Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Viktor Troicki

Ići dole 
+17
delgado
Vuksha
*SlAdjAnA*
Tviksi
Beba Kids
Pele
Annie
Jecika
(:~NenA~:)
Jelena...
Admin
markowwe
*Anja*
Good_girl_gone_bad
Shadow
Texy
snoopy
21 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 4 I_icon_minitimeNed Jan 18, 2009 1:48 pm

Nadam se da ce biti uspesan na AO, zelim mu svu srecu!
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Viktor Troicki - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 4 I_icon_minitimePon Jan 19, 2009 3:27 pm

AO: Troicki u drugom kolu

Viktor Troicki - Page 4 164708125949740f2199277290346378_big

Srpski
teniser Viktor Troicki plasirao se u drugu rundu Otvorenog prvenstva
Australije, pošto je u prvom kolu savladao Španca Alberta Martina sa
3:1.


Troicki je na terenu broj pet, na
kojem će igrati i Janko Tipsarević, po setovima slavio 6:3, 3:6, 6:2,
6:4. Protivnik trećeg tenisera Srbije u drugom kolu biće još jedan
Španac, 21. nosilac Tomi Robredo koji je u prvom kolu bio bolji od
Amerikanca Bobija Rejnoldsa sa 6:2, 7:5, 6:1.
Iako je tri puta gubio svoj servis tokom meča,
Troicki je dobro servirao protiv 99. igrača sveta. Osvojio je sasvim
solidnih 78 % poena nakon ubačenog prvog servisa, a uz to je imao i 12
aseva.

U prvom setu naš teniser je prvi napravio brejk za
3:1, potom je odmah dozvolio Špancu da se vrati u igru, ali je već u
šestom gemu ponovo oduzeo servis protivniku za 4:2. Do kraja seta nije
više bilo brejkova i Troicki je poveo sa 1:0 (6:3).

Početkom
drugog dela oba tenisera držala su svoje servise, a prvi je popustio
Viktor, u šestom gemu (4:2). U narednom gemu naš teniser imao je
priliku da se vrati, ali nije iskoristio brejk šansu, i Martin je dobio
drugi set sa 6:3.

Treći set Troicki je dobro počeo. Dobio je
prva tri gema uz jedan brejk, a u nastavku seta veoma sigurno je
održavao svoj servis sve do osmog gema kada bez izgubljenog poena pravi
novi brejk i dolazi do prednosti od 2:1 u setovima.

Ipak, već
početkom četvrtog seta Španac oduzima servis Viktoru, ali srpski
teniser odmah vraća brejk i izjednačuje na 1:1. Nakon toga igrači su
držali svoje servise sve do desetog gema kada Viktor koristi prvu meč
loptu i rešava duel u svoju korist.
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Viktor Troicki - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 4 I_icon_minitimePon Jan 19, 2009 3:27 pm

Bravo Viki, idemo dalje!!! srbin
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 4 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Viktor Troicki - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Viktor Troicki - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 4 I_icon_minitimePon Jan 19, 2009 4:24 pm

svaka cast Vikiju... cheers
JOj, Robredo... nije lak, ali zelim Vikiju puuno srece... Moze da ga pobedi..
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Viktor Troicki - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 4 I_icon_minitimeSre Jan 21, 2009 7:35 pm

Viktor izgubio u 2.kolu od Tomija Robreda

Viktor Troicki - Page 4 Copy_o10

Viktor Troicki izgubio je glatko, sa 3:0 u setovima od španskog veterana, Tomija Robreda - 1:6, 3:6, 0:6. Robredo je u Melburnu postaljen za 21. nosioca, a na neki način je osvetio svog zemljaka Alberta Martina, kojeg je Troicki izbacio u prvom kolu sa 3:1.

mondo
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Viktor Troicki - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 4 I_icon_minitimeSre Jan 21, 2009 7:35 pm

steta za Vikija, nisam mislila dacetako glatko izgubiti, ali idemo dalje.... valjda ce on i Janko biti uspesni u dublu!!!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 4 I_icon_minitimeSre Jan 21, 2009 7:51 pm

Bas mi je žao što je izgubio... ali tek je početak sezone, biće bolje kasnije... i ja se nadam da će on i Janko biti uspešniji u dublu!
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 4 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Viktor Troicki - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Viktor Troicki - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 4 I_icon_minitimeČet Jan 22, 2009 12:45 am

eee.. i meni je jako zao sto je Viki izgubio... Mad Sad Crying or Very sad

vise srece u dublu sa Jankijem.. Wink
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 4 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Viktor Troicki - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Viktor Troicki - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 4 I_icon_minitimeUto Feb 03, 2009 10:53 pm

Troicki u drugom kolu u Zagrebu

Viktor Troicki - Page 4 18939541249883674b0c52833022089_big

Beta

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Zagrebu, pošto je utorak savladao Italijana Simonea Bolelija 2:0, po setovima 6:3, 6:4.

</B></FONT>
U drugom kolu turnira u glavnom gradu Hrvatske drugi srpski reket igraće sa domaćim teniserom Ivanom Ljubičićem.
Turnir u Zagrebu ima nagradni fond od 450.000 evra.

izvor:B92

go, Viki!!!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 4 I_icon_minitimePet Feb 06, 2009 11:07 pm

Troicki sa Čilićem za finale Zagreba

Petak, 6. februar 2009. 19:07


Viktor Troicki - Page 4 Wu2l1l


Viktor Troicki sve je bliži prvom velikom trofeju u profesionalnoj karijeri!

Najbolje rangirani srpski teniser, ne računajući Novaka Đokovića, plasirao se u polufinale ATP turnira u Zagrebu, pošto je u petak ubedljivo savladao Ukrajinca Sergeja Stahovskog - 2:0, po setovima 6:3, 6:2.

Troicki je u oba seta oduzeo servis Stahovskom po dva puta, dok prošlogodišnji osvajač turnira nije iskoristio nijednu od tri brejk lopte na meču. Zanimljivo je da su se Stahovski i Troicki sastali u Zagrebu i pre godinu dana, kada je bilo 7:6, 3:6, 6:4 u korist ukrajinskog igrača.

Viktor će se u subotu boriti za mesto u finalu sa domaćim teniserom Marinom Čilićem. Drugi nosilac i 22. reket sveta pokazao je da je ranjiv u duelu sa malo poznatim zemljakom Antoniom Veićem (255. na ATP listi), kog je u četvrtfinalu pobedio rezultatom 6:2, 7:6 (8:6).

Troicki i Čilić sastali su se dva puta i oba puta je trjumfovao Čilić. Prošle godine je u Čenaju (Indija) bilo 3:6, 7:6, 6:1, a u Nju Hejvnu je Troicki predao meč posle samo tri gema.

Srpskom teniseru ovo je prvi plasman u polufinale posle turnira u Vašingtonu, uoči prošlogodišnjeg US opena, kada je stigao do finala i izgubio od Argentinca Del Potra.

U drugom polufinalu "Zagreb indorsa" sastaće se Čeh Jan Hernih i pobednik još jednog hrvatskog četvrtfinala Mario Ančić - Ivan Dodig.

Nagradni fond takmičenja je 450.000 evra.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 4 I_icon_minitimeSub Feb 07, 2009 10:34 pm

subota, 07. feb 2009, 19:04 -> 19:11

Troicki poražen u polufinalu

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u finale turnira u Zagrebu pošto je u polufinalu izgubio od Hrvata Marina Čilića sa 2:0 u setovima - 6:2, 7:5.



Viktor Troicki - Page 4 288zguo


Troicki, 49. teniser sveta, nije ponovio dobru igru iz jučerašnjeg četvrtfinalnog meča, kada je savladao branioca trofeja, Ukrajinca Sergeja Stakovskog. Bolje rangirani rival, 22. na ATP listi, to je iskoristio i zasluženo slavio pred domaćim navijačima.

Hrvatski teniser je do prvog brejka na meču došao u petom gemu, a nakon toga poveo je sa 4:2. U sledećem gemu Čilić je ponovo oduzeo servis Troickom, a zatim na svoj servis dobio prvi set.

Drugi set bio je mnogo neizvesniji, pošto su obojica tenisera igrala sigurno na svoj servis do 11. gema. Tada je Čilić napravio novi brejk i poveo sa 6:5, a potom na svoj servis rešio meč. Čilić će u finalu igrati protiv pobednika meča između Marija Ančića i Čeha Jana Henriha.

Turnir u Zagrebu igra se za nagradni fond od 450.000 evra.
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 4 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Viktor Troicki - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Viktor Troicki - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 4 I_icon_minitimeNed Feb 08, 2009 1:48 am

Mad Crying or Very sad Sad steta, VIKI!!!
Nazad na vrh Ići dole
Vuksha

Vuksha


Broj poruka : 300
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 06.05.2008

Viktor Troicki - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 4 I_icon_minitimeNed Feb 08, 2009 2:00 pm

Al zaradice bodove...i pobeci ce dosta sa bodovima Janku Sad
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Viktor Troicki - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 4 I_icon_minitimeČet Feb 12, 2009 4:32 pm

Steta sto nije usao u finale....ali i ovo je sjajan uspeh! Samo polako.....sad ce iJanko na teren Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Viktor Troicki - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 4 I_icon_minitimeČet Feb 12, 2009 5:43 pm

Troicki gleda ka tronu
Cetvrtak, 12. februar 2009. 14:39

Sedmi čelendžer "Gemaksa" biće održan od 16. do 22. februara. Ove godine zvaće se "MTS Open 2009”, a favoriti će biti domaći teniseri, Viktor Troicki i Janko Tipsarević.

Nagradni fond turira iznosi 125.000 dolara, a pobednik će, osim novčane nagrade od oko 12.000 dolara, zaraditi i 110 ATP poena.

"Očekujem da će ovo biti najbolji od svih dosadašnjih Gemaksovih turnira. Naš turnir je proglašen za jedan od tri najbolja dvoranska čelendžera u 2008, a siguran sam da ćemo ove godine biti još uspešniji. Posebnu vrednost takmičenju daje činjenica da će, osim Novaka Đokovića koji nema pravo da igra čelendžere, učestovovati svi najbolji srpski igrači”, rekao je Aleksandar Bolić, direktor turnira.

On je podsetio da će osim Troickog i Tipsarevića učestvovati i Nenad Zimonjić, Filip Krajinović, Ilija Bozoljac i još nekoliko talentovanih sprskih tenisera i izrazio nadu da će svi pružiti dobre partije.

Drugi reket Srbije, Viktor Troicki, kazao je da mu je posebno zadovoljstvo što će ponovo igrati na, kako je ocenio, "najboljem čelendžu na svetu".

"Siguran sam da je po organizaciji bolji i od nekih ATP turnira. Drago mi je što ću igrati pred našom publikom i daću sve od sebe da napravim što bolji rezultat. Prošle godine sam stigao do finala, a sada ću dati maksimum da napravim koraka više", poručio je Troicki.

Troicki je dodao da povreda koju je zadobio na turniru u Zagrebu nije ozbiljnije prirode i da ga neće sprečiti da pruži maksimum.

"Leđni mišić mi je bio preopterećen, ali sada je sve u redu. Osećam se odlično i siguran sam da ću moći da igram u dobroj formi", zaključio je Troicki.

(Tanjug, foto MN Press)
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 4 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Viktor Troicki - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Viktor Troicki - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 4 I_icon_minitimeČet Feb 12, 2009 11:45 pm

srecno momci!!! neka pobedi najbolji... sajkaca
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 4 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Viktor Troicki - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Viktor Troicki - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 4 I_icon_minitimeUto Feb 17, 2009 11:06 pm

Troicki taj-brejkom do drugog kola
Viktor Troicki - Page 4 _pic_p18
2009-02-16 21:21:27

Prvi nosilac MT:S Opena 2009, Viktor Troicki, posle velike borbe ostvario je plasman u drugo kolo čelindžera na Gemax-u. U prvom kolu 46. teniser sveta odmerio je snage sa Rusom Aleksandom Kudriavcevim (196) koji je pre sedam dana kao kvalifikant stigao do finala čelindžera u Vroclavu.

Srpski Davis Cup repezentativac Troicki do pobede nad Kudriavcevim od 6:7(7), 6:3 i 7:6(5) stigao je nakon sat i 50 minuta igre.

Viktor je odservirao 20 asova, dok je Rus u tom segmentu igre bio za nijansu slabiji - 17.

- Meč je bio dosta težak. Znao sam da je Kudriavcev opasan protivnik, iako su me, pre samog meča, svi već videli kao pobednika. Aleksandra znam od ranije, po mom mišljenju on je igrač sa najbržim udarcem na turu, i naročito je nezgodno suprotstaviti mu se na ovako brzoj podlozi. Udarao je iz sve snage i nisam došao do svoje igre tokom celog meča. Žao mi je što nisam iskoristio šanse koje sam imao u prvom setu, tri brejk lopte kod 6:5, vodio sam i u taj breku i na kraju mu dao taj set. Servirao sam jako dobro tokom celog meča, ali ne mogu reći da sam igrao sjajno, čak sam bio bolji ovih dana na treninzima. Drago mi je da sam uspeo da trijumfujem, presrećan sam zbog pobede, da se dogodilo suprotno razočarao bih i sebe i publiku. Po završeku meča kao da mi je pao kamen sa srca – rekao je Viktor.

U borbi za ulazak u četvrtfinale dvadesettrogodišnji Viktor će se sastati sa vršnjakom Amerikancem Brendanom Evansom, koji je na startu ove sezone osvojio čelindžer u Novoj Kaledoniji i igrao finale čelindžera u Dalasu prošle nedelje, gde je savladao zemljaka Amera Delića.

- Evansa znam od svoje trinaeste godine. Vršnjaci smo, bio je najveća nada Amerike u našem godištu, puno se o njemu pričalo, ali nije mu krenulo sjajno u seniorskoj konkurenciji. Pobeđivao sam ga na juniorskim turnirima, u profesionalnoj konkurenciji još se nismo sastajali. Podloga je brza, njemu to ide u prilog, ali nadam se da ću doći do pravog ritma, svoje igre i do pobede – zaključio je Troicki koji je dodao da je povredu koju je imao u Zagrebu zacelio i da se nada da će tako i ostati.


www.gemaxopen.com


bravo Viki!!! Srecno dalje!!! srbin
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Viktor Troicki - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 4 I_icon_minitimeNed Feb 22, 2009 11:10 pm

MTS OPEN: Troicki na tronu
Nedelja, 22. februar 2009. 15:09
Viktor Troicki - Page 4 V1255410
Viktor Troicki je mislio da je najbolju partiju pružio u polufinalu čelindžera MTS Open na Gemaksu protiv Olivijea Rohusa, ali je u finalu potvrdio da stasava u vrhunskog igrača - nadigrao je odličnog Slovaka Dominika Hrbatija sa 6:4, 6:2 i osvojio titulu u Beogradu.

Koliko je Troicki bio superioran u finalnom duelu potvrđuje i činjenica da je meč rešio u svoju korist za samo 54 minuta igre, čime je opravdao ulogu prvog favorita turnira.

Iako do sada nije imao priliku da se sretne sa iskusnim Hrbatijem, Troicki je agresivno počeo meč, ne dozvolivši protivniku da preuzme inicijativu na podlozi koja mu najviše odgovara. Dejvis kup reprezentativac Srbije je posle kraćeg upoznavanja sa rivalom na terenu uspeo da napravi brejk i prvi set reši rezultatom 6:4.

U drugom je bio još dominantniji. Servis ga je odlično služio (72 odsto uspešnosti prvog servisa), zabeležio je ukupno 15 asova i za manje od sat vremena igre zasluženo se dokopao titule u rodnom Beogradu.

"Odlično se osećam nakon pobede kod kuće. Ovo je bio divan turnir. Gemaksov turnir jedan od najlepših na kojima sam do sada učestvovao", rekao je Troicki nakon trijumfa.

Troicki, koji je posle prošlogodišnjeg polufinala ispunio obećanje i rekao da će ove sezone igrati za titulu na Gemaksu, osvojio je 110 ATP poena i 15.300 evra, dok je Hrbatiju pripao ček na 9.000 evra i 65 poena.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Viktor Troicki - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 4 I_icon_minitimeNed Feb 22, 2009 11:11 pm

Troicki: A sad prodor ka vrhu
Nedelja, 22. februar 2009. 16:34
Viktor Troicki - Page 4 V1255512
Viktor Troicki izjavio je da je presrećan što je osvojio turnir MT:S open na Gemaksu u svom gradu i da je naročito zadovoljan što je igrao veoma dobro cele nedelje.

Troicki je u finalu pobedio Slovaka Dominika Hrbatija sa 2:0 (6:4, 6:2).

"Igrao sam sjajno cele nedelje, a u finalu mi je sve polazilo za rukom i verujem da ovakvom igrom mogu daleko da doguram", rekao je Troicki na konferenciji za novinare posle meča.

On je dodao da se nada da će nastaviti dobro da igra i na sledećem turniru u Dubaiju, ali da mu je pobeda na Gemaksovom turniru bila prioritet.

Na pitanje šta mu je cilj u 2009, on je odgovorio:

"Cilj mi je da do kraja godine uđem među 30 prvih igrača sveta. Ako nastavim ovako da igram mislim da je to i realno".

Finalista beogradskog turnira Dominik Hrbati istakao je da je Troicki igrao dobro i da ga je zasluženo pobedio.

"Srećan sam što sam stigao do finala, jer sam igrao od kvalifikacija. Nije lako ići sa dna, pomeram se polako na ATP listi", rekao je Hrbati koji je trenutno 209. igrač sveta, a 2004. je bio 12.

Troicki: A sad prodor ka vrhu



Predsednik teniskog kluba Gemaks, Đorđo Antelj, naglasio je da je ovogodišnji turnir "kruna rada ovog kluba", kako bi teniseri Srbije igrali i pobeđivali kod kuće.

"Mislim da je pobeda Troickog za naš klub najveći uspeh", rekao je Antelj.

Direktor turnira Aleksandar Bolić ocenio je da je publika imala prilike da sedam dana gleda vrhunski tenis.

"Posle prošlogodišnjeg turnira niko nije očekivao da može biti još bolje. Nastavićemo da se trudimo da u narednim godinama turnir bude sve jači i jači", rekao je Bolić.

Nagradni fond turnira bio je 106.500 evra.

(Beta, foto MN Press)
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 4 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Viktor Troicki - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Viktor Troicki - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 4 I_icon_minitimeUto Feb 24, 2009 9:58 pm

Brvisimoooo!!!!! aplauz
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 4 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Viktor Troicki - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Viktor Troicki - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 4 I_icon_minitimePon Mar 16, 2009 3:10 pm

IV: Đoković i Troicki u trećem kolu

Viktor Troicki - Page 4 26161569349a5a64b2133d778767685_big

Srpski teniser Novak Đoković uspešno je počeo odbranu trofeja u Indijan Velsu, pošto je u meču druge runde pobedio Martina Vasalja-Argelja rezultatom 7:5, 6:4.

</B></FONT>
Meč je trajao 1 čas i 44 minuta. Đoković je bio daleko od maksimuma svojih mogućnosti, ali je ipak uspeo da trijumfuje protiv 54. tenisera sveta. Naredni Novakov rival biće bolji iz okršaja dvojice Nemaca, Tomija Hasa i Rajnera Šutlera.
U prvom setu se igralo uglavnom sa osnovne linije, Vasaljo je bio uglavnom pasivan, a Novak je češće preuzimao inicijativu u poenu.

Sve do sredine seta igralo se bez brejka, a onda je Đoković oduzeo servis rivalu – odlično se kretao Novak u tom poenu, Vasaljo je pomalo nerezonski izašao na mrežu, pa ga je Srbin lako ‘probio’.

Argentinac ne poseduje baš ubitačne udarce i očekivalo se da razlika u kvalitetu momentalno presudi u korist Đokovića. Ipak, srpski teniser pravi četiri ničim izazvane greške (uglavnom iz forhenda), uključujući i duplu servis grešku, pa se Vasaljo vraća u igru.

U 11. gemu Novak pravi novi brejk, bilo je potrebno samo malo da podigne nivo igre, a i Argeljo je na brejk lopti lagan forhend poslao u aut. U narednom gemu Đoković gubi prva dva poena, ali se konsolidovao i osvoji prvi set posle skoro jednog časa igre.

Ni drugi set nije doneo preterano kvalitetan tenis. Novak je prvi došao do brejka u trećem gemu, ali je Argentinac napravio ri-brejk, baš kao i u prvom setu. Ipak, Đokoviić uspeva da ponovo napravi brejk u sedmom gemu i onda agresivnom igrom ne dozvoljava dalje komplikacije, već okončava posao – 7:5, 6:4.

Novak nije brilijirao, primetni su bili problemi sa servisom i forhendom, ali vrlo je bitno da se nije igralo tri seta jer bi to Novaka bespotrebno dodatno umorilo.

I drugi srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u treće kolo Indijan Velsa. On je priredio veliko iznenađenje ubedljivo savladavši Čeha Tomaša Berdiha sa 2:0 u setovima - 6:3, 6:1.

izvor:B92


Braaavisimo momci...!!!!! srbin

Iznenadjena sam Troickijevim nastupom.. Ubedljiva pobeda nad Berdihom... aplauz
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Viktor Troicki - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 4 I_icon_minitimeSre Apr 01, 2009 12:49 am

ATP MAJAMI: Troickom gem protiv Mareja
Utorak, 31. mart 2009. 21:12
Viktor Troicki - Page 4 Viktor10
Viktor Troicki osvojio je samo gem u meču osmine finala Masters turnira u Majamiju, protiv četvrtog tenisera sveta Endija Mareja - 0:2 (1:6, 0:6).

Duel na Grendstendu trajao je 58 minuta i za tako slab otpor četvrtom nosiocu u Ki Biskejnu najzaslužniji je očajan prvi servis našeg tenisera. Troicki je u jednom trenutku imao devet odsto (!?) uspešnosti pri prvom servisu, na kraju prvog seta došao je do 25 odsto, a na kraju meča, nekako do 33 odsto, što je premalo da bi se dobio igrač iz prvih 100, a kamoli neko ko je 2009. godine zabeležio 22 pobede i dva poraza.

Sa takvim kvalitetom početnog udarca, koji je inače Beograđaninu bio jedan od najvećih aduta u tri pobede u Majamiju, nad Nikolasom Devildeom, Davidom Nalbandijanom i Bjornom Fauom, Troicki je imao manje gem lopti, nego Škot brejk lopti (5/11 na meču).

Na servis Mareja, naš drugi reket i 41. teniser na ATP listi, nije došao do prilike da igra poen za brejk. Viktor je napravio 30 neiznuđenih grešaka, tri puta više od godinu dana mlađeg rivala, rođenog 1987. godine.

Marej je lakše nego što je i sam očekivao postao u utorak uveče treći četvrtfinalista u Majamiju, posle Đokovića i Conge, a tamo će se sastati protiv boljeg iz duela Radek Štepanek - Fernando Verdasko.

U prethodnom i prvom duelu dvojice tenisera, Marej je slavio u šesnaestini finala ATP turnira u Sankt Peterburgu, 2008. godine - 6:3, 6.3.

(N. J. - MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Viktor Troicki - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 4 I_icon_minitimeSre Apr 01, 2009 12:49 am

Steta, bas steta....ali dobro idemo dalje i ovo je veliki uspeh!!!! cheers
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 4 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Viktor Troicki - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Viktor Troicki - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 4 I_icon_minitimeČet Apr 02, 2009 5:06 pm

slazem se... ono nije bio njegov dan.. Bas se istrosio u drugim mecevima...
Bitno je da pronalazi svoju formu... Wink

ideeemo Viki!!! srbin
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 4 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Viktor Troicki - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Viktor Troicki - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 4 I_icon_minitimeNed Apr 12, 2009 9:14 pm

Monte Karlo: Troicki eliminisan

Viktor Troicki - Page 4 97022647949e2118818d26546704554_big

Beta

Teniser Srbije Viktor Troicki izgubio je u nedelju od Švajcarca Stanislava Vavrinke sa 2:0 (6:2, 6:3), u prvom kolu turnira u Monte Karlu.

</B></FONT>
Troicki, koji je 36. na ATP listi, nije uspeo da iznenadi 16. igrača sveta, koji je na turniru postavljen za 13. nosioca. Meč je trajao jedan sat i četiri minuta. Vavrinka će se u narednom kolu sastati sa boljim iz meča između Rusa Igora Andrejeva i Argentinca Martina Vasalja Argelja.
Najbolji srpski teniser Novak Đoković biće slobodan u prvom kolu ATP turnira u Monte Karlu. Đokovića u drugom kolu čeka pobednik duela između Francuza Žilijena Benetoa i kvalifikanta.

Treći srpski teniser koji učestvuje na ovom turniru, koji se igra od 12. do 19. aprila, Janko Tipsarević igraće u prvom kolu protiv Francuza Gaela Monfisa, koji je trenutno deseti teniser sveta.

Nagradni fond turnira u Monte Karlu je 2.750.000 evra, a Španac Rafael Nadal boriće se za petu uzastopnu titulu.

izvor:B92

steta, Viki... Sad
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Viktor Troicki - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 4 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Viktor Troicki
Nazad na vrh 
Strana 4 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Srpski teniseri/ke :: Teniseri-
Skoči na: