Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Jelena Jankovic

Ići dole 
+30
Sakis
delgado
Vuksha
*SlAdjAnA*
milos vicentic
hipi YANKELLA
Beba Kids
Da-ja
alex_bg93
Annie
Bobo
Pele
Jeca
(:~NenA~:)
Tviksi
N4t4sh4
markowwe
Jecika
Lazevski
Jelena...
Texy
*Anja*
Good_girl_gone_bad
Shadow
Mr.blue
Jovana
Anchy
snoopy
Tatiana_Golovin_fan
Admin
34 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23  Sledeći
AutorPoruka
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 22 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 22 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 22 I_icon_minitimePon Maj 31, 2010 9:56 pm

ČETVRTA TENIERKA SVETA SLAVILA SA 2:0 (6:4, 6:2)
Jelena počistila Hantuhovu za plasman u četvrtfinale RG
Blic online | 31. 05. 2010. - 19:39h | Foto: Reuters

Jelena Janković plasirala se u četvrtfinale ovogodišnjeg Rolan garosa nakon što je bez mnogo problema izašla na kraj sa Slovakinjom Danijelom Hantuhovom - 6:4, 6:2.

Jelena Jankovic - Page 22 41219_jelenajan01-reuter-regis-duvignau_f

Hantuhova je postavljena za 23. nosioca, a prvi set izgubila je u samom finišu i posle nešto manje od sat vremena igre.


Obe teniserke su do devetog gema ispustile po brejk šansu, a onda je na servis Slovakinje Jelena stekla tri brejk lopte.

Hantuhova je, međutim, uspela da veže četiri poena i dođe u prednost, ali je Jelena uzvratila i iskoristila tek petu brejk loptu za jako važno vođstvo od 5:4.

Jankovićeva je potom na svoj servis iskoristila prvu od tri set lopte za vođstvo od 1:0.

Jelena je odlično otvorila drugi set, a nakon što je stekla dve brejk lopte posle jako dobre defanzive, iskoristila je prvu posle sjajnog riterna.

Od tog momenta Hantuhova praktično nije postojala na terenu dok se Jankovićeva rastrčala i uz jako lepu igru čas posla stekla velikih 4:0, uključujući još jedan brejk.

Jeleni je za visoko vođstvo trebalo tek 20-ak miuta igre u drugom setu, a do kraja je bez većih problema obavila posao protiv totalno odsutne rivalke za konačnih 6:4, 6:2.

Jelena će za plasman u polufinale igrati protiv Jaroslave Švedova koja je posle dva seta savladala Jarmilu Grot - 6:4, 6:3.

Jankovićeva je do sada odigrala tri meča protiv 36. teniserke sveta i ima dve pobede. Sva tri meča odigrana su na tvrdoj podlozi, a prvi susret Jelena je dobila u Dohi 2008. godine, da bi posle poraza na US openu 2009. godine zabeležila trijumf u Moskvi iste godine. Zanimljivo je da su sva tri meča igrana u tri seta.
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 22 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Jelena Jankovic - Page 22 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Jelena Jankovic - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 22 I_icon_minitimePon Maj 31, 2010 11:13 pm

Caricaaaa.... Svaka cast za prikazanu igru... Samo guraj dalje... RG je tvoj!!! Very Happy Mislim da nikada nije bila bliza tituli na GS. Srecno!!! srbin
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 22 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 22 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 22 I_icon_minitimeSre Jun 02, 2010 10:38 pm

SRPSKA TENISERKA SLAVILA SA 2:0 PROTIV ŠVEDOVE
Jelena treći put u polufinalu Rolan Garosa!
M.G / Blic Online | 02. 06. 2010. - 15:50h | Foto: Fonet

Jelena Janković plasirala se u polufinale Rolan Garosa pobedom nad Kazahstankom Jaroslavom Švedovom 2:0 (7:5, 6:4).
Srpska teniserka je svoje treće polufinale na Otvorenom prvenstvu Francuske obezbedila posle sat i po vremena igre.

Jelena Jankovic - Page 22 43783_jecikana01-fonet-fonetepa_f

Švedova je dobro otvorila meč brejkom u prvom gemu pre nego što je brzinski uzela gem i na svoj servis. Jelena nije dozvolila da je to bilo kako poremeti i na isti način došla je do svog prvog gema na meču za 2:1.


U istom ritmu su obe teniserke servirale sve do šestog gema kada je Jankovićeva uzvratila brejk za 3:3. Sjajni servisi obe teniserke donele su novu gem za gem seriju do dvanaestog gema kada je Jelena iskoristila drugu brejk loptu za vođstvo od 1:0 u setovima – 7:5!

Drugi set je počeo kao i prvi brejkom Švedove. Ipak, usledila je serija od još tri brejka koju je posle puno muka i najdužeg gema na meču prekinula Jankovićeva – 3:2. Švedova je zadržala servis, a usledila je opet mini serija brejkova pre nego što je Jelena bez izgubljenog poena došla do vođstva od 5:4.

Kazahstanka je opet loše servirala u ključnom trenutku i nakon sat i po vremena igre srpska teniserka je došla do prve meč lopte.

Duplom greškom mlada Švedova je poklonila bez borbe Jeleni plasman u polufinale gde je čeka pobednica duela Serena Vilijams - Samanta Stosur.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 22 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 22 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 22 I_icon_minitimeSre Jun 02, 2010 10:41 pm

NAJBOLJA SRPSKA TENISERKA ZADOVOLJNA IGRAMA U PARIZU
Jelena Janković: Nadam se da ću proći polufinale
Agencije | 02. 06. 2010. - 18:14h | Foto: Reuters

Jelena Janković izjavila je da je zadovoljna igrom koju je pružila u četvrtfinalu Rolan Garosa, ali i da plasmanom među četiri najbolje u Parizu nije sasvim ispunila ambicije.

Jelena Jankovic - Page 22 43842_jjjs01-reuter-bogdan-cristel_f

"Bilo je teško i drago mi je što sam uspela", kazala je Jankovićeva
posle pobede nad Jaroslavom Švedovom iz Kazahstana od 2:0 (7:5, 6:4).


"Izgubila sam od nje na Otvorenom prvenstvu SAD (2009. godine), ali sam je posle i pobedila. Znala sam šta da očekujem. Ona je velika devojka, može da udari zaista jako", dodala je četvrta teniserka sveta, koja će treći put igrati polufinale Rolan Garosa.

"Nadam se da ću ovaj put imati više sreće, da ću proći polufinale", kazala je 25-godišnja Beograđanka.

Naredna protivnica Jankovićeve biće Samanta Stosur, koju je srpska teniserka pobeđivala na tri od ukupno četiri medjusobna duela.Poslednji je, ipak, pripao Stosurovoj, koja je Jankovićevu pobedila ove godine u Majamiju.

Stosurova, sedma teniserka sveta, u Parizu je već pokazala da je u odličnoj formi, pošto je eliminisala četvorostruku osvajačicu Rolan Garosa Žistin Enen, a potom i liderku WTA liste Serenu Vilijams.

"Samanta igra zaista dobro. Pobedila je dve zaista dobre igračice, Žistin i Serenu, i pokazala da je u vrhunskoj formi. Biće teško. Ove godine smo igrale dva puta, ali na tvrdoj podlozi. Sada će biti drugačije. Cilj će mi biti samo da igram svoju igru, dam najviše što mogu, pa šta bude bude", istakla je Jankovićeva.
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 22 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Jelena Jankovic - Page 22 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Jelena Jankovic - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 22 I_icon_minitimePet Jun 04, 2010 3:37 pm

JJ: "Samanta je bila bolja"
Jelena Janković rekla je da u polufinalnom meču turnira Rolan Garos, protiv Samante Stosur nije mogla da "pronađe" svoju igru i da je Australijanka bila bolja.


Jankovićeva je u polufinalu Otvorenog prvenstva Francuske izgubila od Stosur sa 1:6, 2:6.

"Tokom meča nisam mogla da pronadjem pravi ritam. Samanta je igrala i servirala stvarno dobro. Osećala sam da su mi teške noge, nisam se kretala i to je uticalo na svaki udarac, posebno na ritern", rekla je Jankovićeva na konferenciji za novinare.


izvor:B92

Bas mi je zao sto je prikazala ocajnu igru, puno gresaka, lose kretanje... Uh, kada se samo setim... Steta velika, jer sam mislila da nikada nije bila bliza GS tituli... Mad Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 22 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Jelena Jankovic - Page 22 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Jelena Jankovic - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 22 I_icon_minitimeSre Jun 09, 2010 1:51 pm

JJ uspešnija i od Novaka Đokovića

BetaNajbolje rangirana srpska teniserka Jelena Janković je na ovosezonskim turnirima zaradila 1.474.451 dolara i po tome je najuspešnija među takmičarima iz Srbije.


JJ, u konkurenciji teniserki, zauzima četvrto mesto na listi zarada, iza Serene (2.644.049) i Venus Vilijams (1.999.788) i Frančeske Skjavone (1.807.361).

Ana Ivanović se nalazi se na 40. mestu sa zarađenih 214.393 dolara.

U konkurenciji tenisera Novak Đoković se nalazi na osmom mestu sa zarađenih 1.109.280 dolara, a zahvaljujući dvostrukom trijumfu na Rolan Garosu, među 20. najuspešnijih se našao i Nenad Zimonjić. On je na turnirima zaradio ukupno 657.273 dolara i trenutno se nalazi na 18. mestu.

Viktor Troicki je 32, sa zaradom od 384.723 dolara, dok među prvih 50 nema Janka Tipsarevića.

Španac Rafael Nadal je ubedljivo prvi sa inkasiranih 4.004.944 dolara, a potom slede Švajcarac Rodžer Federer sa 2.628.176 dolara i Šveđanin Robin Soderling sa 1.686.908 dolara.

Deset najuspešnijih tenisera u 2010:
1. Rafael Nadal 4.004.944
2. Rodžer Federer 2.628.176
3. Robin Soderling 1.686.908
4. Endi Mari 1.313.453
5. Fernando Verdasko 1.302.041
6. Endi Rodik 1.290.028
7. David Ferer 1.128.913
8. Novak Đoković 1.109.280
9. Tomaš Berdih 968.891
10. Ivan Ljubičić 998.061

Deset najuspešnijih teniserki u 2010:
1. Serena Vilijams 2.644.049
2. Venus Vilijams 1.999.788
3. Frančeska Skjavone 1.807.361
4. Jelena Janković 1.474.451
5. Samanta Stosur 1.441.567
6. Žistin Enan 1.265.089
7. Aravan Rezai 1.062.110
8. Karolina Voznijacki 846.602
9. Kim Klajsters 807.636
10. Jelena Dementijeva 758.358

izvor:B92

ne mogu da verujem da je Rodik i Ferer isped Nola.... svasta!!! Mad
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 22 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 22 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 22 I_icon_minitimeNed Jun 13, 2010 9:54 pm

I Džej Džej uz "orlove"
12. jun 2010. 19:51 > 19:53

Najbolja srpska teniserka Jelena Janković porukom (i fotografijom) na svom sajtu poslala podršku fudbalskoj reprezentaciji.

Jelena Jankovic - Page 22 V172931p0

Radomir Antić i "orlovi" pred prvu utakmicu Mundijala u Južnoj Africi mogu da računaju na još jednog navijača.

Jelena Janković poslala im je kratku poruku i specijalno za tu priliku se fotografisala sa replikom lopte "jabulani", kojom se igraju mečevi Svetskog prvenstva.

"Puno sreće i zavidan rezultatski uspeh na SP u fudbalu 2010. u Južnoj Africi, reprezentativcima Srbije želi Jelena Janković. Svim srcem sam uz vas i navijam!!!", napisala je Džej Džej.

Jankovićeva je po završetku Rolan Garosa doputovala u Beograd, gde se na terenima TK Gemax priprema za Vimbldon, koji počinje 21. juna.


(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 22 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 22 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 22 I_icon_minitimePon Jun 21, 2010 9:44 pm

VIMBLDON: Jelena eliminisala britansku nadu
21. jun 2010. 19:14 > 19:19

Srpska teniserka pobedila je u prvom kolu Vimbldona Loru Robson, najveću nadu Velike Britanije sa 6:3, 7:6.

Jelena Jankovic - Page 22 V173943p0

Jelena Janković je poslednjih nekoliko godina miljenica londonske publike, jer je zajedno sa Džejmijem Marejom trijumfovala u miks dublu.

Više joj verovatno neće biti tako naklonjeni jer je već u prvom kolu eliminisala trenutno napopularniju britansku teniserku - Loru Robson.

Jeleni je ovo bio prvi meč na travi u sezoni, a Lori prvi meč na Centralnom terenu (u seniorskoj konkurenciji), stoga je i početak bio vrlo spor.

Jankovićeva je "na iskustvo" uspela da već u prvom gemu oduzme servis juniorskoj šampionki Vimbldona iz 2008. godine. Kasnije je načinila još jedan, što joj je omogućilo da osvoji prvi set posle 31 minuta sa 6:3.

Po jedan brejk je napravila svaka teniserka sve do 5:3, a onda je Lora osvojila dva gema za redom i stigla do izjednačenja.

U 11. gemu je Beograđanka pronašla ritam i rešila ga u svoju korist, ali je uzvratila britanska tinejdžerka.

Jankovićeva je u 13. gemu na početku napravila dva mini brejka za 2:1. Robsonova je svoje učešće na Vimbldonu uspela da produži odservirajući as (7:5), ali je konačnu pobedu slavila Jelena.

Srpkinji je bilo potrebno 86 minuta da se plasira u drugo kolo gde je čeka Kanađankka Aleksandra Voznjak.

(MONDO, foto: Getty Images)
Nazad na vrh Ići dole
Vucka
Admin
Vucka


Broj poruka : 269
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 22 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 22 Right_bar_bleue

Datum upisa : 01.11.2009

Jelena Jankovic - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 22 I_icon_minitimePon Jun 21, 2010 11:57 pm

Bravoooo,Jeco,kraljice nasa!!!Ajde samo tako nastavi,redjaj pobede! kolce
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 22 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 22 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 22 I_icon_minitimeSub Jun 26, 2010 12:08 pm

VIMBLDON: Džej Džej ekspres!
25. jun 2010. 16:01 > 16:13

Jelena Janković deklasirala Alonu Bondarenko (6:0, 6:3) i uz male probleme sa povredama se plasirala među 16 najboljih.

Jelena Jankovic - Page 22 V174422p0

To je prava Džej Džej!

Treća teniserka sveta prebrodila je i treću prepreku na Vimbldonu, ubedljivim rezultatom i sigurnom igrom, posebno u prvom setu.

Jankovićeva se revanširala Aloni Bondarenko za eliminaciju sa ovogodišnjeg Australijan opena, što joj je bio jedini poraz iz 12 međusobnih okršaja! Od 11 mečeva koje je dobila, Jelena je samo jednom morala da igra tri seta sa Ukrajinkom, a i to se dogodilo pre četiri godine...

Sada se okreće znatno težim rivalkama. U osmini finala je očekuje Ruskinja Vera Zvonareva (21. nosilac, pobedila Belgijanku Vikmajer sa 6:4, 6:2), a u eventualnom četvrtfinalu pobednica belgijskog derbija između Kim Klajsters i Žistin Enan.

Ipak, sudeći po prikazanoj igri, Jankovićeva nema razloga da se plaši bilo koga.

U prvom setu je prosto "pregazila" Bondarenko. Za samo 14 minuta igre, dobila je set sa 6:0, prepustivši protivnici ukupno četiri poena.

Bondarenko je prvi gem osvojila za izjednačenje na 1:1 u drugom setu, a onda je Jelena morala da zatraži lekarski tajm-aut, pa nešto kasnije i masažu u pauzi između gemova.

Ipak, brzo se vratila svojoj igri. Prebrodila je bolove u leđima i nozi i prekinula neizvesnost koja je vladala do sredine seta.

Na ovom meču iskoristila je pet od šest prilika za brejk, ostvarila ubedljivu prednost u "vinerima" (20:5), mada uz dvostruko više neiznuđenih grešaka (16:8), mahom u drugom setu.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 22 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 22 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 22 I_icon_minitimeSub Jul 17, 2010 1:50 pm

MLAĐAN JANOVIĆ, CRNOGORSKI VATERPOLISTA, ZA „BLIC“
Još ne planiram brak sa Jelenom
M. Smiljković | 17. 07. 2010. - 00:02h | Foto: M. Metlaš

Kotoranin Mlađan Janović, poznati crnogorski vaterpolista i momak srpske najbolje teniserke Jelene Janković, ovih dana praši bazenom „Čair“, gde se igra Svetska liga u vaterpolu, i privlači poglede devojaka koje su došle da vide igrače iz osam najboljih ekipa sveta u ovom sportu. Komunikativan i druželjubiv, on priča za naš list da zasad još ne planira da stane pred matičara sa svojom izabranicom.

Jelena Jankovic - Page 22 58372_zabsport-foto-marko-metlas_f
Čujemo se svaki dan i bodrimo se međusobno jer igramo velike turnire, kaže Mlađan

- Mi smo još uvek profesionalni sportisti i zasad nijedno od nas ne razmišlja o nekoj takvoj ozbiljnoj vezi. Lepo nam je ovako, razumemo se, izlazimo u susret jedno drugom ako imamo neke probleme, a i delimo radosti. Čujemo se svaki dan i bodrimo međusobno jer igramo velike turnire. To što smo oboje poznate ličnosti, nas nimalo ne opterećuje i pokušavamo da se ne zamaramo time. Najbitnije je da je meni i njoj lepo i da te slobodne trenutke koristimo isključivo za nas dvoje - priča Janović dok razgovor prekidaju devojčice koje traže autograme.

- O zajedničkom letovanju s Jelenom ne mogu ni da razmišljam, ali ga želim. Ovo leto je meni toliko prenatrpano obavezama tako da će dobro biti ako odvojimo neki dan za nas. Jelena kada može dođe do mene, a sve u svemu, leti nam se prepliću takmičenja, tako da je teško ukombinovati dugo letovanje. To sve zavisi i od kvalifikacija reprezentacije Crne Gore na nekim takmičenjima, a očekuje nas i Evropsko prvenstvo u Zagrebu - priča Janović.

On kaže da nije mogao ni da zamisli da će Niš moći da pruži sjajne uslove za odigravanje Svetske lige.

- Pored Beograda i Novog Sada, nismo mislili da to Niš može da učini, ali ispalo je super kvalitetno. Ovde smo primljeni kao kod kuće jer i publika navija za nas. Izdvojio bih ekipe Ameriku i Australiju, koje su na ovaj turnir došli posle zimskih priprema rasterećeni dok je svaki naš igrač morao da igra pedesetak utakmica u sezoni za svoje klubove, a onda da uleti u Svetsku ligu - kaže Janović i dodaje da zasada nema planove da odlazi iz matičnog kluba Savona, gde je ugovorom vezan još godinu i po dana.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 22 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 22 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 22 I_icon_minitimePon Jul 19, 2010 9:12 pm

19. jul 2010. | 19:12 | Izvor: B92, Tanjug | AK
Pobeda Jankovićeve i Krunićeve

Jelena Jankovic - Page 22 9521652534c4487744ce7c114155717_extreme

Srpske teniserke Jelena Janković i Aleksandra Krunić pobedile su u 1. kolu dubla u Portorožu Sesil Karatančevu iz Kazahhstana i Gruzijku Anu Tatišvili sa 2:1.

Rezultat po setovima bio je 6:3, 4:6 i 10:8, a Janković i Krunić takmiče se u dublu na specijalni poziv organizatora turnira "Slovenia opena".
Njihove naredne protivnice biće bolje iz večerašnjeg meča u kojem četvrti nosioci, Grkinja Eleni Danilidu i Nemica Jasmin Ver, igraju protiv špansko-italijanskog para Marija Fernandes Alves/Nikol Kleriko.
Jelena Janković je postavljena za prvog nosioca u singl konkurenciji, a na startu takmičenja igraće protiv zemljakinje Bojane Jovanovski.

Turnir se igra za nagradni fond od 220.000 dolara.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 22 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 22 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 22 I_icon_minitimeSre Jul 21, 2010 3:46 pm

WTA PORTOROŽ
Jelena nadigrala Bojanu
D.N. / Blic online | 20. 07. 2010. - 22:21h | Foto: A. Dimitrijević

Jelena Janković je u duelu dve srpske teniske reprezentativke savladala Bojanu Jovanovski u prvom kolu turnira u Portorožu sa 6:3, 6:3.

Jelena Jankovic - Page 22 32989_dubl01-blic-foto-aleksandar-dimitrijevicbl_f

Kao daleko iskusnija takmičarka od sedam godina mlađe Jovanovske koja je u decembru postala punoletna, Jelena je od samog starta preuzela inicijativu ne želeći da dozvoli iznenađenje.

Drugoplasirana na WTA rang-listi je za tili čas povela sa 3:1 a onda je izdržala nalet 93. igračice sveta koja je dugo odolevala u sedmom gemu. Ipak, kada je Jankovićeva i taj osvojila na servis suparnice, prednost od 5:2 više nije ispuštala iako je Bojana uspela da odmah uzvrati brejkom.

Jovanovski nije odustajala od namere da se u svom prvom profesionalnom duelu sa Jelenom predstavi u dobrom svetlu, pa je tako brejkom otpočela drugu deonicu. No, njeno zadovoljstvo brzo je splaslo zbog ekspresnog preokreta, a kako je Jankovićeva do kraja meča još dva puta oduzela servis protivnici, što je Jovanovski samo još jednom učinila, čitava priča okončana je posle 79 minuta.

Na ovom turniru koji se na tvrdoj podlozi igra za nagradni fond od 220.000 dolara, Jelenina naredna protivnica biće Beloruskinja Anastasja Jakimova. Ona je, uspešno prebrodviši kvalifikacije, u prvoj rundi nadmetanja savladala Mašu Zec Peškirič iz Slovenije sa 3:6, 6:2, 6:3.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 22 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 22 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 22 I_icon_minitimeČet Jul 22, 2010 12:20 pm

21. jul 2010. | 23:54 | Izvor: B92
JJ i Krunićeva u polufinalu dublova

Jelena Jankovic - Page 22 35327_413002444332_20518304332_4328693_4013737_n

Srpske teniserke Jelena Janković i Aleksandra Krunić plasirale su se u polufinale turnira u Portorožu u konkurenciji dublova.

Jankovićeva i Krunićeva su u četvrtfinalu slavile protiv Grkinje Eleni Danilidu i Nemice Jasmin Ver sa 2:1, po setovima 4:6, 6:4, 10:6.

U borbi za finale srpske teniserke će se sastati sa pobednicama susreta između Ruskinje Marije Kondratijeve i Vladimire Ulirove iz Češke s jedne strane, i Ruskinje Jelene Bovine i Andreje Klepac iz Slovenije, s druge.

Jankovićeva i Krunićeva će na teren u okviru dubl konkurencije izaći ponovo u petak, a drugu teniserku sveta u četvrtak očekuje drugo kolo u singlu protiv Anastasije Jakimove iz Belorusije. Taj meč će biti treći po redu na centralnom terenu u Portorožu, a sigurno je da neće početi pre 20 časova.

Turnir u Portorožu igra se za nagradni fond od 220.000 dolara.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 22 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 22 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 22 I_icon_minitimeČet Jul 22, 2010 12:23 pm

21. 07. 2010
PRESS
Jelena Janković uživa u tenisu, šopingu, porodici i moru

Prva zvezda Slovenija opena Jelena Janković uživa u svakom trenutku provedenom u Portorožu. Najbolja teniserka Srbije istakla je da joj je na okupu cela porodica i da joj se pridružio i njen dečko, crnogorski vaterpolista Mlađan Janović.

Jelena Jankovic - Page 22 3901
Prva zvezda u Sloveniji... Jelena obasuta pažnjom u Portorožu

Poznata „kupoholičarka" je našla vremena i da skokne do obližnje Italije, gde je pazarila kupaći kostim i šešire za celu familiju.
- Lepo su me primili, idem na plažu i u prodavnice, i družim se s najmilijima. Išla sam u šoping sa mamom, a obišli smo i Italiju, koja je blizu. Nije lepo vratiti se kući praznih šaka! Kupila sam kupaći kostim, nekoliko krpica, a svi smo nabavili i šešire da se zaštitimo od sunca. Ljudi su prijatni, priroda je prelepa, a imate i more koje obožavam. Najbolje od svega je što mi je na okupu cela porodica. Tokom sezone nemamo vremena za druženje, tako da je turnir u Portorožu došao kao naručen. Tu su mi roditelji, stariji i mlađi brat, a stigao mi je i dečko Mlađan - izjavila je Beograđanka.

Jelena Jankovic - Page 22 3902
Jovanovska mora još da uči... Jelena Janković lako do drugog kola u Portorožu

Slovenačke novinare je interesovalo za koga je naša teniserka navijala u finalu Svetske lige u vaterpolu, s obzirom na to da je njen dečko Mlađan Janović jedan od aduta „sokolova". Jelena je dala diplomatski odgovor.
- Drago mi je da su se u finalu našle i Srbija i Crna Gora!

Turnir na slovenačkoj obali Jankovićeva koristi za pripremu za izazove koje nju i ostatak teniskog karavana čeka sledećih mesec i po dana na tvrdim terenima Severne Amerike. Jelena ima dobru priliku da se po završetku US opena, vrati kao prva na svetu.
- S obzirom na to da sam već bila prva na svetu, uvek imam velika očekivanja. Ne obraćam preveliku pažnju na WTA lestvicu pošto znam da ukoliko budem igrala kako umem, to će se odraziti i na moj plasman. Sada je najvažnije da me posluži zdravlje i da uživam u samoj igri. Dokle god budem izlazila na teren sa osmehom, znam da će sve biti u redu - smatra 25-godišnja teniserka.


(S. Đ.)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 22 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 22 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 22 I_icon_minitimePet Jul 23, 2010 1:10 pm

PORTOROŽ: Povreda jača od Džej Džej
22. jul 2010. 22:13 > 23:46

Jelena Janković izvrnula članak i morala da preda meč drugog kola Beloruskinji Anastasiji Jakimovoj, pri rezultatu 6:1, 3:6, 0:1.

Jelena Jankovic - Page 22 V177373p0

Druga teniserka sveta važila je za apsolutnog favorita turnira u Portorožu, ali čar sporta i jeste u tome što se pobednik nikada ne zna unapred.

Jelena Janković bila je na dobrom putu da se plasira u četvrtfinale.

Ubedljivo je dobila prvi set, a da je na severnom Jadranu počelo da se događa nešto čudno, moglo se zaključiti po tome što je rezultat drugog seta na sajtu WTA tura dugo bio "zakucan" na 2:2.

Ispostavilo se da je razlog bio lekarski tajm-aut. Jelena ga je zatražila pošto je izvrnula članak.

U nastavku je krenula odlično, napravila brejk i povela sa 3:2, ali povreda nije bila nimalo bezazlena. Nisu pomogle ni tablete za ublažavanje bolova...

Jakimova je osvojila četiri gema zaredom, izjednačila na 1:1 u setovima, a Jankovićeva posle još jednog brejka Beloruskinje na startu trećeg seta, odlučila da obustavi borbu.

Tako se 129. teniserka sveta na opšte iznenađenje našla među osam najboljih. Za polufinale će igrati sa mladom Ruskinjom Ksenijom Pervak, koja je u prvom kolu deklasirala Slovakinju Cibulkovu i nagovestila da će daleko dogurati.

Turnir u Portorožu igra se na tvrdoj podlozi, za nagradni fond od 220.000 dolara.

Eliminacijom Jelene Janković, u četvrtfinalu nema nijedne teniserke plasirane iznad 30. pozicije na WTA listi.

(MONDO, foto: zvanični sajt)
Nazad na vrh Ići dole
Vucka
Admin
Vucka


Broj poruka : 269
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 22 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 22 Right_bar_bleue

Datum upisa : 01.11.2009

Jelena Jankovic - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 22 I_icon_minitimePet Jul 23, 2010 7:39 pm

Zasto nikad nema srece?! Sad NE DAJ NAM SE,KRALJICE!!!!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 22 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 22 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 22 I_icon_minitimeUto Avg 03, 2010 11:45 am

JELENA NA ODMORU SA DEČKOM
Uživala sam u Portorožu
M. M. | 03. 08. 2010. - 00:02h |
Srpska teniserka i drugi reket sveta Jelena Janković trenutno je na turniru u San Dijegu u okviru američke turneje. Nakon što je „ukrala“ par dana da se odmori sa porodicom u Veneciji, a zatim i sa dečkom Mlađanom Janovićem u Portorožu, Jelena je spremna za nove pobede.

Jelena Jankovic - Page 22 62695_zabjeca02_f
Pre odlaska u Sloveniju Jelena je boravila u Veneciji

Nakon što je povredila leđa na Vimbldonu, Jelena je shvatila da će joj kraći predah prijati, te je sa porodicom otputovala u Veneciju, ali se ubrzo vratila svojim obavezama.

- Počela sam ponovo da treniram i otišla sam u Portorož, koji je veoma lepo mesto. Moja porodica je bila tamo, kao i moj dečko, što je bila sjajna stvar. Plovila sam malo na jahti, šetala pored mora svaki dan. Prvi put sam posetila Portorož, a sve je bilo sjajno organizovano. Nadam se da ću ići tamo i sledeće godine - istakla je naša teniserka na svom blogu, a da se lepo provela u Sloveniji svedoče i fotografije Jelene i Mlađana kako se zagrljeni brčkaju u Jadranskom moru.


Jelena je u Portorožu imala jedno lepo iznenađenje, jer su je na tamošnjem teniskom turniru sačekali članovi njenog fan kluba, koji su joj poklonili narukvicu na kojoj je ugravirano „uvek uz tebe“.

Jelena Jankovic - Page 22 62696_zabjeca01_f
Teniserka je sakupljala energiju za predstojeće turnire

- To je izvanredno. Lepo je znati da gde god idete imate ljude koji navijaju za vas i žele vam sve najbolje. Svi moji navijači mi puno znače - i uvek su uz mene, bez obzira na to da li pobeđujem ili gubim, da li sam zdrava ili povređena - napisala je Jelena, a zatim se osvrnula na turnire u Americi i San Dijegu, gde gradi i kuću.

- Volim da provodim vreme tamo. Baš u tom gradu će biti moja nova kuća. Sledeće godine u San Dijegu igraću kod kuće. Ne dešava se često da možete da spavate u svom krevetu i igrate neki turnir u isto vreme. Zaista sam srećna što se ovo takmičenje vratilo u kalendar - zaključila je poznata teniserka.
Nazad na vrh Ići dole
Vucka
Admin
Vucka


Broj poruka : 269
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 22 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 22 Right_bar_bleue

Datum upisa : 01.11.2009

Jelena Jankovic - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 22 I_icon_minitimeUto Avg 03, 2010 4:01 pm

Jelena je u Portorožu imala jedno lepo iznenađenje, jer su je na tamošnjem teniskom turniru sačekali članovi njenog fan kluba, koji su joj poklonili narukvicu na kojoj je ugravirano „uvek uz tebe“.

srce
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 22 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 22 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 22 I_icon_minitimeSre Avg 04, 2010 12:19 pm

3. avgust 2010.
Jelena Janković - teniska diva s modnom karijerom

Srpska teniserka, trenutno druga na WTA listi, govori o teniskim počecima na Floridi, krizama zbog kojih je umalo odustala od karijere, ljubavi prema modi i druženju s članovima svetskog džet-seta koji nju doživljavaju kao zvezdu.

Izvor: Nacional.hr

Jelena Jankovic - Page 22 1549867164c583d59f3f36431511733_orig

Teniserka Jelena Janković kaže kako ne želi stalno da razmišlja o tenisu, pa se u slobodno vreme bavi modom, pojavljuje se na društvenim događanjima a uz to u Beogradu studira ekonomiju. Pre nešto manje od dve godine, tada 23-godišnja Jelena Janković postala je najbolja teniserka na svetu. Bilo je to vreme kada su se na svetskoj teniskoj sceni pojavili brojni srpski teniseri, poput nje, Ane Ivanović, Novaka Đokovića, Nenada Zimonjića i svi su se našli među najboljima na svetu.

Iako je prošle godine Jankovićeva igrala nešto slabije i pala na osmo mesto svetske rang liste, ove godine igra odlično, trenutno je druga igračica sveta s dobrim izgledima da ponovo postane prva jer je zasad najbolja Serena Vilijams teže povređena. Karijera Jelene Janković tipičan je primer za uspeh tenisera iz bivše Jugoslavije. Uz mnogo talenta i podrške porodice i bez pravih uslova za treniranje postala je najbolja.

Osvajala je brojne turnire i sve svoje uspehe najviše zahvaljuje porodici, prvenstveno majci Snežani koja je prati na putovanjima. Tako je bilo i na turniru u Portorožu gde smo razgovarali s Jelenom. Pored majke, u Portorožu je bila sa svojim dečkom, crnogorskim vaterpolistom Mlađanom Janovićem s kojim je u vezi godinu i po dana.

Pre četiri godine, kada je istovremeno nekoliko srpskih tenisera i teniserki postiglo velike uspehe, Novak Đoković mi je rekao kako su za taj uspeh zaslužne vaše porodice, a ne sportska strategija u Srbiji. Je li to bio slučaj i s vama?
- Da, moji roditelji su uložili sve što su imali i bez njih ne bih bila ovde gde se sada nalazim. Kada sam počela da igram tenis nisam znala da ću jednog dana postati profesionalna teniserka, ali kako je vreme prolazilo počela sam da pokazujem znakove da bih jednog dana mogla postati velika teniserka. Moja majka Snežana je u mlađim danima igrala rukomet, a ona i otac su igrali tenis rekreativno. Pre nego što sam počela da igram tenis svirala sam klavir i išla na ritmičku gimnastiku. Dakle, kao dete sam bila vrlo aktivna i želela sam da se bavim sportom, ali nisam mislila da ću jednog dana biti najbolja teniserka na svetu.

Kako je došlo do upoznavanja s trenerom Nikom Boletjerijem i do odlaska u njegov teniski kamp na Floridu?
- U njegov kamp na Floridi došla sam s 12 godina i nakon tri meseca dobila sam stipendiju i potpisala ugovor s agencijom IMG. Iskreno, bila sam devojčica i više se ne sećam svih okolnosti pod kojima sam došla na Floridu. Znam samo da su svi govorili da sam jako talentovana i da bih morala da odem u Ameriku. Za razliku od druge dece koja su se bavila sportom i koja su vanredno pohađala školu i trenirala po ceo dan, ja sam uvek bila redovan đak a u slobodno vreme sam trenirala tenis. To je zato što sam želela da imam rezervni plan u slučaju da ne uspem kao teniserka.

Je li boravak na Floridi bio bitan zbog osamostaljivanja?
- Dok sam bila na Floridi, mama je dolazila povremeno, na mesec dana, a onda bi se vratila natrag u Beograd da bi bila s ostatkom porodice. Bilo je to izuzetno teško razdoblje za mene jer sam se, kao devočica, osećala bačenom na drugu planetu. Nisam znala jezik, prvi put sam otputovala tako daleko, bila odvojena od porodice i prijatelja. Za razliku od danas, kao dete sam bila izuzetno introvertna i stidljiva. Bilo je trenutaka kada sam plakala i želela da se vratim u Srbiju jer nisam mogla da izdržim život na Floridi. Volela sam tenis, ali želela sam da budem sa mojima. Ipak sam sama odlučila da ostanem jer sam imala cilj. Roditelji me nikada nisu gurali prema tenisu već je to bila moja odluka, ja sam njih vukla za rukav kako bih išla na tenis. Da su se oni pitali, ja bih tenis igrala rekreativno. Tako sam na kraju na Floridi ostala četiri godine, do svoje 16. godine. Sa 15 godina postala sam najbolja juniorka na svetu i pokazala da postoji potencijal da postanem i uspešna profesionalna teniserka.

Je li istina da u to vreme, tokom devedesetih, nije bilo pravih uslova za treniranje tenisa u Srbiji pa ste vi i Ana Ivanović trenirale u ispražnjenom olimpijskom bazenu?
- Uslovi su bili teški ali smo nas dve trenirale u različitim klubovima. Sećam se da sam, kada bih zimi došla u Beograd na školske praznike, ustajala u šest sati ujutro i kretala na treninge, a bilo je toliko hladno da su mi se i ruke i reket smrzli a loptice nisu odskakale. I roditelji su mi govorili “pa ne moraš danas na trening, hladno je”, ali ja sam ipak odlazila. Nije bilo uslova za napredak, a nismo imali ni nekog idola na kog bismo mogli da se ugledamo, nismo imali nikoga za savet i pomoć. Na taj način sam psihički ojačala i ustrajala u svom cilju. Ja sam kao mala znala što hoću, želela sam da postanem dobra teniserka, ali nikako nisam htela da napustim školu jer mi je obrazovanje bilo primarno. Na kraju mi se sav taj trud i rad isplatio.

U Srbiji u to vreme niste imali teniskog uzora, ali često ističete da vam je uzor bila Monika Seleš.
- Pre no što sam počela da igram tenis sa svojim ocem gledala sam tenis na televiziji i navijali smo za nju. Volela sam njenu borbenost i stil igre. Kada sam imala 15 godina upoznala sam je i taj događaj sam danima prepričavala. Upoznale smo se u Americi kada je ona završavala karijeru pa je uskoro postala i moj mentor. Pomagala mi je malo, što je meni puno značilo.

Jelena Jankovic - Page 22 6502610424c583d5a1d748794026810_orig

U jednom trenutku, kada ste postali profesionalna teniserka, želeli ste da ostavite tenis. Šta se, zapravo, dogodilo?
- Bilo je to početkom 2006. godine, imala sam 20 godina. Dobila sam neki virus, razbolela sam se i igrala sam jako loše. Dugo nisam trenirala, a kada sam počela osećala sam se umorno i nisam imala volju za pravim treninzima. To je rezultiralo stalnim porazima na turnirima. Mislim da sam na devet turnira doživela devet poraza u prvom kolu.
Nisam to mogla da podnesem, prvi put mi se tako nešto događalo. Dotad sam bila u stalnom usponu, uz poneki poraz, i nisam mogla podneti devet poraza zaredom. To je trajalo od januara do maja i želela sam da prekinem tenisku karijeru jer sam perfekcionista koji hoće sve da radi najbolje.
U tim trenucima pomogli su mi roditelji, posebno mama koja je putovala sa mnom i koja mi je govorila kako je najlakše predati se i pokazati se kao gubitnik. I onda je došao turnir u Rimu za koji sam rekla da će mi biti poslednji jer više ne želim da igram tenis. Mama mi je rekla, “Dobro, odigraj ovaj turnir opušteno, ionako ti je poslednji”.
Bilo mi je svejedno, jedan poraz manje ili više ne znači ništa. Igrala sam protiv Ruskinje Elene Lihovtseve koja je tada bila 12. igračica na svetu, dobila prvi set, u drugom vodila 5:2 i u tom trenutku shvatila da mi nekoliko poena nedostaje do pobede. U toj situaciji nisam bila pola godine. A kada sam je pobedila bila sam neopisivo srećna.
Odjednom sam dobila i želju i motivaciju za igrom, stvari su polako došle na svoje i pet meseci kasnije ja sam došla do 12. mesta svetske rang liste pa sam proglašena za igračicu koja je te godine najviše napredovala. Ujedno sam igrala u polufinalu US Opena i stvari su krenule nabolje. Sve je to normalno, svi sportisti imaju svoje uspone i padove, nemoguće je imati idealnu karijeru u kojoj sve ide onako kako vi želite. Bilo je mnogo igračica podjednakog kvaliteta.

Šta vas je u tom trenutku izdvojilo od ostalih teniserki, zbog čega ste bili bolji od ostalih, poput sestara Vilijams?
- Bila je to fenomenalna godina za mene. Na kraju te godine sam dala sve od sebe i imala sam veliku želju da dočekam kraj na prvom mestu svetske rang liste. Tokom godine došla sam do prvog mesta ali cilj mi je bio da završim godinu kao najbolja na svetu kako bih jednog dana, kada budem baka, mogla reći svojim unucima da sam bila najbolja na svetu te godine. Uopšte ne znam kako sam uspela u tome jer sam u septembru igrala finale US Opena i osvojila tri turnira zaredom do kraja godine, i to u konkurenciji najboljih teniserki na svetu koje su igrale na tim turnirima. Uspela sam da izdržim pritisak tako da sam posao obavila na najbolji mogući način.

A onda je došla 2009. godina u kojoj ste igrali daleko slabije. Koji je bio uzrok tome, zasićenje uspehom ili je problem bio u onome što ste spominjali u intervjuima, a to je da ste odlučili da nabacite kilograme mišića što vas je strašno usporilo?
- Normalno je da, kada ste najbolji na svetu, postanete plen, svi su želeli da me pobijede. S druge strane, ja sam želela biti bolja nego što jesam zbog čega sam jako naporno radila u pripremnom razdoblju za 2009. godinu. Vežbala sam više no ikada u svojoj karijeri, išla sam u teretanu i trenirala, što nikada nisam radila u prošlosti jer nisam osoba koja voli teretanu.
Sve to je dalo negativne rezultate, cela sezona mi je bila loša, ali sam na kraju 2009. godine bila na osmom mestu rang liste. Biti osmi na svetu nije mala stvar, ali ako ste bili najbolji na svetu onda osmo mesto nije neki uspeh. Možda sam se emotivno ispraznila, što je i normalno jer u svakom poslu dođe do toga, ali uspela sam da se nekako vratim i nađem motiv.
To mi se sada događa, druga sam igračica na svetu i uvek izlazim na teren s osmehom na licu. To mi je najvažnije. Bitno je voleti to što radite. Ako vam je muka kada izlazite na teniski teren onda to nije to, bez obzira koliko novca zarađivali i koliku vam to slavu donosilo.

Ove godine ste ponovno jedna od najboljih na svetu ali nemate trenera. Kako je moguće uspeti bez trenera?
- Došla sam do trećeg mesta rang liste bez trenera, samo s mamom. Ona je putovala sa mnom i to je jednostavno tako. Prošle godine, kada sam imala trenera, pala sam na deveto mesto i prekinuli smo saradnju. Otkako sam krenula sama, želela sam da vratim svoju igru i osamostalim se na terenu kako bih sama koristila svoju glavu i pronašla način da dođem do pobeda. Nekako su stvari krenule nabolje. Možda sam ja tip igrača kome to odgovara. Neke igračice imaju nekoliko trenera, meni je bitno da imam sparing-partnera, nekog dečka koji dobro udara. Kada mi zatreba trener, pomaže mi tim Nika Boletjerija, a to je s vremena na vreme.

Dolaskom na vrh svetske rang liste postali ste i finansijski uspešni ali ste postali i slavna osoba, deo svjetskog džet-seta. Kako vam se čini taj život koji ide uz sportske uspehe?
- Normalno je da je za vama tolika potražnja kada ste uspešni u sportu kojim se bavite i tada morate ići na raznorazne događaje i promocije. Sve to ide s uspehom. Ja to volim, to mi dođe kao izduvni ventil. Ne mogu cele dane igrati tenis i razmišljati o njemu, postoje i druge stvari koje volim i koje me opuštaju. Volim modu, u Srbiji imam nekoliko svojih modnih linija i održali smo tri modne revije. Radilo se o limitiranim količinama koje su imale oznaku JJ, moje inicijale. Radila sam to iz hobija zajedno sa svojom mamom. Pored toga, studiram ekonomiju u Beogradu, a sve to mi pomaže da budem još bolja kao igračica jer tada nisam opterećena samo tenisom.

Prošle godine smo se sreli u Kanu kada ste bili gošća na humanitarnoj večeri u sklopu akcije borbe protiv side. Kako ste se osećali među svim tim slavnim osobama, jeste li bili fascinirani nekom od njih?
- Meni je sve bilo fascinantno i činjenica da sam bila okružena zvezdama koje sam gledala na televiziji je bio kao san. Upoznala sam neke od njih, popričala sam s njima, a kada sam se popela na binu bila sam s Donatelom Versaće i Šeron Stoune. Sebe ne smatram zvezdom, ja samo igram tenis, a oni su mi prilazili i govorili „mi tebe gledamo na televiziji, navijamo za tebe“.

Jelena Jankovic - Page 22 2152994124c583d5a38511655521813_orig

U modu spada i odevanje teniserki na teniskom terenu. Prilično iznenađujuća je bila vest da ste početkom 2009. godine okončali ugovor s Ribokom i potpisali ugovor s manje poznatom kineskom kompanijom Anta. Zašto ste se odlučili za tu kompaniju?
- U tom trenutku bila sam najbolja na svetu a kako je ta kompanija želela da postane poznata u celom svetu onda su odlučili da potpišu ugovor sa mnom. Ono što je meni laskalo jeste činjenica da nisu potpisali ugovor ni sa jednom igračicom više. Druge kineske kompanije potpisivale su ugovore s nekoliko tenisera i teniserki, primer je kompanija Li Ning s kojom Ivan Ljubičić ima potpisan ugovor. Mene je kompanija Anta ekskluzivno angažovala i ja sam prezadovoljna. Imam jako lepu opremu, drugačiju od svih, sarađujemo kako treba. I u Riboku sam imala svoju JJ liniju, sva odeća koju sam nosila imala je tu oznaku, a tako je sada i kod kompanije Anta.

Nedavno je objavljeno kako je pri kraju dovršenje izgradnje vaše kuće u San Diegu. Kako to da ste se odlučili za San Dijego?
- Volim San Dijego, sviđa mi se klima, tokom cele godine između 20 i 25 stepeni, što je super za pripreme jer iza te kuće imam teniski teren. U San Dijegu je izuzetno mirno, imamo tamo mnogo prijatelja, a kuća bi trebalo da bude gotova do kraja godine. Videćemo gde ću živeti za nekoliko godina jer imam kuću i u Srbiji i na Floridi. Najverovatnije neću živeti u jednom gradu.

Često ističete ulogu svoje majke, a poznato je da su roditelji u tenisu često pomagali ali i odmagali svojoj deci svojim ponašanjem. Koja je razlika između vaše majke i ostalih roditelja?
- Ne mogu da govorim o drugim igračicama ali možda je razlika u tome što moji roditelji mene nikad nisu terali da idem na tenis već je to bila moja želja. Mama me uvijek podržavala, uvek je verovala u mene, i ona mi uvek daje snagu i energiju. Za mene je ona najbolja mama na svetu. Ona je i mene i moja dva brata izvela na pravi put.

Kako to da vas otac Veselin ne prati na turnirima?
- Tata je išao na neke turnire ali njemu je teško da gleda moje mečeve. Razumem ga, razumem kroz koje stresove prolazi dok gleda svoje dete. Ni mami nije lako, ali ona je navikla. Znate kako je, lakše je igrati nego gledati. On ne može da gleda moje mečeve ni na televiziji. Najčešće ode na pecanje, jako voli da peca naročito dok je na Floridi, a kada završim meč, onda čeka da mu neko javi rezultat.

U kakvim ste odnosima s Anom Ivanović koja je takođe bila najbolja teniserka na svetu, a onda je pala i sada je 63. na svetskoj rang listi?
- Teško mi je da pričam o tome jer ne mogu govoriti o tuđim problemima. Ipak su to intimne stvari. Svi imamo probleme kroz koje prolazimo, to je neizbežno. Jako je teško biti profesionalni sportista, putovati po celom svetu, nositi se s pritiskom pri čemu svi očekuju da stalno pobeđujete. To je nemoguće, a kada kola krenu nizbrdo, onda se svi pitaju „pa kako to“. Ljudi ne razumeju koliko je teško sve to izdržati. Normalno je da će doći do krize, ali je bitno izići iz krize.

I privatni život pati zbog uspeha. Vi ste u vezi s crnogorskim vaterpolistom Mlađanom Janovićem s kojim se ne viđate onoliko koliko biste hteli.
- Ima razdoblja kada se ne vidimo po dva meseca, kada, na primer, otputujem na turnir u Australiju ili kada odem u neku zemlju u koju Mlađanu nije tako lako da doputuje da bi me video i da bismo bili zajedno. Viđamo se kada god možemo i trudimo se da uskladimo privatni život s profesionalnim obavezama.

Pročitao sam da ste veliki gurman, čak je New York Times prošle godine objavio tekst o vašoj večeri s Timom Zagatom, koautorom poznatog restoranskog vodiča.
- Uživam u hrani, a na moju sreću ne gojim se onoliko koliko bih mogla s obzirom na količine hrane koje mogu pojesti. Volim da probam raznorazne kuhinje a kako putujem po celom svetu onda to i radim. Ne držim nikakve dijete, dok igram na nekom turniru pokušavam da se zdravije hranim i vodim računa o onome što jedem. Kada dođem u Srbiju tada se ne ustručavam, volim našu domaću hranu. Volim slatko, volim čokoladu, nisam od onih teniserki koje se cele godine striktno drže neke dijete.

Rekli ste da ste pre dve godine silno želeli da budete prva igračica sveta. Sada imate priliku ponovo da budete prva, osećate li sada istu želju kao i pre dve godine?
- Sada želim da igram najbolje što mogu na najvećim turnirima. Uopšte ne razmišljam o mestu na rang listi, sada više želim osvojiti Grand Slam turnir. Već sam bila prva na svetu, a ako osvojim Grand Slam turnir prvo mesto će ponovno doći samo po sebi. Tenis iz godine u godinu napreduje, sve je napornije i napornije, konkurencija je svake godine sve jača, svako može svakog pobediti, dolaze mlade igračice, a mi polako starimo.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 22 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 22 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 22 I_icon_minitimeČet Avg 05, 2010 11:28 am

5. avgust 2010. | 09:53 | Izvor: B92
I JJ eliminisana iz San Dijega

Jelena Jankovic - Page 22 15666918424c48a71d61926869887195_extreme

Posle Ane Ivanović i Jelena Janković je završila učešće na WTA turniru u San Dijegu.

Najbolju teniserku Srbije savladala je Ruskinja Alisa Klejbanova rezultatom 7:5, 6:2 posle sat i 52 minuta igre.
Jankovićeva je dobro počela meč, ali je u prvom setu ispustila prednost od 4:0 i čak tri set lopte pri rezultatu 5:3. U drugom setu Ruskinja, 28. igračica sveta, uspela je da napravi tri brejka i da lako dođe do trijumfa od 6:2.
U narednom kolu Klejbanova će igrati protiv bolje iz duela između Đi Ženg i Danijele Hantuhove.

Prethodno je i Ana Ivanović eliminisana od Indijke Šahar Per.

Turnir u San Dijegu igra se za nagradni fond od 700.000 dolara od čega će pobednici pripasti 107.000.
Nazad na vrh Ići dole
Vucka
Admin
Vucka


Broj poruka : 269
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 22 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 22 Right_bar_bleue

Datum upisa : 01.11.2009

Jelena Jankovic - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 22 I_icon_minitimeUto Avg 10, 2010 3:09 am

Jelena Jankovic - Page 22 2j5kg8k
Jelena Jankovic - Page 22 1inz86
Jelena Jankovic - Page 22 34qny52
Sinsinati
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 22 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 22 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 22 I_icon_minitimeSre Avg 11, 2010 12:02 pm

11. avgust 2010. | 07:32 | Izvor: B92 | AY
JJ preko Duševine do 1/8 finala

Jelena Jankovic - Page 22 6099161444c5fda3321e53549804966_extreme

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u treće kolo WTA turnira u Sinsinatiju pobedom nad Ruskinjom Verom Duševinom u tri seta 6:4, 3:6, 6:1.

Uprkos izgubljenom drugom setu, Jankovićeva je gotovo tokom čitavog meča bila superiorna u svim segmentima igre i zasluženo je slavila. Meč je trajao sat i 55 minuta.
Prva nositeljka i aktuelna šampionka će se za plasman u četvrtfinale boriti sa Uzbekistankom Akgul Amanmuradovom, koja je lako savladala Bojanu Jovanovski 6:2, 6:0.
Druga teniserka sveta je tokom meča odservirala 11 asova, ali je i napravila osam duplih servis-grešaka. Ipak, Jankovićeva je osvojila preko 70 odsto poena posle prvog servisa, što je i prevagnulo, pošto je Ruskinja uglavnom loše servirala. Srpkinja je u toku meča iskoristila pet od devet brejk šansi, što je bilo dovoljno za trijumf.

Ovo je peta pobeda u šest mečeva Jankovićeve sa Duševinom.

Jankovićeva je prošle godine osvojila Sinsinati, savladavši u finalu Dinaru Safinu.


Ostali rezultati drugog kola:

(10) Marija Šarapova (Rusija) - Svetlana Kuznjecova (Rusija) 6-4, 1-6, 6-2
(11) Flavija Peneta (Italija) - Ženg Đie (Kina) 6-4, 6-2
Andrea Petković (Nemačka) - Koko Vandevege (SAD) 7-6 (7-1), 6-1
Gisela Dulko (Argentina) - Lucija Šafarova (Češka) 6-4, 6-3
Marija Kirilenko (Rusija) - Katerina Bondarenko (Ukrajina) 6-1, 6-3
Anastasja Pavljučenkova (Rusija) - Daniela Hantuhova (Slovačka) 6-3, 6-4
Jelena Vesnina (Rusija) - Melanie Udin (SAD) 6-2, 6-3
Kristina Mekhejl (SAD) - (15) Nađa Petrova (Rusija) 7-6 (7-4), 5-3 (Petrova predala)
Sibil Bamer (Austrija) - Soranja Kirstea (Rumunija) 7-6 (7-5), 6-2
(12) Janina Vikmajer (Belgija) - Greta Arn (Mađarska) 6-2, 6-2
Nazad na vrh Ići dole
Vucka
Admin
Vucka


Broj poruka : 269
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 22 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 22 Right_bar_bleue

Datum upisa : 01.11.2009

Jelena Jankovic - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 22 I_icon_minitimeSre Avg 11, 2010 3:13 pm

Braaaavo,Jeeecoooooo,teraj dalje i samo manje gresaka!!!Srecno!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 22 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 22 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 22 I_icon_minitimePet Avg 13, 2010 12:15 pm

12. avgust 2010. | 21:32 | Izvor: B92 | NK
Ispala JJ, nema srpskog derbija

Jelena Jankovic - Page 22 7952512024c644cbccea49008728325_extreme

Jelena Janković eliminisana je u osmini finala turnira u Sinsinatiju od 114. teniserke sveta Akgul Amanmuradove u dva seta 7:6, 6:4.

Meč je trajao jedan čas i 23 minuta, a Amanmuradova, koja je pobedila i Bojanu Jovanovski u drugom kolu, sprečila je tako srpski derbi u četvrtinalu.
Uzbekistanka će se u borbi za polufinale sastati sa našom Anom Ivanović koja je sjajno odigrala protiv Jelene Vesnine i prepustila joj samo tri gema.
Prvi set rešen je u taj brejku koji je dobila Uzbekistanka posle razmene mini-brejkova. Najpre je Amanmuradova oduzela servis Jeleni odmah na startu odlučujućeg gema, potom je srpska teniserka uzvratila, ali nije imala dovoljno snage izbegne još novi mini-brejk pa je teniserka iz Uzbekistana povela 1:0 u setovima.

U drugom setu je odlučujući bio sedmi gem u koje je Jankovićeva imala 40-15, ali je onda došlo do neshvatljivog pada u igri što je Amanmunarova iskoristila, oduzela joj servis i rutinski privela meč kraju.

Jelena, koja je u Sinsinatiju postavljena za prvog nosioca, nije imala nijednu brejk priliku tokom meča. Na putu do velikog iznenađenja Amanmuradova je odservirala čak 12 asova, a srpska teniserka je napravila pet duplih grešaka.

Uzbekistanka se do sada samo jednom sastala sa Anom Ivanović u Berlinu pre dve godine kada je srpska teniserka pobedila rezultatom 2:0, po setovima 7:6, 6:2.



Uh, bas steta... Sad
Ali i sama je rekla da ne ocekuje mnogo na ovom turniru...
Nadam se da ce biti spremna za Montreal i US Open...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Jelena Jankovic - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 22 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Jelena Jankovic
Nazad na vrh 
Strana 22 od 23Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23  Sledeći
 Similar topics
-
» Ana Ivanovic vs Jelena Jankovic
» Slike Jelene Jankovic

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Srpski teniseri/ke :: Teniserke-
Skoči na: