Janko-Tipsarevic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janko-Tipsarevic

Vesti o Janku Tipsarevicu
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Serbia Open

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Serbia Open Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Serbia Open Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Serbia Open Empty
PočaljiNaslov: Serbia Open   Serbia Open I_icon_minitimePet Maj 01, 2009 10:36 pm

Prvi ATP turnir u Beogradu www.serbiaopen.rs

Puno srece nasim teniserima!
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Serbia Open Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Serbia Open Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Serbia Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Serbia Open   Serbia Open I_icon_minitimePet Maj 01, 2009 10:57 pm

SO: Novak slobodan, žreb težak
1. maj 2009. | Izvor: B92, zvanični sajt


Serbia Open 20krhxx


Najbolji srpski teniser Novak Djoković slobodan je na startu prvog ATP-turnira u našoj zemlji "Srbija Open", koji se održava od 2. do 10. maja u Beogradu.

Novak će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz meča izmedju Janka Tipsarevića i Argentinca Serhija Rojtmana, odlučeno je žrebom u beogradskom hotelu "Holidej In".

Na putu ka finalu, treći reket sveta mogao bi da se sretne sa još jednim srpskim igračem, Viktorom Troickim, koji u prvom kolu igra sa Amerikancem Semom Kverijem. U prvoj četvrtini žreba je i četvrti domaći teniser Filip Krajinović, koji će startovati protiv Španca Marsela Granoljersa.

Potencijalni protivnik Djokovića u polufinalu je 37. na ATP-listi najboljih igrača sveta Italijan Andreas Sepi, dok bi se za prvi trofej "Srbija Opena", Djoković najverovatnije borio protiv drugog nosioca Hrvata Ive Karlovića, ili protiv trećeg "kosturaša" Rusa Igora Andrejeva. Peti predstavnik Srbije Arsenije Zlatanović igraće na startu protiv kvalifikanta, a u drugom kolu ga čeka Andrejev. Drugi reket Srbije Troicki ocenio je žreb "prilično teškim".

"Drago mi je što ovako veliki turnir igram u svom gradu, nedaleko od kuće. Žreb je, istina, mogao da bude i bolji, jer smo sva četvrica iz Srbije u prvoj četvrtini," rekao je Troicki. Krajinović je takodje izjavio da mu je žreb prilično težak.

"Biće teško protiv Granoljersa, a u nastavku takmičenja čekaju me još teži protivnici," istakao je Krajinović. Debitant na ATP-turniru Zlatanović poručio je da će se potruditi da "opravda očekivanja".

Parovi prvog kola:
(1) Novak Djoković (Srbija) - slobodan
Janko Tipsarević (Srbija) - Serhio Rojtman (Argentina)
Filip Krajinović (Srbija) - Marsel Granoljers (Španija)
Sem Kveri (SAD) - (5) Viktor Troicki (Srbija)
(4) Andreas Sepi (Italija) - slobodan
Vejn Odesnik (SAD) - Leonardo Majer (Argentina)
Markos Danijel (Brazil) - Giljermo Kanjas (Argentina)
kvalifikant - (6) Ivan Ljubičić (Hrvatska)
(8) Kristof Rohus (Belgija) - Nikola Devilde (Francuska)
Kristof Vligen (Belgija) - kvalifikant
kvalifikant - Arsenije Zlatanović (Srbija)
(3) Igor Andrejev (Rusija) - slobodan
(7) Arno Klemon (Francuska) - Stiv Darcis (Belgija)
kvalifikant - Markos Bagdatis (Kipar)
Brijan Dabul (Argetnina) - Nikolas Masu (Čile)
(2) Ivo Karlović (Hrvatska) - slobodan



Tezak zreb... steta sto su u istom delu zreba...
Ali, eto ispalo je tako...
Puno srece nasim teniserima... neka pobedi najbolji...
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Serbia Open Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Serbia Open Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Serbia Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Serbia Open   Serbia Open I_icon_minitimeSre Maj 06, 2009 1:18 am

Krajinović za iskustvo
Utorak, 5. maj 2009. 15:26
Serbia Open V1335410
Niska neuspeha srpskih tenisera na turniru Serbia open powered by Telekom Srbija nastavljena je i u utorak. Posle šest eliminacija u kvalifikacijama, ispao je i Filip Krajinović u prvom kolu glavnog žreba.

Međutim, mladi 17-godišnji teniser je nagovestio talenat uprkos porazu od Španca Marsela Granoljersa - 0:6, 6:2, 2:6.

Filip je 514. na ATP listi, a njegov rival je na 97. mestu. Sa prevelikom dozom respekta je Krajinović ušao u meč, što je 23-godišnji teniser iz Barselone znalački iskoristio i lako dobio prvi set, bez izgubljenog gema.

Ipak, Srbin je već na početku drugog seta skinuo okove sa nogu i pokazao da od njega može mnogo da se očekuje u budućnosti. Taj deo meča rešio je u svoju korist - 6:2.

Iskustvo Granoljersa je u nastavku opet došlo do izražaja. Španac je posle 88 minuta borbe obezbedio plasman u narednu rundu.

Obojica su napravila 17 direktnih poena, ali je Filip načinio 11 neiznuđenih grešaka više (51-40).

Očekuje se da u nastavku takmičenja srpski navijači imaju mnogo više razloga za zadovoljstvo, kada na teren počnu da izlaze najbolji.

U toku utorka na šljaku SC "Milan Gale Muškatirović" bi trebalo da izađe još jedna velika nada srpskog tenisa, Arsenije Zlatanović, zatim i drugi reket Srbije Viktor Troicki, protiv Amerikanca Sema Kverija, a u večernjem terminu (20 sati) i Janko Tipsarević protiv Argentinca Serhija Roitmana.

Posle Janka, igraće i dubl Nikola Ćirić - David Savić protiv Rumuna Andreja Pavela i Horije Tekau.

Program su u utorak otvorili kvalifikanti. Slovak Dominik Hrbati se plasirao u glavni žreb posle pobede nad Poljakom Lukašom Kubotom - 7:6, 0:6, 6:0.

(MONDO, foto MN Press)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Serbia Open Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Serbia Open Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Serbia Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Serbia Open   Serbia Open I_icon_minitimeSre Maj 06, 2009 1:20 am

Troicki u poslednji čas (izjave)
Utorak, 5. maj 2009. 19:22
Serbia Open V1335610
Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo ATP turnira Serbia open powered by Telekom Srbija, ali tek pošto ga je Amerikanac Sem Kveri doveo na rub poraza.


Svetski "broj 38" posle nepuna dva sata igre je slavio rezultatom 4:6, 6:4, 6:3 i u narednoj rundi će imati priliku da "osveti" mladog Filipa Krajinovića, kojeg je eliminisao Španac Marsel Granoljers.

"Bio sam nervozan na početku meča, jer je ovo ipak veliki turnir pred domaćom publikom. Kveri je to iskoristio, a ja ni u drugom setu nisam uspeo da popravim igru. Ipak, Bog me je pogledao pri njegovom vođstvu. On je popustio u servisu i tada sam preokrenuo meč", izjavio je Troicki.

"Uslovi za igru su bili teški, jer je teren bio isuviše mekan. Hvala svima koji su me bodrili do kraja. Nadam se da će narednih dana biti više ljudi na tribinama", dodao je on.

Kveri je posle dobijenog prvog seta došao na prag trijumfa kada je u sedmom gemu napravio brejk i poveo sa 4:3. Trebalo je samo da solidno odservira dva gema, ali Troicki je "izbacio nervozu" bacivši reket na zemlju i odjednom počeo da igra kao preporođen.

Napravio je prvi brejk na meču - kasnije će to uraditi još tri puta - i počeo seriju od pet gemova za 1:1 u setovima i vođstvo od 2:0 u trećem.

Umesto da nastavi "žetvu" gemova, dozvolio je Kveriju da uzvrati brejkom i vrati se u život - 2:2. Viktor je i u narednom gemu na svoj servis imao dosta problema (posle 40:0 morao da spašava brejk loptu), ali kada se izvukao iz te situacije, dileme više nije bilo.

Vižljasti srpski teniser nada se da će, kao i nedavno na Gemaksu, iz kola uz kolo igrati sve bolje.

"Nadam se da ću protiv Granoljersa biti agresivniji. Igrao sam već sa njim i prošle godine sam ga pobedio, takođe na šljaci. Njemu odgovara ova podloga, osvojio je i jednu titulu na šljaci, tako da neće biti lako. Uz bolju koncentraciju i više navijača na tribinama mogu da dobijem i taj meč", izjavio je kroz nos Troicki, kojeg muči polenska alergija.

SERBIA OPEN: Troicki u poslednji čas (izjave)

Zlatanović nije uspeo
Serbia Open V1335611
Arsenije Zlatanović nije iskoristio šansu protiv umornog Poljaka Lukaša Kubota. Iako bodren od beogradske publike, izgubio je u dva seta - 4:6, 5:7.

Mladi Beograđanin, rođen 1989. godine, kao vlasnik "vajld karte" za rivala je dobio kvalifikanta u prvom kolu ATP turnira Serbia Open powered by Telekom Srbija. Posle povrede i povlačenja Stiva Darsisa, posao mu je bio dodatno olakšan.

Umesto da se sastane sa pobednikom kvalifikacija Santijagom Venturom, prosleđen mu je "laki luzer" Kubot, koji je tog jutra odigrao meč trećeg kola kvalifikacija i izgubio od Dominika Hrbatija.

Ipak, 183. igrač sveta bio je bolji od mlade nade našeg tenisa.

Zlatanović (1421. na ATP listi) je tri puta prepustio servis rivalu u prvom setu, pa brejk koji je napravio nije mnogo toga promenio. Izgubio je sa 6:3, najviše zbog toga što je jako loše igrao na drugi servis.

U drugom setu, povremeni Dejvis kup reprezentativac brzo je došao na ivicu eliminacije, Poljak je poveo sa 5:2, ali je onda Beograđanin uspeo da uzvrati i pokazao kakve udarce ima na repretoaru - 5:5.

Energiju koju je uložio da stigne rivala na ivici eliminacije, platio je jeftinim greškama u 11. i 12. gemu i izgubio drugi set sa 7:5.

"Bio sam mnogo nervozan, jer je ovo moj prvi ATP turnir i imao sam veliku obavezu da opravdam očekivanja. Izgubio sam, ali sam zadovoljan učinjenim. Moglo je sigurno bolje, ali mislim da sam se dobro nosio sa mnogo iskusnijim igračem i da sam ostavio dobar utisak", rekao je Zlatanović.

"Za mene je velika čast što sam dobio šansu da igram na ovako velikom turniru pred domaćom publikom i sigurno da će mi ovo iskustvo značiti za buduće duele", istakao je momak koji će sa Zimonjićem, Troickim i Tipsarevićem sredinom maja predstavljati Srbiju na Svetskom kupu u Diseldorfu.

SERBIA OPEN: Troicki u poslednji čas (izjave)

Prošli Granoljers, Klemon, Danijel...

Belgijanac Stiv Darsis povukao se sa turnira zbog povrede desnog ramena, tako da je na megdan Francuzu Arnu Klemonu izašao kvalifikant Santijago Ventura. Bilo je 6:1, 6:4 za Klemona.

Dok su Krajinović i Granoljers igrali na glavnom terenu, veliku pažnju na terenu Broj 2 je izazvao Argentinac Giljermo Kanjas.

Nekada veliki takmac najboljima na svetu, a sada 106. na ATP listi, igrao je južnoamerički derbi protiv Brazilca Markosa Danijela (119) i izgubio ga u tri seta - 6:3, 1:6, 6:4.

Od opasnog Kanjasa ostala je samo senka. U njegovoj igri video se nedostatak snage, retko koji udarac tokom poena padao je dalje od servis linije u polju protivnika, tako da ga je skromni Danijel izbacio i izborio meč sa boljim iz susreta Viktor Krivoj - (6) Ivan Ljubičić.

(N. J. - M. Š. - MONDO, foto: MN Press, FoNet)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Serbia Open Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Serbia Open Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Serbia Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Serbia Open   Serbia Open I_icon_minitimeSre Maj 06, 2009 1:21 am

Nole: Meč sa Jankom - spektakl
Utorak, 5. maj 2009. 20:14
Serbia Open V1335811
Novak Đoković u sredu uveče će debitovati na turniru Serbia Open powered by Telekom Srbija, kada će odigrati meč drugog kola.

Za najboljeg igrača Srbije turnir u Beogradu, koji je dobijen zahvaljujući njemu i njegovoj porodici, znači mnogo, jer će kao prvi favorit igrati pred svojom publikom.

Nole kaže da uloga favorita nosi pritisak, ali će se potruditi da se na najbolji način izbori sa tim.

"Veoma je teško igrati sa tim bremenom. Znam da su očekivanja velika, svestan sam toga, ali moram da naglasim da na turniru ima još dosta dobrih igrača. Oni će igrati rasterećeno protiv mene, jer neće imati šta da izgube i to ih čini veoma opasnim, jer je motivacija velika stvar", priznao je Đoković.

Njegov prvi protivnik najverovatnije će biti Janko Tipsarević, što će duel učiniti još zanimljivijim, budući da će snage na terenu odmeriti dobri prijatelji.

Ali Novak kaže da "prijateljstvo prestaje kada se izađe na teren"...

"Mislim da je i za turnir i za publiku veoma dobro da se sastanu dva od tri najbolja srpska tenisera. To će sigurno privući mnogo ljudi, jer je to spektakl i nešto što svi žele. Janko preferira ovu podlogu, veoma je napredovao u poslednjih godinu i po dana i napravio neke od najboljih rezultata na šljaci, što ga čini nezgodnim protivnikom".

"Šteta što ćemo se sastati već u drugom kolu, ali daćemo sve od sebe", najavio je Novak dobar meč u najatraktivnijem terminu, od 20 časova.

Nole: Meč sa Jankom - spektakl

Velikom turniru treba i publika

Iako se turnir još "zahuktava", Nole kaže da su prvi utisci o organizaciji premijerne ATP smotre u Srbiji veoma pozitivne.

"Ovde sam tek dva dana, ali do sada su utisci veoma pozitivni, kako od strane igrača i organizatora, tako i od ljudi iz ATP i publike. Veoma je važno za Srbiju i Beograd da imamo veliki turnir, ali za to nisu samo potrebni organizatori, već i publika koja će dolaziti da gleda mečeve u velikom broju".

On je izjavio da, u poređenju sa većinom svetskih turnira, Serbia Open powered by Telekom Srbija zaslužuje veoma visoke ocene.

"Obišao sam prethodnih godina mnogo turnira, od najslabijih do najvećih i tvrdim da je Serbia Open jedinstven u ovoj kategoriji. Čitav kompleks je poseban, veoma je moderan, kvalitetan i već sada mnogi tvrde da zaslužuje višu kategoriju turnira. To su nam potvrdili i čelnici ATP - predsednik Adam Helfant i Džastin Gimelstob, član ATP borda, koji borave u Beogradu. Njihovi utisci su veoma pozitivni. Kada su čuli da je ceo kompleks izgrađen za samo šest meseci, nisu mogli da veruju da je to moguće".

Novak je istakao da je turnir u Beogradu veoma važan i za imidž naše zemlje.

"Stvaranje ovog turnira nije uspeh samo moje porodice, već tenisa generalno, grada i cele države. Slika sa ovih terena će otići u svet i siguran sam, ostaviti veoma lep utisak", završio je treći teniser sveta.

(M. Š. - N. J. - MONDO, foto: MN Press)
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Serbia Open Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Serbia Open Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Serbia Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Serbia Open   Serbia Open I_icon_minitimeSre Maj 06, 2009 1:22 am

SERBIA OPEN: Janko najavio srpski derbi
Utorak, 5. maj 2009. 23:52
Serbia Open V1335910
Otklonjena je i poslednja "formalnost" na putu ka jednom od najatraktivnijih mečeva na ATP turniru u Beogradu.

Janko Tipsarević pobedio je Argentinca Serhija Rojtmana rezultatom 7:5, 6:2 i u sredu od 20 časova na centralnom terenu igraće protiv Novaka Đokovića za plasman u četvrtfinale.

"Meni sigurno neće biti lako, ali neće ni njemu. Niko iz reprezentacije ne voli da igra protiv svojih prijatelja, ali to je tenis. Nadam se da će biti dobar meč", izjavio je Tipsarević odmah posle meča.

"Nole će biti pod većim pritiskom, jer je favorit na svom turniru, i zbog toga što će mu to biti prvi meč i to pred domaćom publikom. Ja sam pokazao da igram dobar tenis protiv Top 10 tenisera, tako da se ne bojim. Na šest mečeva, koliko sam odigrao, dobio sam pet, a ove godine imam već jednu pobedu na šljaci. Ipak, ne mogu da prognoziram kakve su mi šanse, jer sve zavisi od toga kako će početi meč. Pretpostavljam da će, bez obzira na to koliko se dobro poznajemo biti zategnuto na startu, pre svega zbog toga što ćemo igrati pred punim tribinama. Ono što je sigurno je da ne smem da dozvolim Novaku da se rezultatski odlepi, jer će mi biti mnogo teško da ga stignem", dodao je Janko.

Treći po rangu srpski teniser u prvom setu se dosta namučio sa Rojtmanom, na momente solidnim, ali generalno prosečnim argentinskim "šljakašem".

Rojtman je u trećem gemu napravio prvi brejk na meču, ali mu je Janko odmah uzvratio i postepeno se nametnuo dobrim kretanjem i raznovrsnim udarcima. Kada je brejkom za 7:5 poveo sa 1:0 u setovima, videlo se da neće biti problema...

"Prvi ATP turnir u Beogradu, večernji meč, svi očekuju pobedu, ja sam je očekivao. Nije bilo lako, videlo se to u prvom setu, kada sam bio zategnut, isto se dogodilo Viktoru (Troickom)... Otkako je izašao žreb, niko me nije pitao kada igram, nego kada igram sa Noletom, kao da se to podrazumeva. Na svu sreću, popravio sam igru u drugom setu".

On je istakao da je za njega mali problem predstavljala igra pod reflektorima, budući da ima problema sa vidom.

"Bilo mi je teško da se naviknem na početku na veštačku svetlost, jer dugo nisam igrao u noćnom terminu. Izbegavam da odem na lasersku operaciju očiju, ali mi je vid loš i moram da igram sa naočarima, a to je onda problem. Pogotovo kad je hladnije vreme, pa mi se magle stakla. Protiv Rojtmana mi se to dogodilo nekoliko puta, ali nije se odrazilo na moju igru. Ipak, svestan sam da je mnogo bolja atmosfera na tim noćnim duelima, to je atraktivniji termin i uvek interesantan za publiku koja dođe u većem broju posle radnog dana".

Tipsarević je po prohladnom vremenu odigrao na užitak nekoliko stotina gledalaca. Za očekivati je da će ih u sredu uveče biti znatno više.

"Obojica smo Beograđani, bilo bi glupo da većina bude na Novakovoj strani. Mislim da će navijanje biti podeljeno", izjavio je Tipsarević.

Janko je protiv Rojtmana iskoristio pet od 12 brejk lopti i na dosta sporoj podlozi odservirao pet asova. Dobra uvertira za srpski derbi.

Poslednji duel Janko i Novak su odigrali u Kvinsu prošle godine, a treći teniser je odneo pobedu posle tri seta.

"Ja sam na tom meču bolje počeo, čak sam u drugom setu imao brejk i šansu da pobedim, ali sam onda stao, što je Nole iskoristio. Ipak predstojeći duel u Beogradu ne mogu da poredim sa tim, jer se igra na drugačijoj podlozi, u i specifičnoj atmosferi. Takođe, teren je vlažan, videlo se na mečevima u utorak da je kiša usporila podlogu i da je bilo mnogo brejkova, pa mnogim igračima servis nije doneo prednost", dodao je Tipsarević.

Da situacija bude interesantnija, ko god pobedi, u četvrtfinalu bi mogao da se sastane sa Troickim, koji će u sredu posle podne biti favorit protiv Španca Granoljersa.

(MONDO, foto: MN Press)
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Serbia Open Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Serbia Open Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Serbia Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Serbia Open   Serbia Open I_icon_minitimeČet Maj 07, 2009 12:28 am

bio je super mec.. i zao mi je sto se nisu kasnije susreli, ali jbg... Sad Jako mi je bilo drago kada sam videla onaj zagrljaj na kraju meca.. aplauz bilo je divno, tako prijateljski... Wink
super su!!!
sutra Nole_Troicki... srbin
Nazad na vrh Ići dole
Texy
Admin
Texy


Broj poruka : 1931
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Serbia Open Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Serbia Open Right_bar_bleue

Datum upisa : 26.03.2008

Serbia Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Serbia Open   Serbia Open I_icon_minitimeČet Maj 07, 2009 11:52 am

Mec je bio za uzivanje....sve cestitke Noletu, ali naravno ja najvise moram pohvaliti mog Jankija za fenomenalnu borbu...svaka cast!!! Steta sto nam zreb nije bio naklonjen ....ali verujem dace sledece godine biti bolje....i onaj zagrljaj je bio tako bratski ....ma najjbolji su
Janko zelim ti svu srecu u nastavku sezone...uvek sam uz tebe srbin
Nazad na vrh Ići dole
Vuksha

Vuksha


Broj poruka : 300
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Ja sam Jankov fan... :
Serbia Open Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Serbia Open Right_bar_bleue

Datum upisa : 06.05.2008

Serbia Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Serbia Open   Serbia Open I_icon_minitimeČet Maj 07, 2009 1:36 pm

Janko mozda si izgubio ali si pokazao da mozes da se nosis sa Noletom kada si u momentu! Zao mi je sto nije pobedio ali sta je tu je...sto bi rekla Tea sledeci put ce biti bolje :) Nadam se samo da ce Janko igrati sve bolje i bolje i krenuti posle ovog pada da se penje na rang listi i udje u 30 do kraja godine. Mnogo mi je drago sto sam mogao da prisustvujem ovom mecu :))
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Serbia Open Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Serbia Open Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Serbia Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Serbia Open   Serbia Open I_icon_minitimeSub Maj 09, 2009 4:55 pm

Nole preskočio i Viktora, na redu je Sepi
Subota, 9. maj 2009. 03:49


Serbia Open 346xjdf


Novak Đoković je izborio plasman u polufinale turnira Serbia Open powered by Telekom Srbija.

Najbolji srpski teniser imao je težak zadatak, jer je posle kolege iz reprezentacije Janka Tipsarevića morao da nadigra i drugog prijatelja - Viktora Troickog.

Nole je, pred skoro 7.000 navijača, na centralnom terenu kompleksa Milan Gale Muškatirović dobio Troickog u četvrtfinalu rezultatom 6:3, 6:2.

Početak meča kasnio je oko sat vremena zbog problema sa reflektorima, koji je izazvao kvar na uličnom napajanju.

Ta pauza kao da je ostavila traga na igru Đokovića, budući da je Troicki odmah na startu napravio brejk. Novak, je međutim brzo pronašao pravi ritam, sputao malu nervozu i uzvratio istom merom.

Odličan servis mu je pomogao da preuzme inicijativu posle nešto lošijeg početka, pa je vrlo brzo stekao osetniju prednost (5:2). Troicki, koji je zatražio medicinski tajm-aut zbog glavobolje, uspeo je da dobije samo još jedan gem - 6:3.


Serbia Open 9sdt8x


"Odlaganje početka meča malo me je poremetilo, ali sam vrlo brzo uspeo da se vratim u igru. Ključni brejk pri rezultatu 3:2 mi je omogućio da se odlepim, nakon čega mi je bilo mnogo lakše", izjavio je Nole posle pobede.

Nole je u nastavku posustao malo sa servisima (u prvom setu 74 odsto, u drugom 64), ali je uprkos tome prvi stigao do brejka, jer je imao bolju realizaciju (76 odsto na prvi servis, 47 drugi, dok je Troicki ostvario 60 odsto uspešnih poena na prvi i 37 odsto na drugi servis).

Treći igrač sveta je posle petnaestak minuta imao vođstvo od 3:1, pa igraču takvog kalibra nije ni bilo teško da materijalizuje tu prednost.

Iako je Nole delovao ubedljivije, publika na centralnom terenu modernog kompleksa na Dorćolu nije bila uskraćena za odličan tenis. Troicki je pokušavao da pronađe odgovor na svaki Novakov dobar udarac, demonstrirajući u više navrata vrhunsku igru.

Kada je posle 58 minuta Đoković oduzeo protivniku još jedan gem na njegov servis (5:2), pitanje pobednika bilo je odlučeno.

"Imao sam svoje šanse u prvom setu, ali ih nisam iskoristio. Nole je bio bolji, zasluženo je dobio meč i želim mu sve najbolje u nastavku turnira"
, rekao je Troicki posle meča, priznavši da ga je glavobolja omela da pruži Đokoviću jači otpor.

Novak, koji je na prvom ATP turniru u Srbiji najveći favorit za titulu, u polufinalu će odmeriti snage sa Italijanom Sepijem, koji je ranije nadigrao Brazilca Markosa Danijela (6:4, 7:5).

"Hvala Bogu pa ću konačno na našem turniru igrati i protiv stranog igrača posle dvojice naših", dodao je Novak, a zatimse zahvalio publici.

"Beogradska publika me je prijatno iznenadila što je došla u velikom broju i bodrila me i želim da i na narednim mečevima navijači popune tribine".

U drugom polufinalu sastaće se drugi nosilac Ivo Karlović i kvalifikant Lukaš Kubot.

Nagradni fond turnira Serbia open powered by Telekom Srbija je 450.000 evra, a pobedniku će pripasti 75.500 evra i 250 ATP bodova.


(Tekst i foto: MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*

*SlAdjAnA*


Broj poruka : 1475
Lokacija : okolina ZR-a
Ja sam Jankov fan... :
Serbia Open Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Serbia Open Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.12.2008

Serbia Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Serbia Open   Serbia Open I_icon_minitimeNed Maj 10, 2009 2:42 pm

NOLE U FINALU 'SRBIJA OPENA'
10.05.2009.
PRESS


Najbolji srpski teniser Novak Đoković pobedio Italijana Andreasa Sepija sa 2:1 (4:6, 6:1, 6:2) u polufinalu ATP turnira u Beogradu, večeras protiv Poljaka Lukasa Kubota pokušaće da osvoji 13. titulu u karijeri.



Serbia Open 2bqvxi


Novak Đoković je u pohodu na svoju 13. titulu u karijeri! Prvi nosilac prvog ATP turnira u našoj zemlji „Srbija Open" plasirao se u finale nakon pobede nad Andreasom Sepijem od 2:1 (4:6, 6:1, 6:2).

Treći reket sveta je slavio posle „rovovske" borbe koja je trajala dva sata i 17 minuta, a večeras će se u borbi za titulu sastati sa „lakim luzerom" Poljakom Lukasom Kubotom 179. igračem na svetu, koji je eliminisao drugog nosioca Ivu Karlovića sa 2:0.


POREĐENJE

IME GODINE VISINA TEŽINA ATP RANG TITULE

Novak Đoković 21 187 80 3 12

Lukas Kubot 26 190 86 179 0


Đoković je meč polufinala počeo vrlo nervozno zbog čega se našao na mukama već u prvom, otvarajućem gemu koji je trajao skoro 13 minuta, uz čak šest izjednačenja. Zanimljivo je da Sepi i pored toga što je pretio, nije uspeo da stigne ni do jedne brejk lopte. Kako se ulazilo sve dublje u prvi deo susreta, tako je i srpski as delovao malo sigurnije, ali sa druge strane, ni uporni Italijan se nije lako predavao, a čak je u par navrata i zadivio beogradsku publiku hrabrim potezima. Tako je stigao i do tri vezane brejk prilike u sedmom gemu. Pre svega, odličnim servisima koji su mu doneli četiri vinera, Nole se izvlači iz veoma nezgodne situacije. Ponovo u devetom gemu Sepi kreće u napad i koristi treću brejk priliku, sedmu do tog momenta u meču. Taj deo susreta naš as je završio sa čak 29 neiznuđenih grešaka bez ijednog as udarca. Upravo tu se i krije razlog prilično blede igre.


U drugom setu Đoković kreće daleko agresivnije i već u drugom gemu, posle teške bitke, prvi put u meču oduzima servis raspoloženom protivniku. Novak i pored velikog broja grešaka dolazi do još jedne brejk prilike pritiskom na na bekhend Italijana i uspeva da ponovo stekne prednost 3:1, a potom osvaja i sledeća tri gema, zahvaljujući daleko boljoj igri, za izjednačenje u setovima. U odlučujućem delu igre, Novak nastavlja sa pritiskom i odmah stiže do dve vezane brejk lopte i iskorišćava drugu. Do kraja susreta Italijan je osvojio dva gema i naš as valorizuje već prvu meč priliku za veliko slavlje na centralnom terenu

Finalni meč na programu je danas od 16.00 časova, a Novak Đoković apsolutni je favorit protiv Lukasa Kubota kome je ovo prvo finale.



Đoković: Želim tu famoznu 13. titulu


Najbolji srpski teniser Novak Đoković izjavio je da se nada da će konačno osvojiti i tu famoznu 13. titulu u karijeri. On je istakao da je zadovoljan što se plasirao u finale turnira „Srbija Open", koji organizuje njegova porodica, jer je imao jako nezgodnog protivnika u polufinalu.

- Nadam se da će 13. titula doći. Čuvena trineasta...- poželeo je sebi Đoković sreću u današnjem finalu.


Serbia Open 2cdyfr4


Nole je istakao da nije dobro počeo meč protiv Sepija ali da ga je publika vratila u život.

- Bio sam dosta frustriran, što svojom igrom, što nekim drugim stvarima. Prolazio sam kroz teške trenutke, bilo je puno emocija, ali publika mi je pomogla da se vratim u meč. Što se tiče finala, poznajem Kubota još od ranije i čim je došao dovde znači da ima kvalitet. Neće imati šta da izgubi, ali mu ne ide na ruku što igra i dubl - rekao je Đoković.



Serbia Open Nc1ms4


Molio oca da napusti ložu

Najbolji srpski teniser Novak Đoković je tokom meča napravio jedan gaf kada je po završetku devetog gema u trenutku kada mu nije išlo zamolio oca Srđana da napusti porodičnu ložu. Đoković senior, kome je dan ranije pozlilo pa je noć proveo u bolnici je poslušao sina i više nije viđen na stadionu. Možda je i to razlog što Nole nije mogao da se u potpunosti koncentriše na susret. Dokaz za to je daleko bolji prilaz igri našeg asa u nastavku meča.
Nazad na vrh Ići dole
(:~NenA~:)

(:~NenA~:)


Broj poruka : 810
Godina : 32
Lokacija : Uzice
Ja sam Jankov fan... :
Serbia Open Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Serbia Open Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.07.2008

Serbia Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Serbia Open   Serbia Open I_icon_minitimePet Maj 15, 2009 12:01 am

Svaka cast Nolu za osvajanje titule... Bravo!!! aplauz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Serbia Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Serbia Open   Serbia Open I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Serbia Open
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» SERBIA OPEN 2010
» Davis cup: SERBIA - CROATIA
» US Open 2008
» Madrid Open
» US OPEN 2010

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Janko-Tipsarevic :: Janko Tipsarević :: Vesti-
Skoči na: