Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Jelena Jankovic

Ići dole 
+30
Sakis
delgado
Vuksha
*SlAdjAnA*
milos vicentic
hipi YANKELLA
Beba Kids
Da-ja
alex_bg93
Annie
Bobo
Pele
Jeca
(:~NenA~:)
Tviksi
N4t4sh4
markowwe
Jecika
Lazevski
Jelena...
Texy
*Anja*
Good_girl_gone_bad
Shadow
Mr.blue
Jovana
Anchy
snoopy
Tatiana_Golovin_fan
Admin
34 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17 ... 23  Sledeći
AutorPoruka
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 12 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Jelena Jankovic - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Jelena Jankovic - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 12 I_icon_minitimePet Maj 01, 2009 11:43 pm

ehhh Jecooooo... bang head gledala sam mec i strasno mi je zao sto je onako izgubila.. Nijanse su odlucivale.... Jedan preriod meca je bila bolja ona, a dr. Peneta... Peneti je servis isao samo tako u 3. setu i mislim da je to presudilo... Crying or Very sad

ali, bitno je sledece-da se Jeca vraca u onu staru formu.. Wink
Sigurna sam da ce to dokazati vec na turniru u Rimu (ideeemo po 3. uzastopnu titulu u vecnom gradu) srbin

Goooo JJ storm!!! love u
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 12 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 12 I_icon_minitimeSub Maj 02, 2009 10:11 pm

Džej Džej: Stigao me umor
Subota, 2. maj 2009. 18:00


Jelena Jankovic - Page 12 2w6fls3


Jelena Janković je u petak stala u četvrtfinalu turnira u Štutgartu i nije uspela da odbrani trofej osvojen prošle godine.

Duel protiv Flavije Penete je počeo prema željama srpske teniserke, igrala je dobro i prvi set rešila u svoju korist - 6:2. A onda je usledio veliki pad u igri Jankovićeve što je rezultiralo preokretom i trijumfom 27-godišnje Italijanke - 6:4, 6:4.

"Nivo igre mi je u velikoj meri opao u drugom setu. Tada sam dozvolila protivnici da uhvati ritam. Pre toga je bilo drugačije, dok sam bila agresivna i 'pogađala' udarce", analizirala je Džej Džej drugi poraz u sedmom duelu sa Penetom.

Ona je dan ranije takođe igrala maratonski meč, protiv Nemice Sabin Lisicki, ali tada nije dozvolila da protivnica napravi preokret. Posle više od dva sata je teren napustila kao pobednica.

"Bila sam prehlađena prošle nedelje i mnogo sam se brže umarala nego inače. Što je meč protiv Penete više odmicao, osećala sam se sve umornije".

Jelena tvrdi da neuspeh u Štutgartu neće destabilizovati.

"Neće me poremetiti. I dalje mi ostaje cilj da osvojim turnir u Rimu sledeće nedelje", zaključila je Jelena Janković.

(MONDO, foto AP)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 12 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Jelena Jankovic - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 12 I_icon_minitimeSre Maj 06, 2009 1:13 am

JJ: "Zakomplikovala sam sebi život"



Jelena Jankovic - Page 12 12990525084a00a65b096bc495881343_big

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u utorak u osminu finala WTA turnira u Rimu pobedom nad Argentinkom Žizelom Dulko.

</B></FONT>
JJ je posle pobede u dva seta, rezultatom 6:3, 7:6 (8:6), ocenila da je sama sebi zakomplikovala život. Ona je u taj brejku drugog seta vodila sa 6:2, i imala četiri meč lopte, ali je dozvolila Argentinki da izjednači. Jelena je potom bila sigurna, osvojila dva uzastopna poena i završila meč, koji je bio prekinut na nekoliko sati zbog jake kiše.
"Sama sebi sam zakomplikovala život na terenu. Imala sam situaciju pod kontrolom, a onda je ona napravila preokret, i došla na korak od osvajanja drugog seta", izjavila je Jankovićeva posle meča.

Jankovićeva, koja brani titulu na turniru u Rimu, dodala je da joj je drago što je na kraju uspela da se izvuče iz teške situacije.

"Bilo mi je veoma teško, ali sam nekako uspela da sačuvam pozitivan način razmišljanja i snagu da dođem do pobede", rekla je srpska teniserka.

Jankovićeva, koja je postavljena za trećeg nosioca na turniru, igraćeće u narednoj rundi protiv Ukrajinke Katarine Bondarenko.

Turnir u Rimu igra se za ukupni nagradni fond od dva miliona dolara.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 12 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 12 I_icon_minitimeČet Maj 07, 2009 7:44 pm

RIM: Kuznjecova previsok bedem za Jelenu
Cetvrtak, 7. maj 2009. 15:50


Jelena Jankovic - Page 12 Jphe3b


Jelena Janković neće igrati u polufinalu turnira u Rimu, jer se u četvrtfinalnom meču nameračila na mnogo bolju protivnicu - Svetlanu Kuznjecovu.

Ruskinja je meč protiv srpske teniserke dobila rezultatom 6:1, 7:6 (7:3).

Jankovićeva, koja je u glavnom gradu Italije osvajala trofej 2007. i 2008. godine, u prvom setu nije imala adekvatan odgovor na odličnu igru Ruskinje, koja je još jednom potvrdila da se nalazi u odličnoj formi.

Kuznjecova, koja je prošle nedelje slavila u Štutgartu, nadigravši u finalu najbolju teniserku sveta Dinaru Safinu, dominirala je na startu. Ona je vrlo brzo stigla do brejka (3:1), a zatim za samo pola sata igre ubedljivo slavila, nanizavši još tri gema - 6:1.

Jelena, na drugoj strani, nije loše servirala, ali je to slabo koristila - na prvi servis ostvarila je samo 40 posto uspešnih poena, a na drugi svega 33 odsto. Ruskinja je osvojila 61 odsto poena na prvi, a čak 82 odsto je bila uspešna posle drugog servisa.

Kuznjecova je u mnogobrojnim napadima uspela da pogodi čak 30 vinera, dok je Janković imala mnogo skromniji učinak - 14.

Ipak, Džej Džej je u nastavku pojačala igru. Posle serije brejkova, Kuznjecova je prva stigla do osetnijeg vođstva (4:2), ali je Jelena, zahvaljujući svojoj agresivnosti na terenu uspela da uvede meč u taj-brejk i pokuša da produži duel.

Ona je u odlučujućem delu meča dozvolila protivnici da ponovo preuzme inicijativu i posle sat i 38 minuta obezbedi plasman mežu četiri najbolje.

Kuznjecova, koja na WTA listi zauzima osmu poziciju, povela je u duelima protiv Jelene Janković sa 5:4 i prekinula mini seriju od dva poraza, koje je zaredom pretrpela od srpske teniserke u 2008. godini.

Kuznjecova će se za ulazak u finale boriti sa pobednicom duela Viktorija Azarenka (Belorusija) - Kaja Kanepi (Estonija).

Jelena Janković je posle neodbranjene titule u Štutgartu prošle nedelje i sada u Rimu izgubila veliki broj WTA poena.

Turnir u Rimu igra se za ukupni nagradni fond od dva miliona evra.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 12 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 12 I_icon_minitimeČet Maj 07, 2009 8:04 pm

Džej Džej: Uživanje je važnije od pobede
Cetvrtak, 7. maj 2009. 18:20


Jelena Jankovic - Page 12 2e1av74


Jelena Janković nije uspela u nameri da odbrani titulu šampionke velikog WTA turnira u Rimu.

Poražena je u četvrtfinalu od Ruskinje Svetlane Kuznjecove, a razlogom za negativan rezultat (1:6, 6:7) smatra pogrešnu taktiku koju je forsirala na početku meča.

"Od starta sam taktički igrala pogrešno. Igrala sam onako kako njoj odgovara, a Svetlana je snažnija od mene. Danas je bio njen dan, bila je bolja, zaslužila je da pobedi", rekla je Jankovićeva na konferenciji za novinare.

"Igrala je zaista dobro. Dobro je udarala lopticu, nije mi dozvolila da igram svoju igru, posebno u prvom setu. Kasno sam se probudila, iako sam u drugom setu imala dve set lopte za izjednačenje"
, dodala je četvrta teniserka sveta.

Jankovićeva je propustila priliku da turnir u Rimu osvoji treću godinu zaredom, a u sredu je eliminisana i Ana Ivanović, tako da pažnja srpske teniske javnosti može u potpunosti da se usmeri ka ATP turniru Serbia open powered by Telekom Srbija na Dorćolu.

"Zaista sam želela da još jednom trijumfujem, ali nije smak sveta što nisam uspela. Bitno mi je da uživam u tenisu koji igram i budem srećna. Neko mora da izgubi, a danas sam to bila ja"
, pomirila se sa porazom Džej Džej.

Kuznjecova je bila presrećna posle osme uzastopne pobede na zemljanim terenima, s obzirom na to da je prošle nedelje osvojila i turnir u Štutgartu.

Upitana da li ima šanse da slavi i u Rimu, osma teniserka sveta je kazala: "Definitivno".

"Prošle nedelje sam igrala odlično, a u Rimu napredujem iz meča u meč. Navikla sam se na podlogu, radujem se novim mečevima", istakla je Kuznjecova.

(Beta, foto: FoNet)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 12 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 12 I_icon_minitimeUto Maj 12, 2009 10:00 pm

MADRID: Srpski talasi jači od slovačkih
Utorak, 12. maj 2009. 18:54


Jelena Jankovic - Page 12 9a62iu


Jelena Janković plasirala se u treće kolo Mastersa u Madridu posle pobede nad Danijelom Hantuhovom - 7:5, 6:2.

Naredna protivnica najbolje srpske teniserke biće Ruskinja, Elena Vesnina (52. na WTA listi).


U prvom setu duela između Jankovićeve i Hantuhove igralo se u talasima. Posle 1:1, četvrta teniserka sveta "vezala" je dva gema, ali je onda stala i dozvolila protivnici da stigne do 5:3. Hantuhova je tada servirala za set, ali se Jelena trgla, napravila dva brejka i povezala ih gemom na svoj servis - 7:5.

Da je taj deo igre protekao u izjednačenoj borbi svedoči i statistički podatak. Džej Džej je osvojila samo jedan poen više - 38:37.

Iako rezultat drugog setag govori u prilog tvrdnji da se favorizovana Srpkinja lako izborila sa 39. igračicoma sa WTA liste, nije bilo baš tako.

Jelena je napravila dva brejka i ubedljivo dobila set (6:2), ali je Slovakinja u dva gema bila blizu da oduzme servis rivalki, imala je čak sedam prilika za to.

Ipak, Jankovićeva je uspela da sačuva svoj servis i posle 102 minuta izbori se za duel sa Vesninom.

Ruskinja je u drugom kolu bila bolja od Francuskinje Viržin Razano - 7:5, 6:3.

Jankovićeva i 22-godišnja Vesnina su se sastajale dva puta (2006. i 2007) i oba puta je Srpkinja bila bolja.

(MONDO, foto AP)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 12 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 12 I_icon_minitimeUto Maj 12, 2009 10:27 pm

Jelena potvrdila učešće u Istbornu
12. maj 2009. | Izvor: B92, Beta


Jelena Jankovic - Page 12 Orm90g


Jelena Janković potvrdila je da će učestvovati na turniru u Istbornu u Velikoj Britaniji, na kome će po prvi put uz teniserke učestvovati i teniseri.


Učešće na turniru, koji se od 13. do 20. juna igra na travnatoj podlozi, ranije su potvrdile Ruskinje Jelena Dementijeva i Vera Zvonareva, kao i osma teniserka sveta Ana Ivanović. „Istborn je savršeno mesto za pripreme pred Vimbldon. Pre nekoliko godina sam želela da učestvujem na tom turniru, ali sam morala da odustanem zbog povrede“, rekla je Ivanovićeva.

Učešće na turniru potvrdio je i deseti teniser sveta Gael Monfis, a u Istbornu je trebalo da se takmiči i Rišar Gaske, ali je trenutno suspendovan pošto su njegovi doping rezultati bili pozitivni na kokain.

Titulu u Istbornu je prošle sezone osvojila Agnješka Radvanska, posle pobede nad Nađom Petrovom iz Rusije 6:4, 6:7, 6:4.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 12 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 12 I_icon_minitimeSre Maj 13, 2009 10:00 pm

JJ: Od očaja do sjaja
Sreda, 13. maj 2009. 11:53


Jelena Jankovic - Page 12 2jz2wy


Jelena Janković će u trećem kolu Mastersa u Madridu u četvrtak igrati protiv 22-godišnje Ruskinje, Elene Vesnine, 52. teniserke na WTA listi.

Četvrta igračica sveta ne bi trebalo da ima problema da se domogne naredne runde u kojoj bi se sastala sa pobednicom duela Peti Šnider (Švajcarska) - Nađa Petrova (Rusija).

Jelena se žalila što je u Madridu morala da startuje već u prvom kolu, ali je izgleda uspela da uhvati zalet. U nedelju je "počistila" sa terena domaću teniserku, Nuriju Ljagosteru Vives (6:2, 6:1), a dva dana kasnije, uz nešto više napora, pobedila je i Slovakinju Danijelu Hantuhovu - 7:5, 6:2.

"Stvari dolaze na svoje mesto", bila je zadovoljna Džej Džej posle plasmana u treće kolo.

"Sjajno je što iz meča u meč imam sve više samopouzdanja", dodala je Jelena.

Srpska teniserka je naročito srećna zbog dobre igre, jer je svesna da je do skora igrala loše.

"Igrala sam očajno, bila je to katastrofa za mene, a bolno je bilo i za one koji su me gledali. Sada je drugačija priča, vraćam se u dorbu formu i sve je kako treba", zaključila je Jelena Janković.

(MONDO, foto AP)
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 12 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Jelena Jankovic - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Jelena Jankovic - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 12 I_icon_minitimeČet Maj 14, 2009 11:59 pm

ideeeemooo JJ storm... srbin ako osvoji ovaj turnir... bice ponovo 3. Jupiii!!! Nadamo se tome... Wink
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 12 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 12 I_icon_minitimePet Maj 15, 2009 4:43 pm

MADRID: Jelena lako do Pati Šnider
Cetvrtak, 14. maj 2009. 14:37


Jelena Jankovic - Page 12 2rrnkvp


Jelena Janković u četvrtak se u Madridu mnogo više mučila sa suncem i vrućinom, nego sa godinu dana mlađom Elenom Vesninom.

Četvrta teniserka sveta posle 80 minuta igre je slavila rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 6:2 i plasirala se u četvrtfinale turnira čiji nagradni fond iznosi 3,5 miliona evra.

Tamo je očekuje prekaljena Švajcarkinja Pati Šnider (30), sa kojom se u poslednjih pet godina sastala samo jednom - 2007. u Rimu, takođe na šljaci, kada je bilo 6:1, 6:3.

Jankovićeva i Vesnina odigrale su treći međusobni meč u karijeri i Jelena je ostvarila treću, ujedno i najlakšu pobedu. Sa po tri brejka u oba seta, postarala se da malobrojnoj publici na terenu Aranča Sančez Vikario bude prilično dosadno.

Vesnina je nagovestila da će biti tvrd orah samo kada je početkom meča oduzela servis favorizovanoj igračici i smanjila na 2:1.

Posle toga je Džej Džej dugo imala kontrolu igre, da bi po svom starom običaju oduzela gas kada je trebalo da privede posao kraju. Naljutila se na sebe kada je pri vođstvu od 4:1 u drugom setu dozvolila protivnici da od 0:40 stigne do 40:40, pa i gem-lopte.

"Jelena, glupačo jedna", odjeknulo je praznim stadionom.

I ta "kritika" je urodila plodom, jer je Jankovićeva osvojila tri poena zaredom i povisila na 5:1.

Međutim, već u sledećem gemu je potvrdila da nije mašina koja nemilosrdno čisti rivalke sa terena. Prepustila je Ruskinji gem na svoj servis, moglo je lako da bude i 5:3, ali je u ključnim poenima tog gema odigrala odlično u defanzivi i konačno slomila otpor Vesnine.

Pogled na žreb turnira u Madridu jasno kaže da bi Jelena mogla i do titule, pošto su od prvih deset "kosturašica" njih šest već završile takmičenje. To su sestre Vilijams, Dementijeva, Kuznjecova, Petrova i Radvanska, dok Safina, Azarenka i Voznijacki tek treba da odigraju mečeve osmine finala.


Dakle, moguće je da srpska teniserka bude jedini nosilac u četvrtfinalu.

(MONDO, foto: AP)
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 12 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Jelena Jankovic - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Jelena Jankovic - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 12 I_icon_minitimeNed Maj 17, 2009 11:45 pm

JJ menja trenera posle Rolan Garosa

Jelena Jankovic - Page 12 7663490864a05bf8994511377343412_big

Srpska teniserka Jelene Janković najavila je da će promeniti trenera posle Rolan Garosa.

</B></FONT>
Jankovićeva je godinu počela na prvom mestu WTA liste, ali je tokom protekla 4 i po meseca bila daleko od željene forme, uz samo jednu osvojenu titulu, sredinom aprila u Marbelji. Trenutno zauzima 4. mesto na svetskoj rang-listi, a u petak je na trećem uzastopnom turniru eliminisana u četvrtfinalu, porazom u Madridu od Švajcarkinje Pati Šnider.
Nikako da uhvatim pravi ritam. Čim mi se čini da se vraćam u formu, desi mi se novi poraz. Ne mogu više ovo da podnesem, jer sam ove sezone razimšljala samo o najvećim dometima. Osnovni cilj mi je bio da osvojim gren slem, a sada mi se dešava da ispadam u četvrtfinalu. Teško mi sve to pada, ali ipak verujem u sebe”, izjavila je Jankovićeva.

Jankovićeva je nedavno smenila kondicionog trenera Pata Ečeberiju, a po svemu sudeći na redu je glavni trener Rikardo Sančes.

Sačekaću kraj Rolan Garosa i najverovatnije, ako ne napravim dobar rezultat, promeniću trenera. Malo ima vremena do Rolan Garosa. Ne bih sada ništa menjala, iako bi to moglo da prija mojoj igri. Za sada je najvažnije da povratim samopouzdanje i pokušam da nešto napravim u Parizu.”

izvor:B92

ideeeemooo JJ!!! sajkaca verujemo u tebe.. ne menjaj Rikarda.. nije problem u njemu, nego u tvojoj psihi.. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 12 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Jelena Jankovic - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 12 I_icon_minitimePet Maj 22, 2009 1:21 pm

Džej Džej na gala večeri kod Šeron Stoun
Petak, 22. maj 2009. 10:30
Jelena Jankovic - Page 12 V1353010
Najbolja srpska teniserka Jelena Janković bila je gošća na prestižnoj humanitarnoj večeri "amFAR Gala" u Kanu u sredu uveče.

Gala veče "Zvezde filma protiv side", na kojem se prikuplja novac za medicinska istraživanja koja bi pomogla pronalaženju leka protiv side, već godinama tradicionalno organizuju glumica Šeron Stoun i producent Harvi Vajnstin.

Na večeri održanoj u hotelu Kap Eden Rok u Antibima, poznate ličnosti iz sveta šoubiznisa, sporta i politike prodavale su svoje lične predmete ili prilike za druženje.

Počasni gost bio je bivši predsednik SAD, kojem je ukazana počast zbog dosadašnjeg rada u oblasti borbe protiv side. Bil Klinton na aukciji je ponudio svoj saksofon sa autogramom.

Džej Džej je pristala da osobi koja bude donirala najviše novca održi privatan čas tenisa, kao i teniska legenda Monika Seleš. Među ostalim zanimljivostima na humanitarnoj aukciji bili su i VIP paket karata za Nedelju mode u Milanu, karte za privatnu projekciju "Inglourious basterds" Kventina Tarantina i ekskluzivni afterparti, i mnoge druge.

Zvanice na gala večeri zabavljala je Eni Lenoks, poznata kao polovina dueta Eurythmics i humanitarna aktivistkinja.

Prošle godine, na "amFAR" večeri prikupljeno je čak sedam miliona dolara.

(MONDO, foto AP, Guliver/Getty images)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 12 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 12 I_icon_minitimeUto Maj 26, 2009 8:47 pm

Jelena: Prvo igra, pa rezultati
Utorak, 26. maj 2009. 17:51


Jelena Jankovic - Page 12 11uxg60


Posle dvoipočasovnog hlađenja i provale oblaka nad Parizom, Jelena Janković je rutinski završila posao započet u 11 časova na centralnom terenu Filip Šatrije.

Posle 19 minuta pre kiše i vođstva od 4:1, Jelena je "dovršila" 85. teniserku na WTA listi, Čehinju Petru Cetkovsku sa 2:0 (6:2, 6:3), tako da će se u drugom kolu sastati sa Magdalenom Ribarikovom (53, Slovačka), koja je pobedila Kristinu Mladenović (338, Francuska) - 6:1, 2:6, 8:6. Sa njom se nikada nije sastajala.

Ne računajući pauzu, meč je trajao sat i 15 minuta i pobeda Jelene Janković nijednog trenutka nije došla u pitanje, jer je u ranoj fazi oba seta dolazila do brejka i kasnije tu prednost sigurno čuvala, iako je po jednom gubila servis gem u oba seta.

To je segment igre koji bi morala da popravi pred teže duele koji je očekuju u nastojanju da prvo "odbrani" polufinale od prošle sezone, a potom i napravi korak ili dva dalje.

Jelena je sezonu počela kao prva na svetu, ali je za pet meseci pala na peto mesto zbog samo jedne titule (Marbelja, 250), jednog polufinala i dva četvrtfinala...

"Kontrolisala sam igru i uspevala da osvojim veliki broj poena na mreži. Nije mi bilo lako da nastavim meč u istom ritmu, posle prekida zbog kiše, ali sam dala sve od sebe i uspešno završila meč u dva seta", rekla je Jelena Janković posle meča

Džej Džej je naglasila da ne želi da se opterećuje visokim ciljevima u Parizu.

"Cilj mi je da dođem do vrhunskog nivoa igre. Važno je da u svakom narednom meču dajem maksimum", poručila je Jelena Janković.

(N. J. - MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 12 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Jelena Jankovic - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Jelena Jankovic - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 12 I_icon_minitimeUto Maj 26, 2009 11:48 pm

Nadamo se i mi da ces doci do vrhunskog nivoa bas na RG!!! Wink ajde JJ ne daj se... kraljice... srbin
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 12 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 12 I_icon_minitimeČet Maj 28, 2009 8:27 pm

RG: Od Jelene, samo tri gema...
Cetvrtak, 28. maj 2009. 12:52


Jelena Jankovic - Page 12 2h6brbt


Tri gema osvojila je Slovakinja Magdalena Ribarikova u meču protiv pete igračice sveta Jelene Janković. Beograđanka je posle sat i 22 minuta na Stadionu Suzan Leglen izborila treće kolo Rolan Garosa - 2:0 (6:1, 6:2).

Tamo će se prošlogodišnja polufinalistkinja sastati sa boljom iz meča Jarmila Grot (73. WTA, Australija) - Marijana Duke Marino (124. WTA, Kolumbija).

Protiv Marino, Džej-Džej nikada nije igrala, a Grot je pobeđivala tri puta u toliko mečeva, još iz vremena kada je 22-godišnja teniserka bila neudata, prezivala se Gajdosova i imala slovačko državljanstvo.

U duelu sa Ribarikovom, Jelena je bila dominantan igrač na teneru. Vodila je igru, nije često grešila i uspevala je da razvija poene po svojoj zamisli.

Samo jednom, u prvom gemu drugog seta, Slovakinja je uspela da oduzme Jeleni servis, ali ga je Srpkinja brzo povratila, povela sa 4:2, a potom i 6:2, iskoristivši drugu meč loptu na servis protivnice.

Jelena je u na celom meču imala samo sedam neiznuđenih grešaka, a ako nešto nije funkcionisalo to je bila igra blizu mreže, gde je osvojila svega šest poena iz 16 pokušaja.

U prvom kolu, pre dva dana, Jelena je pobedila Čehinju Petru Cetkovsku takođe u dva seta, ali joj je prepustila pet gemova. Naša teniserka, za sada, dobro gura na drugom gren slemu sezone, ali prava iskušenja tek bi trebalo da uslede.

Prvi susret sa nekom od nosioca mogao bi da usledi posle trećeg kola, u osmini finala, kada bi kostur mogao da ukrsti Jelenu sa (10) Karolinom Voznijacki iz Danske ili (21) Aliz Korne iz Francuske. Potom, u četvrtfinalu, put bi mogao da je navede na četvrtog nosioca, Ruskinju Elenu Dementijevu.

U treće kolo singla, u sredu, plasirali su se (8) Ana Ivanović i Janko Tipsarević, dok će (4) Novak Đoković i Viktor Troicki duele drugog kola igrati kasnije u četvrtak.

(N. J. - MONDO, foto: Guliver/Getty Images)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 12 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 12 I_icon_minitimeČet Maj 28, 2009 8:31 pm

Jelena: Igram sve bolje
Cetvrtak, 28. maj 2009. 18:02


Jelena Jankovic - Page 12 Vy6otf


Jelena Janković je bila zadovoljna posle trijumfa nad Slovakinjom Magdalenom Ribarikovom 2:0 (6:1, 6:2) i plasmana u treće kolo Rolan Garosa.

Najbolja srpska teniserka je istakla da je veoma dobro što je poboljšala igru i što u svakom meču igra agresivnije.

"Mislim da je evidentno da je moja igra sve bolja iz meča u meč. Želim da igram agresivnije i više izlazim na mrežu i to pokušavam da radim u svakom meču i podignem samopouzdanje i delujem sigurnije na terenu", rekla je Jankovićeva posle ubedljivog trijumfa.

Jelena je neočekivano lako dobila drugi set (6:2), ali je na terenu provela skoro sat vremena.

"Bilo je nekoliko gemova koji su bili malo duži, a izgubila sam i onaj gem kad sam imala 40:0, koji bi mi doneo vođstvo od 5:1. Napravila sam i nekoliko grešaka koje je protivnica dobro iskoristila. Ali, šta je tu je. Dok god pobeđujem sa 6:2 ili 6:3, ne mogu da se žalim i da budem ljuta na sebe što nije 6:0, i što dajem protivnici gem ili dva", rekla je Jelena, koja će u trećoj rundi igrati protiv Australijanke slovačkog porekla Jarmile Grot, poznatije po devojačkom prezimenu Gajdosova.

Naturalizovana Australijanka je u drugom kolu pobedila Kolumbijku Marijanu Duke Marino sa 2:0, po setovima 6:2, 7:6.

Jelena je do sada igrala tri puta protiv Grotove i isto toliko puta slavila.

Trenutno peta teniserka sveta kaže da prilikom dolaska u Pariz nije sebi postavila nikakav cilj.

"Početak sezone zaista je bio katastrofalan. Užasno sam se kretala po terenu i pravila neverovatan broj grešaka. Ostala sam i bez igre i bez samopouzdanja i zbog toga sebi u Parizu nisam postavila nikakve ciljeve", dodala je Jelena.

"Mislim da se nalazim na pravom putu i da se vraćam u formu u kojoj sam bila prošle godine, kada sam dobila dosta mečeva. Zadovoljna sam onim sto sada prikazujem, a najvažnije je da sam uspela da se oslobodim viška kilograma", rekla je srpska teniserka.

Reprezentativka Srbije kaže da je podjednako važno i to što ponovo oseća zadovoljstvo dok igra.

"Ponovo uživam na terenu, što nije bio slučaj u poslednjih nekoliko meseci, kada mi je bilo teško i da se nasmejem. Stvari se, na sreću, menjaju i nadam se da bih sada iz meča u meč mogla da budem sve bolja", rekla je Janković.

Iako je prošle godine igrala u polufinalu Rolan Garosa, Jelena kaže da sada ne oseća pritisak.

"Mislim da su neke druge devojke favoritkinje na ovom turniru, jer su na prethodnim takmičenjima igrale bolje od mene. One će biti pod pritiskom, a ja nemam razloga da se opterećujem", rekla je Džej Džej.

(agencije, MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 12 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 12 I_icon_minitimeSub Maj 30, 2009 6:29 pm

RG: Džej Džej ekspres u osmini finala
Subota, 30. maj 2009. 16:22


Jelena Jankovic - Page 12 Mhg1g7


Jelena Janković na svakom meču na Rolan Garosu igra sve bolje. Potvrda da bi ove sezone mogla da napravi najbolji rezultat u karijeri u Parizu stigla je i u meču trećeg kola, gde je srpska teniserka "počistila" Australijanku Jarmilu Grot sa 2:0, po setovima 6:1, 6:1.

Koliko je Jankovićeva bila superiorna na tom meču potvrđuje i podatak da je protivnici prepustila samo dva gema.

Australijanka je na startu meča napravila brejk, a Džej Džej je zatim vezala 11 gemova zaredom, a onda i na kraju duela opet dozvolila Grotovoj da se malo obraduje, prepustivši joj još jedan gem na svoj servis!

Iako se Jelena tokom duela požalila na bolove u predelu stomaka, to se nije odrazilo na njenu igru. Naprotiv, ona je delovala isuviše sigurno, superiorno u odnosu na rivalku, kao da odrađuje lakši trening, koji je trajao samo 66 minuta.

Jankovićeva, koja je protiv Grotove igrala gotovo bez dodadavnja gasa, u osmini finala sastaće se sa boljom iz duela Rumunke Sorane Kirstee i desetog nosioca, Karoline Vozniacki iz Danske.

Džej Džej do sada nije imala priliku da odmeri snage sa Rumunkom, koja na WTA listi zauzima 41. mesto, dok protiv Vozniacki ima pozitivan skor.

Sa danskom teniserkom, koja je trenutno deseta igračica sveta, igrala je dva puta prošle godine na Vimbldonu i US Openu, i oba puta slavila u tri seta.

(MONDO)



Bravo!
Nadam se da povreda nije ozbiljna i da ce biti spremna za sledeci mec!
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 12 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Jelena Jankovic - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Jelena Jankovic - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 12 I_icon_minitimeSub Maj 30, 2009 8:55 pm

ideeemo JJ!!! Mozes ti to.. Wink samo hrabrooo... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 12 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 12 I_icon_minitimeSub Maj 30, 2009 9:42 pm

Janković: Čuvam snagu za završnicu
Subota, 30. maj 2009. 19:39


Jelena Jankovic - Page 12 2nbfrlz


Jelena Janković ocenila je da je u susretu sa Jarmilom Grot brzo pronašla pravi ritam i lako došla do pobede za plasman među 16 najboljih na Rolan Garosu.

"Ona je počela meč punim intenzitetom i mislila sam da će biti mnogo teško. Stvari su se okrenule posle drugog gema, pronašla sam svoju igru i taktički se dobro snašla. Lagano sam završila posao"
, rekla je Jankovićeva novinarima u Parizu.

Jelena je u drugom setu zatražila medicinski tajm-aut zbog problema sa trbušnim mišićem.

"I ranije me je boleo, ali sam trpela. Ovog puta je bol bio malo jači, imam istegnuće mišića. Ipak, navikla sam se na to i gledam da zaboravim na bol kada izađem na teren"
, objasnila je ona.

Trenutno peta teniserka sveta posebno je zadovoljna jer u prva tri kola nije morala da igra dugačke i iscrpljujuće mečeve.

Čehinja Četkovska, Slovakinja Ribarikova i bivša Slovakinja Grot (devojačko Gajdošova) nije ni trebalo da budu previše teške protivnice, ali ipak je malo ko mogao da pretpostavi da će im "Džej Džej" prepustiti samo deset gemova!

"Prošle godine sam na početku turnira igrala sa Radvanskom i Cibulkovom. Tada sam se mnogo više umorila do završnice, kada mi je potrebno najviše snage. Ove godine se čuvam za najvažnije mečeve"
, navela je ona.

Jankovićeva je 2008. u dramatičnom polufinalu poražena od Ane Ivanović, koja je kasnije uzela trofej pobedivši Dinaru Safinu.

Ana će se u osmini finala sastati sa Viktorijom Azarenkom iz Belorusije, a Jelena sa pobednicom meča Karoline Voznijački (Danska) - Sorana Kirstea (Rumunija).

(Beta/MONDO, foto: FFT)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 12 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 12 I_icon_minitimeNed Maj 31, 2009 2:39 pm

Džej Džej - lažna trudnica
Nedelja, 31. maj 2009. 10:39


Jelena Jankovic - Page 12 2rncwnc


Jelena Janković je posle pobede nad Jarmilom Grot u trećem kolu Rolan Garosa pred novinare došla sa velikim "stomakom".

Naime, zbog povrede trbušnog mišića, srpska teniserka je ispod majice nosila veliku kesu leda.

"Bolove u trbušnom mišiću sam počela da osećam još u Rimu, ali nisam previše obraćala pažnju. Bolelo me je, tu i tamo, s vremena na vreme, ali sam trpela. Sada je počelo da me boli malo jače, pa sam otišla na snimanje. Imam istegnuće od nekoliko milimetara, čak se pojavilo i malo krvarenje na snimku"
, izjavila je Jelena.

Ona je dodala da je ta povreda neće omesti na putu da ostvari najbolji plasman u Parizu.

"Navikla sam da trpim i igram. Pri udarcima s osnovne linije me ništa ne boli, ali me boli pri servisu. Ne opterećujem se time i pokušavam da zaboravim na bol kad izađem na teren"
, istkla je Džej Džej, ne propustivši priliku da se zabavi.

"Zbog ove kese izgledam kao da sam u petom mesecu trudnoće", konstatovala je Jelena sa velikim osmehom.

Ona je dodala i da njen dečko Mlađan Janović zbog obaveza nije mogao da doputuje u glavni grad Francuske i bodri je sa tribina, ali da je, uprkos tome, njihova veza u naboljem redu.

"Srećna sam i to je najvažnije. U mom pribvatnom životu nema ništa novo, sve je po starom i potpuno sam skoncentrisana na tenis", dodala je peta igračica sveta, koja će za ulazak u četvrtfinale Rolan Garosa igrati protiv Rumunke Sorane Kirstee, koja je eliminisala desetog nosioca, Dankinju Karolinu Voznijacki (7:6, 7:5).

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 12 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 12 I_icon_minitimeUto Jun 02, 2009 10:14 pm

RG: Kirstea "nažuljala" Jelenu
Ponedeljak, 1. jun 2009. 19:49



Jelena Jankovic - Page 12 2wm1hmt


Srbija više nema predstavnika u singlu na Rolan Garosu. Sorana Kirstea je zaustavila Jelenu Janković - 3:6, 6:0, 9:7.

U meču koji je trajao čak dva sata i 44 minuta, 19-godišnja Rumunka, 41. teniserka sveta, zasluženo je došla do najznačajnijeg trijumfa u karijeri i plasmana u četvrtfinale gren slema u Parizu.

U dramatičnoj završnici delovala je spremnije, nije se predavala ni u jednom momentu. U drugom i trećem setu je igrala odlično dok je Jelena bila daleko ispod svojih mogućnosti.

O tome govori i statistika. Rumunka je u drugom i trećem setu imala znatno više direktnih poena - 34:11. Sve vreme se dobro kretala i snažno udarala lopticu. Možda je i ranije mogla da završi meč, ali je plaćala ceh neiskustvu. Ruka joj je nekoliko puta zadrhatala kada je bila nadomak uspeha.

Ipak, posle maratona, Kirstea je iskoristila treću meč loptu na servis Jelene Janković, koji nije uspela da ponovi rezultat sa prošlogodišnjeg Rolan Garosa, kada je stigla do polufinala.

Mlada Rumunka je prethodno već napravila nekoliko iznenađenja u Parizuu, eliminisavši nosioce, Francuskinju Aliz Korne (21) i Dankinju Karolin Voznijacki (10), ali je pobeda nad petim favoritom turnira ipak njen dosadašnji vrhunac.

Džej Džej je dobro otvorila svoj prvi meč sa Kirsteom i povela 3:0. Rumunka se tada "upisala" na svoj servis, a onda i u potpunosti opustila. Oslobodila se početnog grča i kako je vreme odmicalo, sve je više pretila Srpkinji.

Kirstea nije uspela da odmah uzvrati brejkom, iako je imala šanse za to, ali je kod vođstva Jelene od 4:1, "vezala" dva gema.

Ipak, Jelena se trgla na vreme i uspela da privede set kraju posle 41 minuta - 6:3.


Jelena Jankovic - Page 12 14dege8


Srpkinja je loše ušla u nastavak meča i dozvolila 41. teniserki sveta da stekne prednost od 3:0 (uz jedan brejk). Tada je Jelena zatražila lekarsku pomoć zbog problema sa prstima na nozi. Od doktorke je tražila da joj iseče patiku i "oslobodi" prst.

Tada je postalo jasno da žulj ograničava kretanje srpske teniserke, koja je delovala nervozno i pokušavala da skraćuje poene. Rumunka je to znala da iskoristi, nastavila je da kontroliše igru i lako stigla do ubedljivih 6:0 (34 minuta).

Jelena Janković je seriju rivalke uspela da prekine tek posle sedam gemova. Uz mnogo muka izjednačila je na 1:1 u trećem setu i prekinula niz Rumunke, koja je u tim trenucima letela po terenu Suzan Lenglen, puna samopouzdanja, a i publika joj je bila naklonjena.

Teniserke su "čuvale" servise do 4:4, a onda je 19-godišnja teniserka pod pritiskom pogrešila četiri puta i omogućila Srpkinji da načini brejk. Međutim, Jelena nije materijalozovala tu prednost iako je gem na svoj servis počela sa 30:0. Rumunka je osvojila četiri uzastopna poena - 5:5.

Brejkova nije bilo u narednih pet gemova, ali jeste onda kada je Jelena Janković najmanje želela. Umor je znatno više uticao na Srpkinju, počeli su da je "hvataju" i grčevi, pa je Rumunka zasluženo trijumfovala - 7:9.

Sorana Kirstea će se u četvrtfinalu sastati sa pobednicom meča Virdžin Razano (Francuska) - Samanta Stosur (Australija, 30. nosilac).

(MONDO, foto AP)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 12 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Jelena Jankovic - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 12 I_icon_minitimeUto Jun 02, 2009 10:22 pm

Jelena: Izneverila sam sebe
Ponedeljak, 1. jun 2009. 23:12


Jelena Jankovic - Page 12 Ozd6h


Od Ane Ivanović, Jelene Janković i Novaka Đokovića se dosta očekivalo na Rolan Garosu, ali nijedan nosilac iz Srbije nije stigao ni do četvrtfinala.

Poslednja je eliminisana Jelena Janković. U ponedeljak u maratonskom meču (144 minuta) bolja od nje bila je 19-godišnja Rumunka, 41. teniserka sveta, Sorana Kirstea - 3:6, 6:0, 9:7.

"Na neki način izneverila sam sebe u drugom setu. Trebalo je da dobijem meč 2:0", počela je Džej Džej priču posle poraza.

"U trećem setu sam servirala kod 6:5 i imala 30:0. Šta sam mogla više da tražim? Morala sam da pobedim. Ali, poen po poen, sve se okrenulo na njenu stranu i situacija mi se naglo zakomplikovala. Bio je to težak meč i težak poraz", dodala je Jelena Janković.

Polovinom drugog seta imala je problema sa prstima na nozi.

"Tada me je bolelo, ali je kasnije taj bol prošao. Zaboravila sam na njega".

Na kraju, Jelena je zaključila:

"Kako sam igrala, takav je i rezultat".

(MONDO, foto FoNet)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 12 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Jelena Jankovic - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 12 I_icon_minitimeČet Jun 11, 2009 9:13 pm

Peh na peh Jelene Janković
Cetvrtak, 11. jun 2009. 17:16
Jelena Jankovic - Page 12 Nxuloy
Najbolje rangirana srpska teniserka, Jelena Janković, objavila je da su njeni lošiji rezultati u poslednje vreme posledica bolesti i povrede trbušnog mišića.

Jankovićeva je u svom blogu navela da su zdravstveni problemi počeli u aprilu, tokom duela sa Španijom u Fed kupu.

"Oba meča Fed kupa igrala sam pod visokom temperaturom, iscrpljena, ali borba za Srbiju uvek je jača od svega. Dala sam i više nego što sam mogla", rekla je šesta igračica sveta.

"Usledila je serija turnira na šljaci - Štutgart, Rim i Madrid, gde nisam odigrala ni blizu onoga što sam očekivala i želela. Prehlada i iscrpljenost su me dugo držale i nisam mogla da vežem nekoliko mečeva, a da me ne stigne umor".

Situaciju je samo pogoršala povreda trbušnog mišića u Rimu.

"To je veoma nezgodna povreda, jer zahteva mirovanje, a bila sam u jeku sezone na šljaci. Terapija nije mnogo pomogla. Nisam o tome pričala do Rolan Garosa, jer sam verovala da će sve proći. Nažalost, nije bilo tako", otkriva dvadesetčetvorogodišnja teniserka.

Povreda "trbušnjaka" pogoršala se na Rolan Garosu, gde je Jankovićeva prošle godine igrala polufinale, a ove stigla do četvrtog kola, što je rezultiralo padom na WTA listi.

"Prilikom servisa sam imala velikih problema. Na početku sam se trudila da ne mislim na povredu, da budem maksimalno koncentrisana i da se na terenu ne zadržavam puno", navela je Jankovićeva.

"Tako je i bilo do osmine finala, kada se u mene uvukla neka nervoza. Mislila sam samo da li ću se još više povrediti. Sve se okrenulo u pogrešnom smeru, a tako se i završilo - preranim oproštajem", objasnila je finalistkinja prošlogodišnjeg US opena.

Jankovićeva je posle eliminacije sa Rolan Garosa prošla sedmodnevnu terapiju u Beogradu, a iz našeg glavnog grada otputovala je u Veliku Britaniju, na turnir u Istburnu. To će biti njena jedina provera na travi pred Vimbldon.

(Beta)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 12 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Jelena Jankovic - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 12 I_icon_minitimeČet Jun 11, 2009 9:20 pm

Jelena Jankovic - Page 12 Naslov-jelenin-blog
11.06.2009.


Vreme je za šlag i jagode!


Jelena Jankovic - Page 12 67_1m

Dragi moji fanovi,
Znam, nisam vam dugooo pisala, ali verujem da me razumete. Nakon istorijske pobede u Ljeidi gde smo u Fed kup takmičenju zabeležile ubedljiv trijumf nad Španijom i ostvarile prvi put u istoriji plasman u Svetku A grupu meni je krenuo jedan loš period u pogledu zdravstvenog stanja, a samim tim i rezultata. Razbolela sam se upravo za vreme Fed kupa u Ljeidi, odigrala oba meča pod visokom temperaturom, iscrpljena, ali borba za Srbiju uvek je jača od svega. Dala sam od sebe više nego što sam mogla u tom trenutku i na kraju smo došli do željenog cilja – do toga da ćemo 6. i 7. februara 2010. godine ponovo u Areni, ponovo pred domaćom publikom biti boj za Srbiju i trasirati put ka trofeju Fed kupa koji nam je sada nikad bliži.

Nakon Fed kupa usledili je serija turnira na šljaci – Štutgart, Rim i Madrid gde nisam odigrala ni blizu od onog što sam očekivala i želela, jer me je upravo ta prehlada i iscrpljenost nakon Ljeide držala dugo i nisam uspevala da vežem nekoliko mečeva a da me ne stigne umor i iscrpljenost. U Rimu je došlo i do povrede trbušnog mišića, što je veoma nezgodna povreda, jer zahteva mirovanje, a bila sam u jeku sezone na šljaci. Odmah sam krenula sa terapijom, ali to nije mnogo pomoglo. Nisam o tome pričala, sve do Rolan Garosa. Verovala sam da će proći, da će se sve stabilizovati i da ću konačno uPariz stići zdrava i spremna za nove pobede. Nažalost do toga nije došlo. U Parizu se povreda trbučnog mišića pogoršala i prilikom servisa sam imala velikih problema, osećala sam jaku bol. U prvih par mečeva trudila sam se da ne mislim na povredu i da maksimalnom koncentracijom dođem što pre do željenog rezultata, da se na terenu ne zadržavam puno. Tako je i bilo sve do osmine finala kada se u mene uvukla neka nervoza, nestalo je koncentracije i mog osmeha, misli su bile usmerene samo to da li ću se još više povrediti, sve se okrenulo u pogrešnom smeru, a tako se i završilo – preranim oproštajem od Pariza.


Nešto izuzetno lepo dogodilo mi se pred sam start Rolan Garosa. Bila sam specijalan gost na najglamuroznijem događaju ovogodišnjeg filmskog festivala u Kanu - aukcijskoj večeri "Cinema against AIDS". Imala sam čast da sa holivudskim zvezdama prikupi sredstva za borbu protiv AIDS-a, ja sam na aukciji ponudila meč samnom koji je za 45.000 evra odkupio jedan biznismen iz Monte Karla. Kada sam stala na "red carpet" našla sam se pod kišom bliceva i kamera, nisam tako nešto očekivala, jer su tim istim tepihom šetale svetske filmske zvezde, nisam očekivala da ću ja privući istu pažnju, ali bilo je upravo tako. Sa svih strana su me zvali "Jelenaaaa" i desilo mi se nešto što sam do sada gledala u specijalizovanim emisijama sa velikih filmskih festivala – dodele Oskara i slično. Nosila sam izuzetno skup nakit, poslednji hit Šoparda kao i ekskluzivnu haljinu kreatora Žorža Hobeike. Bila sam u društvu najvećih zvezda sveta filma, mode i biznisa među kojima je domaćica večeri bila Sharon Stone. Društvo za stolom mi je pravio holivudski glumac Josh Hartnett, na bini sam držala govor sa Donatelom Versaće...Jedno divno i novo iskustvo za mene. Jedino što mi se nije dopalo bila je frizura koju su mi napravili, pa sam celim putem gunđala da mi je na glavi gnezdo i da želim da pustim kosu, ali bila je toliko uvezana i lakom fiksirana da nisam uspela u tome...



Nakom poraza u Parizu usledio je povratak u Beograd, gde sam nedelju dana provela na terapijama kako bi uspela da saniram povredu i zdrava odem na turnire koji slede na travi. Nedelju dana kod kuće proteklo je brzo, uglavom u jurnjavi po ambasadama - zbog viza, a morala sam da vadim i novi pasoš. Ali nije sve tako crno, uvek ima i lepih trenutaka. Ovih nedelju dana u mom rodnom gradu mi je značilo puno, kompletna porodica je bila na okupu, videla sam se sa familijom i dragim prijateljima sa kojima se ne viđam tako često, jer profesionalne obaveze mi to ne dozvoljavaju. Uživala sam u domaćoj kuhinji, naročito jedući knedle sa šljivama koje obožavam. Išla sam i kod frizera, malo sam se osisala i promenila nijansu kose, ali nisam previše odstupila od moje prirodne boje kose.


Pišem vam pred sam polazak u Englesku. Uskoro krećem na aerodrom "Nikola Tesla" , a u Istburnu gde ću igrati prvi turnir naredne nedelje, stižem danas popodne. Nakon Istburna sledi Vimbldon i naravno jagode sa šlagom :)))

Voli vas vasa Jeca
Cmok
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Jelena Jankovic - Page 12 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Jankovic - Page 12 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Jelena Jankovic - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 12 I_icon_minitimeNed Jun 14, 2009 9:29 pm

WTA EASTBOURNE (GBR), TRAVA, 600000 $, SERIJA PREMIER
1. KOLO SINGLA:
JELENA JANKOVIC (3) - ANNA CHAKVETADZE (RUS) VEROVATNO U UTORAK
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Jelena Jankovic - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic - Page 12 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Jelena Jankovic
Nazad na vrh 
Strana 12 od 23Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17 ... 23  Sledeći
 Similar topics
-
» Ana Ivanovic vs Jelena Jankovic
» Slike Jelene Jankovic

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Srpski teniseri/ke :: Teniserke-
Skoči na: