Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Viktor Troicki

Ići dole 
+17
delgado
Vuksha
*SlAdjAnA*
Tviksi
Beba Kids
Pele
Annie
Jecika
(:~NenA~:)
Jelena...
Admin
markowwe
*Anja*
Good_girl_gone_bad
Shadow
Texy
snoopy
21 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Viktor Troicki - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 6 I_icon_minitimeSre Jun 24, 2009 1:49 pm

BRAVO VIKI, svaka cast...idemo dalje kolce
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Viktor Troicki - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 6 I_icon_minitimeČet Jun 25, 2009 1:20 am

Troicki dobar i u dublu
Viktor Troicki - Page 6 V1387710
Sreda, 24. jun 2009. 18:14

Viktor Troicki uspešno je startovao na Vimbldonu u obe konkurencije.

Posle sigurne pobede nad Argentincem Dabulom u singlu, on se sa Nemcem Kristoferom Kasom plasirao i u drugo kolo dublova.

Troicki i Kas iznenadili su Ruse Igora Kunicina i Dmitrija Tursunova, savladavši ih maksimalnim rezultatom 3:0, po setovima 6:4, 7:6 (7:1), 6:3.

U sledećem kolu imaće još teži zadatak, pošto ih čekaju 11. nosioci, Brazilci Marselo Melo i Andre Sa. Za prolaz u treće kolo singla, Troicki će igrati sa Špancem Danijelom Himeno Traverom.

MONDO
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 6 I_icon_minitimeČet Jun 25, 2009 11:20 am

Bravo! aplauz
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 6 I_icon_minitimePet Jun 26, 2009 1:02 pm

VIMBLDON: Svitanje Troickog u sumrak
Cetvrtak, 25. jun 2009. 22:59


Viktor Troicki - Page 6 Di2-v13889


Viktor Troicki igraće u trećem kolu Vimbldona protiv Endija Mareja pošto je posle maratona pobedio Španca Danijela Himena Travera - 6:7, 6:0, 1:6, 6:3, 7:5.

Meč je trajao tri sata i dva minuta i završio se u sumrak (oko 21,30 po lokalnom, odnosno 22,30 po srednjeevropskom vremenu).

Kod rezultata 5:5 u petom setu, Troicki se obratio sudiji rekavši mu da je vidljivost smanjena do te mere da ne može da se igra, ali organizator nije uslišio molbu. Obratio se i rivalu, ali Španac je želeo da nastavi da igra... Tako je i bilo.

To je naljutilo srpskog tenisera, vratio se na teren i napravio brejk, a zatim osvojio i gem na svoj servis za trijumf - 7:5.

Prvi i peti set su bili izjednačeni i neizvesni, dok je u ostalima dominirao jedan teniser.

Španac, nekada supertalentovani junior, sada 23-godišnjak, 95. na ATP listi, poveo je pošto je dobio taj-brejk prvog seta - 7:5.

Posle 49 minuta mukotrpne borbe u prvom setu, 30. nosilac se probudio i za samo 20 minuta "počistio" protivnika u drugom - 6:0.

Međutim, to nije uzdrmalo Španca. Naprotiv. Sve se okrenulo za 180 stepeni. Himeno Traver je preuzeo dominaciju i uzvratio - 6:1 (29 minuta).

Viktor je ponovo smogao snage da izjednači. Poveo je u četvrtom setu 3:0 i prednost čuvao do 5:3. Tada je servirao za izjednačenje. Napravio je nekoliko grešaka, koje ga nisu skupo koštale. Spasio je dve brejk lopte i kasnije asom rešio taj deo igre u svoju korist (35 minuta) - 6:3.

Španac je poveo 3:1 u odlučujućem setu i kada je krenuo ka trijumfu, Troicki ga je zaustavio. Napravio je "ribrejk" za 3:4, a onda izjednačio na 4:4 iako je na svoj servis morao da se suoči sa 0:40.

Došlo se i do 5:5 i tada je proradio srpski inat.

Meč je, gledano kroz prizmu statistike, bio je izjednačen. Obojica su napravila po 45 neiznuđenih grešaka, a Španac je imao tri direktna poena više (38-35).

Tako će Srbija u trećem kolu singla na Vimbldonu imati četiri predstavnika. Pre Troickog, to su obezbedili Novak Đoković, Ana Ivanović i Jelena Janković.

Troicki, 30. nosilac, sastaće se u trećem kolu sa ljubimcem domaće publike i drugim favoritom turnira, Endijem Marejom.

Britanac je u oba dosadašnja meča sa 23-godišnjim Beograđaninom bio ubedljiv, u Sankt Peresburgu 2008. i u Majamiju ove godine.

(MONDO, foto AP)





Bravo, Viktore!

Uh... kakav mec, koliko preokreta... bas sam se nervirala... ali Viktor je u Jankovom stilu uspeo da se vrati i pobedi... Very Happy
A, hteo je da se prekine mec, jer nije video, a odmah posle toga mu bas krenulo i pobedio... cheers

Kako mi je samo bilo drago sto je pobedio u tako teskom i neizvesnom mecu...


SRECNO u sledecem mecu, bice tesko, ali svi smo uz tebe!!!
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 6 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Viktor Troicki - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Viktor Troicki - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 6 I_icon_minitimePet Jun 26, 2009 8:00 pm

dobro je sto je pobedio.. Ova pobeda ce mu puno znaciti za samopouzdanje... srbin
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 6 I_icon_minitimePet Jun 26, 2009 11:44 pm

26. jun 2009. | Izvor: B92
Troicki i Kas u osmini finala



Viktor Troicki i Kristofer Kas plasirali su se u osminu finala Vimbldona, pošto su bili bolji od 11. nosioca Marsela Mela i Andrea Sa 7:6 (7-1), 7:5, 4:6, 6:4.

Meč je trajao dva sata i 36 minuta. Troicki i Kas će u nastavku turnira igrati protiv Poljaka Lukasa Kubota i Austrijanca Olivera Maraha, koji su bili bolji od Krisa Gučionea i Franka Mozera 6:2, 6:4, 3:6, 7:6.



Viktor Troicki - Page 6 331q3jm


U meču je viđena velika borba i malo brejkova, a Troicki i Kas su bili pribrani u ključnim momentima, što im je na kraju donelo pobedu. Troicki i Kas su napravili više neiznuđenih grešaka, 10 naspram pet protivnika, ali su zato dominirali u vinerima, kojih su imali 28 (naspram 17).

Prvi set bio je veoma napet sve do taj-brejka, kada su Troicki i Kas odmah došli do mini-brejka, a potom i lako trijumfovali 7-1. U nastavku meča u svakom setu viđen je po jedan pobedonosni brejk, a Troicki i Kas su najbolji rezultat ostvarili u poslednjem setu, kada su pobedili 6:3.



Bravo!
Odlicno je servirao...
Ovaj teren broj 14 bas donosi srecu Viktoru... Wink

Srecno u sledecem mecu!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 6 I_icon_minitimeSub Jun 27, 2009 12:16 am

Raspored za sutra:


Andy Murray(GBR)[3] v. Viktor Troicki(SRB)[30] – 3. mec na centralnom terenu, gde program pocinje u 14h




Puno srece, Viktore!
Bice jako tesko, ali bih jako, jako volela da se desi iznenadjenje i da nas Viktor pobedi...
Srecno, Viktore, svi smo uz tebe, pa kako bude!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 6 I_icon_minitimeSub Jun 27, 2009 12:53 pm

27.06.2009.

Press
Mogu da pobedim Mareja!

Viktor Troicki: Verujem da mogu da savladam sve najbolje tenisere na svetu, pa zašto ne bih mogao i Endija danas na Vimbldonu? Naravno, on je favorit, ali poručujem mu da se ne predajem...


Viktor Troicki - Page 6 4g6io6
Samouveren... Viktor Troicki nema šta da izgubi u duelu sa Marejom

Viktor Troicki, drugi reket Srbije, poručio je juče da se ne plaši predstojećeg duela sa Endijem Marejom u trećem kolu Otvorenog prvenstva Engleske, uz ocenu da britanski teniser nije nepobediv i da ne bi trebalo unapred isključiti mogućnost još jednog velikog iznenađenja na Vimbldonu!

Srpski teniser, koji je u jugozapadnom Londonu prvi put u karijeri postavljen za nosioca na grend slem turniru, veruje da bi upravo on mogao da zaustavi ljubimca domaće publike, jer u suprotnom ne bi ni izlazio na teren. Viktor je, s druge strane, svestan da će biti veoma teško napraviti takav podvig, naročito zbog podrške koju će Marej imati s tribina, ali poručuje da zna šta je potrebno da bi pobedio jednog od najvećih favorita za osvajanje Vimbldona.

- Marej u ovom trenutku igra sjajan tenis i očekuje me veoma težak posao, to je sigurno. Ali, na meni je da verujem da mogu da pobedim najbolje svetske tenisere, da mogu da budem na visini zadatka. Vera u trijumf će mi svakako pomoći da podignem samopouzdanje i odigram najbolje što umem. Potrebno je da igram agresivno, pametno, da pružim maksimum. Nadam se da će mi to biti dovoljno za pobedu. Nemam nameru da se unapred predajem - rekao je Troicki.


Viktor Troicki - Page 6 Okaikg


Mada je u prethodna dva susreta s Marejom naš teniser uspeo da osvoji svega sedam gemova, od čega je ovogodišnji poraz u Majamiju svakako bio jedan od najbolnijih u Viktorovoj karijeri (6:1, 6:0), Troicki poručuje da će se na terenu „Ol Ingland kluba" sigurno voditi neizvesnija borba.

- Dobro se sećam tih mečeva, posebno ovog u Majamiju. Ja sam, zapravo, na tom turniru igrao sasvim dobro, a pamtim i sjajan meč koji sam odigrao protiv Davida Nalbandijana, koga sam bez ikakvih problema pobedio u drugom kolu. Zbog toga sam imao dosta samopouzdanja uoči meča sa Endijem, ali, jednostavno, nije bio moj dan. On je pružio fantastičnu partiju, a na kraju je i osvojio turnir. Siguran sam, međutim, da mi ovog puta neće biti tako lako - kaže drugi reket Srbije.

Viktor je, takođe, apsolutno svestan kakva ga atmosfera očekuje na centralnom terenu, na kojem će danas igrati verovatno najznačajniji meč u dosadašnjoj karijeri, ali kaže da je spreman i za taj izazov.


Viktor Troicki - Page 6 E13two
Apsolutni favorit... Endi Marej


- Publika će igrati veliku ulogu u tom susretu, ali pokušaću da se isključim iz svega toga. Biće mi kao da igram meč Dejvis kupa, a ne grend slem turnira, pošto će navijači svakako bodriti svog tenisera. Međutim, takav je tenis i ja, jednostavno, moram da se prilagodim uslovima
- zaključio je Viktor Troicki.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 6 I_icon_minitimeSub Jun 27, 2009 1:33 pm

Troicki: "Pitaću Noleta za savet"
27. jun 2009. | 09:06 | Izvor: Sportske.net


Viktor se nada da bi Đoković mogao da mu otkrije način za igranje protiv Mareja. U razgovoru sa britanskim novinarima, Troicki otkrio da mu je Đoković najbolji prijatelj među teniserima, ali i da navijaju za različite klubove. Svestan je da je autsajder, ali će se boriti da razočara Centralni teren, koji će biti uz Mareja.

Viktor Troicki - Page 6 2lk3zu8

Viktor Troicki je svestan da su mu šanse danas protiv Mareja minimalne, ali daleko od toga da će se predati.

„Ja sam borac, nikad ne odustajem, videli ste to kada sam protiv Himena Travera, gubio sa 4:1 u odlučujućem petom setu“, rekao je Troicki britanskih novinarima.

Naš drugi reket ima plan.

„Pitaću Novaka Đokovića za savet, možda on može da mi pomogne da se bolje spremim za Mareja. Znam da moram da bude agresivan i da dobro počnem meč, kako bi ućutkao publiku na glavnom terenu“, smatra Troicki.

On je otkrio da mu je Đoković najbolji prijatelj među teniserima ali i da su bili rivali jer je Viktor igrao za Zvezdu, a Novak za Partizan.

„Ironija je, jer navijam za Partizan, a igrao sam u rivalskom klubu, dok je sa Novakom isti slučaj, pošto je on navijač Zvezde“
, otkrio je naš drugi reket, koji je u London stigao sa rejtingom karijere, trenutno je 31. teniser sveta, i prvi put je nosilac.

Viktor Troicki - Page 6 6iybep

Nema dobra sećanja na duele sa Marejem.

„Prošli put kada smo igrali u Majamiju, prosto me je razneo, mada sam i ja bio očajan. Endija znam iz juniora i tada je bio dominantan i videlo se da će biti veliki šampion. No, ja nemam šta da izgubim danas“, zaključio je Troicki.
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 6 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Viktor Troicki - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Viktor Troicki - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 6 I_icon_minitimeSub Jun 27, 2009 9:51 pm

Viki izgubio od Mareja 3:0... steta... Crying or Very sad Sad Mad
Nazad na vrh Ići dole
delgado

delgado


Broj poruka : 509
Godina : 30
Lokacija : Valjevo
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 24.03.2009

Viktor Troicki - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 6 I_icon_minitimeSub Jun 27, 2009 10:25 pm

Bolji je igrac puno Marej od njega budimo realni Wink
Da je igrao Janko na pr. mesto Vikija mogao bi da pruzi nezaboravan mec,ipak Viktor igra sve meceve na granicama mogucnosti i zato je tako dobro plasiran.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 6 I_icon_minitimeNed Jun 28, 2009 12:20 am

VIMBLDON: Viktor nemoćan protiv Britanije
Subota, 27. jun 2009. 21:17

Viktor Troicki - Page 6 2r430iw

Usamljen na Centralnom terenu Vimbldona, suočen sa najvećom nadom britanskog tenisa, punim tribinama i još nekoliko hiljada navijača izvan stadiona, Viktor Troicki nije uspeo da osvoji ni set protiv Endija Mareja u meču trećeg kola.

Britanac je treći put u karijeri, bez izgubljenog seta, pobedio Beograđanina - 3:0 (6:2, 6:3, 6:4) i nastavio pohod ka finalu, kao prvi favorit gornjeg dela žreba u odsustvu šampiona, Rafaela Nadala.

Na tom putu, Troicki nije uspeo u značajnoj meri da ga namuči. Naš drugi reket je za 96 minuta u svom prvom nastupu na Centralnom terenu stigao samo do jedne brejk prilike, ne i brejka. Na drugoj strani, Marej, koji se nosi sa pravom euforijom Britanaca, igrao je sigurno, bez mnogo grešaka, prednost je sticao početkom svakog od tri seta i na kraju izborio meč osmine finala protiv Švajcarca Stanislasa Vavrinke, 19. nosioca.

Troicki je popravio prošlogodišnji debitantski rezultat na Vimbldonu, kada je ispao u drugom kolu.

I pored blage kiše pred kraj duela, organizatori nisu prvi put u 123 godine dugoj istoriji turnira aktivirali pokretni krov.


Viktor Troicki - Page 6 2exarlc


Troickom ostaje dubl


U prvom setu, Troicki je delovao sigurno i snažno do 2:2, a onda je pri vođstvo rivala od 3:2 odsevirao dve duple servis greške i napravio dve neiznuđene greške, poklonivši protivniku gem tek tako... Ispostavilo se da se od tada nije vratio u meč.

Marej je bez problema vezao četiri gema do osvajanja prvog seta, posle 27 minuta, a potom odmah poveo sa 2:0 u drugom setu.

Tu prednost sačuvao je do kraja seta, nije dozvolio Troickom da stigne ni do brejk prilike u drugom setu i posle manje od sat vremena, na semaforu je pisalo 2:0 za Britanca.

Slična priča ponovila se i u trećem setu, u kojem je Troicki odmah izgubio svoj servis (0:2), pri rezultatu 1:2 imao je rezultat 30:0, ali nije napravio prvi brejk na meču i to je bio početak kraja... A, kraj je usledio posle malo više od sat i po vremena, as udarcem trećeg tenisera sveta, koji još čeka da mu Troicki oduzme set.

U Sankt Peterburgu 2008 bilo je 6:3, 6:3, a u Majamiju ovog proleća 6:1, 6:0.

Marej je odservirao 17 asova, naspram Viktorova četiri, naš teniser imao je i šest duplih servis grešaka, pet više od protivnika, kada su neiznuđene greške u pitanju i tu je značajnu "prednost" imao Srbin - 26:17.

Do duela sa godinu dana mlađim Marejom, Troicki (23) stigao je preko Brajana Dabula i Daniela Himeno-Travera.

Troicki neće otputovati iz Londona jer ga očekuje meč trećeg kola dubla, u kojem je prijavljen sa Nemcom Kristoferom Kasom.

(N. J. - MONDO, foto: Guliver/Getty Images)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 6 I_icon_minitimeNed Jun 28, 2009 12:30 am

Troicki: Marej je pročitao svaki moj potez
Subota, 27. jun 2009. 23:20

Viktor Troicki - Page 6 2s12a8m

Srpski teniser Viktor Troicki ocenio je u subotu uveče da je u meču trećeg kola na Vimbldonu Endi Marej igrao veoma dobro i da on nije imao nikakve šanse da savlada britanskog tenisera.

Troicki je poražen od Mareja, trećeg nosioca, posle tri seta sa 6:2, 6:3, 6:4.

"Marej je igrao veoma dobro, sjajno je 'čitao' svaki potez. Nisam imao nikakvu šansu i samo jednom sam mogao da napravim brejk"
, rekao je Troicki na konferenciji za novinare posle meča.

Troicki je rekao i da je morao da igra na gornjoj granici svojih mogućnosti da bi parirao trećem nosiocu Mareju.

"On jako malo greši i sjajno servira. Morao sam da igram najbolje što mogu kako bi mu bar nekako parirao. Da sam tako igrao možda bih i imao neke šanse", kazao je on.

Srpski teniser rekao je i da, uprkos eliminaciji sa turnira, nije nezadovoljan svojom igrom i rezultatom na ovogodišnjem Vimbldonu.

"Treće kolo je najbolji rezultat koji sam do sada ostvario na Vimbldonu. Za mene je ovo veliki uspeh... Zadovoljan sam, idem uzlaznom putanjom i ne brinem se"
, naveo je Troicki.

On je priznao da je pomalo bio nervozan pre izlaska na centralni teren, gde je igrao prvi put u karijeri.

"Bio sam nervozan pred pocetak meča, pogotovo kada sam silazio pored sale gde se nalaze pehari", rekao je Troicki.

Srpski teniser dodao je da je Marej jedan od favorita za osvajanje titule na turniru u Londonu.

"Marej je jedan od favorita, pogotovo što ima veliku podršku publike. Ako ne ove godine, onda će sigurno u narednim godinama osvojiti trofej"
, zaključio je Troicki.

(Beta, foto: AP)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 6 I_icon_minitimeNed Jun 28, 2009 11:26 pm

Raspored za sutra:


Lukasz Kubot(POL)[8] / Oliver Marach(AUT)[8] - Christopher Kas(GER) / Viktor Troicki(SRB) - prvi mec na terenu broj 7, pocinje u 13h


Srecno!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 6 I_icon_minitimePon Jun 29, 2009 8:21 pm

29. jun 2009. | Izvor: B92
Troicki i Kas bez četvrtfinala

Viktor Troicki - Page 6 1z9el4

Srbin Viktor Troicki i Nemac Kristofer Kas poraženi su u osmini finala Vimbldona od osmih nosioca Lukaša Kubota i Olivera Maraka 6:7, 7:6, 6:1, 6:3.

Protivnici Poljaka i Austrijanca u četvrtfinalu biće bolji iz duela našeg Nenada Zimonjića i Kanađanina Danijela Nestora i Džejmija Delgada i Džonatana Marija iz Britanije. Troicki je prethodno poražen u trećem kolu singla, gde je od njega bolji bio Endi Mari 6:2, 6:3, 6:4.

U prvom setu viđen je po jedan brejk na obe strane, ali su, osim toga, oba para lako osvajala gemove na svoj servis.

Usledila je velika borba u 11. gemu, ali su osmi nosioci ipak uspeli da steknu prednost, pa su Troicki i Kas servirali za ostanak u setu. Naš teniser i Nemac potom osvajaju gem za samo minut igre i set ulazi u taj brejk.

U završnici seta su Kas i Troicki odmah napravili mini brejk, a potom dolaze i do 6:1, posle čega su Kubot i Marak osvojili samo još jedan poen, pre nego što su naš teniser i Nemac set okončali u svoju korist.

Drugi set tekao je lakše za Troickog i Kasa, pošto su lako osvajali gemove na svoj servis, dok su se Kubot i Marak mučili da zadrže servis. Ipak, do osmog gema nijedna strana nije imala brejk šansu. Ipak, pri rezultatu 6:5, Troicki i Kas dolaze do set lopte, koju osmi nosioci spasavaju.

Ovoga puta u taj-brejku viđen je drugačiji scenario, pošto Kubot i Marak izjednačuju na 1:1.

Treći set doneo je do tada neviđen scenario na meču, pošto su Poljak i Austrijanac lako napravili dva brejka, a potom bez muke došli do 6:1, i prednosti od 2-1 u setovima.

Podstaknuti uspehom iz trećeg seta, osmi nosioci dolaze do novog brejka i potom trijumfuju konačnim rezultatom 6:7, 7:6, 6:1, 6:3.



Bas mi je zao...
Ali gledala sam Viktorevu izjavu i kaze da nije preterano razocaran... da mu se partner povredio i da su trebali i da predaju, ali eto, zavrsili su mec...
Rekao je da ce mu dobro doci to sto su ranije ispali, jer ce imati vise odmora...
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 6 I_icon_minitimeUto Jun 30, 2009 8:55 pm

29. jun 2009.
Troicki zadovoljan, sledi odmor

Srpski teniser Viktor Troicki rekao je da je relativno zadovoljan svojim učešćem na ovogodišnjem Vimbldonu.

Troicki je u ponedelja zajedno sa Nemcom Kristoferom Kasom završio takmičenje u osmini finala u konkurenciji parova. U pojedinačnoj konkurenciji drugi teniser Srbije poražen je u trećem kolu od drugog favorita turnira Britanca Endija Marija.


Viktor Troicki - Page 6 350kpw4

"Pa, zbog današnjem meča mi iskreno i nije toliko krivo. Partner mi se povredio u četvrtom setu tako da realno nismo imali šanse, možda samo trebali i da predamo. Posle ovoga sledi odmor, tako da mi je i dobro došlo što smo ranije izgubili u dublu. Posle poraza u singlu nisam se osećao baš najbolje. Želeo sam malo više, ali nisam mogao. Mari je igrao jako dobro i zasluženo je pobedio", rekao je Troicki.

Troicki je dodao da ne želi previše da se posvećuje dublu iako mu dobro ide u toj konkurenciji.

"Pa dobro, igrali smo ja i Janko na Rolan Garosu četvrtfinale. Mislim da mogu da igram dobro dubl sa dobrim partnerom. Jednostavno, ne želim previše da se vezujem za dubl. Želim da ostanem fokusiran na singl. Mislim da je ove godina bila i greška što sam se prijavio za dubl, jer mi je oduzeo dosta energije. Onaj meč dan pred duel sa Marijem mi nije trebao. Osećao sam se malo umorno i možda je i to jedan od razloga."


Viktor se trenutno nalazi u možda i najboljoj formi u karijeri. Na Vimbldonu je bio postavljen za 30. nosioca, a sada nakon još dva turnira na šljaci, sledi serija jakih turnira na severnoameričkom kontinentu.

"Najvažnije je da dobro igram, to je sigurno. Nema veze da li sam 30. ili 80. najvažnije je da igram dobro i da pobeđujem. Sledi odmor, kratka pauza. Posle toga ću igrati dva turnira na šljaci u Evropi – Hamburg i Umag. Nakon toga idem u Ameriku, tamo ću igrati na betonu koji je moja omiljena podloga. Najbolje se i osećam na betonu tako da očekujem dobre rezultate", rekao je Troicki.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 6 I_icon_minitimeČet Jul 02, 2009 10:55 pm

Troicki može i u top deset!
N. MANDRAPA, 28.06.2009 20:14:49

Viktor Troicki - Page 6 15s3h4j

DA je Viktor Troicki imao barem trunku sreće pred žreb na Vimbldonu, naš drugi reket bi s pravom mogao da očekuje plasman među šesnaest najboljih igrača na ovom takmičenju. Ipak, sudbina je htela da se u trećem kolu sastane s jednim od glavnih favorita za osvajanje titule, Endijem Marejom, pa je samim tim druga nedelja takmičenja za njega ostala zadatak koji će moći da ostvari naredne sezone.
Tek, od ponedeljka će biti 29. igrač planete, što je njegov rekord karijere. Jedan od ključnih razloga tog postepenog ali sigurnog skoka na listi i sjajnih igara koje pruže ove godine, jeste i trener Jan de Vit. Nemački stručnjak iz Halea prvi put do sada govori za srpske medije, otkrivši detalje o kojima javnost nije mnogo znala.
- Troickog sam prvi put video 2005. godine, tokom turnira na „Gemaksu“, gde sam boravio zbog jednog nemačkog igrača. Viktor je tada igrao prilično loše, bio je nervozan, mnogo problema ga je opterećivalo... Međutim, godinu kasnije Miloš Jelisavčić kontaktirao je sa mnom i rekao mi za njega, objasnivši da je reč o teniseru velikog potencijala koji nema prave uslove za napredak u Beogradu. Odlučio sam da mu pružim šansu i pozovem ga kod sebe na Akademiju u Hale. Vežbali smo dve nedelje i nije mi bilo potrebno mnogo vremena da bih shvatio da je reč o teniseru s velikom energijom, koji je pozitivan momak, optimista i spreman na veliki rad. U glavi sam odmah
stvorio viziju kako bi on to trebalo da igra, napadački, i sve što sam tražio, on se trudio da ispuni. Tada nije imao novca, međutim, ja sam ga primio bez obzira na tu činjenicu.


* Koliko ste zadovoljni dosadašnjim rezultatima?
- Veoma sam zadovoljan. Viktor stalno napreduje, ne tako krupnim koracima, ali važno je da grabi ka vrhu. Raduje i činjenica da postoji prostor za napredak u njegovoj igri i da još nije pokazao sve što može i zna. „Gemaks“ i Diseldorf bili su najsjajniji trenuci ove sezone, a nadam se da će biti još takvih turnira. Mentalno je veoma jaka osoba i uvek se odlično ponaša u ključnim trenucima meča.

* Koji plasman očekujete na kraju godine?
- Dobro je i sadašnje mesto na rang-listi. Ali, biću zadovoljan samo ako uz to popravi igru. Bez podizanja kvaliteta igre na viši nivo neće biti ni ulaska u top 10 u narednom periodu. A to nam je cilj - ulazak među deset najboljih na svetu. Znamo da u 2009. to nije realno, ali već za sledeću sezonu ne bi bilo iznenađenje.
y Postoje stručnjaci koji kritikuju Viktorov servis, drugi su, pak, oduševljeni, s obzirom na to da je dosta neobičan sa estetske strane.
- Njegov servis je izvanredan. Sećam se da mi je, kada smo tek počeli da radimo, pokazao snimak servisa i rekao da to ne liči baš na ono što bi on želeo, tražeći da popravimo tehniku. Ali, ja sam bio apsolutno zadovoljan onim što sam video. Izgled i estetika su totalno nebitni, važan je sam trenutak udarca loptice, a on je kod Viktora sjajan. Pri tom, niko ne može da pročita njegov servis - zaključuje De Vit.

“PROBLEMI“ U BEOGRADU
U NEMAČKOJ rukovodite prilično uspešnom Akademijom.
- U svojoj akademiji u Haleu imam dosta igrača solidnog kvaliteta. Prednost boravka u ovom gradu je što nema klubova, mesta za izlaske... Viktor mi je više puta rekao da u Beogradu ne može u potpunosti da se koncentriše na treninge i da ima mnogo stvari koje mu odvlače pažnju.

SUNČICA POMAŽE VIKTORU
VAŽNO mesto u Viktorovom životu zauzima devojka Sunčica Travica.
- Viktor ne provodi previše vremena sa devojkom, ona ga posećuje tek na pet ili šest turnira godišnje. Zato mislim da na sjajan način uspeva da balansira između privatnog i profesionalnog života, i odnos na Sunčicom ni na koji način ne utiče negativno na njegovu karijeru. Baš suprotno.
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 6 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Viktor Troicki - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Viktor Troicki - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 6 I_icon_minitimePet Jul 03, 2009 10:24 pm

Naravno da moze u top 10... Samo neka nastavi sa dobrim rezultatima... Go Viki!!! srbin
Nazad na vrh Ići dole
Anchy_Troicki

Anchy_Troicki


Broj poruka : 3
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 28.06.2009

Viktor Troicki - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 6 I_icon_minitimeNed Jul 19, 2009 2:34 pm

Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 6 I_icon_minitimeUto Jul 21, 2009 12:04 pm

Teren M1 - Matches Start At: 12:30 PM

Viktor TROICKI (SRB) vs Teimuraz GABASHVILI (RUS) - 2. mec po redu


Srecno! kolce
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 6 I_icon_minitimeSre Jul 22, 2009 12:49 pm

HAMBURG: Troicki preko trnja do pobede
Utorak, 21. jul 2009. 17:18

Viktor Troicki - Page 6 21e15pw

Viktor Troicki se posle mnogo muka plasirao u treće kolo turnira u Hamburgu (ATP 500, šljaka). Pošto je kao deseti nosilac bio slobodan u prvoj rundi, u drugoj je posle preokreta pobedio Rusa Teimuraza Gabašvilija - 3:6, 6:2, 6:4.


Meč je trajao čak dva sata i 40 minuta.

To je bio treći duel njih dvojice, a srpski teniser je sva tri puta pobeđivao 2:1.

Očekivalo se da će Troicki, u nedelji u kojoj je dospeo na rekordno 26. mesto ATP liste, imati manje problema sa 74. teniserom sveta, koji je u prvom kolu iznenadio Andreasa Sepija.

Troicki je imao znatno više asova (11:3), ali je 24-godišnji Rus rodom iz Tbilisija (Gruzija) imao više brejk prilika (17), naspram 14 Troickog, koji je ipak realizovao jednu više (5:4).

U trećem setu se vodila najneizvesnija borba.

Rus je uspeo da napravi brejk za 3:1, ali je Troicki već u narednom gemu uzvratio. Ključni je bio deveti gem, u kome je servirao Gabašvili. Na 15:40 Srbin je iskoristio prvu brejk loptu i zadao protivniku odlučujući udarac (5:4), jer je zatim na svoj servis stigao do pobede - 6:4.

Tako je Troicki ostao jedini srpski predstavnik na turniru na kome je nagradni fond 1.115.000 evra, jer je Janko Tipsarević već u prvom kolu eliminisan od domaćeg igrača Simona Grojla - 1:2.


Troicki će u trećem kolu igrati protiv pobednika meča Stanislas Vavrinka (Švajcarska, 5) - Giljerme Garsija Lopez (Španija).


Jedini dosadašnji meč sa Vavrinkom je izgubio, i to ove godine u Monte Karlu, a i sa Garsijom Lopezom se sastajao samo jednom i bio ubedljiv na čelendžeru u Monci 2008.

(MONDO, foto MONDO)



Bravo, Viktore!
Srecno u sledecem mecu! cheers
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 6 I_icon_minitimeSre Jul 22, 2009 12:53 pm

Not Before 6:30 PM

Mariusz FYRSTENBERG (POL)/Marcin MATKOWSKI (POL) vs Christopher KAS (GER)/Viktor TROICKI (SRB)


Srecno! cheers
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 6 I_icon_minitimeČet Jul 23, 2009 12:33 am

Troicki uspešan i u dublu
22. jul 2009. | 20:57 | Izvor: Sportske.net

Viktor Troicki je nakon uspeha u singlu, i u dublu odlično započeo takmičenje na turniru u Hamburgu.
Viktor Troicki je u paru sa Nemcem Kasom odlično započeo takmičenje na turniru u Hamburgu. Njih dvojica su napravili veliko iznenađenje u prvom kolu takmičenja dublova pobedivši Poljake Firstenberga i Matkovskog, prve nosioce turnira i 10. dubl planete. Troicki i Kas su do pobede došli u 2 seta, sa 6:3 i 6:2.

Troicki je u ovom trenutku 103. dubl teniser sveta, a iako mu dubl svakako nije prioritet u poslednje vreme beleži odlične igre i u ovoj konkurenciji. U narednom kolu Troicki i Kas igraju protiv Šveđanina Aspelina i Australijanca Hanlija.

U singlu, Troickog u četvrtak ujutru čeka mnogo bitniji meč protiv Garsije Lopeza koji je u prethodnom kolu izbacio Vavrinku. Ukoliko ovaj meč, koji je na programu oko 13 časova, Troicki dobije imao bi velike šanse da uđe u samu završnicu turnira.


Bravo, Viki!
Srecno u sledecem mecu! cheers
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 6 I_icon_minitimeČet Jul 23, 2009 10:33 pm

HAMBURG: Opet Viktoru prijala drama
Cetvrtak, 23. jul 2009. 21:15

Viktor Troicki - Page 6 Ogz5fd

Viktor Troicki je pobedio Giljerme Garsiju Lopeza 2:1 i plasirao se u četvrtfinale turnira u Hamburgu.

Kao i u drugom kolu, pri svom prvom izlasku na hamburšku šljaku, kada je savladao Rusa Teimuraza Gabašvilija, i protiv Španca je napravio preokret - 6:7, 6:4, 7:6, i to posle dva sata i 51 minuta borbe.

Meč između 26. i 56. tenisera sveta prekinut je zbog kiše kod vođstva Španca u prvom setu 4:2. Međutim, u nastavku, Troicki je iskoristio jedinu brejk loptu u setu i domogao se taj-brejka. Ipak, Garsija Lopez je tada bio ubedljiv - 7:2.

I u drugom setu je deseti nosilac imao samo jednu šansu da protivniku oduzme servis, i ponovo je uspeo da je iskoristi. To je bilo dovoljno da izjednači - 6:4.

Teniseri su u trećem setu do 4:4 stigli uz po dva brejka, a onda su serveri bili sigurni u naredne četiri gema, pa je o pobedniku odlučivao taj-brejk.

Srbin je spasio dve meč lopte, pri vođstvu Španca 6:4. I ne samo to, osvojio je četiri uzastopna poena i stavio tačku na dramu - 8:6.

Na putu do polufinala Viktoru Troickom stoji 39. igrač sa ATP liste, Francuz Pol Anri Matije, sa kojim se do sada nije sastajao.

Nagradni fond turnira u Hamburgu (ATP 500) je 1.115.000 evra.

(MONDO)



Uh, kakav mec... pun preokreta i neizvesnosti... ali najbitniji je ishod...

Bravo, Viktore!
Srecno u sledecem mecu! cheers
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Viktor Troicki - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Viktor Troicki - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Viktor Troicki - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 6 I_icon_minitimePet Jul 24, 2009 2:24 pm

CENTRE COURT - Matches Start At: 1:00 PM


Paul-Henri MATHIEU (FRA) vs Viktor TROICKI (SRB) - 2. mec po redu


Srecno, Viki! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Viktor Troicki - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki - Page 6 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Viktor Troicki
Nazad na vrh 
Strana 6 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Srpski teniseri/ke :: Teniseri-
Skoči na: