poruka : 65
Ja sam Jankov fan... :
Nenad Zimonjić - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Nenad Zimonjić - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 08.05.2009

Nenad Zimonjić - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nenad Zimonjić   Nenad Zimonjić - Page 5 I_icon_minitimePet Jul 03, 2009 11:18 am

Majsori, mozete vi to!!!!! srbin
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Nenad Zimonjić - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Nenad Zimonjić - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Nenad Zimonjić - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nenad Zimonjić   Nenad Zimonjić - Page 5 I_icon_minitimePet Jul 03, 2009 12:07 pm

VIMBLDON: Ziki posle maratona u finalu
Cetvrtak, 2. jul 2009. 22:14

Nenad Zimonjić - Page 5 2n1xoah

Nenad Zimonjić i Danijel Nestor su na korak od odbrane titule na Vimbldonu pošto su posle velikog preokreta na pleća položili Amerikance, Džejmsa Blejka i Mardija Fiša - 5:7, 3:6, 6:2, 7:6, 10:8.

Doduše, od trona ih deli još jedan trijumf, protiv još jednog američkog para, i to najboljeg na svetu - Majka i Boba Brajana.


Do prilike da ponovo igraju u finalu Zimonjić i Nestor su došli posle velike borbe i mnogo muka. Blejk i Fiš su vodili 2:0 u setovima, ali su se drugi nosioci zatim probudili i posle tri sata i 28 minuta igre došli do uspeha.

Amerikanci su bili dominantni u uvodu, poveli 3:0, ali su Srbin i Kanađanin brzo anulirali njihovu prednost. Ipak, Blejk i Fiš su osvojili prvi set, jer su kod 6:5 načinili brejk. Bilo je 30:30, a onda je američka kombinacija sa dva sjajna poteza došla do vođstva - 7:5 (41 minut).

U drugom setu (33 minuta) viđen je samo jedan brejk. Servis je izgubio Danijel Nestor, za 3:5, i to je bilo dovoljno Blejku i Fišu da dođu na domak pobede, jer su poveli 2:0 u setovima - 6:3.

A onda su se drugi nosioci na Vimbldonu trgli. Posle 2:2 u trećem setu, osvojili su četiri uzastopna gema i prepolovili minus na samo jedan set zaostatka - 6:2 (24 minuta).

Najviše uzbuđenja do tada bilo je u četvrtom setu, koji je trajao 50 minuta. Jedine dve brejk lopte imali su Fiš i Blejk kod rezultata 3:3, na Nestorov servis, ali ih nisu realizovali, pa se ušlo u taj-brejk.

I tada su Ziki i Nestor napravili furioznu seriju. Od rezultata 3:3, "vezali" su četiri poena, a izjednačenje u setovima doneo im je Fiš, posle čije greške su Srbin i Kanađanin "upisali" sedmi poen - 7:3.

U petom setu (60 minuta) serveri su bili sigurni u 16 gemova. Doduše, Zimonjić i Nestor nisu iskoristili dve brejk prilike kod 7:7, ali jesu jedinu kod 8:8. Tada je došao red na Srbina da servira. Bilo je 15:30, ali je tada Zimonjić prvo smečom, pa asom, a potom još jednim dorbim servisom, stavio tačku na maraton - 10:8.

I statistika ukazuje da je borba bila neizvesna, po svim parametrima parovi su bili izjednačeni. Zimonjić i Nestor su bili bolji po broju asova (18-16), a Amerikanci su imali za nijansu više vinera (100-96) i neiznuđenih grešaka (21-16).

Prvi nosioci, braća Brajan, pobedili su u polufinalu devete nosioce Veslija Mudija (Južna Afrika) i Dika Normana (Belgija) - 7:6, 7:6, 6:4.


(MONDO)




Uh, kakav mec...

Srecno u finalu!
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Nenad Zimonjić - Page 5 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Nenad Zimonjić - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Nenad Zimonjić - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nenad Zimonjić   Nenad Zimonjić - Page 5 I_icon_minitimePet Jul 03, 2009 10:30 pm

bravisimo... tesan mec... Mozete po titulu... Ideeemoo!!! srbin
Nazad na vrh Ići dole
Sakis

Sakis


Broj poruka : 65
Ja sam Jankov fan... :
Nenad Zimonjić - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Nenad Zimonjić - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 08.05.2009

Nenad Zimonjić - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nenad Zimonjić   Nenad Zimonjić - Page 5 I_icon_minitimeNed Jul 05, 2009 12:28 pm

KRALJEVIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! srbin srbin srbin

kolce kolce kolce
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Nenad Zimonjić - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Nenad Zimonjić - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Nenad Zimonjić - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nenad Zimonjić   Nenad Zimonjić - Page 5 I_icon_minitimeNed Jul 05, 2009 1:11 pm

VIMBLDON: Ziki i Nestor opet šampioni!
Subota, 4. jul 2009. 23:07

Nenad Zimonjić - Page 5 2ldg5h

Nenad Zimonjić i Danijel Nestor odbranili su titulu i drugu godinu zaredom postali šampioni Vimbldona u konkurenciji parova.

U duelu ubedljivo najboljih dublova sveta, srpsko-kanadski tandem pobedio je američke blizance, Boba i Majka Brajana, rezultatom 3:1.

Iz rezultata po setovima jasno je da su odlučivale nijanse - 7:6 (9:7), 6:7 (3:7), 7:6 (7:3), 6:3!


Na prvu brejk loptu na obe strane čekalo se do početka trećeg seta (!), a prvi i jedini brejk, odlučujući za pobedu, Zimonjić i Nestor su napravili za vođstvo od 2:0 u četvrtom setu.

"Velika je stvar igrati na Centralnom terenu Vimbldona, pred ovom publikom i postati šampion. Igrao sam ovde finale pre nekoliko godina i izgubio. Zato je sjajan osećaj vratiti se i pobediti"
, rekao je Zimonjić neposredno posle meča.

"Vratili smo se kao tim, jer smo verovali da možemo još da pobeđujemo. Osvojiti dva uzastopna Vimbldona je neverovatno. Drago mi je što igram sa Nenadom, on je jedan od najboljih igrača na travnatoj podlozi", dodao je Nestor.

Nenad Zimonjić - Page 5 2hwe2ci

Braća Brajan do finala nisu izgubili nijedan set, ali su ipak pali ispod 50 odsto uspešnosti u finalima grend slem turnira (sedam titula iz 15 finala).

Zimonjiću i Nestoru je ovo bilo treće zajedničko grend slem finale i druga titula, pošto su prošle godine poraženi na Rolan Garosu.

U subotnjem finalu odservirali su 25 asova, čak 16 više od protivnika, mada su imali i daleko više neiznuđenih grešaka (29:3). Iskoristili su jednu od samo dve šanse za brejk, a Amerikanci nijednu od tri.

(MONDO, foto: FonNet/AP, Guliver/Getty Images)



Svaka cast!!!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Nenad Zimonjić - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Nenad Zimonjić - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Nenad Zimonjić - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nenad Zimonjić   Nenad Zimonjić - Page 5 I_icon_minitimeNed Jul 05, 2009 2:10 pm

4. jul 2009. | Izvor: B92
Zimonjić: "Neverovatan osećaj"

Srpski teniser Nenad Zimonjić bio je oduševljen nakon što je sa Danijelom Nestorom odbranio trofej na Vimbdlonu u konkurenciji parova.

Srpsko-kanadski dubl je u finalu savladao braću Boba i Majka Brajana sa 3:1, i tako ponovio uspeh iz prošle sezone. „Neverovatan je osećaj. Doći na, da tako kažem, sveto mesto u tenisu, na najveći turnir i videti svoje ime pored svih tih pobnednika i osvajača titula, i onda uspeti da odbranimo titulu. To je nešto što je malo njih uspelo da uradi.

Čovek koji je meni stvarno puno pomogao na samom početku karijere Robert Seguso, je uspeo to da uradi i drago mi je da sam ostvario istu stvar“, rekao je srpski teniser nakon duela.

Nenad Zimonjić - Page 5 28c1vnr

Zimonjiću je ovo bilo jubilarno, 50. finale i 29. titula u karijeri. Nenad je rekao da ne namerava da stane.

„Ovo je bilo moje jubilarno, 50. finale, i drago mi je da sam osvojio grend slem i sada kao otac. Drago mi je da to nije loše uticalo, štaviše, da je kraijera krenula nabolje.


Imam apsolutnu podršku i od supruge Mine i stvarno je prelep osećaj biti sa njima i podeliti to. Prošle godine su žene bile sa stomacima, ove godine smo decu držali u rukama, a sledeće godine bih voleo da trče po ovoj travi.“

Finalni meč igran je na dobro popunjenom centralnom terenu Vimbldona. Zimonjić kaže da je poseban osećaj igrati pred takvom publikom.
„Za svakog tenisera je san da igra na centralnom terenu Vimbldona. Videli ste kakva je atmosfera. Drago mi je da su naši ljubitečji tenisa imali prilike da gledaju meč zahvaljujući B92, da podele našu radost, kao i mnogi prijatelji i ostali članovi porodice. Normalno je da, kada se ulazi u meč, da postoji trema, ali posle određenog perioda meni je bilo uživanje“, rekao je srpski teniser.

Nenad Zimonjić - Page 5 34ybj9w

Nakon Vimldona srpsko-kanadsku kombinaciju očekuju nova iskušenja i US Open.

„Prošle godine smo imali fenomenalan uspeh nakon Vimbldona, ali smo onda igrali loše sve do završnog Mastersa. Mislim da ćemo ove godine malo spremnije dočekati sve to, da nećemo biti premoreni. Želeo bih da ove godine popravim najbolji plasman na US Openu, a to je četvrtfinale. Ove godine smo braću Brajan pobedili tri puta u finalima, imamo 3-1 protiv njih. To će nam dati malu prednost u narednim mečevima protiv njih“, rekao je Nenad Zimonjić.

Kanađanin Danijel Nestor bio je takođe oduševljen, iako mu je ovo peta gren slem titula u karijeri.

„Veliki uspeh, sjajno je vratiti se ovde i ponovo trijumfovati. Prva stvar koju sam primetio kada sam došao je naša imena na listi pobednika, sada će ona biti još jednom napisana i drago mi je zbog toga. Odigrali smo dobro od početka do kraja, odlično smo servirali, dorbno riternirali kada je bilo potrebno. Nenad je odigrao odlično i drago mi je što ćemo sledeće godine ponovo doći kao šampioni“, rekao je drugi član pobedničkog dubla.
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Nenad Zimonjić - Page 5 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Nenad Zimonjić - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Nenad Zimonjić - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nenad Zimonjić   Nenad Zimonjić - Page 5 I_icon_minitimeNed Jul 05, 2009 2:24 pm

Svaka cast momci... Odlicna igra i zasluzena odbrana titule... Bas mi je drago sto ih je porodica podrzala i bila sa njima tokom celog turnira... Lep prizor!! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Nenad Zimonjić - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Nenad Zimonjić - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Nenad Zimonjić - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nenad Zimonjić   Nenad Zimonjić - Page 5 I_icon_minitimeSre Jul 08, 2009 8:00 pm

08.07.2009.

PRESS
Ne pljujte Anu, Jecu i Noleta!

Nenad Zimonjić: Naši najbolji teniseri su navikli narod na velika dela, pa je sada tragedija ako ne uđu u polufinale grend slema. Ne mogu svi da budu kao Federer ili Nadal, oni su „incidenti" u svetu tenisa

Nenad Zimonjić - Page 5 2mow1n7
Brani ih stariji kolega... Ana, Novak i Jelena imaju punu podršku Nenada Zimonjića


Nenad Zimonjić, jedan od najboljih dubl igrača današnjice, apelovao je na domaću javnost da pokaže više razumevanja prema njegovim mlađim kolegama - Novaku, Ani, Jeleni, Janku, Viktoru... - odnosno da ubuduće ima nešto realnija očekivanja od najboljih srpskih tenisera!

Nenad Zimonjić - Page 5 2hpmxsm

Zimonjić, naime, kaže da je nemoguće da se naši igrači baš na svakom turniru plasiraju u polufinale ili finale, te da je teško biti konstantan poput Rafaela Nadala ili Rodžera Federera. Na jučerašnjoj konferenciji za medije u Skupštini grada dvostruki osvajač Otvorenog prvenstva Engleske poručio je da je daleko bitnije da srpski teniseri što duže traju, a da će se titule nagomilati kada steknu preko potrebno iskustvo.

- Naši teniseri su očigledno navikli narod na velike stvari, pa se tako sve ispod polufinala u javnosti doživljava kao neuspeh. Ne mislim da bi tako trebalo gledati na stvari. Teško je biti kao Nadal i Federer. Federer je, na primer, odigrao 20 uzastopnih polufinala na grend slem turnirima, ali to je „incident", to nije nešto što se u tenisu često događa. Znam da svi naši teniseri i teniserke naporno rade i da daju sve od sebe u bukvalno svakom meču koji igraju. Zato mislim da je mnogo bitnije da oni traju što duže, a sa iskustvom koje usput steknu doći će i do više mogućnosti za vrhunske rezultate - izjavio je najbolji srpski dubl igrač svih vremena.

Zimonjić je, istovremeno, najavio da će i naredne godine pokušati da odbrani titulu na čuvenoj travi „Ol Ingland kluba" u jugozapadnom Londonu, odnosno da još ne razmišlja o povlačenju iz tenisa. Postavlja se međutim pitanje koliko će još njegov partner Danijel Nestor moći da igra na vrhunskom nivou, pošto će u septembru napuniti 37 godina (Ziki je četiri godine mlađi), ali naš teniser kaže da kombinaciju koja dobija nikako ne treba menjati.


- Nestor želi što duže da igra, a kada nam ide ovako dobro, nema ni razloga da se to prekida. Videćemo kako će se stvari odvijati. Podsetio bih da se Nestor sa svojim prethodnim partnerom razišao u trenutku kada su bili drugi ili treći na svetu. Ovaj je bio samo godinu dana stariji od Danijela, ali više nije bio toliko motivisan. Ja sa Nestorem nemam tih problema, tako da u ovom trenutku uopšte ne razmišljamo o rastanku. Nadam se da ćemo još dugo igrati zajedno
- kaže Zimonjić.

Naš Dejvis kup reprezentativac na kraju se osvrnuo i na obaveze koje mu predstoje u drugom delu sezone, napominjući da još nije u potpunosti siguran da li će učestvovati na turniru u Vašingtonu.

- Od januara prošle godine mislim da nisam sastavio više od pet, šest dana odmora, tako da mi je svakako potrebna i mala pauza od treninga i tenisa. Naše učešće u Montrealu, Sinsinatiju i US openu nije sporno, ali nismo još sigurni da li ćemo preskočiti Vašington. Meni nakon „američke turneje" predstoje obaveze u Dejvis kupu, meč protiv Uzbekistana za opstanak u Svetskoj grupi
- poručio je na kraju Nenad Zimonjić.

A. JOVANOVIĆ
Nazad na vrh Ići dole
Sakis

Sakis


Broj poruka : 65
Ja sam Jankov fan... :
Nenad Zimonjić - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Nenad Zimonjić - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 08.05.2009

Nenad Zimonjić - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nenad Zimonjić   Nenad Zimonjić - Page 5 I_icon_minitimeSre Jul 08, 2009 8:36 pm

Gledala sam kad je davao ovu izjavu i mogu samo da kazem da je covek LEGENDA!!! respekt aplauz
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Nenad Zimonjić - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Nenad Zimonjić - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Nenad Zimonjić - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nenad Zimonjić   Nenad Zimonjić - Page 5 I_icon_minitimeČet Jul 09, 2009 2:20 am

BRAVO ZIKI, i sve cestitke tebi i Nestoru....vi ste ponos SRBIJE srbin
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Nenad Zimonjić - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Nenad Zimonjić - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Nenad Zimonjić - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nenad Zimonjić   Nenad Zimonjić - Page 5 I_icon_minitimeNed Avg 02, 2009 10:54 pm

Zimonjic i Nestor igraju na turniru u Washingtonu...

Zreb: http://www.atpworldtour.com/posting/2009/418/mdd.pdf


Srecno! cheers
Nazad na vrh Ići dole
delgado

delgado


Broj poruka : 509
Godina : 30
Lokacija : Valjevo
Ja sam Jankov fan... :
Nenad Zimonjić - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Nenad Zimonjić - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 24.03.2009

Nenad Zimonjić - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nenad Zimonjić   Nenad Zimonjić - Page 5 I_icon_minitimePon Avg 03, 2009 12:29 am

I njega ce da osvoje Very Happy
Otkad se slikao sa mnom dobice ultra pogon Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Nenad Zimonjić - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Nenad Zimonjić - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Nenad Zimonjić - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nenad Zimonjić   Nenad Zimonjić - Page 5 I_icon_minitimeUto Avg 04, 2009 11:01 pm

COURT 1 - Matches Start At: 4:00 PM

Jeff COETZEE (RSA)/Jonathan ERLICH (ISR) vs Daniel NESTOR (CAN)/Nenad ZIMONJIC (SRB) - 3. mec po redu...


Srecno! cheers
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Nenad Zimonjić - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Nenad Zimonjić - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Nenad Zimonjić - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nenad Zimonjić   Nenad Zimonjić - Page 5 I_icon_minitimeSre Avg 05, 2009 11:39 am

5. avgust 2009. | Izvor: B92
Zimonjić i Nestor u drugoj rundi

Nenad Zimonjić - Page 5 10gjvvd

Nenad Zimonjić i Danijel Nestor uspšeno su počeli američku turneju.

U prvom meču posle četvoronedeljne pauze srpsko-kanadski par je prošao u drugu rundu turnira u Vašingtonu, pošto su im u prvom setu predali Južnoafrikanac Džef Kuci i Izraelac Džonatan Erlih. U trenutku prekida Zimonjić i Nestor su vodili 4:3.


U sledećoj rundi Leg Mejson Tenis Klasika protivnici dvojici momaka rođenih u Beogradu biće Španac Tomi Robredo i Čileanac Fernando Gonsales.

Na turniru u Vašingtonu, koji se igra za nagradni fond od 1.402.000 dolara, nastupa i Viktor Troicki. Njegov rival u sredu uveče biće Mark Žikel.

Šokantan poraz u Vašingtonu doživeo je Marin Čilić. Šesti nosilac izgubio je od Indijca Somdeva Devarmana, 153. igrača sveta, rezultatom 7:5, 6:4.

(2) Huan Martin Del Potro (Argentina) - Lu Jen-hsun (Tajvan) 4:6, 6:3, 6:2
(8) Tomaš Berdih (Češka) - Ernests Gulbis (Letonija) 6:2, 7:6 (8-6)
(10) Tomi Has (Nemačka) - Frank Dančević (Kanada) 6:1, 4:6, 6:4.
Rajner Šitler (Nemačka) - Leonardo Majer (Argentina) 6:1, 3:6, 7:6 (7-5)
Huan Karlos Ferero (Španija) - Nikolas Lapenti (Ekvador) 6:4, 6:7 (5-7), 6:0
Benjamin Beker (Nemačka) - Robi Đnepri (SAD) 7:6 (7-3), 6:7 (1-7), 7:6 (7-4)
Sebastien De Šonak (Francuska) - Denis Istomin (Uzbekistan) 6:3, 7:6 (9-7)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nenad Zimonjić - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nenad Zimonjić   Nenad Zimonjić - Page 5 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Nenad Zimonjić
Nazad na vrh 
Strana 5 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Srpski teniseri/ke :: Teniseri-
Skoči na: