Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Bojana Jovanovski

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Bojana Jovanovski Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Bojana Jovanovski Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Bojana Jovanovski Empty
PočaljiNaslov: Bojana Jovanovski   Bojana Jovanovski I_icon_minitimeČet Apr 15, 2010 4:51 pm

Državljanstvo: Srbija
Mesto stanovanja: Beograd, Srbija
Datum rođenja: 31. decembar 1991.
Mesto rođenja: Beograd, tadašnja SFRJ, današnja Srbija
Visina: 1.77 m
Težina: 60 kg
Početak prof. karijere: 2006. godine
Stil igre: Desnom rukom; dvostručni bekhend
Zarada: 97.103$

Pojedinačno
Pobede/porazi: 77-31
Osvojeni turniri: 0 VTA, 1 ITF
Najbolji plasman: 120 (12.april 2010)

Rezultati Grend slema
Otvoreno prvenstvo Australije KF (2008)
Rolan Garos 4R (2008)
Vimbldon ČF (2007)
Otvoreno prvenstvo SAD SR (2007)

Parovi
Pobeda - poraza: 29-30
Osvojenih turnira: 0
Najbolji plasman: 371 (8. decembar 2008)
Podaci od: 2. jul 2008.



Bojana Jovanovski (rođena 31. decembra 1991. u Beogradu, SFR Jugoslavija) je srpska profesionalna teniserka.Trenutno je trenira Zoran Jovanovski.
Bojana Jovanovski je najveća nada srpskog tenisa. Predviđa se da će biti uspešna kao i Ana Ivanović, Jelena Janković i Novak Đoković, ako ne i još uspešnija. Njen idol je ruska teniserka Marija Šarapova.
Član je reprezentacije Srbije u takmičenju za Fed kup.



Karijera u juniorskoj konkurenciji

Jovanovski je tenis počela da igra sa sedam godina. Njen prvi veliki uspeh bilo je finale Internacionalnog turnira u Pančevu 2006. godine, kada je izgubila od svoje zemljakinje Ane Veselinović. Nastavila je s dobrim rezultatima, a u oktobru iste godine dostigla je finale turnira u Heiveldu, Holandija. Izgubila je od Rumunke Simone Halep.
2007. je igrala na ITF turnirima i na svim Grend slem turnirima. Dostigla je finale turnira u Pratu, Italija (izgubila od Romane Tabakove), i Milanu (izgubila od Anastasije Pivovarove. Takođe je osvojila turnir u Santa Kroćeu, Italija, u kom je pobedila Portugalku Mišel Larčer de Brito. Takođe, stigla je do četvrtfinala juniorskog Vimbldona.
2008. godine dostigla je četvrtfinale Australijen Opena, u kom je izgubila od Aranče Rus, koja je i osvojila taj turnir. Takođe je stigla do finala turnira u Porto Alegreu, kao i finala turnira u Milanu. Dostigla je četvrtu rundu Frenč Opena, u kom je poražena od Simone Halep. Upravo je dostigla četvrtfinale Vimbldona.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Bojana Jovanovski Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Bojana Jovanovski Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Bojana Jovanovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski   Bojana Jovanovski I_icon_minitimeČet Apr 15, 2010 4:52 pm

Bojana Jovanovski eliminisana u Johanezburgu
Tanjug | 14. 04. 2010. - 21:17h | Foto: M. Metlaš

Srpska treniserka Bojana Jovanovski nije uspela da se plasira u četvrtfinale čelendžera u Johanezburgu, pošto je danas u meču drugog kola izgubila od Kanađanke Stefani Duboa rezultatom 7:6 (7:3), 6:2.

Bojana Jovanovski 29852_bojanajov01-alo-marko-metlas_f

Reprezentativka Srbije dobro je odigrala prvi set protiv 113. teniserske sveta, ali u taj brejku nije imala dovoljno koncentracije i iskusnija Kanađanka je stekla prednost.

U drugom setu Jovanovski je igrala znatno slabije i Duboa je dosta lako napravila dva brejka i stigla do pobede.
Nagradni fond turnira u Johanezburgu iznosi 100.000 dolara.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Bojana Jovanovski Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Bojana Jovanovski Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Bojana Jovanovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski   Bojana Jovanovski I_icon_minitimeUto Apr 27, 2010 9:26 pm

Jovanovski: Među 50 do kraja godine
27. april 2010. 12:11 > 12:16

"Želim da se nađem u glavnom žrebu grend slem turnira. Da bih napredovala, moram da odmerim snage sa najboljima, a to mi fali", rekla je sve bolja članica srpskog Fed kup tima.

Bojana Jovanovski V167954p0

Reprezentacija Srbije izgubila je još jedan meč Fed kupa na domaćem terenu, ali je u porazu od Slovačke (2:3) minulog vikenda dobila nešto što je dugo tražila.

Pokazalo se da i bez jedne od najboljih teniserki - u ovom slučaju Ane Ivanović - ekipa može da se bori za pobedu.

Zaslužna za to je mlada Bojana Jovanovski (18), koja je pri rezultatu 1:2 u partijama uspela da savlada Magdalenu Ribarikovu i tako prolongira odluku do okršaja dublova.

Tu je Srbija ponovo pala, kao protiv Rusije u februaru, ali to je već neka druga tema...

"Srećna sam zbog svoje dobre igre, ali mi sreća nije potpuna zbog poraza ekipe. Uvek znam šta mi je cilj. Verovala sam da mogu da pobedim i Hantuhovu u subotu, ali se nisam izborila sama sa sobom. Imala sam veliku tremu", rekla je za "Sportski žurnal" nesuđena junakinja plej-of meča sa Slovakinjama.

Bojana je istakla da nije očekivala da selektor i u dublu "pozove njen broj".

"Očekivala sam Anu Jovanović, jer se ona i Jelena Janković dobro poznaju. Ali i selektor Vraneš i Jelena su mislili da sam ja spremnija. Otišla sam na masažu, popila magnezijum, pojela bananu i vratila se. Ali stigao me je ipak umor, bila sam stegnuta na servisu. Skupilo se. Prethodno sam vezala nastupe na tri-četiri turnira".

Jovanovska tvrdi da ne voli šljaku i da njenom agresivnom stilu igre više odgovaraju tvrdi tereni.

Na WTA listi trenutno zauzima 117. mesto, ali do kraja godine misli da može u Top 50.

"Želim da se nađem u glavnom žrebu grend slem turnira, nažalost, na Rolan Garosu ću ponovo morati u kvalifikacije. Da bih napredovala, moram da odmerim snage sa najboljima, a to mi fali".

Perspektivna teniserka priznala je da je veoma nostalgična i da bi "sve turnire preselila u Srbiju", kada bi tako nešto bilo moguće.

(MONDO, foto: Srđan Stevanović)


----------------------------------------------------------------------------------------------------------


utorak, 27. apr 2010, 15:24 -> 19:15
Pobeda Bojane Jovanovski

Nova zvezda srpskog ženskog tenisa Bojana Jovanovski uspešno je startovala na WTA turniru u Fesu u Maroku, pošto je u prvom kolu pobedila Barbaru Zahlavcovu Stricovu iz Češke rezultatom 6:3, 6:1.

Posle uspešnog debija u reprezentaciji Srbije u duelu protiv Slovačke 18-godišnja Jovanovska je danas za protivnicu imala 75. teniserku sveta i gotovo ju je deklasirala.

Zahvaljujući izvanrednom prvom sevisu, koji je promašivala tek svaki četvrti put, Jovanovska nije mnogo iskusnijoj protivnici davala previše prilika, pa je Čehinja u dva seta napravila samo dva brejka.

Bojana Jovanovski Bojana-Jovanovska-2010

S druge strane, naša mlada teniserka se, pre svega zahvaljujući odličnim riternima, izborila za devet brejk prilika, od kojih je šest iskoristila i za 94 minuta ostvarila veoma važnu pobedu, koja joj je donela 30 poena za WTA listu.

U drugom kolu Jovanovska će igrati protiv petog nosioca Nemice Anđelike Kerber, koja se na WTA listi nalazi na 61. mestu. Njih dve do sada se nisu sastajale.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Bojana Jovanovski Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Bojana Jovanovski Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Bojana Jovanovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski   Bojana Jovanovski I_icon_minitimeSre Apr 28, 2010 9:04 pm

Bojana Jovanovski eliminisana sa turnira u Maroku
Tanjug | 28. 04. 2010. - 14:34h

Srpska teniserka Bojana Jovanovski nije uspela da se plasira u četvrtfinale WTA turnira koji se igra u Fesu u Maroku, pošto je danas u drugom kolu izgubila od 61. igračice sveta Nemice Anđelike Kerber rezultatom 6:2, 6:2.

Bojana Jovanovski 15885_bojanajovanovski05-reuter-bazuki-muhammad_f

Reprezentativka Srbije nije uspela da ponovi izvarednu igru iz prvog kola, kada je pobedila Poljakinju Barbaru Zahlavcovu Stricovu, 75. sa WTA liste, i dosta lako je izgubila.

Od početka meča videlo se da je igranje tri teška meča za reprezentaciju Srbije proteklog vikenda ostavilo traga i osamnestogodišnja srpska tenisera nije uspela da pruži jači otpor favorizovanoj Nemici.
Uprkos porazu, Jovanovski može da bude zadovoljna, jer je pobedom u prvom kolu zaradila 30 poena i na WTA lsti će napredovati pet-šest mesta.

Turnir u Fesu igra se za nagradni fond od 220.000 dolara.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Bojana Jovanovski Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Bojana Jovanovski Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Bojana Jovanovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski   Bojana Jovanovski I_icon_minitimePet Apr 30, 2010 8:34 pm

WTA RIM
Jovanovski na korak od glavnog žreba u Rimu
Tanjug | 30. 04. 2010. - 14:23h | Foto: A. Dimitrijević

Srpska teniserka Bojana Jovanovski plasirala se danas u drugo kolo kvalifikacija WTA turnira u Rimu, pošto je na startu savladala 150. igračicu sveta Nuriju Ljagosteru Vives iz Španije sa 6:3, 1:6, 6:4.

Bojana Jovanovski 32691_jovanovski101-blic-aleksandar-dimitrijevic_f

Treći reket Srbije je posle vođstva od 1:0 u setovima prepustila inicijativu suparnici, koja je izjednačila prepustivši Bojani samo jedan gem u drugoj deonici.
U trećem odlučujućem setu Jovanovski je prva uspešno napala servis španske igračice i povela sa 3:1, ali je Vives odmah uzvratila brejkom a potom izjednačila.

Jovanovski je u poslednjem gemu napravila još jedan brejk i plasirala se u drugo kolo kvalifikacija, što joj je donelo novih 20 bodova za WTA listu, kao i nagradu od 2.900 dolara.

Osamnaestogodišnja srpska igračica će se u odlučujućem drugom kolu sastati sa 97. teniserkom sveta Australijankom Ališom Molik koja je bila bolja od Mađarice Aniko Kapros sa 6:4, 6:2.

Turnir u Rimu koji se igra za nagradni fond od dva miliona dolara održava se od 2. do 8. maja, a u glavnom zrebu će biti Jelena Janković i Ana Ivanović.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Bojana Jovanovski Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Bojana Jovanovski Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Bojana Jovanovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski   Bojana Jovanovski I_icon_minitimeSub Maj 01, 2010 8:25 pm

USPEH SRPSKE TENISERKE U KVALIFIKACIJAMA
Bojana Jovanovski u glavnom žrebu turnira u Rimu
Blic online, Agencije | 01. 05. 2010. - 13:54h

Srpska teniserka Bojana Jovanovski ušla je u glavni žreb WTA turnira u Rimu pošto je danas u poslednjem kolu kvalifikacija za samo 55 minuta savladala mnogo iskusniju Australijanku Ališu Molik sa 2:0, po setovima 6:2 i 6:3.

Bojana Jovanovski 32692_jovanovski201-blic-aleksandar-dimitrijevic_f

Treći reket Srbije osvojiće za plasman na glavni turnir 30 bodova, što će joj verovatno doneti i napredak na WTA listi, na kojoj trenutno zauzima 117. mesto.
Jovanovski je vrata teniske elite otvorila prošle sedmice kada je u Beogradu u okviru Fed kup meča između Srbije i Slovačke ubedljivo savladala 58. teniserku sveta Magdalenu Ribarikovu.

Jovanovski je u prvom setu izuzetno snažnim i preciznim forhendima sa osnovne linije iznenadila protivnicu koja nije mogla da nađe rešenje za napad srpske tenserke, koja je drugim brejkom rešila prvi deo igre u svoju korist.
U istom stilu Jovanovski je i na početku drugog seta nastavila da "torpeduje" polje australijske igračice, došavši do prednosti od čak 5:1.
Molik je za trenutak uspela da se oporavi i u sedmom gemu nanese prvi brejk srpskoj teniserki (5:2), a potom da osvoji još jedan gem na svoj servis (5:3), ali je Jovanovski u devetom gemu na svoj servis pravim projektilima razorila odbranu protivnice iskoristivši na kraju prvu od tri meč lopte.

Zahvaljujući uspehu Bojane Jovanovski, Srbija će u Rimu imati tri predstavnika u singlu, budući da su u žrebu Jelena Janković i Ana Ivanović.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Bojana Jovanovski Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Bojana Jovanovski Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Bojana Jovanovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski   Bojana Jovanovski I_icon_minitimeSre Jun 23, 2010 11:25 am

VIMBLDON: Jovanovski počistila Delakvu!
22. jun 2010. 21:47 > 21:51

Svega 40 minuta bilo je potrebno Bojani Jovanovski da se plasira u drugo kolo Vimbldona. Stejsi Delakva osvojila je gem.

Bojana Jovanovski V174077p0

Furiozna Bojana Jovanovski u prvom nastupu u glavnom žrebu Vimbldona.

Čim je prošla kvalifikacije, želela je da to ne prođe neopaženo. U prvom kolu glavnog žreba, naša talentovana tenisrerka deklasirala je šest godina stariju Australijanku Kejsi Delakvu sa 2:0 u setovima.

Još impresivnije - po setovima, bilo je 6:1, 6:0.

Meč u utorak uveče na londonskoj travi trajao je svega 40 minuta!

Talentovana Srpkinja, koja će poslednjeg dana 2010. godine napuniti 19 godina, prosto je blistala na startu najprestižnijeg svetskog turnira, ne dozvolivši protivnici ni minimum nade da može nešto da učini.

Samouverena i motivisana, Jovanovski (107. WTA) je Australijanku prosto počistila sa terena u njihovom prvom međusobnom okršaju. Delakva, nekada 39. a sada 205. na na svetu, osvojila je jedan jedini gem, a Jovanovski je, uz 17 vinera, stopostotno iskoristila brejk prilike.

U borbi za treće kolo Jovanovski će igrati protiv 14. nosioca, Beloruskinje Viktorije Azarenka, koja je savladala Mirjanu Lučić iz Hrvatske sa 6:3, 6:3.

Azarenka trenutno zauzima 11. mesto na svetskoj rang listi i Jovanovski se sa njom do sada nije sastajala.

(agencije/MONDO, foto: Guliver/Getty Images)



Svaka cast, Boko, na tako ubedljivoj pobedi! Very Happy
Srecno protiv Azarenke! tapsanje
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Bojana Jovanovski Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Bojana Jovanovski Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Bojana Jovanovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski   Bojana Jovanovski I_icon_minitimePet Jun 25, 2010 12:06 pm

četvrtak, 24. jun 2010, 15:59 -> 16:49
Bojana izgubila

Mlada srpska teniserka Bojana Jovanovski izgubila je u drugom kolu Vimbldona od Beloruskinje Viktorie Azarenke sa 2:0 (6:1, 6:4).
Ovo je bio veliki korak za 18-godišnju Jovanovsku koja je prvi put u karijeri stigla do glavnog žreba jednog grend slem.

Prvi set je u potpunosti pripao Beloruskinji. Azarenka je bila ubedljiva, Bojana pomalo bojažljiva, i to se osetilo i u rezultatu prvog seta, 6:1.

Bojana Jovanovski Bojana-Jovanovska-2010

U drugom setu viđena je mnogo veća neizvesnost. Bojana se odlučno suprostavljala Beloruskinji, ali u samom finišu seta je njena protivnica, osloljena na iskustvo, upela da dobije meč.
Međutim, ovo je ogroman korak u karijeri Bojane Jovanovski, jer se plasirala prvi put u glavni deo turnira na jednom grend slemu.
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Bojana Jovanovski Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Bojana Jovanovski Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Bojana Jovanovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski   Bojana Jovanovski I_icon_minitimePon Avg 09, 2010 12:16 pm

SINSINATI: Jovanovski u glavnom žrebu
08. avgust 2010. 22:55 > 22:59

Srbiju će na turniru u Sinsinatiju od ponedeljka predstavljati tri teniserke - Jelena Janković, kao prvi nosilac, Ana Ivanović i Bojana Jovanovski.

Bojana Jovanovski V179039p0

Posle drame u susretu sa Sanjom Mirzom, Bojana je u drugom kolu kvalifikacija znatno lakše izašla na kraj sa protivnicom.

Amerikanka Džuli Diti, tek 386. na WTA listi, pala je u dva seta - 6:3, 6:3.

Bojana je iskoristila tri od pet šansi za brejk, dok je Diti ostala bez osvojenog gema na servis Jovanovske, mada je imala četiri prilike (tri u prvom setu).

Perspektivna teniserka čeka da sazna ime rivalke u prvom kolu, u kojem će Jankovićeva biti slobodna, a Ana Ivanović igrati sa neugodnom Beloruskinjom Viktorijom Azarenkom (deveti nosilac).

Nagradni fond turnira iznosi dva miliona dolara. Od prvih 15 teniserki sveta neće nastupiti sestre Vilijams, Samanta Stosur i Žistin Enan.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Vucka
Admin
Vucka


Broj poruka : 269
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Bojana Jovanovski Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Bojana Jovanovski Right_bar_bleue

Datum upisa : 01.11.2009

Bojana Jovanovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski   Bojana Jovanovski I_icon_minitimePon Avg 09, 2010 3:23 pm

Bravooooo,Boookooooo,ajde dobij danas onu gaborku!!!
Nazad na vrh Ići dole
delgado

delgado


Broj poruka : 509
Godina : 30
Lokacija : Valjevo
Ja sam Jankov fan... :
Bojana Jovanovski Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Bojana Jovanovski Right_bar_bleue

Datum upisa : 24.03.2009

Bojana Jovanovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski   Bojana Jovanovski I_icon_minitimePon Avg 09, 2010 5:32 pm

Boka je dobra teniserka , igra lep , napadacki tenis i navijam za nju. Srecno protiv Rezai , naravno sanse su minimalne , ali bitno je da Boki dobro odigra !
Nazad na vrh Ići dole
Vucka
Admin
Vucka


Broj poruka : 269
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Bojana Jovanovski Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Bojana Jovanovski Right_bar_bleue

Datum upisa : 01.11.2009

Bojana Jovanovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski   Bojana Jovanovski I_icon_minitimePon Avg 09, 2010 5:39 pm

Hm,sanse su bile minimalne i protiv Slovakinja,pa je Boki odusevila! cheers Doduse,imala je i punu podrsku publike,ali verujem da i ovde moze do iznenadjenja aplauz
Nazad na vrh Ići dole
Vucka
Admin
Vucka


Broj poruka : 269
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Bojana Jovanovski Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Bojana Jovanovski Right_bar_bleue

Datum upisa : 01.11.2009

Bojana Jovanovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski   Bojana Jovanovski I_icon_minitimePon Avg 09, 2010 8:29 pm

Braaavo Bokooooooo!!!!Tako to rade Srpkinje!!!!!Svaka cast,ispunila si moja ocekivanja i zasluzeno dobila mec!!Mada,ako sve bude islo kako treba,nadam se da ces stati,nazalost,u 3.kolu...:-/
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Bojana Jovanovski Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Bojana Jovanovski Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Bojana Jovanovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski   Bojana Jovanovski I_icon_minitimeUto Avg 10, 2010 10:58 am

Svaka cast, Boko! Very Happy
Srecno danas protiv Akgul Amanmuradove, pa da u trecem kolu gledamo srpski duel...
Nazad na vrh Ići dole
delgado

delgado


Broj poruka : 509
Godina : 30
Lokacija : Valjevo
Ja sam Jankov fan... :
Bojana Jovanovski Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Bojana Jovanovski Right_bar_bleue

Datum upisa : 24.03.2009

Bojana Jovanovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski   Bojana Jovanovski I_icon_minitimeUto Avg 10, 2010 3:57 pm

IDEMOOO!!! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Bojana Jovanovski Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Bojana Jovanovski Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Bojana Jovanovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski   Bojana Jovanovski I_icon_minitimeSre Avg 11, 2010 12:09 pm

11. avgust 2010. | 07:43 | Izvor: B92 | AY
Amanmuradova izbacila Jovanovski

Bojana Jovanovski 15561368634c62389ebc3b5798452655_extreme

Srpska teniserka Bojana Jovanovski poražena je u drugom kolu WTA turnira u Sinsinatiju od Uzbekistanke Akgul Amanmuradove 6:2, 6:0.

Posle velike pobede nad 19. teniserkom sveta Aravan Rezai, Jovanovski je protiv Amanmuradove pružila veoma lošu partiju, u kojoj je osvojila svega dva gema.
Amanmuradova, 114. igračica sveta, koja je do glavnog žreba stigla kroz kvalifikacije, u borbi za četvrtfinale sastaće se sa drugom teniserkom sveta Jelenom Janković, koja je prethodno pobedila Ruskinju Veru Duševinu.
Uzbekistanka je u meču koji je trajao svega sat vremena napravila čak osam brejkova, od ukupno 15 šansi, dok je Jovanovski oba svoja gema takođe osvojila posle brejka.
Nazad na vrh Ići dole
*tipsy*

*tipsy*


Broj poruka : 348
Godina : 27
Lokacija : Pale, Republika Srpska
Ja sam Jankov fan... :
Bojana Jovanovski Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Bojana Jovanovski Right_bar_bleue

Datum upisa : 20.10.2009

Bojana Jovanovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski   Bojana Jovanovski I_icon_minitimeSub Avg 14, 2010 5:11 pm

Jovanovski u 2. kolu kvalifikacija
13. avgust 2010. | 21:02 | Izvor: B92 | LB


Mlada srpska teniserka Bojana Jovanovski plasirala se u drugo kolo kvalifikacija WTA turnira u Montrealu.

Bojana Jovanovski 12069753664c6596e346cd7056837571_extreme

Jovanovski je na startu kvalifikacija pobedila Kanađanku Šeron Finčmen sa 2:0, po setovima 6:1, 6:4, posle jednog sata i 21 minuta igre.

Srpkinja će u drugom kolu kvalifikacija igrati protiv bolje iz duela između Japanke Nare Karumi i Rumunke Sorane Kirstee.

Jovanovski je u prvom setu četiri puta oduzela servis svojoj protivnici, dok je u nastavku meča napravila još tri brejka i bez problema izborila plasman u drugo kolo kvalifikacija.

Ukupni nagradni fond turnira u Montrealu je 2.000.000 dolara.

Bravo Bokooooo! sajkaca
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Bojana Jovanovski Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Bojana Jovanovski Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Bojana Jovanovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski   Bojana Jovanovski I_icon_minitimeUto Avg 31, 2010 12:24 pm

30. avgust 2010. | 22:08
Kraj za Jovanovsku već u prvom kolu

Treća teniserka Srbije na WTA listi Bojana Jovanovska stala je u prvom kolu Otvorenog prvenstva SAD.

Bojana Jovanovski 7778749334c7c11bb44eac481069644_480x360

Bolja od nje bila je Anastazija Rodionova, Australijanka ruskog porekla, posle dva seta igre, 7:5, 6:4.

Meč je trajao sat i po, u prvom setu naša teniserka, 87. na WTA listi, uspela je da napravi jedan 'brejk' ali i da dva puta dozvoli protivnici da joj oduzme servis. Igralo se ravnopravno ali je Australijanka u odlučujućim momentima bila prisebnija.

U drugom setu obe igračice servirale su slabije, Rodionova 'ubacila' samo 50% prvog servisa ali i iskoristila sve tri prilike za 'brejk' (Jovanovska 2/4) i dobila meč.

U drugoj rundi Rodionova, 62. teniserka sveta, igraće sa boljom iz duela Samante Stozur (Australija) i Jelene Vesnine (Rusija)
Nazad na vrh Ići dole
*tipsy*

*tipsy*


Broj poruka : 348
Godina : 27
Lokacija : Pale, Republika Srpska
Ja sam Jankov fan... :
Bojana Jovanovski Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Bojana Jovanovski Right_bar_bleue

Datum upisa : 20.10.2009

Bojana Jovanovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski   Bojana Jovanovski I_icon_minitimePon Okt 04, 2010 7:34 pm

PEKING: BOJANA JOVANOVSKI POBEDILA JELENU JANKOVIĆ

Bojana Jovanovski 21836

BEOGRAD - Srpska teniserka Bojana Jovanovski napravila je veliko iznenađenje na turniru u Pekingu, pošto je u drugom kolu pobedila zemljakinju Jelenu Janković sa 2:1, po setovima 4:6, 6:2, 6:2. Jovanovski je 93. igračica sveta, dok je Jankovićeva šesta na WTA listi.

U trećem kolu Jovanovski će igrati protiv bolje iz meča u kome će se sutra sastati Pati Šnider iz Švajcarske i Izraelka Šahar Per.

Prvi put u karijeri Jovanovski je uspela da stigne do trećeg kola jednog WTA turnira nakon što je prvi put savladala neku teniserku iz prvih deset na svetskoj rang listi.
Šteta je što je to uradila protiv Jelene Janković, ali se mora reći da je pobedila potpuno zasluženo. Od početka do kraja meča nametnula je svoj stil igre i više od dva sata prosto je "bombardovala" sedmu teniserku sveta.

Da u prvom setu nije bila isuviše impresionirana činjenicom da igra protiv jedne od najboljih na svetu, Bojana je mogla meč da dobije i u dva seta, jer je prema prikazanoj igri to zaslužila.

Od početka meča videlo se da će Janković imati velikih problema da ukroti snažne udarce mlade protivnice. Jovanovski je imala potpunu kontrolu i praktično svi poeni su zavisili od nje, ali je previše žurila i omogućavala Jeleni da se izvlači iz teških situacija.

Nakon čak sedam brejkova, Janković je uspela da dobije prvi set, ali to ni najmanje nije pokolebalo Jovanovski, koja je dodatno pojačala tempo i u naredna dva seta snažnim forhendima i preciznim bekhendima terala je Jelenu da trči s kraja na kraj terena.

U drugom i trećem setu viđena je "igra na jedan gol". Jovanovski se potpuno oslobodila pritiska i nizala prelepe poene, a Janković je samo nemoćno mogla pogledom da prati loptice koje su prolazile pored nje.

Tako je Jovanovski stigla do najveće pobede u karijeri i ukoliko se sada oslobodila psihološkog pritiska, na turniru u Pekingu mogla bi da ostvari izuzetan rezultat.

Steta za Jecu, al' SVAKA CAST Bojani! aplauz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bojana Jovanovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Bojana Jovanovski   Bojana Jovanovski I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Bojana Jovanovski
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Srpski teniseri/ke :: Teniserke-
Skoči na: